Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Průchodka (y) kabeláže do boxu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Dotaz Průchodka (y) kabeláže do boxu Příspěvek č. 1


Jak máte ve svejch boxech vyřešenej přivod kabeláže z rozvaděče (nebo alspoň rozpětky ) dovnitř do boxu??
--------------------------------------------------

- V dnes už bejvalý skříni jsem to měl vyřešený tak že kolem dveří bylo těsnění a v jednom místě ne - tam se "skřípaly" kabely. imho nepraktický řešení protože se to muselo při každým zavírání dveří srovnat kvůli dovření dveří.

- Další nápad bylo použití stahovací průchodky(viz. foto) ale to taky neni nejlepší protože kabely zakončený vidličkou, napevno zadělaný do zařízení (např zvlhčovačka) bez vyndání uzkýho konce ze zařízení neprolezou (o opruzu při demontáži ani nepíšu).

- Šlo by proříznout přímočarkou "půlkruh" na kraj horní desky ze strany dveří, ale jak vychytat aby tam zároveň drželi, bylo je možný demontovat a zároveň neprocházelo dovnitř světlo.
-----------------------------------------------------

Možná vám to příjde jako banalita, ale už nad tim ňíkej čas přemejšlim a furt mě nenapadá optimální řešení. btw v tomto případě jde o následující kabely: Dvojlinka s tlustou izolací k výbojce, trojlinka k tepelný pojistce(třetí vodič na uzemění stínítka), trojlinka k odtahovýmu větráku, dvoulinka k cirkulačnímu větráku, dvoulinka ke zvlhčovačce, trojlinka k čerpadlu. Víc mě momentálně nenapadá, ale to neznamená že to tak zůstane navždy (webkamerka láká, ale asi až jindy...)

Foto vašeho provedení potěší. Konstruktivní vyřešení k+, výblitky k-

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Naposledy upravil Erixon 22-01-2007 v 19:12 PM

Old Post 22-01-2007 v 18:54 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 2

Pokud máš na obou koncích "neprovlíknutelný" koncovky, šlo by to vyřešit pomocí plastové rozvodné krabice na omýtku s víčkem na šroubky (používá se např u protahovacích lišt nebo pod starší vypínače). Dno krabičky prořízneš na dostatečnej průměr a přišroubuješ na bok skříně, horní okraj potom propiluješ na průměr a počet použitých kabelů. Přišroubuješ přes ně víčko a hotovo

Old Post 22-01-2007 v 19:30 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 3


medulda: nápad dobrej, ale z protipožárních důvodu mam krabičku na nožičkách.
ps. vnitřek je ještě v těžce rozpracovaným stádiu

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 22-01-2007 v 19:47 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ship
Nový Člen

Karma uživatele Ship - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 4

takhle: http://www.eastside-impex.de/dhtml/...homebox_xxl.php

To maj řešený Home boxy jednoduchý a lehce okopirovatelný.

Old Post 22-01-2007 v 19:51 PM
Ship je offline   Profil uživatele Ship   Find more posts by Ship   Foto galerie člena Ship   Click here to Send Ship a Private Message   Add Ship to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 5

Jen tak dál, inspirace dobrá. Napadá mě ještě další možnej problém (jestli jsem moc náročnej tak mě prostě ignorujte ). Totiž velká díra poblíž odtahovýho větráku by mohla způsobit že by se vzduch nesál spodem ale právě touto dírou (někdo by řekl sání falešnýho vzduchu)

EDIT: ono by to šlo protáhnout sáním, ale ne přez chystanej prachovej filtr.

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 22-01-2007 v 20:00 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 6

erixon: myslel jsem to trošku jinak - ta krabička by měla být jen "průchodka" pro kabely s koncovkama - nebyly by v ní žádný elektrický zařízení... http://www.axlelectronics.cz/products/old/00svr.jpg tak nějak ty krabičky vypadají...

Old Post 22-01-2007 v 20:06 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 7

Myslíš že to seženu v (velko)obchodě s elektroinstalačním materiálem? Pod jakým názvem by to mohl znát prodavač? nebo se dá sehnat na netu?

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 22-01-2007 v 20:14 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 8

zkus říct plastová rozvodná krabička krabička, má to rozměry 82x82x28 a zkosený víčko na dva šroubky. Nevim, jestli se to ještě dělá, ale dřív se to fakt hojně používalo (dovnitř se montoval klasicekj rozvodnej věneček nebo se místo víčka dávala zásuvka či vypínač). Určitě ti něco poradí

EDIT: plastová elektroinstalační krabice na omýtku by se to mělo jmenovat

Old Post 22-01-2007 v 20:19 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 9

Erixon: No já to mám asi stejně, jak myslí medulda - na půdě jsem vyhrabal starou krabici na elektriku (taková ta hnědá, co jsou dodnes k vidění v kůlnách a na chatách atd.). Je určená k ukotvení na zeď - ne pod omítku. Uvnitř je obyčejný věneček.

Provrtal jsem stěnu boxu a dno té krabičky. Tou dírou jsem do krabice protáhl kábl a z té krabice už to jde přímo k jednotlivým spotřebičům v boxu. Na tu krabici se dají dát i ty ucpávky co máš ty.
Já mám ale veškerou elektriku uvnitř boxu, mám tam i "dvojzásuvku" takže nemusím kutit nad tím, jak dostat kabely dovnitř - stačí tam dostat jenom jeden a z něho to pak rozvést dál. Kašlu na to, že tlumivka uvnitř boxu zbytečně topí - je to jednoduší...


EDIT: Teďka mě něco napadlo - co použít montážní pěnu? Demonotvat to jde snadno a světlo kolem toho (ani skrz) určitě neprojde.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 22-01-2007 v 21:01 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 10

Mám jenom takový dotaz. Ta průchodka zabrání požáru jako když chytne izolace, že se to přes ní nedostane? Pomalu si stávím skříň, aby byla připravena na březen až přejdou mrazy, tak bych to taky použil. Těch hnědých krabic a ostatních elektrikářských blbin se doma pár najde, ale jako průchodku mě to nenapadlo použít.

Old Post 22-01-2007 v 22:15 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 11

Capo: Nevím, jestli to pomůže proti ohni. Já je tam mám kvůli světla a vlhkosti - Voda v elektrice prý není to pravé...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 22-01-2007 v 22:42 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 12

capo: nedovedu si představit, jak by tam ten oheň mohl vzniknout. Pokud používáš kabely CYKY (nejrozšířenejší), dají se podle normy montovat na (i do) hořlavých konstrukcí. Samozřejmě nesmíš překročit povolený proud. Proti tomu tě ochrání jistič nebo pojistka. Tím se vyhneš požáru "zevnitř kabelu". (tedy tomu, že se kabel nadměrným proudem bude ohřívat víc než je zdrávo, izolace začne tát a eventuelně hořet). Pokud by se měl oheň přenést na izolaci zvnějšku (v tu chvíli by už zachvátil vnitřek skříně), nejspíš by ani "ohňotěsná" průchodka nepomohla.

Old Post 23-01-2007 v 14:49 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od medulda
capo: nedovedu si představit, jak by tam ten oheň mohl vzniknout. Pokud používáš kabely CYKY (nejrozšířenejší), dají se podle normy montovat na (i do) hořlavých konstrukcí. Samozřejmě nesmíš překročit povolený proud. Proti tomu tě ochrání jistič nebo pojistka. Tím se vyhneš požáru "zevnitř kabelu". (tedy tomu, že se kabel nadměrným proudem bude ohřívat víc než je zdrávo, izolace začne tát a eventuelně hořet). Pokud by se měl oheň přenést na izolaci zvnějšku (v tu chvíli by už zachvátil vnitřek skříně), nejspíš by ani "ohňotěsná" průchodka nepomohla.


JJ tak to je v poho. Pomalu si zařizuju skříň a s pojistkou rozhodně počítám.
Dík za objasnění

Old Post 24-01-2007 v 15:07 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:05 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2949400 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív