Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Jak nejlépe klíčit semínka, aneb zaručte si úspěch při klíčení semínek!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Kolik průměrně klíčíte semen najednou?
5 a méně
5 až 10
10 až 50
50 a více
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
SK3R0
Stálý Člen

Karma uživatele SK3R0 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 33

tak mne sa najlepsia technika osvedicla (sry ak su tu gramaticke chybi, ale som k...a mimo) tak na vatove tampony alebo servitky navlehcene ostatou vodou, hlavne aby stale bola vlhka, semienka vyklicia na 99,9% ale musia byt v tme a vlhkost hraje velku rolu. tento sposob sa mi osvedcil a stale ho pouzivam, ak vidu korienky posypem ich stimulantom a je to uplne v pohode prajem vela uspechov

Old Post 30-05-2010 v 02:09 AM
SK3R0 je offline   Profil uživatele SK3R0   Find more posts by SK3R0   Foto galerie člena SK3R0   Click here to Send SK3R0 a Private Message   Add SK3R0 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 34

Ja nevím co máte pořád s těma vatičkama, ja to dám normálne do vody a do tmy tak na dva tři dny, pak rovnou do hliny a funguje to na výbornou.

Old Post 30-05-2010 v 08:51 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Danger
Stálý Člen

Karma uživatele Danger - 17% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 35

Nejrychleji se mi osvědčilo napustit do kelímku vodu a hodit tam semena.
Je bacha druhy den stim už nemanipulujte, aby se nepotopily.
Nechávám je tam, dokud neukážou klíčky cca 2-3 dny.

Old Post 31-05-2010 v 16:27 PM
Danger je offline   Profil uživatele Danger   Find more posts by Danger   Foto galerie člena Danger   Click here to Send Danger a Private Message   Add Danger to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 36

To já je ještě potápim.

Old Post 31-05-2010 v 16:40 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
(: FRODO :)
Stálý Člen

Karma uživatele (: FRODO :) - 75% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 37

No já klíčil ve vodě,
1. 24h odstátá voda
2. šup je tam
3. pozorovat jak nádherně plují na hladině, pouštějíc smerem ke dnu malý bílý kořínek ... no neni to nádhera
4. šup do hlíny a bylo to

Nyní to však dělám ještě jednodušejc
1. malej rašelinovej květinášek se substrátem
2. 1cm dirka
3. šum ho tam
neboli zádně klíčení, ale rovnou do půdy, pak stačí hlídat vlhkost (NESMÍ PROSCHNOUT!!!, ŽÁDNÝ BAHNO) a je to ... pěstování přece není žádná věda.

PS.: Jak píše Sciurus, když máte drahy semínka, který vypadají zdravě a přitom nenaklíčí a neklíčí... zkuste jím opatrně naříznout obal:
Opatrně skalpelem (nebo odlamovacim nožem) naříznout kolem dokola (po hraně semínka) obal, velice jemně ne moc hluboko... a nechat klíčit.
Zrovna včera jsem to dělal (poprve :-D ) a vyšloto, semínko je již v hlíně.

pGeRaOcWe

Naposledy upravil (: FRODO :) 10-12-2010 v 22:24 PM

Old Post 09-12-2010 v 21:39 PM
(: FRODO :) je offline   Profil uživatele (: FRODO :)   Find more posts by (: FRODO :)   Foto galerie člena (: FRODO :)   Click here to Send (: FRODO :) a Private Message   Add (: FRODO :) to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marty
Stálý Člen

Karma uživatele Marty - 55% PěstitelskáKarma uživatele Marty - 55% PěstitelskáKarma uživatele Marty - 55% PěstitelskáKarma uživatele Marty - 55% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 38

Taky klíčím pomocí vatových tampónů, je to jednoduchý a klíčivost je dost vysoká.. Zrovna teď jsem měl 100%.
Jinak k těm vložkám.. Příjde mi to jako uplná blbost, protože jo, vložky tak nějak možná vypadaj, že by mohly bejt good na klíčení, ale opak je pravdou. Nedávno jsem se o tom bavil s kamarádem a došli jsme k závěru, že vložky jsou napuštěný nějakejma těma fekálama, který do sebe sajou všechny tekutiny.. Bůh ví, co tam vevnitř je, ale stačí se kouknout na reklamu s vložkama. Je to podobnej systém jako dětský pleny, ty maj taky v sobě nějaký ty gely nebo co to všechno. Dost bych se o semena bál. Vložky nechte ženskejm, budou rády a semena taky.

Old Post 27-03-2011 v 17:58 PM
Marty je offline   Profil uživatele Marty   Find more posts by Marty   Foto galerie člena Marty   Click here to Send Marty a Private Message   Add Marty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bratři v tripu
Stálý Člen

Karma uživatele Bratři v tripu - 23% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 10  

Nápad Návod na levnou a spolehlivou klíčírnu Příspěvek č. 39



Ahoj groweři!
Rozhodl jsem se podělit s Vámi o můj patent na jednoduchou, levnou, avšak efektivní klíčírnu Je určena pro klíčení většího počtu semen. Podotýkám, že klíčívost semen je opravdu vysoká a rychlá.
Nejedná se o žádný super patent, ale jako inspirace nejen pro growery s malým rozpočtem jistě poslouží skvěle

Co budete potřebovat?

1. CD/DVD box na 40 a více CD
2. Průhledná "CD", která se ke každému boxu přikládají (vždy je jedno na spodu balení)
3. Gumové kroužky, matky, či jiné kroužky podobného tvaru
4. Kosmetické tampóny (doporučuji) nebo jiný podklad ke klíčení
5. Foto 1 č.1

Jak na to?

1. Ujistěte se, že je vše čisté
2. Střídavě přikládáme kroužky a střídáme s průhlednými CD (Foto 1 č.2)
3. Do každého patra průběžně vkládáme dostatečně navhlčené tampóny a na ně pokládáme semínka
4. V případě více druhů semen označte nálepkami či fixem, kde co máte, ať se Vám to nepoplete
5. Zavřete průhledným víkem
6. Uložte na místo, kde bude dostatek tepla a tma (vyklíčí i na světle, ale přeci jen pod zemí také není světlo, takže nebudeme kytky zbytečně stresovat, že? ) )

Fotka celé klíčírny i s osazenstvem je na 2. fotce.
První klíčky se objeví už za 18-24 hodin (podle kvality a genetiky semen).

Rada na závěr: Dáte-li box opatrně do černého pytle na odpaky a položíte přes den na slunce, semnínka budou krásně v teple a jistě vyklíčí dříve

Doufám, že jsem Vás inspiroval, popřípadě pomohl s Vašim problémem, jak naklíčít

Old Post 31-03-2011 v 19:20 PM
Bratři v tripu je offline   Profil uživatele Bratři v tripu   Find more posts by Bratři v tripu   Foto galerie člena Bratři v tripu   Click here to Send Bratři v tripu a Private Message   Add Bratři v tripu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyde
Stálý Člen

Karma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% PěstitelskáKarma uživatele Hyde - 30% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 345 

Re: Návod na levnou a spolehlivou klíčírnu Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od Bratři v tripu
Doufám, že jsem Vás inspiroval, popřípadě pomohl s Vašim problémem, jak naklíčít

Dokonale.
Už vidím jak budou grouři vrnět blahem až se jim to (pěkně hezky všechny strainy označený) hned při prvním vyndavání sesype na jednu hromadu... hej, čím víc odrůd, tím víc punku... načež opět rádi sáhnou po sice levicovějším a technologicky zaostalejším, leč léty osvědčenému futrálu od vanilkovýho nanukáče.

HydePark - White Phoenix
"Jo kámo, kdybych věděl co myslíš tim horizontálně nebo vertikálně. Každopádně porostou kolmo k zemi!"

Murphyho zákony nemusel vymyslet Murphy, nýbrž někdo, kdo se jmenoval stejně.

Old Post 31-03-2011 v 20:13 PM
Hyde je offline   Profil uživatele Hyde   Find more posts by Hyde   Foto galerie člena Hyde   Click here to Send Hyde a Private Message   Add Hyde to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ortaniel
Stálý Člen

Karma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 442  

Příspěvek č. 41

No nevím .. moje spolehlivá klíčírna kolem 95procent a víc je nějaká miska + hajzlpapír + voda + hajzlpapír zvrchu ... žádné zbytečné pičoviny navíc. Jo maximálně fix na popisku

PS: navíc máš stejně ty semínka na "světle" .. což by se jim v přírodě nestalo, byly by pěkně v hlíně(čti: tmě)

Old Post 31-03-2011 v 23:35 PM
Ortaniel je offline   Profil uživatele Ortaniel   Find more posts by Ortaniel   Foto galerie člena Ortaniel   Click here to Send Ortaniel a Private Message   Add Ortaniel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pohroma
Stálý Člen

Karma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 204  

Příspěvek č. 42

Ja teda dycinky klicil akorat v malych RW kostkach (2,5 x 2,5 cm) a spokojenost. Kostky jsem pres noc namocil ve vypehackovane vode tak na 5,4 pH a pridal do ni korenak. Pak udelal dirku v kostce, sup tam se seminkem a kostky jsem prdl nekam do parnicku... za 4 dny vylezly i ty nejodolnejsi... Kdyz se mi nejaky nepozdavalo, tak jsem ho zakapl H2O2 30% v pomeru 1ml/ 1l vody. Popsat si to muzes taky bez problemu, pokud pouzijes jeste sadbovac. Navic v kostce se seminkem uz vubec nehybes, nechas ji prokorenit a sup s tim do jakyhokoliv media/systemu.
Nejak bych nevymyslel uz vymysleny, ale kazdopadne , snaha se ceni.

Jen ta věc je ztracena, kterou člověk vzdá sám.

S lidmi je to jako s noži, když jsou tupí, jsou nanic.
Muhehehhe

Old Post 01-04-2011 v 09:02 AM
Pohroma je offline   Profil uživatele Pohroma   Find more posts by Pohroma   Foto galerie člena Pohroma   Click here to Send Pohroma a Private Message   Add Pohroma to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
freefood
Stálý Člen

Karma uživatele freefood - 90% PěstitelskáKarma uživatele freefood - 90% PěstitelskáKarma uživatele freefood - 90% PěstitelskáKarma uživatele freefood - 90% PěstitelskáKarma uživatele freefood - 90% PěstitelskáKarma uživatele freefood - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 43


leta letouci jedu hrnek s odstatou vodou a vzdy (v zavislosti na genech) perfektni. Vzdycky sly do par hodin ke dnu (az na jedno,dve ktere potapim obvykle ja) a nebyl nikdy problem. Az ted ctu ze se vam vic libi kdyz plavou. ...
vaticky, vlozky, šnuptichle atd. myslim nicemu extra nepomuzou. kazdopadne proschnou jiste driv nez dve deci vody. Semena na puknuti vzduch beztak nepotrebujou..? Nemluve o tom ze nekery kvalitky vyjedou extreme rychle a pokud se napotvoru nekde vic hodin zdrzite tak ty mikroskopicky korinky (ty co fakt nevidite; ..jsou uz i na tom prvotnim korinku?) muzou (asi) prorust do vaty... hawk..

<----makro korinku (ja to nefotil)

Naposledy upravil freefood 26-04-2011 v 13:20 PM

Old Post 06-04-2011 v 14:28 PM
freefood je offline   Profil uživatele freefood   Find more posts by freefood   Foto galerie člena freefood   Click here to Send freefood a Private Message   Add freefood to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Scarface
Nový Člen

Karma uživatele Scarface - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 44

Ahojte, idem klicit prvy krat a chcel by som vediet ze kolko mam dat asi vody ked pouzivat obycajne servitky. Tie semena maju v tej vode plavat alebo to ma byt len tak aby boli tie servitky vlhke? A ako casto potom dolievat vodu?

...

Old Post 22-05-2011 v 18:00 PM
Scarface je offline   Profil uživatele Scarface   Find more posts by Scarface   Foto galerie člena Scarface   Click here to Send Scarface a Private Message   Add Scarface to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
merlin
Nový Člen

Karma uživatele merlin - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 23  

klíčení Příspěvek č. 45

Zdárek - taky jednoduše používám nádobu s vodou (sem hlava děravá a toto eliminuje možnost vyschnutí což je asi nej riziko klíčení na vatě)

Jediný vylepšení je, že vodu probublávám - klasicky vzducháčem do akvárka - víc kyslíku pro semena a zároveň to snižuje množení bakterií a řas..(i přesto to radši dávám do tmy..)

semena sice nejsou v klidu, ale úspěšnost slušná (v přírodě když spadne do potoka taky vyklíčí v pho..)

Old Post 25-05-2011 v 18:36 PM
merlin je offline   Profil uživatele merlin   Find more posts by merlin   Foto galerie člena merlin   Click here to Send merlin a Private Message   Add merlin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KrávaBětka
Stálý Člen

Karma uživatele KrávaBětka - 6% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 46

Ja dam na talirek normalne odstatou vodu, tak aby aspon kousicek seminka vylizal nad hladinu, dam tam seminko a hodim to nekam kde je klid a tma, zatim se nestalo ze by mi seminko nevyklicilo!!! Ale priste to asi udelam trosku jinak, kdyz sem dal seminka rovnou do hliny tak z 6 mi jich vyklicilo 5 a zda se mi ze rostou rychlejc nez kdyz je predpestovavam. Od ted to asi budu delat takhle

Old Post 08-08-2011 v 09:05 AM
KrávaBětka je offline   Profil uživatele KrávaBětka   Find more posts by KrávaBětka   Foto galerie člena KrávaBětka   Click here to Send KrávaBětka a Private Message   Add KrávaBětka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sticky
Stálý Člen

Karma uživatele Sticky - 50% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 47

já bych semínka nepotápěl z jednoho prostého důvodu a to je přísun kyslíku pro semínka nejsem žádný genetický inženýýr ale řekl bych ze kyslík hraje pří klíčení velkou roli
peace

Lets grow up

Old Post 08-08-2011 v 09:38 AM
Sticky je offline   Profil uživatele Sticky   Find more posts by Sticky   Foto galerie člena Sticky   Click here to Send Sticky a Private Message   Add Sticky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 48

Vetsina seedbank udava jako nejlepsi zpusob pro kliceni jejich semen klasku a to je proste hlina... koupit substrat pro vysev a mnozeni kterej ma nizky ec a maj ho snad vsude v zahradnictvi. Sup do kelimku 1cm diru zahrnou lehce zalejt a cau zadna veda...

Old Post 09-08-2011 v 12:09 PM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:06 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6728570 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív