Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Fórum Elektronika a Technika
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 8 9 10 11 12 »
Autor
Téma 
alojz61
Stálý Člen

Karma uživatele alojz61 - 16% PěstitelskáKarma uživatele alojz61 - 16% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 145

Pořád mi není úplně jasný, jak to funguje u digitálního předřadníku, který má regulaci výkonu.
Teda: mám-li předřadník 600W a chtěl bych svítit třeba nejnižším výkonem (tady asi 200-250W) můžu použít výbojku 600W, nebo je pořeba na každý výkonový stupeň použít adekvátní výkon výbojky?

Old Post 10-09-2014 v 14:35 PM
alojz61 je offline   Profil uživatele alojz61   Find more posts by alojz61   Foto galerie člena alojz61   Click here to Send alojz61 a Private Message   Add alojz61 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 146

citace:
Původní příspěvek od alojz61
Pořád mi není úplně jasný, jak to funguje u digitálního předřadníku, který má regulaci výkonu.
Teda: mám-li předřadník 600W a chtěl bych svítit třeba nejnižším výkonem (tady asi 200-250W) můžu použít výbojku 600W, nebo je pořeba na každý výkonový stupeň použít adekvátní výkon výbojky?


Moje zkušenost je taková, že jsem to neřešil a výbojku třeba 400 W provozoval na 200 W - prostě když se rozsvítí a to světlo není "divné", nebliká atd., je to v cajku. Některé se na ten nejnižší výkon vůbec nerozsvítily . Někdy bývá v popisu výrobku, že je jsou stmívatelné, tam je to jasné. Obecně můžeš nastavit stejnou nebo nižší watáž a zkoušet, jestli to pojede.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 10-09-2014 v 16:24 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alojz61
Stálý Člen

Karma uživatele alojz61 - 16% PěstitelskáKarma uživatele alojz61 - 16% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 147

Měl jsem takovou představu, že pořídím 400w předřadník NTS a na růst budu svítit třeba jen na 200w, abych tolik nepropálil. Někde jsem tu ale četl, že při měření příkonu u tohoto předřadníku je na 200w příkon skoro stejný jako při plném výkonu. A navíc snad je v návodu uvedeno, že regulaci lze provádět až po nějakém čase chodu a zahřátí. Tudíž asi zapnout naplno a pak teprv ubrat. To je asi neproveditelný každý den.
Tak snad zkusím úsporky.

Old Post 17-09-2014 v 17:48 PM
alojz61 je offline   Profil uživatele alojz61   Find more posts by alojz61   Foto galerie člena alojz61   Click here to Send alojz61 a Private Message   Add alojz61 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teatree
Stálý Člen

Karma uživatele teatree - 97% PěstitelskáKarma uživatele teatree - 97% PěstitelskáKarma uživatele teatree - 97% PěstitelskáKarma uživatele teatree - 97% PěstitelskáKarma uživatele teatree - 97% PěstitelskáKarma uživatele teatree - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 148

citace:
Původní příspěvek od alojz61
Měl jsem takovou představu, že pořídím 400w předřadník NTS a na růst budu svítit třeba jen na 200w, abych tolik nepropálil. Někde jsem tu ale četl, že při měření příkonu u tohoto předřadníku je na 200w příkon skoro stejný jako při plném výkonu. A navíc snad je v návodu uvedeno, že regulaci lze provádět až po nějakém čase chodu a zahřátí. Tudíž asi zapnout naplno a pak teprv ubrat. To je asi neproveditelný každý den.
Tak snad zkusím úsporky.


S tou regulací je to myšleno tak, že máš počkat 10 minut pokud reguluješ za chodu.. Když si ale "za tmy" překlikneš na jinou watáž, tak ti to už s tou jinou watáží ráno sepne..

Čajíčkova první hlína - 400W
Čajíčkova hlína podruhé - 400W
Čajíčkova hlína č.3, RQS, 400W

Old Post 17-09-2014 v 19:54 PM
teatree je offline   Profil uživatele teatree   Find more posts by teatree   Foto galerie člena teatree   Click here to Send teatree a Private Message   Add teatree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
secretgrow
Nový Člen

Karma uživatele secretgrow - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 3 

Příspěvek č. 149

Dobrý večer má skromný dotaz, prosím o radu jeslti mohu zapojit dvě sodíkovky po 200 do předřadníku na 400. díky

Old Post 28-02-2015 v 19:17 PM
secretgrow je offline   Profil uživatele secretgrow   Find more posts by secretgrow   Foto galerie člena secretgrow   Click here to Send secretgrow a Private Message   Add secretgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yabasta
Stálý Člen

Karma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 416 

Příspěvek č. 150

Nedělat



Old Post 28-02-2015 v 19:28 PM
yabasta je offline   Profil uživatele yabasta   Find more posts by yabasta   Foto galerie člena yabasta   Click here to Send yabasta a Private Message   Add yabasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 151

Zdravím, prováděl jsem měření u digi předřadníku NTS 400W s regulací 250W/250Wsl/400W/400Wsl .. zkoušel jsem jak 250W tak i 400W lampu a výsledek byl stejný. (hodnoty orientační, nemohu nalézt zápisky čili se to může lišit ale maximálne o jednotky "W"..)
rozsah 250W - příkon předřadníku 264W
rozsah 250Wsl - příkon předřadníku 283W
rozsah 400W - příkon předřadníku 413W
rozsah 400Wsl - příkon předřadníku 429W

Z naměřených hodnot usuzuji, že mód superlumen krmí výbojku o 20W vyšším příkonem a předřadník samotný pro svou činnost žere něco kolem 13W což je krásné. Pamatuji si, že v rozsahu 400W a 400Wsl měl nejvyšší účiník a to kolem 0,98 jinak tuším 0,92 - 0,88 ... Blbec jsem si někde ten papír s hodnotami založil a zaboha to nemůžu najít, nicméně jakožto sběratel světelné techniky vážně zvažuji koupi dalšího, na pokusy a měření, jelikož mne velmi příjemně překvapil svou funkčností i účinností, nehledě na to, že o proti lumateku u kterých jsem vždy slyšel parazitní "zvonění" z výbojek, způsobené vysokým harmonickým zkreslením (což je údajně pro výbojky špatné a snižuje i účinnost) tak u tohoto NTS slyšet není nic a je dle mě co se poměru cena/kvalita týče hodně vysoko.. nechci mystifikovat ale nepřímo jsem naměřil na výstupu něco přes 80kHz.. do budoucna budu provádět hromady měření a určitě to sem postnu, jen nevím kdy a nejspíš pouze s NTS (vzhledem k jeho ceně) ..


TO secretgrow: Pokud vím, tak sodíkovky s příkonem 200W neznám, alespoň ne v evropě, amíci maj různé divné vatáže.. pouze 250W nebo 150W.. na obyč předřadník to určitě nedávej, neb se ti dle zapojení zapálí buďto jen jedna (při paralelním zapojení) a díky nižší vatáži než má předřadník velmi rychle odejde buď ona sama nebo startér v předřadníku a když je zapojíš do série (zasebe) tak je to nenastartuje vůbec(bavím se o elektromagnetickém předřadníku, u elektronického bych se bál odpravení samotného předřadníku a vzhledem k ceně a většinou i nemožnosti opravy je to naprd). existují však k jistým !elektronickým! předřadníkům (tuším nějaký lumateky, chce to poprosit strejčka gůgla) adaptéry které umožňují k 600W předřadníku připojit 2x400W a k 1000W připojit 2x600W , samozřejmě lampy nebudou svítit na plný výkon..

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 26-03-2015 v 09:39 AM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 152

Chtěl sem vybrat spínačky a narazil sem na tenhle měřič spotřeby... co myslíte, může to počítat správně? Sem línej vypínat celej byt abych mohl měřit reálnou spotřebu a tady na groweru sem na nic takovýho zatim nenarazil.

http://www.solidni-obchod.cz/soligh...splej-4945.html

Old Post 04-04-2015 v 22:52 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 153

Orientačně to poslouží, spousta lidí tady používá podobný věcičky.

a.

Old Post 05-04-2015 v 09:23 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ten_hodnej
Stálý Člen

Karma uživatele ten_hodnej - 80% PěstitelskáKarma uživatele ten_hodnej - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 452  

Příspěvek č. 154

lidi co rikate na nove predradniky od lumateku ktere dokazou menit napeti a krmit i 400V vybojky? viz: Elektronický předřadník Lumatek Ultimate Pro má hlavní přednost v možnosti napájení 240V i 400V výbojek.
Předřadník zdetekuje danou výbojku a podle toho ji napájí proudem o napětí 240V nebo 400V.
V případě napájení proudem o napětí 400V se lampa dostává na operační frekvenci 120 KHz (při 240V je frekvence 90 KHz), což znamená o 25% větší svítivost.""
myslite ze je tech 25% realnej udaj? preci jen cena je o 2000,- drazsi nez klasika tak aby ta cena odpovidala tomu svetelnymu vylepseni... pouziva nekdo nebo meril to nekdo luxmetrem?

Old Post 29-07-2015 v 14:48 PM
ten_hodnej je offline   Profil uživatele ten_hodnej   Find more posts by ten_hodnej   Foto galerie člena ten_hodnej   Click here to Send ten_hodnej a Private Message   Add ten_hodnej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pištacze
Nový Člen

Karma uživatele pištacze - 33% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 155

Čaute. Nemohl by mi někdo poradit jak zapojit 4-pinový 12cm větrák z pc, aby mi sloužil jako aktivní přítah? Předpokládám že by bylo ho dobrý regulovat.....

Old Post 27-10-2015 v 06:09 AM
pištacze je offline   Profil uživatele pištacze   Find more posts by pištacze   Foto galerie člena pištacze   Click here to Send pištacze a Private Message   Add pištacze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 156

citace:
Původní příspěvek od pištacze
Čaute. Nemohl by mi někdo poradit jak zapojit 4-pinový 12cm větrák z pc, aby mi sloužil jako aktivní přítah? Předpokládám že by bylo ho dobrý regulovat.....


červený drát +12V, černý je zem. Regulace - kup si regulátor

Old Post 27-10-2015 v 08:03 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 157

citace:
Původní příspěvek od ten_hodnej
lidi co rikate na nove predradniky od lumateku ktere dokazou menit napeti a krmit i 400V vybojky? viz: Elektronický předřadník Lumatek Ultimate Pro má hlavní přednost v možnosti napájení 240V i 400V výbojek.


Nedělám do silnoproudu, ale výbojka je pro obvod něco jako zkrat. Proto tam musí být tlumivka nebo elektronický předřadník aby do toho neteklo více proudu než to snese. Tudíž se domnívám že je jedno na kolik voltů je výbojka jmenovitě, když na ní stejně jsou v reálu maximálně desítky voltů.

Old Post 27-10-2015 v 08:06 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 158

I když se najdou i 4pin větráčky s červeným +12V, de facto standard je ale žlutá +12V, černá zem, zelená měření otáček a modrá PWM regulace.

No a na výbojce je v reálu podle typu 100-200V.

a.

Old Post 27-10-2015 v 08:26 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 159

citace:
Původní příspěvek od Mard


Nedělám do silnoproudu, ale výbojka je pro obvod něco jako zkrat. Proto tam musí být tlumivka nebo elektronický předřadník aby do toho neteklo více proudu než to snese. Tudíž se domnívám že je jedno na kolik voltů je výbojka jmenovitě, když na ní stejně jsou v reálu maximálně desítky voltů.

Tak mi přijde že si pleteš proud a napětí a to taky nejsem elektrikář.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 27-10-2015 v 14:18 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 160

Jedna technická Chci pořizovat novej ventas. Myslíte, že TT 200 pro je dobrá volba ? Přijde mi, že je to fajn poměr cena/ výkon a hlavně se mi nechce dávat x tisíc za prima klima kterej mi asi po 5 kolech odešel (a to prej má být kvalita). Takže otázka zní: Tt200 ano či ne (pokud ne, tak proč :-) ).

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 11-11-2015 v 21:15 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:01 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 8 9 10 11 12 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1154870 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív