Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Mám víc hnojit? nebo to mám převápněný?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
da_tatrman
Stálý Člen

Karma uživatele da_tatrman - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 115 

Hlína Mám víc hnojit? nebo to mám převápněný? Příspěvek č. 1



Mám jednu kytku na balkóně. Od tý doby co to mám v květu tak žloutnou od spoda listy, stonky i žilky listů jsou fialový a konce vlásků na palicích asi taky fialověj. pH mám asi 6.9 ale vzorek hlíny jsem nemohl odebrat moc hluboko abych nepoškodil kořeny.
Předtím jsem to mírně vápnil, myslíte ze ten nedostatek Phosphoru který způsobuje fialovění je způsoben převápněním?

Hlína je namíchaná 50%substr + 25%písek + 25%perlit.
Mám takovej dojem že ve spod by mohlobejt pH ještě vyšší a zabraňovat přísunu živin. Mimo to je to v umelym kvetinaci a nahmatnul jsem v něm prěs leto pěkný horko. Myslíte že maj problémy kořeny?

Jinak hnojím slepičíkem jednou za tejden - přehnojeně to rozhodně nevypadá..

S tou hlínou si nejsem taky jistej kuli tomu ze je v našem městě celkem známý že to do vodovodu přeženou s přidáváním chloru. Vodu piju z filru, a tak s ním i zalejvám, ale jednou sem měl plnou hubu chloru as do vecera, takze ten filtr as tak vsecko nezvládá.
Jaký muže mít vliv chlór?

Tady sou fotky

Old Post 29-08-2004 v 15:08 PM
da_tatrman je offline   Profil uživatele da_tatrman   Find more posts by da_tatrman   Foto galerie člena da_tatrman   Click here to Send da_tatrman a Private Message   Add da_tatrman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
da_tatrman
Stálý Člen

Karma uživatele da_tatrman - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 115 

Příspěvek č. 2


Jo díky ti, ja tu kytku vyfotim eště celou, vono mě žloutnou lístky i u nejspodnějšich palic.. žloutne to docela dost a hlavně to fialoví

Ja asi udelam diru do kvetinace ze spoda a zmerim to jestli to neni převápněný.. jaá si fakt myslim ze pH půdy nemuze bejt v celym kvetinaci stejny

Naposledy upravil da_tatrman 29-08-2004 v 17:46 PM

Old Post 29-08-2004 v 17:25 PM
da_tatrman je offline   Profil uživatele da_tatrman   Find more posts by da_tatrman   Foto galerie člena da_tatrman   Click here to Send da_tatrman a Private Message   Add da_tatrman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WtF
Stálý Člen

Karma uživatele WtF - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 3

jj nechal bych to tak :p)
btw pekne bachynky se ti tam formuji :p)

Hul dokud můžeš, až nebudeš moci, už ti není pomoci...

Old Post 29-08-2004 v 22:35 PM
WtF je offline   Profil uživatele WtF   Find more posts by WtF   Foto galerie člena WtF   Click here to Send WtF a Private Message   Add WtF to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
da_tatrman
Stálý Člen

Karma uživatele da_tatrman - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 115 

Příspěvek č. 4

jo hele mate pravdu! koukal sem k WtF do galerky a taky to ma takovy... ja sem hroznej strašák heh

Old Post 30-08-2004 v 09:43 AM
da_tatrman je offline   Profil uživatele da_tatrman   Find more posts by da_tatrman   Foto galerie člena da_tatrman   Click here to Send da_tatrman a Private Message   Add da_tatrman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
da_tatrman
Stálý Člen

Karma uživatele da_tatrman - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 115 

Příspěvek č. 5

jo takže problém žloutnutí listů je spíš ve vegetativní fázi? žejo

Old Post 30-08-2004 v 09:48 AM
da_tatrman je offline   Profil uživatele da_tatrman   Find more posts by da_tatrman   Foto galerie člena da_tatrman   Click here to Send da_tatrman a Private Message   Add da_tatrman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bonsai
Stálý Člen

Karma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 6

Mno spíše bych řekl, že ve fázi kvetení, než ve fázi růstu, ale záleží na mnoha faktorech, půda, zalévání, hnojení, ph......
Už bych to nechal tak, dle fota to stejně za max. 14 dní příjde zkosit, teď už, i kdyby ses rozkrájel, tak tomu moc neprospěješ.

Nevím, ale nějak mi není jasné, proč jsi kvůli tomuto problému musel založit dvě úplně identická fóra?

Old Post 07-09-2004 v 09:41 AM
Bonsai je offline   Profil uživatele Bonsai   Find more posts by Bonsai   Foto galerie člena Bonsai   Click here to Send Bonsai a Private Message   Add Bonsai to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
da_tatrman
Stálý Člen

Karma uživatele da_tatrman - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 115 

Příspěvek č. 7

ja to vysvetlim, byl to muj prvni thread a nako me nesly pridat fotky tak sem to vypnul a thread se stejne zalozil, netusil sem to a zalozil sem teda jeden novej - ja to smaznu

Old Post 08-09-2004 v 17:02 PM
da_tatrman je offline   Profil uživatele da_tatrman   Find more posts by da_tatrman   Foto galerie člena da_tatrman   Click here to Send da_tatrman a Private Message   Add da_tatrman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:51 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2836000 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív