Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Preventivní ochrana kytek proti plísním , jak na to ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
BlackD
Nový Člen

Karma uživatele BlackD - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 29 

preventivní ochrana kytek? Příspěvek č. 1

Zdravím, existují nějaké preventivní postřiky proti plísním a škůdcům? Samo že jen Bio.

Old Post 16-03-2010 v 20:46 PM
BlackD je offline   Profil uživatele BlackD   Find more posts by BlackD   Foto galerie člena BlackD   Click here to Send BlackD a Private Message   Add BlackD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 2

proti houbovým chorobám je supr prevence (a ono to je hlavně na prevenci) POLYVERSUM ...

jinak se ještě prodávají komerční výrobky na "zlepšení imunity" (např. GH,Atami ... stačí projet gtrowshopy) stojí to docela dost peněz a osobně bych tomu zas tak nevěřil .... musíš se smířit s tim, že nejlepší prevence je čistota v pěstírně, vlhkost úměrná fázi života rostlin, dostatečná výměna vzduchu a jeho cyrkulace v pěstebním prostoru, udržuj dobré pH, nepřehnojuj a nenechávej na rostlinách uschlé a odumřelé listy nebo jejich části

proti hmyzu jsou výborná prevence žluté lepové desky za pár korun (pokud jedeš v hlíně indoor tak je to spíš povinnost ) ... pokud na to máš prostředky tak je dobré sterilizovat substrát

teoreticky můžeš použít jako prevenci proti hmyzu parazity (kteří ale pokud nenajdou hostitele tak odumírají) ale to už je asi zbytečné plýtvání prostředky ...

nakonec teda musím říct, že nejlepší prevece je jednou za čas SAVO na stěny pěstírny ...

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 17-03-2010 v 10:21 AM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WERD
Stálý Člen

Karma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 475  

Příspěvek č. 3

souhlas s kolegou...jen na desinfekci pěstírny používám roztok octu s vodou 50/50 jednou týdně hlavně v růstu kdy se vlhkost drží nad 80%

jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-

WERDiskův 400W Budhha/Moutain Jam

WERDiskova selekce SHIT/PPP

P-konopná mast s propolisem

Old Post 17-03-2010 v 11:11 AM
WERD je offline   Profil uživatele WERD   Find more posts by WERD   Foto galerie člena WERD   Click here to Send WERD a Private Message   Add WERD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BlackD
Nový Člen

Karma uživatele BlackD - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 29 

Příspěvek č. 4

Dík groweři, zapoměl jsem uvést ,že se jedná o hydro sys. tak nvm jak bych ten Polyversum aplikoval. Měl jsem na mysli ,hlavně proti plísním palic. Na škůdce tedy použiji lepové desky,no a v květu na plíseň budu muset snížit vlhkost jak se někde píše30-40%.
no nic jdu se tedy poohlédnout po nějakém tématu na snížení vlhkosti ;-)

Old Post 21-03-2010 v 14:44 PM
BlackD je offline   Profil uživatele BlackD   Find more posts by BlackD   Foto galerie člena BlackD   Click here to Send BlackD a Private Message   Add BlackD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 5

Cau , tak na prevenci proti plisnim a škudcům pouzivam uz nekolik let "zamek a klíč" neboli Bio defence viz. http://www.growmarket.cz/produkt/bio-defence-2x50ml , nekdo může namítat ze je to drahé ale aplikoval sem to ůspěšne nekolik sezon po sobě venku s výbornymi vysledky , pouzivam to i preventivně na matky , Hlava

Old Post 24-03-2010 v 21:25 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od BlackD
Měl jsem na mysli ,hlavně proti plísním palic.



....no co jineho , větrat , větrat a znovu větrat . Hlava

Old Post 19-04-2010 v 18:34 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BlackD
Nový Člen

Karma uživatele BlackD - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 29 

Příspěvek č. 7

Podrobný popis

Biopreparáty jsou účinné v počátečních fázích napadení rostlin, nebo jako preventivní opatření. Pokud je už napadení kalamitní, biopreparáty Vám už nemohou spolehlivě pomoci. Na druhou stranu je jejich použití možné i těsně před sklizní, aniž byste riskovali kontaminaci sklizně chemikáliemi.

Bioan je účinný proti houbovým chorobám, zejména padlí. Může se aplikovat i současně s využíváním biologické ochrany rostlin (dravých roztočů a podobně). Může se aplikovat pravidelně jako preventivní ošetření rostlin. Jedná se o nejedovatý postřikový prostředek vyrobený pouze z přírodních potravinářských surovin ve formě emulgovaného koncentrátu. aplikuje se postřikem. Při aplikaci je zapotřebí použít velké množství postřikové kapaliny. Používá se 0,5 až 3 roztok podle síly napadení. Při preventivním postřiku postačí poloviční koncentrace.

Přípravek musí rostlinu smáčet, aby byl účinný (nesmí se tvořit pouze kapičky na listech, ale musí se rozpít). To docílíme přidáním tenzidů (smáčedel), což je například i prostředek na mytí nádobí - postačí jen několik kapek do 1 litru postřiku.

Postřik provádějte vždy na noc!!! Neaplikujte za intenzivního osvětlení!!!

Ochranná lhůta: 0 dní.

Old Post 21-04-2010 v 06:42 AM
BlackD je offline   Profil uživatele BlackD   Find more posts by BlackD   Foto galerie člena BlackD   Click here to Send BlackD a Private Message   Add BlackD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zednikr
Nový Člen

Karma uživatele zednikr - 41% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 8

zdar ja sem mel odvhlcovačku kvuli plisni ale zrala 300w tak sem ji zrusil a zkusil sem postrik champion mam nft 2,5m dlouhe 600w na pojezdu vetraky 150m3 pritah i odtah obehovy vent . delam dva postriky jeden pred prepnutim na 12h a druhy po 14 dnech od prepnuti na 12h od te doby sem nikdy nemel plisen nestrikam jak uz to kvete muze to spalit kvety jak se to prezene s davkovanim vyzkouseno .

Old Post 21-04-2010 v 07:25 AM
zednikr je offline   Profil uživatele zednikr   Find more posts by zednikr   Foto galerie člena zednikr   Click here to Send zednikr a Private Message   Add zednikr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Index
Stálý Člen

Karma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od BlackD
Podrobný popis

Biopreparáty jsou účinné v počátečních fázích napadení rostlin, nebo jako preventivní opatření. Pokud je už napadení kalamitní, biopreparáty Vám už nemohou spolehlivě pomoci. Na druhou stranu je jejich použití možné i těsně před sklizní, aniž byste riskovali kontaminaci sklizně chemikáliemi.

Bioan je účinný proti houbovým chorobám, zejména padlí. Může se aplikovat i současně s využíváním biologické ochrany rostlin (dravých roztočů a podobně). Může se aplikovat pravidelně jako preventivní ošetření rostlin. Jedná se o nejedovatý postřikový prostředek vyrobený pouze z přírodních potravinářských surovin ve formě emulgovaného koncentrátu. aplikuje se postřikem. Při aplikaci je zapotřebí použít velké množství postřikové kapaliny. Používá se 0,5 až 3 roztok podle síly napadení. Při preventivním postřiku postačí poloviční koncentrace.

Přípravek musí rostlinu smáčet, aby byl účinný (nesmí se tvořit pouze kapičky na listech, ale musí se rozpít). To docílíme přidáním tenzidů (smáčedel), což je například i prostředek na mytí nádobí - postačí jen několik kapek do 1 litru postřiku.

Postřik provádějte vždy na noc!!! Neaplikujte za intenzivního osvětlení!!!

Ochranná lhůta: 0 dní.


Tak hlavně se nedržte tohohle návodu. já aplikoval postřik na noc a druhej den jsem měl kytky napadený agresivní listovou plísní. jsem debil, tak at se aspon nekdo trebas pouci...hlavne ne strikat na noc...

Old Post 08-03-2011 v 21:17 PM
Index je offline   Profil uživatele Index   Find more posts by Index   Foto galerie člena Index   Click here to Send Index a Private Message   Add Index to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Index


Tak hlavně se nedržte tohohle návodu. já aplikoval postřik na noc a druhej den jsem měl kytky napadený agresivní listovou plísní. jsem debil, tak at se aspon nekdo trebas pouci...hlavne ne strikat na noc...


A v květu nebo v růstu jsi to postřikal ??

Old Post 08-03-2011 v 22:59 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 11

Já stříkám na noc vždycky, ale nechám je trochu oschnou a podle stupně vegetace je častěji zapnutej ofuk a odtah. Například v květu to pak oboje jede celou noc nonstop, na začátku růstu třeba jen hodinku, dvě nebo vůbec.. Pokud to nejede, tak je pak jasný, že cokoliv promočenýho a hermeticky uzavřenýho schnije...

Ted jsem stříkal naposledy Phytamin, 14. den květu, v - bog, slušná jungle. Půl hodiny před nocí jsem to otevřel pokropil ze všech stran a nechal tu půlhodku otevřený. Paj jel odtah a ofuk 24 hod v kuse. Jinak jsou v noci na 30/15. Ráno tam je vždycky už uplně sucho

Old Post 14-03-2011 v 13:15 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wilda
Stálý Člen

Karma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% PěstitelskáKarma uživatele wilda - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 105  

Příspěvek č. 12

proti plísni palic ve finále květu ti nejlíp pomůže snížit vlhkost a větrat. Ten bio-an o kterym píšeš je sračka, je to jen sojovej nebo nějakej olej/lecitin a ten je na plíseň ošemetnej, když ho špatně aplikuješ (pořádně ho neemulguješ) tak ty rostliny spíš doděláš protože jim zaneseš póry tim olejem.

jestli hledáš něco, co můžeš používat průběžně a až do dlouhý doby květu (min. do půlky květu) a je to přírodní tak to ti doporučuju NIMBOVÝ OLEJ - někde už jsem tady o něm psala podrobnějc tak si to zkus dohledat, ale stručně - působí jako prevence nejen proti plísním a virům a tady těm nemocem, ale taky škůdcům toho typu co se pohybujou na rostlinách (sviluchy, třásněnky..). Nefunguje to na principu jako biol - tedy prosté smáčedlo, není nutné jím postříkat úplně celou rostlinu, má léčivé účinky - používá se i lidské kosmetice a ty přípravky jsou dost drahý. Je to vylisovanej olej z plodů stromu, ty vylisovaný šlupky se pak používají do kompostů a jako odháněče na slimáky. Ten olej je něco jako tea tree oil - taky má multifunkční použití.

já osobně ho začala používat tak před 3-4 rokama - jedu v hlíně, udržuju si i matky a byl to pro mě neustálej boj se škůdcema. dokázala jsem na indooru chytnout i mšice nejsem pečlivá, takže mě nebavilo to nějak kontrolovat a hlídat, takže se mi stávalo že jsem objevila až masivní napadení. taky jsem často řešila různý plísně, teda jen v růstový fázi na palicích nikdy, i padlí. od tý doby co používám nimb tak se situace výrazně (o 98%) zklidnila. když jsem extrémně pečlivá, tak udělám postřik 1x týdně jako prevenci a to stačí aby byly kytky úplně čistý. když lajdám, stříkám 1x za 2-3 tejdny. To stačí k tomu, aby byl hmyz redukovanej tak, aby se nedokázal přemnožit a způsobit napadení, které by kytce už vadilo - pár jich tam je ale nimb je udržuje pod kontrolou (narušuje totiž reprodukční systém - nezabije je ale udělá je neplodnejma). když mám kytky na květ uplatňuju režim 2 - občas to přímo v boxu stříknu, na matky jsem pečlivější.
Zabírá to nejen na parazity, ale i na plísně, padlí a podobné věci. Mám zkušenost, že dokáže dobře odhalit tkáň která vypadá zdravě ale už je napadená, tu rychle vysuší a zdravou část listů/rostliny nechá napokoji a naopak jí posílí. Po aplikaci postřiku taky rostliny vypadaj velice dobře, mohu říci že je posiluje.

Tenhle olej je prostě moc dobrá věcička. Dokáže nahradit všechny přípravky na boj se škůdcema, plísněma apod. a můžu zodpovědně říci, že je z nich nejúčinnější (vyzkoušela jsem chemii, olejové postřiky, přípravky z pyretherem, spruzit, výluhy z tabáku a různejch bylin..). Nejlepší je, že dokáže fungovat jako prevence i jako lék při problému, stačí zvýšit dávkování a pravidelnost potřiku.
Pro tebe v hydru o to lepší, že se aplikuje postřikem.

Doporučila bych ti ho rozhodně vyzkoušet. Jestli ho budeš mít problém sehnat (vím že ho vyráběl plagron) a budeš ho chtít vyzkoušet, tak doporučuju koupit tady - u české firmy, levnějí než od plagronu (200 ml za 200 kč), v kvalitě pro aromaterapeutické použití a v bio kvalitě http://nobilis.cz/zbozi/nimbovy-olej-bio-608
w.

Old Post 14-03-2011 v 23:24 PM
wilda je offline   Profil uživatele wilda   Find more posts by wilda   Foto galerie člena wilda   Click here to Send wilda a Private Message   Add wilda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mučačo
Stálý Člen

Karma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% PěstitelskáKarma uživatele mučačo - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 13

[účet odstraněn]

Old Post 15-03-2011 v 09:11 AM
mučačo je offline   Profil uživatele mučačo   Find more posts by mučačo   Foto galerie člena mučačo   Click here to Send mučačo a Private Message   Add mučačo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dripER
Stálý Člen

Karma uživatele dripER - 94% PěstitelskáKarma uživatele dripER - 94% PěstitelskáKarma uživatele dripER - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od mučačo
cus a co takhle zabojovat proti plisni ustipnutim spicky sisky? Takhle to doporucujou mandala seeds.diky tomu se kvet jakoby otevre a vetra ze sebe vlhkost pryc.odskouseno nemam,jen myslim,ze by to mohlo byt funkcni a gratis.mir


Kámo, mandala nikomu neradí, že má zaštipnout "špičku paldy", ale že máš vystřihnout kousel palice z boku a nejlépe ve spodní části, aby se dostal vzduch i do nitra. Tím dochází k odvětrávání.
Je třeba klást důraz na detajly. Jinak bys mohl někomu zavařit.

Old Post 15-03-2011 v 10:02 AM
dripER je offline   Profil uživatele dripER   Find more posts by dripER   Foto galerie člena dripER   Click here to Send dripER a Private Message   Add dripER to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Hlava



....no co jineho , větrat , větrat a znovu větrat . Hlava


Pokud máš nedostatečnou ventilaci , tak to můžeš střikat čim chceš plesnivý to bude pořád , větrat a větrat , Hlava

Old Post 15-03-2011 v 10:50 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Index
Stálý Člen

Karma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% PěstitelskáKarma uživatele Index - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Hlava


A v květu nebo v růstu jsi to postřikal ??


2. den kvetu to bylo. no slo to do kopru, nemam rad zachranovani mrzaku. co se da delat.

Old Post 15-03-2011 v 14:55 PM
Index je offline   Profil uživatele Index   Find more posts by Index   Foto galerie člena Index   Click here to Send Index a Private Message   Add Index to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1439590 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív