Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Techniky suseni a Curing - podpora tvorby THC z pryskyrice
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8 9
Autor
Téma 
chuck53
Stálý Člen

Karma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 618 

Příspěvek č. 97

Musím přihodit letošní zkušenost z water curingem.

Z kámošem sme každý uloupli malou paldu od spodu na koštovačku.Byl to skunk 1,tak po první várce Ripenu.On ji ostříhal od listů a pověsil do tmy.Já sem ji ostříhal od listů a šoupl do asi 250ml vody z asi 10kapkama 40% H2O2.Krabičku jsem zabalil do alobalu a dal do ledničky.Každý den sem vyměnil roztok. Takhle jsem to nechal 4dny a pak dal sušit do tmy..

Kámošův výsledek byl za 5dní hotov..Můj asi za 7.Palda vytažená z lázně schne víceméně srovnatelně rychle.
Ale chuť,ta je rozhodně lepší ! Takže pro všechny kdo musí sklidit vysoce nakrmené kytky je to ideální posmrtný flushing..
Doporučuju

Old Post 16-10-2009 v 19:29 PM
chuck53 je offline   Profil uživatele chuck53   Find more posts by chuck53   Foto galerie člena chuck53   Click here to Send chuck53 a Private Message   Add chuck53 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 98

chut mozna jo ale high je je trosku degradovano na stoned neb proxid vodiku ma silne oxidacni ucinky coz THC moc nesvedci...

Old Post 16-10-2009 v 20:31 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pepas
Stálý Člen

Karma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% PěstitelskáKarma uživatele Pepas - 96% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 99

citace:
Původní příspěvek od Pepas
Zdarec palec,
dneska jsem s kámošem sklidil kytí (10 - 20% pestíků hnědých), rozstříhal na větve a dal stonkama do kýblu s 1L vody, 50ml 3% H2O2 (peroxid vodíku, ke koupení v lékárně na odřeniny), 10 ml hnojiva Top Max (BioBizz) a šoupnul do tmy na půdu. Někdo dává ještě vitamíny.
Kytí za 3 - 4 dny ve tmě dozrajou a osypu se pryskyřicí, pak ostříháme listy, a pověsíme na šňůru na půdě.
Po 10 - 12 dnech sušení ostříháme palice z větví a dosušíme na papíře. Narovnáme materiál do uzavíratelných sklenic a necháme dozrát 1 - 3 měsice na půdě ve tmě a chladu do zimy. Pak budou mít naše kytí super high, aspoň doufám. :-)


Důležitý poznatek z pokusu:
Kytí byly nejdřív v roztoku, tmě, ale zimě, tak nedozrávaly. Pak jsme je šouply do tepla k topení 23°C (tam bylo šero přez den) a pestíky v pohodě zhnědly na cca. 55%, kdybysme je nechali dýl, tak by ještě zrály.
Smoke report: (Speed Queen)
Před: (brko) 2*
Prvně jsme kouřili rychle sušenej vzorek před zráním v roztoku, vůně byla hodně jemná, kouř hustej, světlejší barvy ale mohl být lepší, chuť super flushnutej venek, mňamka a pocit spálení byl skoro high, bylo to prostě seknutý brzo.
Po: (sklo) 3,5*
No a včera jsme zkoušeli efekt po zrání a usušení. Osobně se mi zdálo, že kytí voní líp, o něco silněji, (kámošovi to vonělo pořád stejně). První prd mě kopnul jako prase, kouř byl hodně hustej, trošku tam byl cítit ten Top Max :-(. Stav stál ale za to, psychiky to byl zmašťovák stoned, ale přez to jsem byl fyzicky úplně v poho, to moc nechápu. Spálenej jsem byl opravdu dobře, na to že to bylo 1 sklo. Závěrem díky kámošovi, ze to chtel hulit ze skla, ne jak ja z brka, jinak bych se asi musel jít vyspat :-)

Old Post 29-10-2009 v 12:04 PM
Pepas je offline   Profil uživatele Pepas   Find more posts by Pepas   Foto galerie člena Pepas   Click here to Send Pepas a Private Message   Add Pepas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 100

citace:
Původní příspěvek od DnF
Hola sušiči..
Pročetl jsem docela dost textu tady na groweru o sušení a tak podobně, a jako jedna věc pro přeměnu kyseliny na THC se uvádí bezkyslíkaté zahřívání na 55-100 stupňů. Jestli to chcete zdůvodnit chemicky - hledejte thread o cannabinoidech, tam je toho nejvíc Až mi šla hlava kolem. No, a mě napadlo po různejch složitejch vymejšleních jak by se to dalo udělat - plynová trouba! Zní to docela logicky - v tý troubě hoří ukrutnej plamen, nasává se vzduch odspodu, a teplej - se shořeným kyslíkem - pak leze kolem dvířek ven, vím to protože tu troubu dost používám. No, ale chtělo to důkaz. A protože kanárek by se možná dřív upekl než bych něco zjistil, vzal jsem svíčku v kalíšku, a šup s ní do trouby. Trvalo jí asi 10s než úplně zhasla - a nebylo to větrem Jednak v troubě nefouká, a druhak skomíral plamen až do malé kuličky a pak umřel. A pokud není dost kyslíku na hoření, není ani pro oxidaci.
Udělal jsem někde chybu? Aneb - proč to zatím nikoho nenapadlo?


Oxidace=horeni=prudke okyslicovani :-)

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 07-09-2010 v 16:22 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stajn
Nový Člen

Karma uživatele stajn - 16% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 101

Zdar chlapáci tak já to dělám takto,kytku kterou pěstuji na písku samozřejmě dodávám jen přírodní hnojiva vytáhnu z písku jde to docela dobře a zůstane skoro celý kořen,ten omyji od písku a vložím kytku kořenem do velké nádoby s vodou(voda by měla být ze studny kvůli chloru a nebo nechat chlor odvětrat,dešťovou nepoužívám je tam dost sraček na výplach kytky,přidám trochu kysličníku a asi 10 tablet vitamínu B1 kvůli rozkladu cukru.Tuto kytku umístím do mstnosti kde je dost světla a nechám jí tam tak 3 týdny,za ty 3 týdny kytce nepovadl ani lístek a krásně pije vodu a čistí se.Potom kytku vezmu ostříhám větve ze stonku(já tedy hned upravím palice dělá se mně to lépe než když uschnou) a zabalím je do pytle nebo papíru do kterého udělám díry pro větrání a zavěsím je na půdu kde je tma a sucho.Takto nechám kytku viset asi týden až dva a poté ostříhám pálky a vložím je do velké krabice která je na dně vyložena dostatečným množstvím silika gelu (možná by šlo použít i silika gel co je jako stelivo pro kočky je to levnější) jo gel před tím nechám pořádně vyschnout v troubě,poté krabici uzavřu pokud možno tak aby tam nešel vzduch.No a takto to tam nechám pár týdnů občas zkontroluji,silika gel natáhne veškerou vlhkost a materiál je akorát ani přesušený ani vlhký a tak voňavý jak jste ještě necítili.Je to bomba rozhodně to vyzkoušejte. :-) 15 let praxe :-)

Old Post 19-10-2010 v 13:19 PM
stajn je offline   Profil uživatele stajn   Find more posts by stajn   Foto galerie člena stajn   Click here to Send stajn a Private Message   Add stajn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 102

jo čoklova metoda B1 thyamin & H2o2...no taky dobrej nápad sem myslel že se to používá aby kytka dojela jakž takž když to venku už nejde, ne na curing. ale na curing to bude asi lepší ...

Old Post 19-10-2010 v 19:06 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 103

od patku jsem mel kytky v 1 litru roztoku thyaminu a peroxidu a vcera jsem je vyndal. mel sem tam 2 maly, 1 plesnivela a druha byla polamana, tak musely jit driv. . Kyti pekne dozraly, jen pryskyrice a vune skoro zadna, ta polamana trochu zasychala. Uvidime co udela vune dal pri suseni.
Hlavne mi slo o to, aby dojely,(chybel jm tak tejden - 10 dni) a to se splnilo.
Jeste doplnim info: Vzduch - na zacatku teplota 19,5 C a vlhkost 41%, vcera v noci 17,1 C a 48%. Voda odstata z kohoutku 1 litr, B1 thiamin 100 mg amp., dal jsem 1 a půl(jedna mi praskla a tak pulka se tam vylila), peroxid 3% ve 4nasobnym množství než je v navodu od Cokla.
Uv cko nemam tak jsem ho vynechal, což bude asi zasadni chyba.
Když to shrnu, tak sem od toho asi čekal zazraky, ale kytkam to pomohlo a ja sem spokojenej.


Edit: Dalsi kytku zkusim jak pise Stajn o dva prispevky driv. Jeste mam venku 4 kytky, tem zbejva tak 10 dni a pocasi vypada zle, vcera kdyz sem tam byl tak slejvak, bahno..

Naposledy upravil bull 20-10-2010 v 08:19 AM

Old Post 20-10-2010 v 08:05 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
witchie
Stálý Člen

Karma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 104

zdravim mí zkušení spolupěstitelé já používám tzv léčbu šokem...při které zflushovanou kytku vyjmu z květináče očistim kořeny od hlíny a vložim do kýblu s horkou vodou počkám než voda nevychladne pak tovyndám zabalim dočernýho igelitu a pověsim schne to poměrně rychle a krásně se to potí pryskyřicí :p dělal jsem to s citral skunkem a fakt paráda jemná chut bez jakejchkoliv vedlejších pachutí jinak běžně aplikuji na na outdoor tak hodně zdaru

Old Post 14-12-2010 v 19:36 PM
witchie je offline   Profil uživatele witchie   Find more posts by witchie   Foto galerie člena witchie   Click here to Send witchie a Private Message   Add witchie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 105

citace:
Původní příspěvek od witchie
zdravim mí zkušení spolupěstitelé já používám tzv léčbu šokem...při které zflushovanou kytku vyjmu z květináče očistim kořeny od hlíny a vložim do kýblu s horkou vodou počkám než voda nevychladne pak tovyndám zabalim dočernýho igelitu a pověsim schne to poměrně rychle a krásně se to potí pryskyřicí :p dělal jsem to s citral skunkem a fakt paráda jemná chut bez jakejchkoliv vedlejších pachutí jinak běžně aplikuji na na outdoor tak hodně zdaru


No to se celý rozebírá tady ...

citace:
Původní příspěvek od bubik
pro opravdové znalce doporučuju nádoby od fy. Zepter (mimochodem pěkně loserská parta, ale tohle maj vychytaný..) ... když vám není osud vaší skvělé úrody lhostejný, tak jistě nebudete litovat mizerných pěti tisícovek za jednu světlotěsnou nádobu, ze které vakuovou pumpou vysajete vzduch a tím tak modelu zajistíte nejoptimálnější podmínky...opravdu profi...


Jo tady je ten Zepter , je to vyborná věc , Hlava

Old Post 26-02-2011 v 12:10 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skewlers
Stálý Člen

Karma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% PěstitelskáKarma uživatele skewlers - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 125 

Příspěvek č. 106


witchie - bizarni predstava tohle udelat kytce rofl
tazeni na skripec malo tohle uz je spis estrapada

jinak ty zepter vyrobky neznam na to sem nekoukal, kdyz to je ale ze skla tak to chybu neudela jako zlaty mason jars..

Old Post 03-03-2011 v 11:32 AM
skewlers je offline   Profil uživatele skewlers   Find more posts by skewlers   Foto galerie člena skewlers   Click here to Send skewlers a Private Message   Add skewlers to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kammo
Stálý Člen

Karma uživatele kammo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 107

Aky je vas nazor na sposob flushingu,ked namiesto prelievania kyticiek vodou tie vytiahneme zo zeme,korene oplachneme a dame ich do nadoby s cistou vodou?

Old Post 30-03-2011 v 15:35 PM
kammo je offline   Profil uživatele kammo   Find more posts by kammo   Foto galerie člena kammo   Click here to Send kammo a Private Message   Add kammo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 108

Můj názor je takovej, že z nouze v outdooru při napadení plísní nebo nepřízni počasí.. Jinak je nechat normálně dojet

Old Post 30-03-2011 v 16:27 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vylefi
Stálý Člen

Karma uživatele vylefi - 84% PěstitelskáKarma uživatele vylefi - 84% Pěstitelská

Registrován: Jun 2011
Příspěvků: 34  

Vliv na chuť Příspěvek č. 109

Zdravíčko, pěstuju první rok a jsem ve fázi před sklizní. (a nechci nic pokazit)

-Když se kytka sklidí dřív (ještě není uplně "zralá"), má to velký vliv na chuť?

- Když "šišky" nejsou dostatešně vysušené, jak se chovají při kouření? (nehoří, hoří špatně, špatně chutnají ....?)

Doufám že mě někdo odpoví na tyhle (pro vás) jednoduché otázky

Old Post 23-08-2011 v 20:12 PM
vylefi je offline   Profil uživatele vylefi   Find more posts by vylefi   Foto galerie člena vylefi   Click here to Send vylefi a Private Message   Add vylefi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
McHrib
Stálý Člen

Karma uživatele McHrib - 25% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 110

ked sklidis skor tak velky vliv na chut to mat asi nebude ale vplyv na chut bude mat to ako dlhy preplach budes robit (dva tyzdne pred kosou budes polievat iba vodou bez hnojiv) cim dlhsi preplach tym lepsia bude chut (nebude ovplyvnena nahromadenymi hnojkami) ale dlzka preplachu zalezi aj od hnojiv ktore pouzivas aj od systemu akym pestujes.... dva tyzdne je tak akurat ked pestujes v zemi a pouzivas biomineralne hnojiva... ked su sisky nedostatocne vysusene tak pochopitelne horia horsie (skus zapalit mokre drevo alebo mokry papier) a ani chut neni taka dobra ako ked je to ususene kvalitne.... PS: neni lepsie nechat to dozriet a potom to poriadne ususit nech tvoje snazenie dospeje do kvalitneho konca? ale tak asi mas dovod

Old Post 23-08-2011 v 20:32 PM
McHrib je offline   Profil uživatele McHrib   Find more posts by McHrib   Foto galerie člena McHrib   Click here to Send McHrib a Private Message   Add McHrib to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 111

Já bych jen dodal, že "pořádně usušit" neznamená vysušit úplně - pozor na přesušení! Kytka je suchá "tak akorát", hned když stonky u paliček jdou zlomit. On tedy jde zlomit od určitého bodu vždycky, ale umění spočívá v tom vychytat ten okamžik, kdy nejdřív jde zlomit :-) V takovém bodě ještě nejsou palice zcela suché ale už se hodí ke skladování a neměly by plesnivět.

1) Ano má, nedozrálé kytky mají málo pryskyřice a chutnají víc jako "listí", "seno" apod..

2) Nedosušené šišky obsahují hodně vlhkosti (fakt jo?) a pokud vůbec hoří, tak dým není vůbec příjemný, myslím že víc štípe. Kromě toho se významné množství látek přeměňuje na ty psychoaktivní až ve fázi dozrávání a dále i sušení a skladování materiálu.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Naposledy upravil koles 23-08-2011 v 22:43 PM

Old Post 23-08-2011 v 22:23 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zatlkaj
Nový Člen

Karma uživatele Zatlkaj - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 112

pripojim aj svoje skusenosti a poznatky o curingu

prvy krok bolo zavesit rastliny dole hlavou a nechat susit v pivnici (20°C, 50% vlhkost, absolutna tma) kym niesu "tak akurat". listy su tam dolezite pretoze chrania sisky a obmedzuju oxydaciu aktivnych latok.

potom som ostrihal najvacsie listy a palice nastrihal tak aby sa zmestili do klasickych zavaraciek. tie potom treba pravidelne otvarat aby sa vyvetrala prebytocna vlhkost. spociatku kazdy den, potom staci raz za tyzden.

po mesiaci som zavaracky uskladnil v mraznicke kde sa nijak nedegraduje ucinnost a vydrzia do dalsej sezony

pri curingu je dolezite si uvedomit ze trichomy su plne neaktivnych latok ktore sa musia dekarboxylaciou aktivovat. ta prebieha ak sa zamedzi pristupu kyslika a proces prebieha rychlejsie pri zvysenej teplote. pri kontakte s kyslikom tiez prebieha oxydacia ktora znizuje ucinnost THC.

najlepsie riesenie je podla mna vakuova nadoba uskladnena pri izbovej teplote. nieco ako http://bit.ly/nKDDvg.

Old Post 30-08-2011 v 15:18 PM
Zatlkaj je offline   Profil uživatele Zatlkaj   Find more posts by Zatlkaj   Foto galerie člena Zatlkaj   Click here to Send Zatlkaj a Private Message   Add Zatlkaj to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8 9  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7127330 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív