Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Porovnání Atami Wilma / NFT / Amazon
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 96% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 96% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 96% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 96% Pěstitelská

Hydroponie Porovnání Atami Wilma / NFT / Amazon Příspěvek č. 1

Zdravím, Grower

Chci z hlíny přejít na hydro / aero … zajímá mě Váš názor, zkušenosti .. cokoliv co Vás napadne

Box 120x120x200
Světlo 600w + cooltube
Hnojit bych chtěl Advanced nutrients micro ..

Nejdřív jsem koukal po Dripu Atami Wilma 16x11L

Tento systém jsem si prohlížel dlouho, ale došel jsem k názoru, že nechci mít problém s ucpávání trysek a „prát“ se s časováním čerpadla … závlahy = Wilmu ne

Po té jsem koukal po NFT Gro Tank PRO 1m
velmi se mi zalíbil .. vlastně tam se vám nemůže co ucpat .. prostě 24/7 teče voda , jednoduchý nenáročný systém bych řekl ..  Jediné co jsem tak koukal, že dost lidí má problémy s plísní, ale to se dá řešit přidáním peroxidu v určitém poměru, že?

Pak jsem koukal po Amazonu 116 Aero systém
také se mi velmi líbil, jen se bojím ucpávání trysek a podobně .. Amazon mě dost láká i kdyby byl o něco složitější na čištění nebo manipulaci Hlavně ať se mají kyti dobře !

Hledám něco co pojede i přes naší kohoutkovou vodu .. strašně naprd voda .. každý 2 dny musím čistit zvlhčovačku od vodního kamene .. takže se bojím, že když si koupím Amazon / Wilmu, že mi do týdne nebudou stříkat trisky nebo něco podobného ..

Hledám něco jednoduchého a spolehlivého.
NFT +– 6600 Kč ; Amazon 116 +- 6000Kč .. cena nerozhoduje, rád zaplatím za to co funguje.

Máte někdo zkušenosti s NFT x Amazonem ?
Co by jste mi doporučili na základně Vašich zkušeností nebo myšlenek?

Děkuji za každý názor.

1. indoor Green poison F1, Happy Auto Blueberry - soil
Outdoor 2018 (1/4 - hotovo)

Old Post 01-03-2018 v 17:23 PM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pogomann
Stálý Člen

Karma uživatele pogomann - 64% PěstitelskáKarma uživatele pogomann - 64% PěstitelskáKarma uživatele pogomann - 64% Pěstitelská

Příspěvek č. 2

ja mam amazon a jsem s nim spokojenej jinak když používáš ATA CLEAN tak se ti tam neusazuje nic jen tam misto kamene máš takový hnusný žmolky který se při výměně vody daj odsat .... jinak NFT na začátek je mnohem stabilnější a jednodužší system ale amazon má obrovskou výhodu že nepotřebuješ tak dlouhý rustový obdobý a prakticky to přepínáš tak po tejdnu

omlovám se za gramatiku vim to ale neuvjedomuju si chyby :.-( (dis-blb)

Old Post 02-03-2018 v 15:54 PM
pogomann je offline   Profil uživatele pogomann   Find more posts by pogomann   Foto galerie člena pogomann   Click here to Send pogomann a Private Message   Add pogomann to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 96% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 96% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 96% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 96% Pěstitelská

Příspěvek č. 3

Super! Děkuji

Old Post 02-03-2018 v 18:34 PM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 71% PěstitelskáKarma uživatele odo - 71% PěstitelskáKarma uživatele odo - 71% PěstitelskáKarma uživatele odo - 71% Pěstitelská

Příspěvek č. 4

Caf! Pokiaľ nemáš vhodnú vodu s EC okolo 0,1 tak NFT nerozbiehaj a na aero rovno zabudni!
Co Ťa vlastne vedie k nápadu prejsť zo substrátu na hydro?

Old Post 02-03-2018 v 20:18 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Příspěvek č. 5

Méně bordelu, rychlejší růst .. hlavně ta rychlost růstu no
A hlavně to chci zkusit Pojedu par holek v hydru a pár v hlíně

Old Post 02-03-2018 v 23:10 PM
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 39% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 39% Pěstitelská

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od odo
Caf! Pokiaľ nemáš vhodnú vodu s EC okolo 0,1 tak NFT nerozbiehaj a na aero rovno zabudni!
Co Ťa vlastne vedie k nápadu prejsť zo substrátu na hydro?

Mám vstupnú vodu 0.6 a za sebou niekoľko úspešných kôl v amazone :-)

Nerozmýšľal si o RDWC systéme? Páči sa mi od AlienHydroponics.

Old Post 03-03-2018 v 04:13 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Příspěvek č. 7

To je moc drahé zas
Ale někdy v budoucnu bych to chtěl zkusit

Old Post 03-03-2018 v 09:46 AM
CigBig
Stálý Člen

Karma uživatele CigBig - 92% PěstitelskáKarma uživatele CigBig - 92% Pěstitelská

Příspěvek č. 8

Ja si poridil WILMU pred mesicem. Vodu mam 0,5. Jako pestebni medium mam keramzit. Zavlaha mi jede non stop, a kiticki si jen cvachtaji spokojenosti...

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=77954

Old Post 03-03-2018 v 21:33 PM
CigBig je offline   Profil uživatele CigBig   Find more posts by CigBig   Foto galerie člena CigBig   Click here to Send CigBig a Private Message   Add CigBig to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 71% PěstitelskáKarma uživatele odo - 71% PěstitelskáKarma uživatele odo - 71% PěstitelskáKarma uživatele odo - 71% Pěstitelská

Příspěvek č. 9

CigBig , DrGrinspoon
aké hnojivo dávate do tak tvrdej vody? A hlavne aké EC tam nabombujete na úvod?

Old Post 03-03-2018 v 22:28 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 39% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 39% Pěstitelská

Příspěvek č. 10

odo vždy som v tom šiel GreenHouse PowderFeeding - grow zložka je len jedna, kvetová je tiež len jedna ale podľa dĺžky kvetu si vyberieš najvhodnejšie z troch typov+ testoval som booster ale z môjho pohladu to bolo zbytočné - pokial tam neperieš vysokú intenzitu svetla, nemáš uzavretý okruh v boxe so supplovanim co2 tak tie boostre ani nie sú potrebné. Na začiatok začínam s ec max 0,8, na druhý deň ak vidím že sa rastliny chytili a začínajú rásť zvyšujem na ec 1.0, deň na to 1.2 - proste držím sa zásady že rastliny nemajú rady extrémne výkyvy a skoky. Ale popravde teraz aero nejdem, skúšam bio radu hnojív od GHS + podarilo sa mi zohnať fľašu MammothP - bakteriálny inokulant a pokial to človek používa správne je to pecka.

Old Post 04-03-2018 v 06:58 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 93% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 93% Pěstitelská

Příspěvek č. 11

I s 0,4 - 0,5 EC vstupní můžeš použít NFT/ Amazon, akorát si pak dej práci s čistěním na konci kola. Vstupní 0.1 má 5% lidí , odo je jen trochu mimo

Wilmu jsem zkoušel, NFT mám a zůstal jsem u něj. S Amazonem zkušenosti nemám, má ho kámoš (2x) a je to sice uvedené jako aeroponie. Ale na aeroponie to nemá dostatečný tlak, velikost kořenový nádrže atak. Je to spíš hydro ještě.

Co ti můžu říct :

Wilma : Nízká cena, poměrně složitější sestavení ale nic hroznýho. Jehly se občas ucpou, takže je třeba to kontrolovat, a poměrně srání s keramiztem (proplachy, puffrování).

NFT: Nízká cena, sestavení za 5 minut, čerpadlo se těžko ucpe, je poměrně v pohodě. Hodně jednoduchý systém, při použití místo RW kostek ten nový AgroWool z holandska tak je nemusíš ani puffrovat, drží PH v pohodě, doléváš jen vodu. Nikdy jsem plíseň v NFT neměl, musíš vyříznout díry tak aby se ti tam nedostávalo skoro vůbec světlo a nebýt prase

Amazon (pouze co jsem viděl u kamaráda jak funguje a jeho poznatky), poměrně kvalitní systém za dobrou cenu, roste to rychleji než v NFT (nic převratnýho, přepneš třeba o 2-4 dny dřív). Trochu upraveného keramitzu. Trysky mají tendence občas přestat pracovat (kupoval za rok 2, jedna stojí 100 až 150 takže nic hroznýho), čerpadlo je v pohodě.

Při použití hnojiv Canna a Cannazymu nebudeš mít problém, nastavíš si do kalkulátoru vodu podle tvojeho vstupního EC a vypočítá ti to, mají to fakt vymakaný, takže se nemusíš bát, že by to nefungovalo

Snad pomůže

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

Naposledy upravil BRooT 05-03-2018 v 12:03 PM

Old Post 04-03-2018 v 22:04 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Příspěvek č. 12

Díky za tvou radu! Chtěl bych používat Advanced Nutrience nebo Biobizz .. jelikož s nima už mám nějakou zkušenost

Old Post 05-03-2018 v 11:39 AM
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 70% PěstitelskáKarma uživatele crazyben - 70% PěstitelskáKarma uživatele crazyben - 70% PěstitelskáKarma uživatele crazyben - 70% PěstitelskáKarma uživatele crazyben - 70% PěstitelskáKarma uživatele crazyben - 70% PěstitelskáKarma uživatele crazyben - 70% PěstitelskáKarma uživatele crazyben - 70% PěstitelskáKarma uživatele crazyben - 70% Pěstitelská

Příspěvek č. 13

organiku (biobizz) do hydra je blbost. Organický hnojky sou k okamžitý spotřebě tzn. namíchat a zalejt. V nádrži se budou kazit.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik / Fallout2

G - Tak ty hovado, teď bych tě zabil tvou vlastní zbraní.
M - Ale ne, nezabil. Neni nabitá.
G - Co kdyby tě napadl diverzant nebo imperialistickej hrdlořez?
M - My už bysme se nějak domluvili...

Benovo balkónovka,Benovo 400w 1m2 - poprvé doma,Soil, 400w, Bush, Indica Mix (15ks?),Microgrow ala crazyben Gangsta's Paradise,Další šílenej mix

Ideální teplota a vlhkost? VPD vám odpoví

Old Post 05-03-2018 v 13:03 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Příspěvek č. 14

Pravda to mi nedošlo ..

Old Post 05-03-2018 v 15:32 PM
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 93% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 93% Pěstitelská

Příspěvek č. 15

Advanced taky nejsou špatný

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

Old Post 05-03-2018 v 21:23 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:57 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu

Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:

Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás