Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Techniky suseni a Curing - podpora tvorby THC z pryskyrice
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 6 7 8 9
Autor
Téma 
spunkmajer
Stálý Člen

Karma uživatele spunkmajer - 9% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 113

Podle mě to je celý bejkárna. Je potřeba si uvědomit zásadní věc : Dobrý hulení uděláme JEN tím způsobem, že ho dobře vypěstujeme!!! Při sušení už nelze očekávat žádný zázraky. Pokud kytku vypěstujeme špatně, sušením jí vylepšit nelze. To, co tady člověk občas čte, mě příjde jako praktiky alchymistů z filmu Císařův pekař. Nevymýšlejte hovadiny.
Kytku po sklizni uříznout, pověsit ve tmě palicema dolů pokud možno na chladném místě, kde je průvan. Pokud průvan není, pustit tam ofukový ventilátor. Ale né přímo na kytku, tak nějak stranou, aby se tam hejbal vzduch. No a když je suchá tak akorát, uzavřít do sklenic, nebo do něčeho, kde se zamezí přístupu vzduchu. Dělám to tak x let a výsledný produkt mi pochválilo nemálo lidí.. Čau

Old Post 17-12-2011 v 22:51 PM
spunkmajer je offline   Profil uživatele spunkmajer   Find more posts by spunkmajer   Foto galerie člena spunkmajer   Click here to Send spunkmajer a Private Message   Add spunkmajer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Grazzl
Stálý Člen

Karma uživatele Grazzl - 69% PěstitelskáKarma uživatele Grazzl - 69% PěstitelskáKarma uživatele Grazzl - 69% PěstitelskáKarma uživatele Grazzl - 69% PěstitelskáKarma uživatele Grazzl - 69% PěstitelskáKarma uživatele Grazzl - 69% PěstitelskáKarma uživatele Grazzl - 69% PěstitelskáKarma uživatele Grazzl - 69% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 206  

Příspěvek č. 114

ohledně toho zepteru mám v kuchyni uplně stejnou nádobu taky s tou pumpou to by mělo splnit taky ůčel a stojí to tak 400 zajímá mě váš názor

Old Post 25-12-2011 v 13:23 PM
Grazzl je offline   Profil uživatele Grazzl   Find more posts by Grazzl   Foto galerie člena Grazzl   Click here to Send Grazzl a Private Message   Add Grazzl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 115

citace:
Původní příspěvek od Zatlkaj


pri curingu je dolezite si uvedomit ze trichomy su plne neaktivnych latok ktore sa musia dekarboxylaciou aktivovat. ta prebieha ak sa zamedzi pristupu kyslika a proces prebieha rychlejsie pri zvysenej teplote. pri kontakte s kyslikom tiez prebieha oxydacia ktora znizuje ucinnost THC.


co se tyce te teploty, tak by me zajimalo, tak hodne je zavisla na rychlosti ty dekarboxylace... jestli by nebylo vhodny, kdyz mam material v zavarovackach a zraje, ty zavarovacky zavarit v horky vode na hodinku... pri 100% by THC v palickach by melo bejt chraneny od rozkladu i vlhkosti. Teoreticky by se dalo uspisit zrani (plnohodnotne)

Old Post 05-10-2012 v 17:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 116

čau
potřebuju poradit .)
-kytku po flushingu seknu ostříhám listy, (proberu od plísně)
pověsim v rostříhaný, upravený, krabici hlavama dolu (bez kořenu), v mistnosti s čerstvym vzduchem cca 15-22°C sušim cca 48hodin než praskne stonek, paldy sou z venku oschlý.
-potom je dam do zavařovaček na podobný místo do tmy, 1 deně je otevřu a přeházim aby nesplesnivěly, skoušel sem do toho zapojit mrazák ale výsledek je nevoňavej : /
-jedu pod 250w a bohužel se mi nedaří je sklidit najednou tak musim postupně proto nemůžu tak s malym množstvím fermentovat
dobu sušení potřebuju tak 14dní dýl to nevydržim
ocenil bych rady jak to províst aby mi to vonělo dík moc

Old Post 04-03-2014 v 16:18 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zajac
Stálý Člen

Karma uživatele Zajac - 90% PěstitelskáKarma uživatele Zajac - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 135  

Příspěvek č. 117

citace:
Původní příspěvek od Host
čau
potřebuju poradit .)
-kytku po flushingu seknu ostříhám listy, (proberu od plísně)
pověsim v rostříhaný, upravený, krabici hlavama dolu (bez kořenu), v mistnosti s čerstvym vzduchem cca 15-22°C sušim cca 48hodin než praskne stonek, paldy sou z venku oschlý.
-potom je dam do zavařovaček na podobný místo do tmy, 1 deně je otevřu a přeházim aby nesplesnivěly, skoušel sem do toho zapojit mrazák ale výsledek je nevoňavej : /
-jedu pod 250w a bohužel se mi nedaří je sklidit najednou tak musim postupně proto nemůžu tak s malym množstvím fermentovat
dobu sušení potřebuju tak 14dní dýl to nevydržim
ocenil bych rady jak to províst aby mi to vonělo dík moc


Osobně jsem proti krabicím, přesušujou když se to nepohlídá.. papír bude pořád tahat vlhkost do sebe. 15-22°C je celkem dost, fajn to je ve sklepě, půdě s odvětráváním, nejlíp ať je tam chlad a sucho , sice budeš sušit 2 měsíce, ale výsledek stojí za to. Jemný, vysušený okej. rozhodně nespěchat se sušením. fermentovat můžeš imho i s jednou paličkou v zavařovačce


citace:
Podle mě to je celý bejkárna. Je potřeba si uvědomit zásadní věc : Dobrý hulení uděláme JEN tím způsobem, že ho dobře vypěstujeme!!! Při sušení už nelze očekávat žádný zázraky.

Můžeš vypěstovat melu, ale jak ji blbě usušíš tak bude hořká, nebo jinak nežádoucně chuťově poznamenána. Jak se tu psalo už snad stokrát.. Víno, sýr, ženy, aj tráva musí vyzrát Potom aj z blbě vypěstované ( př. 1st, 2nd grow ) se dá vykouzlit dobrý zelo na pěstitelovy poměry Měl sem ne-uplně zralej out, chuťově se dal, žádná pachuť, jen hulil trochu slabě, ale moc pohodově po půl roce sem našel pár paliček ještě na půdě a čučel sem jak buk jaký to mělo grády
Peace

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=72880 DP14`-OUT- PASSION 1, POWERPLANT, SKLENÍK ORANGE HILL SPECIAL, THE ULTIMATE
Δ
http://grower.cz/forum/showthread.p...344#post1104344 NoName v kompostu 13`

Old Post 06-04-2014 v 10:53 AM
Zajac je offline   Profil uživatele Zajac   Find more posts by Zajac   Foto galerie člena Zajac   Click here to Send Zajac a Private Message   Add Zajac to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
showerytable
Nový Člen

Karma uživatele showerytable - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 1  

Obecné Příspěvek č. 118

Zdravím groweři ja paličky před zavěšením zabalím do papírové utěrky. Vřele doporučuji

Old Post 18-10-2015 v 16:59 PM
showerytable je offline   Profil uživatele showerytable   Find more posts by showerytable   Foto galerie člena showerytable   Click here to Send showerytable a Private Message   Add showerytable to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 119

Přesně tak, podle mě minimálně z 30ti procent záleží na sušení a následném uložení materiálu. A i po ususeni není všemu konec, já po ususeni paldami dolů vše rozstriham na finální podobu, nechám na sobě 3-4 dny, pouze provzdusnuju, pak to dám do plastového kbeliku, který otviram každý den a kontroluju jestli to nesmrdi jak seno (ještě vlhké) jak už to krasne voní, tak do sáčku a do mrazáku pestu zdar
Jo a i z poradního modelu se dá špatným sušením udělat pěkně vypadající ale po senu smrdici matros (vlastní zkušenost)

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 18-10-2015 v 17:15 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pioneer001
Stálý Člen

Karma uživatele Pioneer001 - 78% PěstitelskáKarma uživatele Pioneer001 - 78% PěstitelskáKarma uživatele Pioneer001 - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 597  

Příspěvek č. 120

tak ja pridam mou zkusenost ostriham male i palickove listky a stonek z palicema balim do igelitu a den po dni jen provetram a zase zabalim po tri az 4 dny pak je necham zavesene den v 15-20 stpnich a zase zabalim opakuji 3 tydny a druhou polovinu namacim do vody cerstve (ostrihane na palice a zbavene listku) a kazdy den ponorene konopi vyndam vodu vyleju a dam novou (opakuji 7 dni ) pak pouze ususim pri teplote 24 stupnu Dobrou chut

Old Post 28-11-2015 v 21:41 PM
Pioneer001 je offline   Profil uživatele Pioneer001   Find more posts by Pioneer001   Foto galerie člena Pioneer001   Click here to Send Pioneer001 a Private Message   Add Pioneer001 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Whiskey_777
Stálý Člen

Karma uživatele Whiskey_777 - 32% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 212 

Příspěvek č. 121

citace:
Původní příspěvek od Pioneer001
tak ja pridam mou zkusenost ostriham male i palickove listky a stonek z palicema balim do igelitu a den po dni jen provetram a zase zabalim po tri az 4 dny pak je necham zavesene den v 15-20 stpnich a zase zabalim opakuji 3 tydny a druhou polovinu namacim do vody cerstve (ostrihane na palice a zbavene listku) a kazdy den ponorene konopi vyndam vodu vyleju a dam novou (opakuji 7 dni ) pak pouze ususim pri teplote 24 stupnu Dobrou chut



to je necháš namočené 24hodin pak vyměníš vodu a repete?

Old Post 29-11-2015 v 02:08 AM
Whiskey_777 je offline   Profil uživatele Whiskey_777   Find more posts by Whiskey_777   Foto galerie člena Whiskey_777   Click here to Send Whiskey_777 a Private Message   Add Whiskey_777 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pioneer001
Stálý Člen

Karma uživatele Pioneer001 - 78% PěstitelskáKarma uživatele Pioneer001 - 78% PěstitelskáKarma uživatele Pioneer001 - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 597  

Příspěvek č. 122

jojo presne tak a opravdu to funguje model se neznici

Old Post 29-11-2015 v 17:06 PM
Pioneer001 je offline   Profil uživatele Pioneer001   Find more posts by Pioneer001   Foto galerie člena Pioneer001   Click here to Send Pioneer001 a Private Message   Add Pioneer001 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fanek107
Stálý Člen

Karma uživatele Fanek107 - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 123

Máte někdo zkušenost se sušením v sušičce na ovoce ?? Mám tam 6 pater a tak mě napadlo to sušit před uskladněním v sušičce. Dozvěděl sem se že po vysušení palice zataví do sáčku a dává to do mražáku. Co vy nato? Je to blbost nebo mu mám věřit? dík

Old Post 25-04-2016 v 21:37 PM
Fanek107 je offline   Profil uživatele Fanek107   Find more posts by Fanek107   Foto galerie člena Fanek107   Click here to Send Fanek107 a Private Message   Add Fanek107 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alko
Stálý Člen

Karma uživatele alko - 89% PěstitelskáKarma uživatele alko - 89% PěstitelskáKarma uživatele alko - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 124

Myslim ze jenom presusis

Old Post 26-04-2016 v 19:14 PM
alko je offline   Profil uživatele alko   Find more posts by alko   Foto galerie člena alko   Click here to Send alko a Private Message   Add alko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balon
Stálý Člen

Karma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 125

no a když nepřesušíš, tak přijdeš o chut a většinu vůně...

Old Post 13-05-2016 v 13:20 PM
Balon je offline   Profil uživatele Balon   Find more posts by Balon   Foto galerie člena Balon   Click here to Send Balon a Private Message   Add Balon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Příspěvek č. 126

Zdravím pánové. Chci se zeptat. Mám doma igelitové vaky se kterých se dá vysát vzduch. Napadlo mě, že to nechám trochu proschnnout (aspoň tyden) s tím že to budu každý den kropit rozprašovačem na vodu v boxu s odtahem a ofukem. pak to dám do skleněné mísy a šoupnu to do to vaku a vysaju vzduch. Myslíte si že by to bylo cajk? Díky za názory.

Old Post 04-11-2016 v 05:42 AM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spikec
Stálý Člen

Karma uživatele Spikec - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 127

Ahoj, chtel bych se zeptap na prechod ze suseni do curingu. Trochu s tim bojuji. Vsude nachazim rady, kde susit pomalu. Susil jsem tyden, trochu jsem pridaval vlhkosti, aby se kytky neususily moc rychle. Kazdy den jsem kontroloval a jakmile zacly praskat stonky, tak jsem je prendal do sklenic, ale prislo mi, ze jsou presuseny. Docetl jsem se, ze ve sklenici pro curing proces by melo byt 60-65% vlhkosti, mel jsem 30%. Zkusil jsem tedy obnovit vlhkost do palicek tim, ze jsem na spodek vika od zavarovacky pridelal lehce namokreny tamponek a nechal pres noc zavrene. Tim jsem se dostal na 60% vlhkosti, ale palicky mi prisly dost mekke, skoro, jako bych je teprve pokosil. Ma s tim nekdo takto zkusenosti, co se tyka i mereni vlhkosti v zavarovackach?
Predem dekuji, mejte hezky den

Take a toke and all your worries go up in smoke

Old Post 11-12-2016 v 11:37 AM
Spikec je offline   Profil uživatele Spikec   Find more posts by Spikec   Foto galerie člena Spikec   Click here to Send Spikec a Private Message   Add Spikec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpine
Stálý Člen

Karma uživatele alpine - 61% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 128

Kdyz praskne stonek,tak to je uz presuseny,on se musi jako nalomit a palicky by nemeli byt uplne suche, kdyz je davas do sklenic. Pokud uz se tak stalo,dej do sklenice kousek kurky chleba,oni si vlhkost z te kurky natahnou,nebo slupku z pomerance. Vlhkost by ve sklenici mela byt 62%,denne otvirej a aspon 20 minut je nech vetrat.Ono to nejaky cas trva,nez budou mitto,co maji mit. Tohle ti bude udrzovat spravnou vlhkost:Boveda Medium 8 Gram Humidipak 62%

alpine

Old Post 12-12-2016 v 01:26 AM
alpine je offline   Profil uživatele alpine   Find more posts by alpine   Foto galerie člena alpine   Click here to Send alpine a Private Message   Add alpine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:11 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 6 7 8 9  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3081650 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív