Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » LED pásek - boční přísvit
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Dude13
Nový Člen

Karma uživatele Dude13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 20  

LED pásek - boční přísvit Příspěvek č. 1

Ahoj,
rád bych se zeptal, jaké LED pásky byste doporučili pro boční přísvit do stanu.
Stan: 150*80 (výška 200)
Osvětlení: růst 400 W (MH), květ 600 W (HPS)
Rostliny: převážně čisté sativy, popř. hybridy s převahou sativy (Ace Seeds, Serious Seeds, T.H.Seeds,,...)
Ventilace: Vyřešena s velkou rezervou, opakovaně odzkoušena
Substrát: kokos
Hnojiva: jako hlavní hnojiva Biobizz + různé doplňky
Úvaha: Na základě předešlých zkušeností s tímto prostorem zvažuji, zda bych nepomohl bočním květům, proto zvažuji dát kolem dokola hliníkové profily a do nich nainstalovat LED pásky. Do oka mě padly pásky např. z growled.cz.
Dotaz: Má to smysl? Pokud ano, jaké pásky byste doporučili?
Předem díky ;-)

Old Post 17-11-2021 v 14:30 PM
Dude13 je offline   Profil uživatele Dude13   Find more posts by Dude13   Foto galerie člena Dude13   Click here to Send Dude13 a Private Message   Add Dude13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Re: LED pásek - boční přísvit Příspěvek č. 2

citace:
Původní příspěvek od Dude13
Ahoj,
rád bych se zeptal, jaké LED pásky byste doporučili pro boční přísvit do stanu.
Stan: 150*80 (výška 200)
Osvětlení: růst 400 W (MH), květ 600 W (HPS)
Rostliny: převážně čisté sativy, popř. hybridy s převahou sativy (Ace Seeds, Serious Seeds, T.H.Seeds,,...)
Ventilace: Vyřešena s velkou rezervou, opakovaně odzkoušena
Substrát: kokos
Hnojiva: jako hlavní hnojiva Biobizz + různé doplňky
Úvaha: Na základě předešlých zkušeností s tímto prostorem zvažuji, zda bych nepomohl bočním květům, proto zvažuji dát kolem dokola hliníkové profily a do nich nainstalovat LED pásky. Do oka mě padly pásky např. z growled.cz.
Dotaz: Má to smysl? Pokud ano, jaké pásky byste doporučili?
Předem díky ;-)


Urcite tyto ;-) Smysl to urcite ma, sam to praktikuji na sve zahrade a je to znat ;-) https://eshop.growled.cz/produkty/grow-led-flexi-20/
A pasky od teto firmy jsou opravdu TOP, neznam jiny typ na trhu, ktery by mel takovou efektivitu a spektrum ;-)

Old Post 18-11-2021 v 07:26 AM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemonade
Stálý Člen

Karma uživatele Lemonade - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2019
Příspěvků: 103 

Příspěvek č. 3

S tou účinností přes 4 μmol/J je to veř nebo ne jak jsem pochopil.
Potřebuješ dosvitit pár cm z každý strany jestli tomu rozumím správně. Při variantě 5 m + plus zdroj 100 W a profily jsi cca na 4 k. To není nic strašnýho popravdě, otázka je jestli je 85 W dost.
Ale když trochu započítáš mělo by to stačit na dosvit rohů (cca 40 w na 80x25)
Je to jedna z možností. Ale existujou lepší volby.

„Konvenční armáda prohraje, pokud nevyhraje. Guerrilla vyhraje, pokud neprohraje.“

Old Post 19-11-2021 v 20:28 PM
Lemonade je offline   Profil uživatele Lemonade   Find more posts by Lemonade   Foto galerie člena Lemonade   Click here to Send Lemonade a Private Message   Add Lemonade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 4

Muzes verit a nemusis :-) Ja z techto LED pasku mam 250W svetlo a je to zatim to nejlepsi co jsem mel ;-) V polici kde pestuji byliny mam na 60x30 z vysky 30cm 520mmol na 1m LED pasku ;-)
Zalezi na kazdem, ale spektrum teto aplikace je fakt jedno z nej co jsem zatim videl ;-)

Old Post 20-11-2021 v 13:17 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemonade
Stálý Člen

Karma uživatele Lemonade - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2019
Příspěvků: 103 

Příspěvek č. 5

No to by znamenalo míň než 100W na metr a dostatečně silný i na květ. Tomu samozřejmě nemůžu věřit.

„Konvenční armáda prohraje, pokud nevyhraje. Guerrilla vyhraje, pokud neprohraje.“

Old Post 20-11-2021 v 13:49 PM
Lemonade je offline   Profil uživatele Lemonade   Find more posts by Lemonade   Foto galerie člena Lemonade   Click here to Send Lemonade a Private Message   Add Lemonade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 6

A co místo 600w hps na takový atypický prostor zvolit spíš 2x250w ,to lepší pokrytí světlem co získáš ti vynahradí těch 100w o které přijdeš

Old Post 20-11-2021 v 15:16 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Lemonade
No to by znamenalo míň než 100W na metr a dostatečně silný i na květ. Tomu samozřejmě nemůžu věřit.


V pohode, verit nemusis :-) Ja vidim jeste dobre co ukazuje muj spektrometr a Apogee Quantum sensor ;-)

Old Post 20-11-2021 v 18:44 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemonade
Stálý Člen

Karma uživatele Lemonade - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2019
Příspěvků: 103 

Příspěvek č. 8

Meta kdyby šlo o stejnou účinnost máš pravdu. Takhle to bude o dost míň výkonově.
Dude první věc- nešlo by to vyřešit výškou světla? Nastavením stínidla? Úpravou prostoru?Metodou pěstu? Jednoduchý řešení jsou vyloučený?
Pokud dosvit tak jen na ty kratší strany ne? Nebo proč dokola?

„Konvenční armáda prohraje, pokud nevyhraje. Guerrilla vyhraje, pokud neprohraje.“

Old Post 20-11-2021 v 19:50 PM
Lemonade je offline   Profil uživatele Lemonade   Find more posts by Lemonade   Foto galerie člena Lemonade   Click here to Send Lemonade a Private Message   Add Lemonade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemonade
Stálý Člen

Karma uživatele Lemonade - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2019
Příspěvků: 103 

Příspěvek č. 9

Věřit nesmím, tím spíš že bych chtěl. Vyjímečná tvrzení potřebují vyjímečné doložení.

„Konvenční armáda prohraje, pokud nevyhraje. Guerrilla vyhraje, pokud neprohraje.“

Old Post 20-11-2021 v 19:55 PM
Lemonade je offline   Profil uživatele Lemonade   Find more posts by Lemonade   Foto galerie člena Lemonade   Click here to Send Lemonade a Private Message   Add Lemonade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 10

Tak si kup spectroradiometr, quantum sensor, kup si pasek, udelej si optimalni podminky, dobrou odrazovou folii a zmer si to ;-) Verit fakt nemusis, ale muzes si to vyzkouset, tak jak jsem to udelal ja :-)
Ja to sem napsal jako zkusenost z praxe a presvedcovat nikoho nemusim,to mi ver.Kdys ze tady pred 4 lety tezce resily LED svetla, vetsina lidi se smala, ze pod tim profi firmy nepestuji a porad jedou pod vybojkami atd...a kde jsme ted ..?;-)A pockej co prijde na trh za rok, dva ;-)
Me se celkem nelibi, jak tady v CR je kazdej neverici Tomas a potrebuje milion dukazu...Vis co se rika, pokud to nevyzkousis, tak nevis ;-) Ja jsem zkousel za posledni 3 roky COB, QB a pasky a musim rict, ze pod paskama to vypada a chutna nejlepe :-) To ze si doma udrzuji zizaly,micham si vlastni substraty a udrzuji v optimalnich podminkach https://www.nature.com/articles/s41598-018-28354-5 je vypraveni na dalsi level ;-)
Mej se ahoj

Old Post 20-11-2021 v 21:13 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemonade
Stálý Člen

Karma uživatele Lemonade - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2019
Příspěvků: 103 

Příspěvek č. 11

Takže growled je Spasitel a já Tomáš ok.
Tipni si po kterým světle jsem čem šáhl cca 3 roky zpět? Nápověda - je to krapet paradox ve světle toho co o mě vyvozuješ :-) jop led pásky. Na dosvit salátů, předpěst, všude kde nepotřebuješ větší dosah a atypický řešení na míru je to zajímavá volba. I přes menší účinnost.
On chce dosvítit boční květ. Je tohle květový spektrum ? Chceme mu nějak rozumně poradit ?

„Konvenční armáda prohraje, pokud nevyhraje. Guerrilla vyhraje, pokud neprohraje.“

Old Post 21-11-2021 v 18:30 PM
Lemonade je offline   Profil uživatele Lemonade   Find more posts by Lemonade   Foto galerie člena Lemonade   Click here to Send Lemonade a Private Message   Add Lemonade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dude13
Nový Člen

Karma uživatele Dude13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 12

Ahoj,
díky za reakce a dovolím si nějak celistvěji odpovědět:
- Víc čtu, než se ptám. Pokud se zeptám, znamená to, že jsem otevřen různým řešením a zejména těm jednoduchým ;-)
- Plocha, kterou mám nyní k dispozici, je 200*80. O klasičtějším rozměru mohu uvažovat v budoucnu, nyní moc ne. Proto mám stan 150*80 a DIY dřevěnou starou skříň pro předpěst a sušení (až se rozpadne, uvažuji o náhradě za malý stan za stejným účelem).
- 2 světla mohu použít, mám nějaké věci navíc, tj. v tomto případě mám ihned k dispozici 1 elektronický předřadník 150-250 W a 2 el. předřadníky 250-600 W (plus 1 malé a 2 střední stínidla, lampy: 250 W - předpěst, 400 W - růst, a dvě 600 W na květ). Otázkou je efektivita 2*250 W vs 600 W.
- Metodou pěstu bych to zcela jistě vyřešil, pokud bych měl homogenní osazenstvo ve stanu. Mě ale baví a mám důvod mít větší různorodost v rámci každého kola. Z toho plyne, že musím počítat s různou výškou (lze řešit podložením květináčů a střihem) a různými nároky, což není zas takový problém, protože nemám automatickou závlahu a mohu na jednotlivé kytky reagovat individuálně (člověk se tak i dost naučí). Ten dosvit zvažuji z důvodu, že se mi občas stane, že květy, co nejsou úplně nahoře, potřebují více času. Zaprvé jich je málo a jejich ztráta mě nemusí mrzet, a za druhé je mohu nechat po ostříhání většiny dojít. Ale jsem puntičkář, tak jsem si říkal, zda by nepomohl přísvit.
- Z výše napsaného plyne, že moje vybavení je old-school a samozřejmě mě láká zkusit LED. Takže to může být i taková příjemná záminka. LED jsem objednal a pokud nabydu dojmu, že je přísvit blbost, mohu pásky použít třeba na předpěst nebo do něčeho malého na zeleninu, což by se u nás užilo víc než dost. Rozhodně na LED ve stanu nelpím, nečekám zázraky, spíš cílenou pomoc.
- Dát to na kratší strany se mi zdá jako dobrý nápad.
- Growled jsem vybral z důvodu doporučení, které zaznělo v jiném vlákně zde na fóru, protože uvádí plné světelné spektrum pro rostliny (https://growled.cz/spektrum-vlnovych-delek), což je v mém případě jen o víře, nemám to reálně jak změřit, a také na základě zkušeností, které na webu uvádí (nijak jsem neověřoval). Pokud ale nejsou pásky na přísvit ke květům vhodné, nemusím to ani zkoušet a rovnou to užiju jinak.

Dík za případné další rady ;-)

Old Post 22-11-2021 v 07:45 AM
Dude13 je offline   Profil uživatele Dude13   Find more posts by Dude13   Foto galerie člena Dude13   Click here to Send Dude13 a Private Message   Add Dude13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Lemonade
Takže growled je Spasitel a já Tomáš ok.
Tipni si po kterým světle jsem čem šáhl cca 3 roky zpět? Nápověda - je to krapet paradox ve světle toho co o mě vyvozuješ :-) jop led pásky. Na dosvit salátů, předpěst, všude kde nepotřebuješ větší dosah a atypický řešení na míru je to zajímavá volba. I přes menší účinnost.
On chce dosvítit boční květ. Je tohle květový spektrum ? Chceme mu nějak rozumně poradit ?


Ahoj, nerikam,ze ty jsi Tomas, to bylo obecne receno.Kdyz se podivas na web, uvidis, ze ten pasek ma full spektrum, tak ze urcite i na kvet ;-)
Nevim jak jsi sice prisel na tu mensi ucinnoct, ale ok.Pred 3 lety byly pasky uplne nekde jinde, nez jsou momentalne a jak uz jsem psal vyse, kdyz je nasekas vedle sebe , je to lepsi nez QB a COB.Mam vyzkouseny a zmereny, dale uz bych to nerozvadel.Uz jsem to tady napsal, jakou mam zkusenost a kazdy at si vyzkousi co potrebuje.Na dosvit to urcite doporucuji,tecka :-)

Old Post 22-11-2021 v 09:54 AM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Dude13
Ahoj,
díky za reakce a dovolím si nějak celistvěji odpovědět:
- Víc čtu, než se ptám. Pokud se zeptám, znamená to, že jsem otevřen různým řešením a zejména těm jednoduchým ;-)
- Plocha, kterou mám nyní k dispozici, je 200*80. O klasičtějším rozměru mohu uvažovat v budoucnu, nyní moc ne. Proto mám stan 150*80 a DIY dřevěnou starou skříň pro předpěst a sušení (až se rozpadne, uvažuji o náhradě za malý stan za stejným účelem).
- 2 světla mohu použít, mám nějaké věci navíc, tj. v tomto případě mám ihned k dispozici 1 elektronický předřadník 150-250 W a 2 el. předřadníky 250-600 W (plus 1 malé a 2 střední stínidla, lampy: 250 W - předpěst, 400 W - růst, a dvě 600 W na květ). Otázkou je efektivita 2*250 W vs 600 W.
- Metodou pěstu bych to zcela jistě vyřešil, pokud bych měl homogenní osazenstvo ve stanu. Mě ale baví a mám důvod mít větší různorodost v rámci každého kola. Z toho plyne, že musím počítat s různou výškou (lze řešit podložením květináčů a střihem) a různými nároky, což není zas takový problém, protože nemám automatickou závlahu a mohu na jednotlivé kytky reagovat individuálně (člověk se tak i dost naučí). Ten dosvit zvažuji z důvodu, že se mi občas stane, že květy, co nejsou úplně nahoře, potřebují více času. Zaprvé jich je málo a jejich ztráta mě nemusí mrzet, a za druhé je mohu nechat po ostříhání většiny dojít. Ale jsem puntičkář, tak jsem si říkal, zda by nepomohl přísvit.
- Z výše napsaného plyne, že moje vybavení je old-school a samozřejmě mě láká zkusit LED. Takže to může být i taková příjemná záminka. LED jsem objednal a pokud nabydu dojmu, že je přísvit blbost, mohu pásky použít třeba na předpěst nebo do něčeho malého na zeleninu, což by se u nás užilo víc než dost. Rozhodně na LED ve stanu nelpím, nečekám zázraky, spíš cílenou pomoc.
- Dát to na kratší strany se mi zdá jako dobrý nápad.
- Growled jsem vybral z důvodu doporučení, které zaznělo v jiném vlákně zde na fóru, protože uvádí plné světelné spektrum pro rostliny (https://growled.cz/spektrum-vlnovych-delek), což je v mém případě jen o víře, nemám to reálně jak změřit, a také na základě zkušeností, které na webu uvádí (nijak jsem neověřoval). Pokud ale nejsou pásky na přísvit ke květům vhodné, nemusím to ani zkoušet a rovnou to užiju jinak.

Dík za případné další rady ;-)


Ahoj, urcite ti to doporucim.Sam to tak mam a pestuji pod tim rajcata, okurky a v regalech byliny.Na byliny mam pasek co 10cm(sire).Na rostliny ktere vyzaduji vice svetla mam z tohoto LED pasku udelano customizovane svetlo.Pokud nebudes spokojeny, pasek urcite vyuzijes jinak ;-) Je opravdu kvalitni.Troufnu si napsat, ze lepsi se zde na ceskem trhu sehnat neda, pokud ano, rad se necham presvedcit, koupim zmerim a priznam,ze existuje i neco lepsiho ;-)

Old Post 22-11-2021 v 10:02 AM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 15

Krásné Vánoce,

rád bych se podělil jedno zajímavé vidoe k tomuto tématu.

https://youtu.be/XAFdc6WZF-g

Ať to roste

Krtek

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 24-12-2021 v 12:59 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3171300 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív