Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Vyroba CO2 - Jedla Soda , Ocet , Kvasnice
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8 »
Autor
Téma 
BASE
Stálý Člen

Karma uživatele BASE - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 81

lada006
DÍKY MOC!!!!!

Old Post 23-05-2006 v 16:40 PM
BASE je offline   Profil uživatele BASE   Find more posts by BASE   Foto galerie člena BASE   Click here to Send BASE a Private Message   Add BASE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada006
Stálý Člen

Karma uživatele lada006 - 22% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 82

Poprvé mi to vypěnilo, protože jsem to neprotřepal ,ale pokus č. 2. už nevypěnil

Old Post 24-05-2006 v 11:13 AM
lada006 je offline   Profil uživatele lada006   Find more posts by lada006   Foto galerie člena lada006   Click here to Send lada006 a Private Message   Add lada006 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seraa
Nový Člen

Karma uživatele Seraa - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 83

lada006: moooooc děkuju za příspěvek podařilo se mi to

Everybody

Old Post 28-05-2006 v 20:51 PM
Seraa je offline   Profil uživatele Seraa   Find more posts by Seraa   Foto galerie člena Seraa     Add Seraa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada006
Stálý Člen

Karma uživatele lada006 - 22% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 84

Seraa: A nezapomeň pravydelně vyměňovat vodu .Při dosažení 14% alkoholu kvasnice umiraji

Old Post 30-05-2006 v 13:17 PM
lada006 je offline   Profil uživatele lada006   Find more posts by lada006   Foto galerie člena lada006   Click here to Send lada006 a Private Message   Add lada006 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Příspěvek č. 85

Takze groweri, sup delat vinko nebo domaci pivko a kdoz mate bubbler, sup s hadickou pres kaminek do nej ;-) Vzrustajici tlak v lahvi by nemel mit problem kaminkem probublat.
PS: Mozna by to slo i s tou reakci se sodou. Probihala by v uzavreny nadobe, takze pri reakci by se zvetsoval tlak a probublavalo by to, jakmile by reakce ustala, tlak se ustali a kaminkem nic neprobubla (i kdyz tim si nejsem jistej na 100% - prece jenom se to odparuje, jak psal GrandmammGANJA). Ale aspon takovej nedokonalej zpetnej ventil (prece jenom to chce prekonat nejakej tlak vody nad kaminkem)

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Old Post 30-05-2006 v 17:07 PM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ski
Stálý Člen

Karma uživatele Ski - 56% PěstitelskáKarma uživatele Ski - 56% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 292  

Příspěvek č. 86

takze zalevat drozdim s cukrem?!

2007...->!! Muj Windoor !! SKLIZENO USUSENO...
Rok 2008:....KO.Windor/Outdoor!->70W skrin LOWRYDER!
zajima te BEZPECNOST?!
2012 SKITTGROW OUTDOOR

Old Post 30-05-2006 v 19:02 PM
Ski je offline   Profil uživatele Ski   Find more posts by Ski   Foto galerie člena Ski   Click here to Send Ski a Private Message   Add Ski to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Příspěvek č. 87

nn Ski, jde o to CO2...

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Old Post 31-05-2006 v 06:16 AM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ski
Stálý Člen

Karma uživatele Ski - 56% PěstitelskáKarma uživatele Ski - 56% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 292  

Příspěvek č. 88

Aha to nak nechapu jak ho odchytavat... A este otazka co to strcit do hliny?

2007...->!! Muj Windoor !! SKLIZENO USUSENO...
Rok 2008:....KO.Windor/Outdoor!->70W skrin LOWRYDER!
zajima te BEZPECNOST?!
2012 SKITTGROW OUTDOOR

Old Post 31-05-2006 v 06:45 AM
Ski je offline   Profil uživatele Ski   Find more posts by Ski   Foto galerie člena Ski   Click here to Send Ski a Private Message   Add Ski to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Příspěvek č. 89


Z tohodle obrazku by to melo byt zrejmy. Jinak s tim CO2 do hliny jsem tu cetl ruzny nazory, ale hodne se lisily. Sam jsem nezkousel, takze s timhle neporadim. Jen teoreticky: stejne to zvedne obsah CO2 v pestirne. Jak moc, to je otazka.

PS: PET lahev je tam pro nazornost. Kdyz to CO2 budes vyvijet kvasenim, tak nebude problem, ale ta reakce, co je tu nahore popsana, by mohla PETku zmastit (mozna kvuli teplote v reakci nebo prisadam?). V puvodnim navodu je miska, takze myslete i na tohle

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Naposledy upravil dejaVuCV 31-05-2006 v 08:37 AM

Old Post 31-05-2006 v 08:32 AM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ski
Stálý Člen

Karma uživatele Ski - 56% PěstitelskáKarma uživatele Ski - 56% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 292  

Příspěvek č. 90

A co zalevat sodovkou? ale tam by byl asi problem s mineralama....

2007...->!! Muj Windoor !! SKLIZENO USUSENO...
Rok 2008:....KO.Windor/Outdoor!->70W skrin LOWRYDER!
zajima te BEZPECNOST?!
2012 SKITTGROW OUTDOOR

Old Post 31-05-2006 v 15:20 PM
Ski je offline   Profil uživatele Ski   Find more posts by Ski   Foto galerie člena Ski   Click here to Send Ski a Private Message   Add Ski to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
apeiron
Nový Člen

Karma uživatele apeiron - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 91

A už jste někdo zkoušel kapat na obyčejné vápno obyčejný ocet?

Old Post 31-05-2006 v 15:28 PM
apeiron je offline   Profil uživatele apeiron   Find more posts by apeiron   Foto galerie člena apeiron   Click here to Send apeiron a Private Message   Add apeiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ITALIA
Nový Člen

Karma uživatele ITALIA - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 92

Hoši hoši

apaeiron - no já to zkoušel tak když mi bylo 5. A víš co se dělo, nic!!!

Vápno - Ca(OH)2
Ocet - CH3COOH
Reakce nevede k produkci CO2, ale pouze k neutralizaci - vznikne voda a octan vápenatý.

Edit: jo a ještě trochu tepla

Naposledy upravil ITALIA 01-06-2006 v 23:48 PM

Old Post 01-06-2006 v 22:34 PM
ITALIA je offline   Profil uživatele ITALIA   Find more posts by ITALIA   Foto galerie člena ITALIA   Click here to Send ITALIA a Private Message   Add ITALIA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ITALIA
Nový Člen

Karma uživatele ITALIA - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 93

apeiron - když tak o tom přemýšlím a přemýslím, jak jsi na to přišel, napadlo mne, že jsi použil "vápno", které bylo "zvětralé". Polopatě: použil jsi vápno, které bylo na vzduchu - pohltilo vzdušný CO2 a vznikl z něj uhličitan vápenatý, který reakcí společně s octem samozřemě CO2 produkuje.

Old Post 01-06-2006 v 22:47 PM
ITALIA je offline   Profil uživatele ITALIA   Find more posts by ITALIA   Foto galerie člena ITALIA   Click here to Send ITALIA a Private Message   Add ITALIA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
apeiron
Nový Člen

Karma uživatele apeiron - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 94

Jéjda, omlouvám se, napsal jsem obyčejné vápno, ale chtěl jsem napsat obyčejný vápenec (CaCO3).

Old Post 02-06-2006 v 11:47 AM
apeiron je offline   Profil uživatele apeiron   Find more posts by apeiron   Foto galerie člena apeiron   Click here to Send apeiron a Private Message   Add apeiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smile
Nový Člen

Karma uživatele Smile - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 95

mel jsem rizkarnu udelanou z akvaria a CO2 jsem vyrabel tak, ze jsem dal kyselinu fosforecnou do zavarovacky, zredil ji 1:5 (puvodne to bylo 75%). Pak jsem tam hodil kus vapence, asi jako orech a ozpoustel se tak dva dny. Pro klony to bylo v pohode. Jinak ta kyselina se da koupit v drogeriich nesmrdi a nevyparuje se. Jeste me napadlo pouzit sirovku, ale netroufl jsem si.

Old Post 09-06-2006 v 16:50 PM
Smile je offline   Profil uživatele Smile   Find more posts by Smile   Foto galerie člena Smile   Click here to Send Smile a Private Message   Add Smile to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PUNX
Stálý Člen

Karma uživatele PUNX - 94% PěstitelskáKarma uživatele PUNX - 94% PěstitelskáKarma uživatele PUNX - 94% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 87  

Dotaz Příspěvek č. 96

To Satansmaster:

Ja by som povedal ze je to asi takto:
Molova hmotnost CO2 je 44 g/mol a hmotnost tvojej naplne priblizne 8kg (8 000g). Ak predelime hmotnost naplne molovou hmotnostou (8 000 / 44) dostaneme pocet molov plynu v nadobe, teda priblizne 182.
Objem idealneho plynu je okolo 22,4 l/mol co znamena ze po vypusteni plynu z nadoby dostanes okolo nez 4 080 litrov (182 * 22,4) plynu.
Vypocet plati pre teplotu 0°C, tlak 101 325 Pa a idealny plyn.
Prepocet na 20°C a rovnaky tlak by bol asi takyto:
V1/T1 je rovne V2/T2. A teda V2 vypocitame ako V1 * (T2/T1). Ak tam dosadime cisla bude to 4 080 * (293/273) s vysledkom takmer 4 380 litrov pri 20°C a normalnom atmosferickom tlaku.
Cislo 22,4 plati pre idealny plyn ale v praxi sa pouziva pre vsetky plyny, pretoze jednotlive hodnoty sa az tak nelisia. Niekde mam aj presnu hodnotu pre CO2, ale nechce sa mi to teraz hladat.
Dufam ze som trochu pomohol

Biooutdoor 2007

Old Post 16-09-2007 v 22:09 PM
PUNX je offline   Profil uživatele PUNX   Find more posts by PUNX   Foto galerie člena PUNX   Click here to Send PUNX a Private Message   Add PUNX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8035030 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív