Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Jak často měníte výbojky a zářivky?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 17

Na těch stránkách je i změna spektra , bohužel , když dám na ty stránky odkaz , který je strašně dluhý, tak se to tu nezobrazí, zkusím ten graf spoň stáhnout, ale ani tz nejdou všechny , jedině okopírovat celou stránu programem. Jinak sodík to spektrum nemá moc široké, tak toho ani moc nemá kam posunout , mrknu na to.

Oceanic colour - pokusy

Metalsodíkova sterilizace substrátu

Odrůda NLX

Nejlepší makra od METALSODIK

Stínidlo Adjust-A-Wings medium 400-600W


Old Post 09-11-2007 v 10:03 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Labbakan
Nový Člen

Karma uživatele Labbakan - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 18

Hanyz to Hanyz:

kua....byl sem na kashi jak sviň....mno dejme tomu, že indiky nesnášim....
a taky počítal sem s maximem aby se neřeklo........a hh sry, že sem si popletl hodiny..

Světlo je dar, dar je slunce, slunce je fajn, ale je k ničemu, když mi nesvítí do mé skříňky

Old Post 09-11-2007 v 19:04 PM
Labbakan je offline   Profil uživatele Labbakan   Find more posts by Labbakan   Foto galerie člena Labbakan   Click here to Send Labbakan a Private Message   Add Labbakan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 19


Na stránkách Philipse jsem narazil na grafy úbytku světelného výkonu v čase. Kdo mi vysvětlí rozdíly mezi těmi třemi typy grafů, dostane fidorku. Čitelnost bohužel neovlivním, takhle špatná už je u mého zdroje

Každopádně jestliže je u 600W po 8000 hodinách úbytek 10%, tak je to docela dost, beru-li v úvahu hypotézu, že 10% světelného výkonu dolů=10% výnosu dolů. 8000 hodin je cca nějakých 7 sklizní. Nechceme-li nižší úbytek výnosu než třeba 5%, tak se vracíme z5 k výměně výbojek po 3-4 sklizních

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 21-03-2008 v 11:43 AM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ptchj
Stálý Člen

Karma uživatele ptchj - 87% PěstitelskáKarma uživatele ptchj - 87% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 107  

Pohodička Příspěvek č. 20

-> Hanyz

ja tam vidim 4 typy grafu:

-vlevo dole linearni pokles s konstantnim gradientem, kdy zmena svitivosti je nezavisla na prirustku casu sviceni. tj sviti kazdou varku o stejny kus min nez predchozi

-prostredni dva linearni pokles se zmenou gradientu, kdy zmena svitivosti je konstantni do jisteho bodu zlomu(24000 a cca 19000 hodin) po kterem se zvetsi a zustane opet konstantni. tj kazdou varku sviti o stejny kus min nez predchozi, nez dosahne 24000(19000) hodin sviceni, pote se zhorsuje s kazdou varkou znova o stejny(tentokra vetsi) kus.

-horni dva pokles s narustajicim gradientem, kdy zmena svitivosti se zvetsuje, zatimco prirustek casu sviceni zustava stejny. tj kazdou varku sviti min nez predchozi, pritom rozdil roste.

- spodni vpravo pokles se zmensujicim se gradientem, kdy zmena svitivosti se zmensuje, vzdy za stejny prirustek casu je zmena svitivosti mensi. tj kazda varka se lisi od te predchozi cim dal mene s narustajicim poctem nasvicenych hodin.

huh, mozna je to trochu zmatene, ale chci fidorku !

jinak je treba se taky zamyslet nad tim, co sem uzx nekdo psal, zda dejme tomu 20% ubytek svitivosti znamena 20% ubytek sklizne. nemyslim si ze je to tak jednoduche.

400W kumbálek
codename outdoor
150w v peřiňáku

"The most difficult thing in the world is to know how to do a thing and to watch someone else do it wrong without comment."

Theodore H. White

Old Post 14-04-2008 v 16:06 PM
ptchj je offline   Profil uživatele ptchj   Find more posts by ptchj   Foto galerie člena ptchj   Click here to Send ptchj a Private Message   Add ptchj to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od ptchj
huh, mozna je to trochu zmatene, ale chci fidorku !

Ještě sis ji nezasloužil

Dík za popis.
Nicméně mě nešlo ani tak o popis grafů jako takových, jako spíše o jejich význam. Samozřejmě bylo by to jasnější, kdyby byly texty čitelnější.

Můj odhad popisů je následující:
1. a 4. graf- Survivals lm
2. a 3. graf- Light output total "installation???" lm (Což by mohlo znamenat něco jako Celkový měrný světelný tok výstupu")
5. a 6. graf- Lumen lm

Jestli je tomu tak a zároveň chápu jejich význam správně, tak mi nějak neleze do palice, v čem by se vlastně měli lišit Nicméně slovíčka "light output total" ve mě vyvolávají pocit, že tohle je to nejdůležitější, co by nás mělo zajímat.
A jeli tento pokles ve všech částech spektra stejný, tak stále zastávám myšlenku, že 10% celkového světelného výkonu dolů = 10% výnosu dolů (za jinak stejných podmínek)

Any other ideas?

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 14-04-2008 v 16:47 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ptchj
Stálý Člen

Karma uživatele ptchj - 87% PěstitelskáKarma uživatele ptchj - 87% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 22

poprve jsem si nevsiml popisu os

citace:
Jestli je tomu tak a zároveň chápu jejich význam správně, tak mi nějak neleze do palice, v čem by se vlastně měli lišit Nicméně slovíčka "light output total" ve mě vyvolávají pocit, že tohle je to nejdůležitější, co by nás mělo zajímat.


vidim to pobne jako ty a zaroven mi prijde k zamysleni, ze grafy pro 100w/150w/250w/400w jsou stejne a 600w se lisi.


jinak prima umernost svetla a vyteznost je treba ozkouset experimentalne. nez to tak nekdo potvrdi, neverim tomu..

400W kumbálek
codename outdoor
150w v peřiňáku

"The most difficult thing in the world is to know how to do a thing and to watch someone else do it wrong without comment."

Theodore H. White

Naposledy upravil ptchj 15-04-2008 v 12:08 PM

Old Post 14-04-2008 v 17:03 PM
ptchj je offline   Profil uživatele ptchj   Find more posts by ptchj   Foto galerie člena ptchj   Click here to Send ptchj a Private Message   Add ptchj to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Protiva
Stálý Člen

Karma uživatele Protiva - 71% PěstitelskáKarma uživatele Protiva - 71% PěstitelskáKarma uživatele Protiva - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 342  

Příspěvek č. 23

zdar. Zajímavý počtení.
teď něco otázek
kromně výbojek, bavíme se i o předřadníkách??? A připadně jak dlouhou životnost by ste dali jim.
A pokud bylo za dosaženo novejch oběvů, klidně to tady můžete osvěžit

Magicroom vrací úder
Born against-Rebel bez BongaKouření zabíjí... Phytoinhalace lečí Pěstuj dál, pěstuj víc , hul s plnej plic
PEACE, LOVE & EMPATHY,Fire Walk with Me

Old Post 13-02-2010 v 10:17 AM
Protiva je offline   Profil uživatele Protiva   Find more posts by Protiva   Foto galerie člena Protiva   Click here to Send Protiva a Private Message   Add Protiva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kokodc
Stálý Člen

Karma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 228  

Příspěvek č. 24

ja se tu moc nechci projevovat jo pac z toho co je napsano vejs se mi jezi kuze samej elektro-grafo-abuhvicojeste-znalec heh absolutne nerozumim nicemu, jen tem obrazkum :]

hele sou tu taci co maji ballasty pod svejch predcich zda-li ne pra-predcich a lampy jim nebouchaj.
to uz je jen prikladani pod kotel, ale zajmava myslenka pritom kdyz se kouknu na tvuj ballast no flame [necetl jsem cele vlakno mozna mas novy]

Don`t DRINK and drive, just SMOKE and fly
________________________________

3xVanilla Kush 3x SAGE - JEDE


3nd Indoor - Sklizeno!!!


2nd Indoor - Sklizeno[cca 110g]


1st Indoor - sklizeno


Matkarna


Vychytavani Boxu



Naposledy upravil kokodc 18-02-2010 v 02:26 AM

Old Post 18-02-2010 v 02:14 AM
kokodc je offline   Profil uživatele kokodc   Find more posts by kokodc   Foto galerie člena kokodc   Click here to Send kokodc a Private Message   Add kokodc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H.U.L.
Stálý Člen

Karma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% PěstitelskáKarma uživatele H.U.L. - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 25

Moje zkušenost je taková, že jsem pěstoval asi 8x indoor s tou samou výbojkou 400w Osram Plantastar a výnos i kvalita byla pořád stejná...
Stejně jsem si ale potom koupil novou protože stojí jen 700Kč.
V growshopu mi tvrdila tupá namachrovaná holka, která se vžycky tváří jako že ví všecko, že já to okem nepoznám ale kytka to pozná a že po čtyřech pěstování už bych měl koupit novou.
Tak jsem řekl jak to ví když na stránkach výrobce o té životnosti nepíšou nic.
Poté co zjistila že na jejich stánkách to opravdu není, našla nějakou stránku (nevím kde to našla) a tam bylo čtyři roky.
Tak na ni čumím a říkám odkdy se udává životnost v letech a co tím jako myslí jestli čtyři roky pěstování nebo nepřetržitýho svícení? Nevim ale tak jak tak by to znamenalo že bych s ní mohl sklidit asi dvanáctkrát...
Ale i přesto jsem si ji koupil, kytky si přece zaslouží aby do nich člověk jednou začas investoval a tu starou si můžu zatím schovat pro strýčka příhodu...
Takže pokud někoho vyloženě netlačí peníze a jak tak koukám tady takových lidí mnoho nebude, tak ať si nekupuje po třech sklizních hned novou...

Old Post 11-03-2010 v 11:57 AM
H.U.L. je offline   Profil uživatele H.U.L.   Find more posts by H.U.L.   Foto galerie člena H.U.L.   Click here to Send H.U.L. a Private Message   Add H.U.L. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
andrej880
Stálý Člen

Karma uživatele andrej880 - 16% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 26

Ja som hladal k tejto teme clanky na niakych zahranicnych forach(myslim ze to kazdy) a dozvedel som sa podla niektorych nazorov ze po 3 zatvach sa vybojka ma menit, samozrejme , ze to su nicim nepodlozene udaje, ale aj tak som menil no neviem, ci zbytocne, lebo svietit svieti aj dalej a nebol rozdiel medzi prvou a poslednou urodou...

Old Post 20-03-2010 v 16:50 PM
andrej880 je offline   Profil uživatele andrej880   Find more posts by andrej880   Foto galerie člena andrej880   Click here to Send andrej880 a Private Message   Add andrej880 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 27

Můj názor je takový,že záleží jak se kolo vydaří, a nějakých -10-30% svítivosti,zas tak nezáleží,když dáš světlo do tuby tak taky nebudeš na 100%,a mmt jsou tu borci co mají pod 250W jako někdo pod 400w...a taky cena výbojky není zas tak kosmická,třeba jako u LED...

Old Post 02-03-2011 v 14:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpa
Stálý Člen

Karma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 28

4kola pak uz to neni ono...a v 600W je 1-10% pokles celkem dost;] to tech par stovek se vrati hnedka ;]

Old Post 08-03-2011 v 17:35 PM
alpa je offline   Profil uživatele alpa   Find more posts by alpa   Foto galerie člena alpa   Click here to Send alpa a Private Message   Add alpa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 29

Změřil jsem to luxmetrem, sehnal jsem jak výbojku novou, tak 3 a 4 sklizně jetou a výsledky u 600W OSRAM Planstastar byly:

Nová výbojka - 100%
3. sklizně jetá - 85%
4. sklizně jetá - 80%

Takže má smysl výbojku vyměnit už po 2-3 sklizních, 15% propad už mi přijde hodně.

Old Post 10-03-2011 v 01:08 AM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 30

citace:
Původní příspěvek od Exceptional
Změřil jsem to luxmetrem, sehnal jsem jak výbojku novou, tak 3 a 4 sklizně jetou a výsledky u 600W OSRAM Planstastar byly:

Nová výbojka - 100%
3. sklizně jetá - 85%
4. sklizně jetá - 80%

Takže má smysl výbojku vyměnit už po 2-3 sklizních, 15% propad už mi přijde hodně.


Ahoj. Máš možnosť spraviť meranie aj pri MH výbojke? To by ma dosť zaujímalo. Pokiaľ vychádzame z predpokladu, že opotrebenie HPS spôsobí menší výnos, k akej zmene dôjde pri opotrebení MH výbojky? Budú rastliny pomalšie rásť, menej sa vetviť alebo aký bude prejav? Vďaka.

Marihuana je dar.

Old Post 25-04-2011 v 08:46 AM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 31

citace:
Původní příspěvek od Ono


Ahoj. Máš možnosť spraviť meranie aj pri MH výbojke? To by ma dosť zaujímalo. Pokiaľ vychádzame z predpokladu, že opotrebenie HPS spôsobí menší výnos, k akej zmene dôjde pri opotrebení MH výbojky? Budú rastliny pomalšie rásť, menej sa vetviť alebo aký bude prejav? Vďaka.


bohužel, MH tu na test žádné nemám

Old Post 25-04-2011 v 19:00 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 32

citace:
Původní příspěvek od alpa
4kola pak uz to neni ono...a v 600W je 1-10% pokles celkem dost;] to tech par stovek se vrati hnedka ;]


Jo to je dobrej odhad , souhlas .

citace:
Původní příspěvek od Exceptional
Změřil jsem to luxmetrem, sehnal jsem jak výbojku novou, tak 3 a 4 sklizně jetou a výsledky u 600W OSRAM Planstastar byly:

Nová výbojka - 100%
3. sklizně jetá - 85%
4. sklizně jetá - 80%

Takže má smysl výbojku vyměnit už po 2-3 sklizních, 15% propad už mi přijde hodně.


No a konečně to někdo změřil , díky , jsem to tak odhadoval ale jelikož sem měl luxmetr pujčenej jen na par dní , tak sem to nemohl rok měřit . Jinak ja se řidím tím že všechno měním po roce provozu , poslední dobou jen MTH a zařivky a pokaždý se divím jak to svíti o tolik více , jen podle oka Tak snad je konečne jasno , díky Hlava

Old Post 25-04-2011 v 21:13 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3198020 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív