Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Léčebné účinky marihuany
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
weeno
Stálý Člen

Karma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 141 

Příspěvek č. 17

Tak jsem se stavil v jedné apatyce a prodávají tam ten konopný olej, dvě deci za 389,- Kč, made in germany. To by se snad vyplatilo vyrábět ve velkém a legálně !!! Semínka na vylisování můžou být i z technického konopí. Používá se v kosmetice i k jídlu - zdroj jedinečných přírodních tuků a vitamínu E.

weeno

Návod na stavbu levného aeroponického systému
moje stránky

Old Post 08-02-2002 v 09:20 AM
weeno je offline   Profil uživatele weeno   Find more posts by weeno   Foto galerie člena weeno   Click here to Send weeno a Private Message   Add weeno to your buddy list     Navštiv homepage uživatele weeno! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vinetou
Nový Člen

Karma uživatele vinetou - 16% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 6 

Příspěvek č. 18

masto moc slozity-funguje i obyc oliviovej olej .hrnec ,voda,konopi,varit 20ay45 minut nechat volne schladnout,privest k varu, schladnout,precedit vymackatoddelit mrazakem a hotovo pripredavkovani se sjedes,ale funguje i na masaze

Old Post 22-05-2002 v 08:52 AM
vinetou je offline   Profil uživatele vinetou   Find more posts by vinetou   Foto galerie člena vinetou   Click here to Send vinetou a Private Message   Add vinetou to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spalodrontix
Stálý Člen

Karma uživatele Spalodrontix - 25% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 32 

Zdraví Příspěvek č. 19

Trpim alergii na lucni travy a mam silenou sennou rymu uz od svejch 6 ti let. Jaro je pro me ukrutnym utrpenim, nemuzu vubec normalne dejchat, oci me opuchnou, ze nic nevidim.Od ty doby co, ale pravidelne hulim se to o hodne moc zlepsilo.Kdyz me zase svedi nos k zesileni vsechen kour jim vyfukuju, pak je to celkem v pohode.Uplne vylecenej sice nejsem, ale kazdopadne je to fakt o moc lepsi nez pred tim nez jsem zacal hulit.
Kamaradka, ktera moc nehuli a ma astma zase rika, ze kdyz si da prdika lip se ji dejcha.
Tak sakra proc, kdyz se s ganjou zije lip po vsech strankach ty zabedneny palice to furt nemuzou pochopit?

Bum Shiva

Old Post 22-05-2002 v 14:25 PM
Spalodrontix je offline   Profil uživatele Spalodrontix   Find more posts by Spalodrontix   Foto galerie člena Spalodrontix   Click here to Send Spalodrontix a Private Message   Add Spalodrontix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
robor
Stálý Člen

Karma uživatele robor - 25% PěstitelskáKarma uživatele robor - 25% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 20

to Spalodrontix:

Můžu to taky potvrdit. Mám od dětství alergii na pyly a vždycky v dubnu a květnu jsem měl tak nateklou sliznici v nose, že bez pravidelného kapání Sanorinu bych nosem nemohl vůbec dýchat. Trávu hulím asi 2 roky a už minulý rok jsem měl alergii výrazně menší. Od řijna minulého roku hulím častěji (1-4 týdně) a teď na jaře nemám poprvé vůbec žádné problémy! Kapky do nosu jsem nemusel ani jednou použít, což je fakt bomba. Můj kamarád má podobné zkušenosti. Dokonce už měl i počínající příznaky astmatu a musel si "foukat" léky inhalačně. Od té doby, co hulí, už tyhle léky prý vůbec nemusí užívat.

Travička zelená to je moje potěšení, travička zelená to je moje peřina...

"Naposled pomodlit mám-li se právě,
chci říci jen: Bože, žehnej trávě!"

Old Post 22-05-2002 v 18:09 PM
robor je offline   Profil uživatele robor   Find more posts by robor   Foto galerie člena robor   Click here to Send robor a Private Message   Add robor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 21

Zkusim tenhle thread trochu 'zvednout' - trochu zapadl a to by byla skoda - snad se na mne robor jako zakladatel nebude zlobit.

Chtel buch Vas pozadat, abyste zde psali sve zkusenosti (pokud mozno vlastni, nebo jejichz jste se nejakym zpusobem ucastnili) s lecenim chorob nebo s odstranovanim jejich nasledku - proste kdy a jakym zpusobem zlepsila kytka kvalitu zivota.

Dekuji Vam predem za spousty lidicek, jimz se za pomoci techto informaci mozna v budoucnu pomuze.

Udaje ve slozenych zavorkach znaci: {pocet pripadu celkem / pocet uspesne lecenych pripadu}

parkinson {2/1}, zeleny zakal {1/1}: suseny nadrceny, lzicka (vi prispevek od T.H.C. vyse) do cehokoli (oblibena je polivka). Poziti by nemelo zpusobit stav opojeni - priznak velky davky, priste snizit. Davkovani je nutno zjistit individualne (i pri zmene modelu - nestandardizovana qalita )

Polyartritis (zanetliva, dnava (HLA B 27 pozitiv - 2 pripady)) {7/6}, protruze iv. disku (vyhrezy meziobratlovych plotenek - tzv. hexensus){4/3}: Pri potizich aplikovana mast dle receptu vyse.

*******************************************
Vazoneuroza {2/1} - mast.
Ve spojistosti s tim, ze mast tehdy po jednom neuspesnem pokusu zbyla a dotycny mel problem i s
hemoroidy, zkusil v dost spatnem stavu ze zoufalstvi aplikoval zbylou mast (1x denne, rano). Po 14 dnech bez problemu. Po zkusmem vysazeni masti navrat potizi, ktere po nekolika dnech masteni opet vymizely, dokonce do te miry, ze dotycny klidne konzumuje i feferony v mire vetsi, nez male !

[Edited by viridis on 05-08-2002 at 12:42 PM]

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 05-08-2002 v 11:34 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Al-Ban
Stálý Člen

Karma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% PěstitelskáKarma uživatele Al-Ban - 46% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 579  

Vlastní zkušenosti Příspěvek č. 22

Migréna dříve: festově mě bolela palice tak třikrát do týdne a to celej den.
Dnes: tak jednou za půl roku a jen tak zlehounka .

Astma dříve: s železnou pravidelností se opakující těžké záchvaty i při málo zvýšené námaze a někdy i "jen tak".
Dnes:Už si nemůžu vzpomenout jak to vlastně probíhalo a to ještě ke ganje hulim cigára jak šlak . Dechový problémy jen při nastydnutí.

Nemůžu stoprocentně tvrdit, že je to jen dílo marihuany, protože ty bolesti mohly být způsobeny zbytečným stresem ze školy a teď už se snažím mít nějaký starosti na háku. Stres jen ve výjmečných situacích a to si tělo ani nestačí uvědomit, že ho má začít bolet hlava . Zrovna tak to astma mohlo zmizet i s přebytečnou váhou, který jsem se zbavil už na základce, když se mi začaly líbit holky . Je ale pravda, že jsem ty problémy (astmatický samozřejmě ) měl ještě nějakej čas potom.

Tu druhou část uvádím v rámci objektivity.

Old Post 05-08-2002 v 15:57 PM
Al-Ban je offline   Profil uživatele Al-Ban   Find more posts by Al-Ban   Foto galerie člena Al-Ban   Click here to Send Al-Ban a Private Message   Add Al-Ban to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexmon
Stálý Člen

Karma uživatele dexmon - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 93 

Příspěvek č. 23

zdravim, zkusil jsem tu masticku a je fakt skvela, hlavne ruzny sramy, oderky a jiny diry do cloveka to pomaha vyborne hojit...dokonce ani zadny hnisy a podobny i kdyz jsem to cekal..tagze parada
ale zajimala by me jedna vec..ten konopnej olej se zda jako supadupa vec, ale jak ho udelat to uz clovek nezjisti..pokud to teda nechci varit nebo mit lis pres celej pokoj...tagze ma otazka zni...nevite nekdo jak se lisuje olej ze semen zastudena a v domacich podminkach????
dikec

Old Post 05-08-2002 v 16:09 PM
dexmon je offline   Profil uživatele dexmon   Find more posts by dexmon   Foto galerie člena dexmon   Click here to Send dexmon a Private Message   Add dexmon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Graetar
Stálý Člen

Karma uživatele Graetar - 8% PěstitelskáKarma uživatele Graetar - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 24

Taky se přidám. Zdravotně mi sice vcelku nic neschází, ale taky jsem zaznamenal pozitiva. Hlavně se to týká zmiňovaných alergií. Každé jaro se pro mě stávalo utrpením (mám to po tátovi), což se v nejhorších obdobích odráželo ve spotřebě asi tak plata Zyrtecu týdně. Poté, co jsem poznal květinu, situace se začala zlepšovat, a letos mi stačilo jedno plato pilulí na celý jaro, a to jsem ještě rozdával. Krom toho se teď jednalo o krotón (pokojová jedovatá potvora, alergen jak blázen), venku můžu chodit po rozkvetlý louce sem a tam, a nic. A další plus je, že to zlepšuje náladu...

Jo, ještě musím doplnit. Pravidelně tak každej půlrok se mi klube prevít moudrák, a to tak, že se nedá vůbec fungovat. Nakonec se stejně nevyklube, k zubaři se mi nechce , ale po jointu je po starostech. Alespoň na chvilku...


[Edited by Graetar on 26-09-2002 at 05:42 PM]

Milujte se a množte se!

Old Post 26-09-2002 v 16:40 PM
Graetar je offline   Profil uživatele Graetar   Find more posts by Graetar   Foto galerie člena Graetar   Click here to Send Graetar a Private Message   Add Graetar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cosmos
Stálý Člen

Karma uživatele cosmos - 22% PěstitelskáKarma uživatele cosmos - 22% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 124 

Příspěvek č. 25

Teť jsem byl pár dní dost nachlazenej a měl jsem celkem brutální rýmu...a přišlo mi, že se po jointu rýma značně zmírní, takže jsem si dal vždycky večer jointa a pak jsem mohl vcelku nerušeně usnout

Old Post 03-10-2002 v 14:48 PM
cosmos je offline   Profil uživatele cosmos   Find more posts by cosmos   Foto galerie člena cosmos   Click here to Send cosmos a Private Message   Add cosmos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Idea
Moderátor

Karma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% PěstitelskáKarma uživatele Idea - 84% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 26

Mám dotaz ohledně výroby tý konopný masti.Chtěl jsem se zeptat,jestli by se dalo použít místo toho čtvrt litru sušených samičích květenství (palic - které by měly pocházet z kvalitních modelů). nahradit větším množství listů,protože paličky mám zrovna jenom na zhul :( nebo myslíte ,že to nemá vůbec cenu a ta mast nebude fungovat ? Prosim teda o radu od někoho kdo s výrobou má nějaký zkušenosti a rovnou vyzvedám jeden superthread ;)

-== Skunk ==- 2x70W
-== Masterkush ==- 2X50W
-== balkon 2002 ==-
-== holky za oknem - nebula budha ==-
-== OuTd00R 2002 ==-
-== PoweR PlanT~250W ==-

Old Post 12-03-2003 v 17:39 PM
Idea je offline   Profil uživatele Idea   Find more posts by Idea   Foto galerie člena Idea   Click here to Send Idea a Private Message   Add Idea to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Earl
Nový Člen

Karma uživatele Earl - 9% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 6 

Zdraví Příspěvek č. 27

Taky je mi lito palic do masticky. Ja osobne tam davam listy (vetsi mnozstvi nez male) a ucinek je celkem v pohode, ikdyz ta mast z listi celkem smrdi. Matka sice neco stale mumla o tom, ze by tam chtela taky nejaky palice, ale tech je malo. Na druhou stranu je to dobrej argument na zvetseni poctu kytek.

Old Post 25-03-2003 v 13:55 PM
Earl je offline   Profil uživatele Earl   Find more posts by Earl   Foto galerie člena Earl   Click here to Send Earl a Private Message   Add Earl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
konart
Stálý Člen

Karma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 164 

Když nejsou palice Příspěvek č. 28

Palice dávám outdoor noname, nebo nějakej slabší model, pokud je. Pokud nemam paličky, dávám o třetinu víc listí a nezdá se mi ani nikdo z uživatelů neříkal, že by mast byla slabší nebo účinkovala méně. Dělám to tak už dost dlouho a spokojenost je na všech stranách.

... KonArt ...
__________________
Světlo - Spektrum slunečního záření, fotosyntéza
Léčebné účinky marihuany - Konopná mast

Old Post 26-03-2003 v 11:03 AM
konart je offline   Profil uživatele konart   Find more posts by konart   Foto galerie člena konart   Click here to Send konart a Private Message   Add konart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pecza
Nový Člen

Karma uživatele pecza - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 0 

Hlína Re: Když nejsou palice Příspěvek č. 29

citace:
Původní příspěvek od konart
Palice dávám outdoor noname, nebo nějakej slabší model, pokud je. Pokud nemam paličky, dávám o třetinu víc listí a nezdá se mi ani nikdo z uživatelů neříkal, že by mast byla slabší nebo účinkovala méně. Dělám to tak už dost dlouho a spokojenost je na všech stranách.

Old Post 04-05-2003 v 10:05 AM
pecza je offline   Profil uživatele pecza   Find more posts by pecza   Foto galerie člena pecza   Click here to Send pecza a Private Message   Add pecza to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bungee
Stálý Člen

Karma uživatele Bungee - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bungee - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bungee - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bungee - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 30

Myslim ze to pomaha aji kdyz si z toho neudelate mast. Kdyz zahulim tak me vetsinou prestane bolet treba hlava nebo v krku, neco na tom bude...

- - - Bungee - - -

Old Post 30-05-2003 v 23:48 PM
Bungee je offline   Profil uživatele Bungee   Find more posts by Bungee   Foto galerie člena Bungee   Click here to Send Bungee a Private Message   Add Bungee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mazz
Stálý Člen

Karma uživatele Mazz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Mazz - 91% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 172  

Příspěvek č. 31

Taky se přidám, dřivé když jsem ještě nekouřil, hodně často mě bolívala hlava a teď už ani nevím, jaké to vlastně je když bolí hlava
Myslím že je to právě kouřením kytičky. Můj kamarád má uplně stejný názor, kdysi míval migrény ale ty jsou teď pryč.

Old Post 31-05-2003 v 16:13 PM
Mazz je offline   Profil uživatele Mazz   Find more posts by Mazz   Foto galerie člena Mazz   Click here to Send Mazz a Private Message   Add Mazz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bongo
Stálý Člen

Karma uživatele bongo - 15% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 35 

Zdraví alzheimer Příspěvek č. 32

Zdravím vás všechny,

nějak jsem měl pořád zafixované, že konopí zmírňuje popř. zcela zastavuje postup Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby, ale znamí mi tu druhou jmenovanou nepotvrdili, a ani na groweru jsem k tomu nic nenašel... že by pověra ???

Tak jsem zkusil google: +alzheimer +cannabis

...a vyhodilo to celkem slušnou spoustu odkazů (v angličtině).
Pokud budete mít zájem o více informací, prostudujte si pečlivě následující dva odkazy, níze jsem se pokusil vytáhnout některé zajímavé pasáže a přeložit je do češtiny... uff

The Guardian: High Times for Alzheimer's
Alzforum.org: Marijuana


...
Moje mladší sestra jednou nestačila zabránit babičce (trpící AD) v pojezení "špatných" koláčků. Nemyslím si, že to bylo úmyslné - upekla je a babička, ta sní všechno. Koláčky obsahovaly mimojiné jisté množství marihuany. Když mi to sestra řekla, hrozně jsem se vylekal a začal pozorovat, co se s babičkou bude dít. K mému údivu postupně začínala rozumět spoustě věcí. Orientovala se ve jménech, místech i čase. Bylo to, jako kdyby se nemoc vrátila o 3-4 roky zpět. Celý den si pak ani jednou nestěžovala na bolesti, jako dříve.
... (z alzfora - druhý odkaz)


Dále se však ve článku zmiňuje současný stav babičky, který je velmi špatný. Vypadá to, že z globálního pohledu další 4 podání koláčků nepomohly, ale alespoň ten den dokázaly postiženou vrátit do normálního světa.


...
Doktoru Nathanieli Miltonovi, výzkumnému pracovníku v biochemickém oddělení nemocnice při Královské akademii věd ve Velké Británii, se možná podařilo vyvrátit tradiční předpoklady, že droga poškozuje duševní bdělost. Učinil tak prohlášením, že cannabinoidy - nacházející se v mozku stejně jako v pryskyřici konopí - mohou zastavit dlouhodobé oslabovaní mozkových buněk, které způsobuje Alzheimerova choroba.
... (z hamhigh.co.uk)


Doktor Milton dále dodává: kuřáci marihuany nemohou být imunní vůči Alzheimerově chorobě, neboť se rostlina od rostliny liší obsahem cannabinoidů. Takoví lidé si mohou nekontrolovaným užíváním drogy způsobit mnohem větší poškození mozkových buněk.

Nepodařilo se mi však najít, jakým způsobem a v jakých dávkách podávat nemocnému konopí, a zda je léčení závislé na stádiu, v jakém se právě nemoc nachází.

Pokud byste cokoliv objevili, podělte se tady o to, prosím, s ostatními.

Vím o jednom člověku, kterému by to mohlo pomoct...

bongo

Naposledy upravil bongo 06-06-2003 v 23:34 PM

Old Post 06-06-2003 v 23:25 PM
bongo je offline   Profil uživatele bongo   Find more posts by bongo   Foto galerie člena bongo   Click here to Send bongo a Private Message   Add bongo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1225490 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív