Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Preventivní ochrana kytek proti plísním , jak na to ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Index
Stálý Člen

Karma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od wilda
proti plísni palic ve finále květu ti nejlíp pomůže snížit vlhkost a větrat. Ten bio-an o kterym píšeš je sračka, je to jen sojovej nebo nějakej olej/lecitin a ten je na plíseň ošemetnej, když ho špatně aplikuješ (pořádně ho neemulguješ) tak ty rostliny spíš doděláš protože jim zaneseš póry tim olejem.

jestli hledáš něco, co můžeš používat průběžně a až do dlouhý doby květu (min. do půlky květu) a je to přírodní tak to ti doporučuju NIMBOVÝ OLEJ - někde už jsem tady o něm psala podrobnějc tak si to zkus dohledat, ale stručně - působí jako prevence nejen proti plísním a virům a tady těm nemocem, ale taky škůdcům toho typu co se pohybujou na rostlinách (sviluchy, třásněnky..). Nefunguje to na principu jako biol - tedy prosté smáčedlo, není nutné jím postříkat úplně celou rostlinu, má léčivé účinky - používá se i lidské kosmetice a ty přípravky jsou dost drahý. Je to vylisovanej olej z plodů stromu, ty vylisovaný šlupky se pak používají do kompostů a jako odháněče na slimáky. Ten olej je něco jako tea tree oil - taky má multifunkční použití.

já osobně ho začala používat tak před 3-4 rokama - jedu v hlíně, udržuju si i matky a byl to pro mě neustálej boj se škůdcema. dokázala jsem na indooru chytnout i mšice nejsem pečlivá, takže mě nebavilo to nějak kontrolovat a hlídat, takže se mi stávalo že jsem objevila až masivní napadení. taky jsem často řešila různý plísně, teda jen v růstový fázi na palicích nikdy, i padlí. od tý doby co používám nimb tak se situace výrazně (o 98%) zklidnila. když jsem extrémně pečlivá, tak udělám postřik 1x týdně jako prevenci a to stačí aby byly kytky úplně čistý. když lajdám, stříkám 1x za 2-3 tejdny. To stačí k tomu, aby byl hmyz redukovanej tak, aby se nedokázal přemnožit a způsobit napadení, které by kytce už vadilo - pár jich tam je ale nimb je udržuje pod kontrolou (narušuje totiž reprodukční systém - nezabije je ale udělá je neplodnejma). když mám kytky na květ uplatňuju režim 2 - občas to přímo v boxu stříknu, na matky jsem pečlivější.
Zabírá to nejen na parazity, ale i na plísně, padlí a podobné věci. Mám zkušenost, že dokáže dobře odhalit tkáň která vypadá zdravě ale už je napadená, tu rychle vysuší a zdravou část listů/rostliny nechá napokoji a naopak jí posílí. Po aplikaci postřiku taky rostliny vypadaj velice dobře, mohu říci že je posiluje.

Tenhle olej je prostě moc dobrá věcička. Dokáže nahradit všechny přípravky na boj se škůdcema, plísněma apod. a můžu zodpovědně říci, že je z nich nejúčinnější (vyzkoušela jsem chemii, olejové postřiky, přípravky z pyretherem, spruzit, výluhy z tabáku a různejch bylin..). Nejlepší je, že dokáže fungovat jako prevence i jako lék při problému, stačí zvýšit dávkování a pravidelnost potřiku.
Pro tebe v hydru o to lepší, že se aplikuje postřikem.

Doporučila bych ti ho rozhodně vyzkoušet. Jestli ho budeš mít problém sehnat (vím že ho vyráběl plagron) a budeš ho chtít vyzkoušet, tak doporučuju koupit tady - u české firmy, levnějí než od plagronu (200 ml za 200 kč), v kvalitě pro aromaterapeutické použití a v bio kvalitě http://nobilis.cz/zbozi/nimbovy-olej-bio-608
w.


nazdárek. díky za info. vypadá to lákavě, jen by mě zajímalo zda potom nejsou kytky hnusně mastný a jestli to případně neovlivnuje jejich chut. měl jsem biool kdysi a uz bych to na to nikdy nedal...

Old Post 15-03-2011 v 14:58 PM
Index je offline   Profil uživatele Index   Find more posts by Index   Foto galerie člena Index   Click here to Send Index a Private Message   Add Index to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mučačo
Stálý Člen

Karma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 18

[účet odstraněn]

Old Post 16-03-2011 v 17:26 PM
mučačo je offline   Profil uživatele mučačo   Find more posts by mučačo   Foto galerie člena mučačo   Click here to Send mučačo a Private Message   Add mučačo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 19

Nejúčinější bioochrana je jak tu lidi píšou vlhkost pod 40% a větrat a foukat a větrat a foukat....
Já preventivně před přepnutím stříkám kytky Previcurem..Je to dobrá prevence..Kytky jsou odolnější..S plísní problémy nemám a to jedu SOG a kytky sou hodně natěsno..
Je to chemka,ale postřik 2 měsíce před sklizní..no problem

Old Post 04-04-2012 v 16:58 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gaMo
Nový Člen

Karma uživatele gaMo - 88% PěstitelskáKarma uživatele gaMo - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 20

Ako pise EDA45 a doplnil by som, ze ako prevencia proti plesni sluzi aj ionizator. Okrem toho aj pozitivne vplyva na rast a kvet.

Old Post 09-04-2012 v 19:20 PM
gaMo je offline   Profil uživatele gaMo   Find more posts by gaMo   Foto galerie člena gaMo   Click here to Send gaMo a Private Message   Add gaMo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 21

Mno, zajímavý čtení, previcur nic, nezabral, pak jsem zkoušel ten neem oil, nic, zkoušel jsem i nějaký chemky ze zahradnictví proti plísni, zase nic.
Suma sumárum, 10 malejch matek prolítlo komínem, mini matkárna zrušena, všechny květníky umejt jarem a nechat venku zmrznout.
Postavil jsem novou matkárničku a samozřejmě tam co jsem jí měl (ve sklepě) tak tam už ji nemám.
Teď používám zámek a klíč jak psal Hlava zatim vše oka.
Nevím co jsem to chyt za plíseň ale vyhrála na plný čáře.

Old Post 09-04-2012 v 20:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ledkar
Stálý Člen

Karma uživatele Ledkar - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ledkar - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 22

Hmm koupil jsem tento nimbovy olej.
https://www.growholding.cz/get-neem-oil-250-ml/
A v popisu i na obalu: Nepoužívejte v 5 týdnech před sklizní, Neem pak může způsobovat pachuť.

Old Post 26-06-2018 v 13:04 PM
Ledkar je offline   Profil uživatele Ledkar   Find more posts by Ledkar   Foto galerie člena Ledkar   Click here to Send Ledkar a Private Message   Add Ledkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 23

Nimbovy olej pouzivam dodnes.Jednoznacne pro me nejucinnejsi proti vsemu!Je to sice drazsi,ja jsem kupoval 250ml za 560 lisovany za studena,ale po aplikaci mas jistotu,ze uz kytku nic nenapadne...Jediny co bych doporucil z vlastni zkusenosti,tak aplikovat pred setmenim nebo pri tlumenem osvetleni...celkem trva nez to kytka nasaje a na listes zustava dlouho olejovy film...Pak mam odzkouseny,ze to perfecte funguje pridavat do zalivky,pres korenovy system se to dostane do cele rostliny a skudcum to proste nechutna...Trva to ale dele,nez se to projevi...Tak ze pri predpestu venku preventivne zaleju ve 3 tydnu nez jdou kytky ven..

Old Post 26-06-2018 v 14:07 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5135170 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív