Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Jak na rašelinové zakořeňovače JIFFY?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 17

Protoze stavebni rockwool miva hydrofobni upravu. Je necim napusteny aby odpuzoval vodu.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 09-06-2005 v 17:31 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 18

aha. a nevi nekdo nahodou, jaké látky se k tomuto používají? třeba by se to dalo v něčem vykoupat/rozpustit (líh, kyselina, atd...) Protože já se do growshopu nedostanu jsem z vesnice. pls, help

Old Post 09-06-2005 v 20:17 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 19

growshop.klecka.cz ti ho posle na dobirku.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 10-06-2005 v 04:34 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 20

Nebo se snad nekam do mesta dostanes ne? Se poptej kamosu nebo tak.... Napis tvuj okres a nekdo se ti ozve, kde mas nejblis growshop. PS: Postou to je drahy. Vyplati se pri velkym odberu

Old Post 20-06-2005 v 16:46 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
olda
Stálý Člen

Karma uživatele olda - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 88 

Příspěvek č. 21

Jednodussi bys podle me mel si ten rockwool v growshopu objednat a oni ti ho poslou postou.

Old Post 20-06-2005 v 17:01 PM
olda je offline   Profil uživatele olda   Find more posts by olda   Foto galerie člena olda   Click here to Send olda a Private Message   Add olda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CubE ZerO
Stálý Člen

Karma uživatele CubE ZerO - 54% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 94  

Dotaz Rašelinové tablety Příspěvek č. 22

co si myslite o raselinovych tabletach - klonovanie

videl som v obchode raselinove tablety, ktore vyzraju ako velmi hruba minca, ked sa daju do vody tak ta "minca" napuchne trochu do stran a do vysky vyrastie z pôvodnych 8 mm na asi 40 mm - bolo by to dobre na rizkovanie /klonovanie/ - namiesto RW.
Je to vlastne zlisovana raselina ale aby sa nerozpadla alebo aby napuchla do pozadovanych rozmerov tak je v takej jemnuckej sietke /alebo nieco take/ a ta udrziava tvar ked to napuchne. otvor v tej sietke je len jeden /ak neratam tie miniocka/ a to hore - tam sa pichne odrezok

Cosi o tom myslite?

(: Moja "maternica" (:

Slovensko - ako sú na tom pestovatelia

Vychytavka..... Dufam...

Old Post 11-11-2005 v 07:07 AM
CubE ZerO je offline   Profil uživatele CubE ZerO   Find more posts by CubE ZerO   Foto galerie člena CubE ZerO   Click here to Send CubE ZerO a Private Message   Add CubE ZerO to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 23

mno ja sem na to taky narazil nekde v OBI, To me tam nabizeli misto RW, takze by to asi nemelo mit spatne ucinky, ale ta cena??? pokud se nemylim, tak 10 tabletek stalo nejak 80 kc...tak to si raci koupim 2x tolik RW kostek.

Old Post 11-11-2005 v 08:07 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CubE ZerO
Stálý Člen

Karma uživatele CubE ZerO - 54% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 24

to je v tom, ze neviem zohnat RW, tak skusam toto, ja som kupil 15 kusov za 50 Sk.

A ine nazory???.........

nech sa to zelená.....

(: Moja "maternica" (:

Slovensko - ako sú na tom pestovatelia

Vychytavka..... Dufam...

Old Post 11-11-2005 v 09:54 AM
CubE ZerO je offline   Profil uživatele CubE ZerO   Find more posts by CubE ZerO   Foto galerie člena CubE ZerO   Click here to Send CubE ZerO a Private Message   Add CubE ZerO to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 25

su to tzv. JIFFY tablety, je tu o tom jeden podrobny thread a par mensich, hladaj "jiffy", urcite najdes
moja osobna skusenost je, ze klony sa v cistej raselinovej tablete nechytili, skusil som 4 a nechytil sa ani jeden. ale je mozne, ze som neustrazil vlhkost. v kokose a kokose+raseline(rozdrobena tableta) sa mi chytilo 10/10 a rockwoole 1/1.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 11-11-2005 v 13:15 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 26

no ja jsem v tom i klonoval (bylo to cele uzavreno v akvarku, tzn. vyssi vlhkost), v pohode ale neni to idealni....lepsi to je pro seminka...to je uplne perfektni....jinak ta cena je i mensi...nevim kde ale urcite...:-)

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 11-11-2005 v 18:32 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
d.trucker
Kryštof father

Karma uživatele d.trucker - 81% PěstitelskáKarma uživatele d.trucker - 81% PěstitelskáKarma uživatele d.trucker - 81% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 168  

Příspěvek č. 27

i ja to mam vyskouseny. nemel jsem ani nejmensi problem ,ale stejne jsem presel na rw ,zda se mi to takovy cistsi

Old Post 11-11-2005 v 20:08 PM
d.trucker je offline   Profil uživatele d.trucker   Find more posts by d.trucker   Foto galerie člena d.trucker   Click here to Send d.trucker a Private Message   Add d.trucker to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 28

jj ja som toho dost nakolonoval do jiffy tabliet ... najlepsie je mat aj mini parnicek do ktoreho potom klony das [vytvoria si vlastnu mikroklimu] a uplne super je keby islo korienkom od spodu mierne teplo lenze tam nastava problem s plesnou! ale ak to vychytas da sa to... a ak nieje rockwool tak nemas ani na vyber

maj sa
joeart

Old Post 11-11-2005 v 20:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaffa
Nový Člen

Karma uživatele Jaffa - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 29

No chlapi na normalni pěstování to asi nebude.Do díry v rockwollu jsem dal trochu hlíny ať se tam seminko neztrati a přikryl sáčkem vykličilo to v pohodě všech osm,jak jsem udržoval vlhkost,ale po vytáhnutí na sluníčko a při pravidelnem zalívání vše uschlo to se mi jeste nestalo.Takže na outdoor to určite neni škoda čauky

Old Post 02-04-2007 v 15:33 PM
Jaffa je offline   Profil uživatele Jaffa   Find more posts by Jaffa   Foto galerie člena Jaffa   Click here to Send Jaffa a Private Message   Add Jaffa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@rdy
Nový Člen

Karma uživatele H@rdy - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 30

cus hosi. su to tablety jiffy ale nie to stlacena raselina ale kokosova drtka navody su tu spravne a je to dost urodne sam mam osvedcene

Old Post 03-04-2007 v 19:52 PM
H@rdy je offline   Profil uživatele H@rdy   Find more posts by H@rdy   Foto galerie člena H@rdy   Click here to Send H@rdy a Private Message   Add H@rdy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Obecné Jiffy-zkušenosti Příspěvek č. 31

Zdravím
Na foru sem nenašel žádný ucelený téma tak zakládám toto.Myslím,že se bude hodit hlavně začátečníkům kteří v tom ještě nemají jasno a neví jak ty semena správně nastartovat
Přispívejte pouze osobní zkušenosti.Informace typu viděl sem to,kamoš říkal atd. sou na prd.

Jiffy jsou zakořeňovače vyrobené ze slisované rašeliny,čedičového nebo jiného vlákna.Obchody je nabízejí v různých velikostech a baleních,takže si vyberete přesně podle svých požadavků.Jedná se o velmi vhodnou pomůcku určenou nejen k předpěstování,ale také k zakořenění řízkovaných částí rostlin.
Výhody jiffů-Skladnost v porovnání s klasickými substráty.
Při růstu se nerozvíjí plíseň krčků rostlinek.
Kratší doba nutná k zakořenění rostlin.
Při přesazování již vzrostlých semenáčků nedochází k poškození kořenů.
Relativně nízká cena.
Osvědčené řešení zaručující dobrou klíčivost.
Velmi snadné použití.
Jiffy už mám,co s nimi?-Vzhledem k tomu,že materiál tablet neobsahuje na rozdíl od kupovaných substrátů žádné škůdce sterilizovat nemusíte.Na zhruba 5 minut ponořte do vlažné předem odstáté vody.Jakmile vlivem vodní lázně nabobtnají,můžete do nich nasít osivo nebo vložit připravené řízkované rostliny.

Já je používám na klíčení semínek už řadu let a nemůžu si stěžovat.Je to jednoduchý, rychlý a čistý.Můžu jen doporučit.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 26-05-2015 v 06:34 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 32

Tak mám zkušenosti. Ale spíš do toho sázím papriky.
Semínka konopí dávám do rockwoolu. Zdá se mi to vzdušnější pro semenáčky podle mě lepší. A kytička nepotřebuje podle mě skoro nic ze začátku. Dá se říct že kamená vata i jiffy mají stejnou cenu.
Jen asi + vidím v té skladnosti.

Ale jinak proč ne. Pokuď to někomu vyhovuje.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 26-05-2015 v 10:41 AM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:00 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8814540 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív