Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Dekarboxylace konopí
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
detlef
Stálý Člen

Karma uživatele detlef - 45% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 124  

Dekarboxylace konopí Příspěvek č. 1

Prosím prosím, vysvětlí mi někdo co to znamená pojem "Dekarboxylace konopí"? Popřípadě k čemu je to dobré? Narazil jsem na tenhle pojem tady http://medigrower.cz/recepty/maslo/konopne-maslo, píšou tam že "Konopí pro tento recept je třeba dekarboxylovat".

Chemii jsem nikdy neměl rád. Kdo mi to vysvětlí nějak jednoduše? Předem děkuji a nezlobte se, zkoušel jsem hledat...

Old Post 12-03-2011 v 09:02 AM
detlef je offline   Profil uživatele detlef   Find more posts by detlef   Foto galerie člena detlef   Click here to Send detlef a Private Message   Add detlef to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 2

Vždyť je hned v receptu odkaz na vysvětlení procesu. http://medigrower.cz/slovnicek/dekarboxylace-konopi

Cituji: Dekarboxylace, neboli zbavení se karboxylových kyselin je proces, při němž se mění karboxylové kyseliny obsažené v konopí na jejich deriváty, tedy THCΔ na THC, podobně také CBD.

A polopatě. Dokončí se přeměna psychoneaktivních látek (těch u kterých je to možné) na aktivní. Asi to není až tak úplně pravda, ale řekl bych, že to vystihuje podstatu procesu. Neboli materiál necháme dojít (dozrát). V tomto případě urychleně.

Cituji: Obecně platí, že při šetrnější dekarboxylaci pro bylinkářské účely se používají teploty do 100 stupňů, ale ani tak se nezabrání určitému stupni degradace THC na nežádoucí CBN.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 12-03-2011 v 09:21 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
detlef
Stálý Člen

Karma uživatele detlef - 45% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 124  

Příspěvek č. 3

No a pro laika - když mám sušený palice a jdu dělat máslo, mám provést dekarboxylaci nebo ne? Byl jsem zvyklej vždycky provařik akorát ve vodě kvůli chlorofylu... a pak hodit do másla... právě mě zaskočilo že tady je ještě ta dekarboxylace - http://medigrower.cz/recepty/maslo/konopne-maslo.

Old Post 12-03-2011 v 09:31 AM
detlef je offline   Profil uživatele detlef   Find more posts by detlef   Foto galerie člena detlef   Click here to Send detlef a Private Message   Add detlef to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 4

Opět Ti ocituji část z vysvětlení procesu dekarboxylace: K dekarboxylaci dochází přirozeně zráním usušeného materiálu ve tmě a při vlhkosti kolem 50%, při nižší pokojové teplotě, ale pozor na plíseň, je třeba kontrolovat stav sušiny. Sušina by měla zrát kolem jednoho roku.

Takže jestli Tvúj materiál neodpovídá těmto parametrúm, tak dle požadavkú receptu by jsi ji měl provést. Ale asi ne v takové míře jelikož máš materiál už nejakou dobu usušený, tudíž dekarboxylace již zčásti proběhla.

Cituji:
Pro maximalizaci obsahu THC pečeme materiál v troubě:
120°C po dobu 30 minut
105°C po dobu 1 hodiny
90°C po dobu 1,5 hodiny

Čím nižší teplota tím lépe pro CBD, jehož teplota tání i odpaření je o něco nižší než THC.

Takže dle stáří tvého materiálu přispúsob dobu "pečení" v troubě.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 12-03-2011 v 10:05 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Re: Dekarboxylace konopí Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od detlef
Prosím prosím, vysvětlí mi někdo co to znamená pojem "Dekarboxylace konopí"? Popřípadě k čemu je to dobré? Narazil jsem na tenhle pojem tady http://medigrower.cz/recepty/maslo/konopne-maslo, píšou tam že "Konopí pro tento recept je třeba dekarboxylovat".

Chemii jsem nikdy neměl rád. Kdo mi to vysvětlí nějak jednoduše? Předem děkuji a nezlobte se, zkoušel jsem hledat...


Máš to přimo tady v léčitelství , jednoduše - šoupneš matroš na chvili do trouby , čas a teplotu, to uz si najdeš , cau Hlava


EDIT : Jinak nevim proč to honíte po nějakej shopackej webech , když je to všecko stejně zkopirovany z groweru , http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=619 , http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=38041 , hehe

Jo a ve FAQ je to taky , proč nehledáte ?? http://grower.cz/pestovani/navody/...pty/19.html#135 , přimo to na Vás vyskočí ...

Naposledy upravil Hlava 12-03-2011 v 16:41 PM

Old Post 12-03-2011 v 15:33 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 6

Inu na groweru bych to asi taky hledal, ale když se na něj to vysvětlení směje přímo ze stránky toho receptu...

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 14-03-2011 v 06:43 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
detlef
Stálý Člen

Karma uživatele detlef - 45% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 124  

Příspěvek č. 7

Tak koukám že 12.3.2011 bylo aktualizováno FAQ - http://grower.cz/pestovani/navody/m...pty/19.html#148 a přibyly tam informace o dekarboxylace konopí.

Teď jsem už spokojen, předtím jsem nebyl

Old Post 08-06-2011 v 22:44 PM
detlef je offline   Profil uživatele detlef   Find more posts by detlef   Foto galerie člena detlef   Click here to Send detlef a Private Message   Add detlef to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenakoule
Stálý Člen

Karma uživatele zelenakoule - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 8

Zdravím,chtěl bych se ujistit že jsem nic nep-sral,takže když jsem dekarboxyloval v troubě při teplotě 105°C až 135°C(elektrická trouba+přidaný teploměr uvnitř,teplota takto podle teploměru kolísala)po dobu 2hodin.
Poté jsem se celkem zalekl že paličky byly od středu dost dohněda,(na povrchu ne)jakože vypálené(přirovnal bych odpad z vapíku:-)
Byly použity na macerování v alkoholu,80% rum a 70% vodka,tak mě zajímá jestli má někdo tuto zkušenost s takovou teplotou dekarboxylace a výsledným produktem(funkčnost,stav,použití atd.)

Old Post 30-10-2011 v 12:45 PM
zelenakoule je offline   Profil uživatele zelenakoule   Find more posts by zelenakoule   Foto galerie člena zelenakoule   Click here to Send zelenakoule a Private Message   Add zelenakoule to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Migho
Stálý Člen

Karma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 9

zdar. nestretli ste sa s tym, ze material po dekarboxylacii uplne zmenil vonu z prijemne skunkovej na nieco uplne ine, co hadam ani nema v prirode obdobu, takze to nemozem prirovnat, no kazdopadne to pekne nechutne smrdi? dekarboxyloval som v trube, teplota cca 120 stupnov, material zabaleny v alobale, aby nic neuniklo

"Make the most of the Indian hemp seed, and sow it everywhere! " George Washington
Let it flow, let it grow...

Old Post 18-01-2012 v 12:22 PM
Migho je offline   Profil uživatele Migho   Find more posts by Migho   Foto galerie člena Migho   Click here to Send Migho a Private Message   Add Migho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 10

Dekarboxylace THC a CBD
Kompromis mezi THC a CBD bude asi teda teplota 110°C po dobu okolo 30-40minut. Je zajímavé, že THCA se na THC přemění rychleji než CBDA na CBD. Z toho mi vyplývá, že jestli chceme více CBD tak musíme zahřívat delší dobu.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 13-11-2018 v 14:28 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Migho
zdar. nestretli ste sa s tym, ze material po dekarboxylacii uplne zmenil vonu z prijemne skunkovej na nieco uplne ine, co hadam ani nema v prirode obdobu, takze to nemozem prirovnat, no kazdopadne to pekne nechutne smrdi? dekarboxyloval som v trube, teplota cca 120 stupnov, material zabaleny v alobale, aby nic neuniklo


Dekrboxyloval sem nekolikrat i dokonce na 90 C v plynove troube a stejne to bylo citit trochu spaleninou.

Zde je navod jak spravne dekarboxylovat konopi k lekarskym ucelum. Prispevek c.-40
Mohu potvrdit z vlastni zkusenosti ze to po dekarboxylaci nebylo citit spaleninou ale krasne to vonelo. akorat misto tech vylisku se pouzije susina.

http://grower.cz/forum/showthread....10&pagenumber=4

Old Post 13-11-2018 v 17:40 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Pixxel
Dekarboxylace THC a CBD
Kompromis mezi THC a CBD bude asi teda teplota 110°C po dobu okolo 30-40minut. Je zajímavé, že THCA se na THC přemění rychleji než CBDA na CBD. Z toho mi vyplývá, že jestli chceme více CBD tak musíme zahřívat delší dobu.


Pekna studie, nejzajimavejsi je ale tato tabulka: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/ar...Supp_Table1.pdf

Dle meho bude optimalni 105-110°C po dobu 45-55minut. Prekurzory jsou temer na nule a rozdil CBD pri 95°C a 110°C je vcelku znacny (o tretinu vice ve prospech 110°C).

Ale samozrejme, pokud neni peceni zcela nezbytene nutne, radeji nechat alespon pul roku zavrene ve sklenici, s vlhkosti okolo 60% :]

Old Post 14-11-2018 v 08:40 AM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 13

edit
Mudr Hríb z centra liečby bolesti vo videu z prednášky hovorí o dekarbu v uzavretej nádobe v trvaní 30 min pri teplote 30 min. Netuším, že či to skúmali v súvislosti premeny CBDA na CBD

Old Post 14-11-2018 v 08:59 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Nápad Příspěvek č. 14


EDIT - Zaujímavé, nikto si nevšimol, že tu mám preklep, tak to teraz opravujem. Správne to malo byť:
..dekarbox sa prevádza v uzavretej nádobe v trvaní 30 minút pri teplote 120 st.C

Old Post 26-01-2019 v 12:28 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-01-2022 - dekarboxylace v remosce - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4509220 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív