Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Vodní chlazení lampy
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6
Autor
Téma 
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Nápad Příspěvek č. 81



Detail na skleněnou kopuli, které je jádrem pudla. Nechal sem si ji kdysi vyfoukat od jednoho šikovného skláře.

Old Post 08-09-2013 v 13:23 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Nápad Příspěvek č. 82


Systém jsem použil pouze na jednu grow. Stavěl jsem ho proto, že mě v noci štvalo hučení větráku. Musim říct, že mě docela překvapilo, že celá tříměsíční zkušební doba proběhla bez komplikací a výbojka se chladila bez problémů. Jediný problém, který se nakonec objevil, byl ten, že zpočátku použil jako chladící kapalinu obyčejnou vodu místo destilky a za nějaký čas se uvnitř skleněné kopule usadil vodní kámen. Který se mimochodem dostává velmi špatně pryč, protože dovnitř se prakticky nedá dostat. A co se týče pohlcení světla chladičem, není to tak kritické, aby to člověku bránilo chladič použít, ale něco bezpochyb "sežere".
Svítil na kytky 400W a sklizeň mi přišla jako z lepší 250W. Ale těžko soudit. Roly hrálo i mnoho jiných faktorů.
Co jsem koukal na webu, něco o absorci světla vodou jsem našel zde:
http://www.lsbu.ac.uk/water/vibrat.html
A rovnou jsem jim ukradl obrázek absorbšního spektra vody:
Jak je vidět z grafu viditelného spektra voda příliš nepohltí. Citace ze zmíněných stránek: "Water is almost perfectly transparent to 'visible' light, a property which is made good use of by photosynthesis and allowing production of both biomass and oxygen."

Větším pohlcovačem je tak pravděpodobně sklo. Skrze které musí světlo navíc projít dvakrát. Celkem světlo od výbojky vystřídá pět optických prostředí vzduch->sklo->voda->sklo->vzduch a těžko říct, jak moc mu to dá zabrat. Jestli se někdy zase dokopu, zkusím to změřit alespoň luxmetrem.

Naposledy upravil JointarGanjar 08-09-2013 v 14:04 PM

Old Post 08-09-2013 v 13:41 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 83



Uploadnul jsem video na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=bNFybMe1ZPw
Bohužel tam toho neni moc vidět. Natáčel jsem na mobil. Na větším žlutém měřáku je teplota přímo výbojky a ten druhý měří teplotu na povrchu kopule. Je vidět, že i při použití 600W výbojky by na ní člověk v pohodě udržel ruku.

další fotky

Old Post 08-09-2013 v 13:49 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JointarGanjar
Stálý Člen

Karma uživatele JointarGanjar - 91% PěstitelskáKarma uživatele JointarGanjar - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 84

Celkem tedy shrnuto:
PLUSY:
Funguje -výborně uchladí i 600W
relativně tichý provoz
snižuje potřebu cirkulace vzduchu v growboxu (+ pro CO2 systémy, delší životnost pacháče)

MINUSY:
žere světlo
bezpečnost(víc věcí co se můžou posrat)

Old Post 08-09-2013 v 13:57 PM
JointarGanjar je offline   Profil uživatele JointarGanjar   Find more posts by JointarGanjar   Foto galerie člena JointarGanjar   Click here to Send JointarGanjar a Private Message   Add JointarGanjar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MICHAL88
Stálý Člen

Karma uživatele MICHAL88 - 97% PěstitelskáKarma uživatele MICHAL88 - 97% PěstitelskáKarma uživatele MICHAL88 - 97% PěstitelskáKarma uživatele MICHAL88 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 85

Tak co máte někdo zkušenosti s vodním chlazením výbojky?

http://www.greners.com/i/grow-light...ter-cooled.html

NYD 400w 1x1m ----- Zahradní domek in da haus aneb jak to roste v plechovým boxu --- Kempaři ve stanu 9x Shark Shock ve stanu 1x1 pod čtyřkoulí v cooltube a pak asi 600w?

Old Post 31-03-2014 v 18:15 PM
MICHAL88 je offline   Profil uživatele MICHAL88   Find more posts by MICHAL88   Foto galerie člena MICHAL88   Click here to Send MICHAL88 a Private Message   Add MICHAL88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 86

Toto vypada dobre. Mam vodnika v pc a zamyslel sem jestli nekdo neresil chladit ten sodik vodou. Mela by stacit poradna nadrz vody aspon tech 30-40litru a bude to pohoda. PC ktere ma v provozu cca 400W uchladim s cc 1L vody s aktivnimi vetraky na cca 44-45 stupnu v burnu. Takze tech 40 litru vody pres nejaky pasivni vymenik by mela byt slusna rezerva. Jinak pokud vodnika dobre zapojis jedine co se muze posrat je pumpa. Toz jeidne jesli to chapu co to udela v tomhle pripade je ze se ti ta voda bude varit a tady je otazka jestli ten obal nepukne do lampy ) to by mohla byt trosku svetelna show. Ale imo se to da pojistit nejaky prutokovym mericem a kdyz prutok stoji vyhodi zasuvku a je to.

Jointare chci se zeptat ten tvoje sklo funguje na principu sprcky? Doufam ze tu jeste chodis )

Kvalita predevsim!

Old Post 20-07-2015 v 17:27 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:21 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-01-2005 - Vodní chlazení - 4 odpovědí
04-05-2012 - Vodní chlazení lampy - 17 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6921480 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív