Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Jak na rašelinové zakořeňovače JIFFY?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
ganjavinyl
Stálý Člen

Karma uživatele ganjavinyl - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 35 

Dotaz Příspěvek č. 1

měl bych takovej dotaz zkusil jste někdo už kořenáče jiffy (ne tablety) jestli kořeny opravdu prorostou a jestli se do dá použít na předpěstování doma a pak zasadit ven do hlíny já bych řek že je to dobrý protože to nepoškodí tzv. kořenovej bal a co vy na to ?

Old Post 04-05-2002 v 22:04 PM
ganjavinyl je offline   Profil uživatele ganjavinyl   Find more posts by ganjavinyl   Foto galerie člena ganjavinyl   Click here to Send ganjavinyl a Private Message   Add ganjavinyl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smokiee
Stálý Člen

Karma uživatele smokiee - 75% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 98  

Palec nahoru OK Příspěvek č. 2

Já sem je zkoušel a kořeny tim bez problémů prorostou. Jediný před čim bych tě měl varovat je přelejvání. Já sem si řekl, že to zaleju tak aby voda protekla, ale voda ne a ne protejkat. Ty kelímky toho docela dost nasajou a pak plesnivěj. Zahubilo mi to celkem dost kytek. Jinak vřele doporučuju.

Hulení mě ještě nezabilo , tak proč bych přestával. => Keep smoking with Smokiee .

Old Post 05-05-2002 v 15:22 PM
smokiee je offline   Profil uživatele smokiee   Find more posts by smokiee   Foto galerie člena smokiee   Click here to Send smokiee a Private Message   Add smokiee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Storm
Stálý Člen

Karma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% PěstitelskáKarma uživatele Storm - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 3

Určitě prorostou!Pěstuju v nich třetí rok a nemůžu si je vynachválit.Největší problém u nich je s vysychánim.Zem nevysychá jen povrchem, ale plochou celého květníčku.

OUTDOOR2006-Nigeria Nightmare, Shaman, Durban poison, Sadhu, Swazi skunk, Neville haze x Jack Herrer,Willie Nelson, Passion 1....
Home - made hašiš za 1hodinu pomocí plynu do zapalovače

Old Post 05-05-2002 v 19:32 PM
Storm je offline   Profil uživatele Storm   Find more posts by Storm   Foto galerie člena Storm   Click here to Send Storm a Private Message   Add Storm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frigo
Nový Člen

Karma uživatele Frigo - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 18  

Dotaz Jak na rašelinové zakořeňovače JIFFY ?? Příspěvek č. 4


Rozhodl jsem se nakořenit letošní osivo v malých rockwoolových tabletách. Cena jednoho balení ( 20 ks ) byla 20 kč , tzn. 1 kč/ks , což mi přišlo jako cenově nenáročná položka pro mých 30 semen. Bohužel se v balení nenacházel návod, a prodavačka mi zdělila pouze že do dírky nahoře se vloží semeno a tableta se namočí do té doby než nabobtná. Útržkovité info o rockwoolu jsem našel i zde na groweru, ale myslím že nejen mne by zajímaly nějaké bližší informace o celé záležitosti. Zajímá mne zejména v jaké míře udržovat nabobtnané tablety vlhké aby nedošlo k přemokření, a zda se obalová síťka po přesazení rostlinek je schopna sama rozložit, či ji před přesazením rostlin odstranit.
Tablety měli v suchém stavu velikost cca víčka od PET láhve. Do otvorů nahoře jsem umístil semena, vložil tablety do vaničky a následně podlil vodou až začaly bobtnat. Nasakování trvalo cca 1 hodinu a tablety ( 30 ks ) spotřebovali asi 1,5 l vody přičemž velikost zvětšili zhruba 5 x při zachování původního průměru.. Nato jsem jamky ze semeny jemně zamáčknul substrátem aby byla zakrytá, přebytečnou vodu slil, označil jednotlivé válečky, a uložil na teplé místo. Máte-li jakékoliv zkušenosti nebo rady z dalším postupem rád je uvítám.. Přikládám ukázkové foto rockwoolu nachystaného pro naklíčení semen. Celý další vývoj situace budu průběžně fotograficky dokumentovat pro další zájemce o informace. Předem dík, věřím nejen za mne. Pište, pište pište.

Old Post 18-03-2005 v 22:25 PM
Frigo je offline   Profil uživatele Frigo   Find more posts by Frigo   Foto galerie člena Frigo   Click here to Send Frigo a Private Message   Add Frigo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlček
Stálý Člen

Karma uživatele vlček - 87% PěstitelskáKarma uživatele vlček - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 598 

Příspěvek č. 5

2 frigo: to co mas na fotce neni rockwool ale zakorenowaci jiffi tablety (tusim ze je to lisowana raselina) sitku urcite nesundawej poskodil bys korinky newim sice esi se rozloti ale korinky ni urcite prorostou
ad udrzowani mokrejch tablet: bud tak jak psal time nebo proste nechat tak jak sou ponasaknuti a dat do parnicku to by podle me bylo lepsi
btw: jo jubilejni 333. prispewek ty jo to je skoro 666 ale jenom polowina

korenowy stimulatory a zakorenowani wubec prach obycejny clowek wedle tebe muze to byt fizl, mrdej ho do prdele!!!-em
skudci a pesticidy NEWÁLČI--------------------------->SOULOŽ
zizalkowej humus home made NOBODY=NOPROBLEM
Post coitum omne animal triste

Old Post 19-03-2005 v 12:52 PM
vlček je offline   Profil uživatele vlček   Find more posts by vlček   Foto galerie člena vlček   Click here to Send vlček a Private Message   Add vlček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peshmerga
Stálý Člen

Karma uživatele Peshmerga - 61% PěstitelskáKarma uživatele Peshmerga - 61% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 6

Mám také takový dojem, že to jsou zakořeňovací tablety zvané Jiffy-7. Zrovna je mám před sebou a návod k použití je velice snadný. Dát je do nepropustné nádoby (nejlépe z plastiku) a zalít teplou vodou. Tablety "narostou" do 2.5 až 3.8 cm (podle modelu), to co se do těch tablet nevsákne, vylít . Do středu tablety dát semínko, trochu zahrnout, jakmile tablety začínají opět světle hnědnout, zalít vodou. Nesmějí se nechat nikdy vyschnout. Přesazují se to květináčů či do půdy, kde uděláš díru větší než celá nabobtnalá tableta a pokud je sazenička "vytáhlá" doporučuje se ji zasadit i hlouběji. Podobně jako u rajčat vyrostou ze stonku další kořínky. Peace and Pot.

Naposledy upravil Peshmerga 19-03-2005 v 16:25 PM

Old Post 19-03-2005 v 13:50 PM
Peshmerga je offline   Profil uživatele Peshmerga   Find more posts by Peshmerga   Foto galerie člena Peshmerga   Click here to Send Peshmerga a Private Message   Add Peshmerga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frigo
Nový Člen

Karma uživatele Frigo - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 7

Že to není rockwool ? To je možné nikdy jsem to v praxi neviděl , takže jsem soudil dle příspěvků které jsem si přečet.. Podle popisu šlo totiž rovněž o bobtnající hmotu k naklíčení semen. Z toho jsem vyšel. Každopádně na tom něco bude , protože jak popsal vlček že jiffi tablety by měli být slisovaná rašelina, tak obsah tablet mi tak skutečně připadá.. Tuším že o rockwoolu byla zmínka že se jedná o slisovaný kokosový vlákna či co.. Každopádně dík za rady ať už publikované nebo ty budoucí.. Taky gratuluju vlčkovi k 333 příspěvku :-).
Jakmile se něco bude dít , určitě se s vámi podělím dalším fotografickým příspěvkem.
Jako další postup plánuji zasazení vzešlích a stabilních rostlinek do květináčku z rašelinového lisu ( nebo co to je ) , který se v půdě rozloží. Chci tak minimalizovat riziko šoku rostliny při přesazování.
Deset semen totiž půjde při příchodu stabilních příznivých teplot přesadit ven ( Holland Hoope ). Dalších deset semen je model Super skunk - ten přesadím do větších květníků které budou umístěny na prosvětlené verandě. Sice ji u Nirvany uvádějí jako univerzal outd./ind. , ale nechci riskovat nedozrátí rostlin venku. Má li někdo zkušenosti s pěstěním Superskunku venku nechť přispěje, uvítám každou zkušenost ( mám ho poprvé ). U posledních deseti semen budu postupovat jako u Superskunku. Byli mi poslány jako bonus a označeny pouze jako gratis :-) takže se nechám překvapit o jaký model se jedná.. Každopádně nebudu riskovat venkovní výsadbou.
Děkuji všem za příspěvky, a těším se na další..

Old Post 19-03-2005 v 22:54 PM
Frigo je offline   Profil uživatele Frigo   Find more posts by Frigo   Foto galerie člena Frigo   Click here to Send Frigo a Private Message   Add Frigo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ke-Guglimugli
Stálý Člen

Karma uživatele Ke-Guglimugli - 94% PěstitelskáKarma uživatele Ke-Guglimugli - 94% PěstitelskáKarma uživatele Ke-Guglimugli - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 165  

Nejsa rockwool.. Příspěvek č. 8

Můžu potvrdit, v prvním příspěvku se nejedná o rockwool, nýbrž o rašelinové zakořeňovače JIFFY. Taky jsem vlastně "zabloudil"
Našel jsem tu sice pár názorů proti JIFFY, ale osobně je rád užívám (tablety) a mám v nich kolem 80% klíčivost..
Navíc mi vyhovuje manipulace s nima, prostě do hlíny ideal. Letos jsem dokonce u dvou kořínky omyl a dal na zkoušku do bubla.. Trochu těžší omývat ty kořínky, tam je určitě rockwool tha best
Někomu vadí nízké pH té rašeliny, ale to lze kompenzovat zalitím (u mně: asi tejden odstátá voda).

Ke-Guglimugli introduces: GWS in soil under 600W

Old Post 19-03-2005 v 23:39 PM
Ke-Guglimugli je offline   Profil uživatele Ke-Guglimugli   Find more posts by Ke-Guglimugli   Foto galerie člena Ke-Guglimugli   Click here to Send Ke-Guglimugli a Private Message   Add Ke-Guglimugli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 9

Jak na jiffy???
nechat nasákávat odstátou vodou teplou cca 22 - 25 stupňů celsia minimálně 3 - 4 hodiny. Optimální by bylo nechat na zkoušku nasáknout dvě až tři ve vodě s pH 6 - 6,2 (sníženým přípravkem na bázi kyseliny dusičné) - po 24 hodináchz nich vymáčknout trochu vody a změřit pH - podle hodnoty buď na další jiffy pH namáčecího roztoku snížit nebo zvýšit (jde o to aby vnitřní hodnoty pH byly kolem 5,8 - 6,2) - rozhodně se může použít přípravek Canna Buffer Agent ke stabilizaci pH - a podle mě by neškodilo přidat i kořenový stimulátor (Rhizotonic, B´cuzz Roots Stimulator) - v průběhu celého procesu udržovat úzkostlivou čistotu až sterilitu.
Semena pochopitelně vkládat do dírek vypíchaných špejlí a hlubkokých 1-2 cm už naklíčená.

Snark in the System

Old Post 21-03-2005 v 11:45 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frigo
Nový Člen

Karma uživatele Frigo - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 10


Tak semínka jsem nenakličoval. Připadá mi že substrát v jiffy je takové konzistence, že sám osobě nahradí kupříkladu navlhčený ubrousky a to bez následné manipulaci ze semeny. Dobře se v něm udržuje vlhkost vhodná k vyklíčení a pokud semena vzejdou, není důvod s nimi jž hýbat. Včera jsem ještě přez vaničky přetáhl igelitový sáček, a bylo vidět jak se vevnitř pěkně rosí.. Připadalo mi totiž že substrát strašně rychle schne. Tímto se to vyřešilo. Vypadá to zatím fajnově, protože u superskunku už do rána 4 semena vylezli a na dalších několika pozoruju kopečky.. Takže už po dvou dnech od zasetí. Podotýkám že osivo nebylo předem klíčeno ani máčeno. Asi bude jen nutné zbavit se po vyrašení PVC sáčků aby byli rostlinky vzdušné a nepadli za oběť plísním..
Přikládám dokumentační foto ( pro dostatečné rozlišení asi nutno zvětšit ).

Old Post 21-03-2005 v 12:54 PM
Frigo je offline   Profil uživatele Frigo   Find more posts by Frigo   Foto galerie člena Frigo   Click here to Send Frigo a Private Message   Add Frigo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 11

a ještě k obalům - síťkám - jestli jsou to ty samé jiffy co sem viděl tak určitě před přesazením do květináčů ty síťky opatrně stříhnout a sundat - v zemi ani v kokosu se nerozloží ani nezmizí a můžou bránit kořínkům v optimálním prokořeňování substrátu

Snark in the System

Old Post 21-03-2005 v 14:30 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frigo
Nový Člen

Karma uživatele Frigo - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 12


Takhle vypadali 4 den. Ze Super Skunků vzešlo 9 semen z deseti, a průběžně stále leze Holland Hoope a bonusovky..

Old Post 25-03-2005 v 09:38 AM
Frigo je offline   Profil uživatele Frigo   Find more posts by Frigo   Foto galerie člena Frigo   Click here to Send Frigo a Private Message   Add Frigo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frigo
Nový Člen

Karma uživatele Frigo - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 13


Ještě mně napadlo že by vás možná zajímalo do čeho jsou sazenice umístěny.. Stále jsem přemýšlel jak zajistit vlhkost tak, aby substrát nadměrně nevyschl. Říkal jsem si že by byl vhodný nějaký malý pařníček aby semena měly stálou vlhkost a teplo.. Nakonec jsem si pomohl kanystry z multivitamínu. Byli prostě doma a nebyli mi k ničemu.. Jednoduše jsem ho dole ušmik, a na spodním dílu nádoby jsem jsem ho nahřál aby se zcvrkl a šel na něj navlíct horní díl.. Zároveň jsem na okraji protilehlých stran vystřihl otvory velikosti cca 1,5 x 1,5 cm na větrání. Na jedné hraně dva a na protilehlé jeden. Polovina otvoru je vždy vystřižena na každém dílu, a to nad sebou, takže když se to zavře jsou otvory na spoji obou dílů. Pokud se horní díl otočí vlasně se tak otvory uzavřou. Ještě jeden otvor je umístěn na jedné straně, a je stabilní.. Pokud se to uvnitř příliš paří reguluju ještě přístup vzduchu poodkrytím víka.

Old Post 25-03-2005 v 10:04 AM
Frigo je offline   Profil uživatele Frigo   Find more posts by Frigo   Foto galerie člena Frigo   Click here to Send Frigo a Private Message   Add Frigo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Niga
Stálý Člen

Karma uživatele Niga - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 184  

Rockwool Příspěvek č. 14


Vidim ze mas zmatky v tom co vlastne ROCKWOOL je. Postnul som photo najznamejsej RW. kocky zn. Grodan. Je to nic moc fotka ale ved si daj do googla slovo: growshop
RW je keramicka, sklenna vlna ktora nesaje vodu, nedrzi v sebe ziviny preto je vhodna len na hydroponicke pestovanie. Predavaju to v growshopoch, alebo v stavebninach vo velkych kusoch ( cca. 50 x150 cm) ale ten na pestovanie az taky vhodny nie je.
RW je to zlte co sa dava ako tepelna izolacia na strechu. Ked sa dotkne pokozky neprijemne svrbi.
Ps: zlisovany kokos je zas Lignocel.

Dali sme sa do služby ducha, preto musíme prejsť cestu života tŕnistú
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
Ak este nepoznate vyznam skratiek ako LOL, IMHO,.. kliknite Sem

Old Post 21-05-2005 v 21:47 PM
Niga je offline   Profil uživatele Niga   Find more posts by Niga   Foto galerie člena Niga   Click here to Send Niga a Private Message   Add Niga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TheKeptn
Námořník

Karma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% PěstitelskáKarma uživatele TheKeptn - 93% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 618  

Příspěvek č. 15

TO ALL: ale ten ze stavebnin NEPOUŽÍVAT.. Takže rockwoll pro pěstování jenom v tých Growshopech...


250W - BUSH\250W - ScroG\250W - 2xBubbler+2xHlina

\150W - LST\150W/250W - Bubbler \Balkonek 2003\ Balkonek 2004

Vyhlídky v Praze i jinde
Opylení
Výroba HOMEMADE Cooltube


Old Post 22-05-2005 v 01:23 AM
TheKeptn je offline   Profil uživatele TheKeptn   Find more posts by TheKeptn   Foto galerie člena TheKeptn   Click here to Send TheKeptn a Private Message   Add TheKeptn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 16

a proc jako nepouzivat rockwool ze stavebnin? to zluty, co se dava pod strechy a pri dotyku to svrbi je skelna vata!!!! do rockwoolu si muzes i lehnout a nic moc ti neudela!


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 09-06-2005 v 17:24 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4278520 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív