Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Zavlažování pomocí zakopaných hliněných nádob
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 78% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 78% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 78% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 78% Pěstitelská

Nápad Zavlažování pomocí zakopaných hliněných nádob Příspěvek č. 1

Zdravím osazenstvo, nevím, jestli to tu už někde není, když tak to admini smažou.
Narazil jsem na zajímavý nápad, jak zavlažovat kytičky aniž bych k nim musel každý den chodit. Jedná se o to, že se do země zakope hliněná nádoba (neglazovaná), třeba džbán, nebo květináč širším koncem slepený s podmiskou, nebo dva květináče slepené k sobě, fantazii se meze nekladou. Nechá se koukat jen kousek s plnícím otvorem a naplní se vodou. Voda prosakuje skrz nádobu do půdy. Rostlina ji po čase obalí kořeny a ty pak berou vodu rovnou z povrchu nádoby (viděl jsem fotky a je to fakt obalený kořenama). Výdrž samozřejmě záleží na objemu nádoby, výhodou je malý odpar vody oproti kropení celého záhonku (no a když se k tomu ještě zamulčuje...). Zatím jsem to nezkoušel, už mám zasazeno a nechce se mi vrtat se kytkám v kořenech, ale na příští rok to možná vyzkouším. Zkoušel jsem i Tropf blumat (už se tu o něm psalo dost), ale něco mi hned první den překousalo ty malé měkké hadičky vedoucí skrz senzory a všechna voda vytekla. Letos asi vyzkouším PETku s infuzní hadičkou (kapačkou), jde sehnat snad v každé lékárně. Tak to jen tak pro inspiraci

---- >> Hempy Day << ----

Bush Growing by Dead Cat 2011

Dead Cat's Bush Growing, second season

Naposledy upravil Dead Cat 12-07-2017 v 07:44 AM

Old Post 11-07-2017 v 18:22 PM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeřdno
Nový Člen

Karma uživatele Jeřdno - 20% Pěstitelská

Příspěvek č. 2

Myslim že to není novinka akorat víc známá je verze s pet lahvý

sew@s

Old Post 30-07-2017 v 07:06 AM
Jeřdno je offline   Profil uživatele Jeřdno   Find more posts by Jeřdno   Foto galerie člena Jeřdno   Click here to Send Jeřdno a Private Message   Add Jeřdno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 78% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 78% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 78% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 78% Pěstitelská

Příspěvek č. 3

novinka to určitě nebude, používalo se to už odedávna. Novinka to byla pro mě. S tou PET lahví je rozdíl v tom, že z PETky to vytéká do hlíny, kdežto takto to pouze prosakuje a kořeny to obalí a berou vodu přímo z povrchu té nádoby ( možná to na mikroskopické úrovni a nějak prorostou skrz, ale to už je jen moje hypotéza).

---- >> Hempy Day << ----

Bush Growing by Dead Cat 2011

Dead Cat's Bush Growing, second season

Old Post 09-09-2017 v 15:48 PM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeřdno
Nový Člen

Karma uživatele Jeřdno - 20% Pěstitelská

Příspěvek č. 4

Staci na pet lahev dat vrsek ktery ma dirku ucpanou knotkem a taky to prosakuje nebo mala dirka do vrsku a voda pomalu kape

sew@s

Old Post 10-09-2017 v 08:38 AM
Jeřdno je offline   Profil uživatele Jeřdno   Find more posts by Jeřdno   Foto galerie člena Jeřdno   Click here to Send Jeřdno a Private Message   Add Jeřdno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kostakosta88
Stálý Člen

Karma uživatele kostakosta88 - 67% Pěstitelská

Příspěvek č. 5

Přísti sezonu chci taky vyzkoušet pet láhev s knotem
nemůžu denně jezdit zalévat do přírody

Old Post 14-09-2017 v 18:06 PM
kostakosta88 je offline   Profil uživatele kostakosta88   Find more posts by kostakosta88   Foto galerie člena kostakosta88   Click here to Send kostakosta88 a Private Message   Add kostakosta88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
misanthropetino
Stálý Člen

Karma uživatele misanthropetino - 87% PěstitelskáKarma uživatele misanthropetino - 87% Pěstitelská

Příspěvek č. 6

Nebude hydrogel jednoduchsie, efektivnejsie a v konecnom dosledku mozno aj lacnejsie riesenie? Par ludi tu s tym dosahuje dobrych vysledkov.

Na druhu stranu musim povedat, ze ma laka predstava ist si niekde do hrnciarskej dielne vymodelovat vlastnu nadobu :-).

"René mláďenca Príhodi a Skúsenosťi" grow report 2016 :-)

Old Post 14-09-2017 v 20:45 PM
misanthropetino is online now   Profil uživatele misanthropetino   Find more posts by misanthropetino   Foto galerie člena misanthropetino   Click here to Send misanthropetino a Private Message   Add misanthropetino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kostakosta88
Stálý Člen

Karma uživatele kostakosta88 - 67% Pěstitelská

Příspěvek č. 7

No z těma hliněnýma nadobama to bude náročnější finančně
Pet láhve budou nejlevnější variantou
špatný nemusí byt i ten hydrogel ale vlastní zkušenosti nemám,jen co jsem se dočetl tady na foru tak to nemusí byt špatné

Old Post 15-09-2017 v 06:16 AM
kostakosta88 je offline   Profil uživatele kostakosta88   Find more posts by kostakosta88   Foto galerie člena kostakosta88   Click here to Send kostakosta88 a Private Message   Add kostakosta88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu

Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:

Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás