Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 400W bezdechu ve sklípečku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Hlína 400W grow bezdechu ve sklípečku Příspěvek č. 1




Tož si tu také otevřu galérku ať Vám ukážu jak mě to roste a ať mi helfnete až mi to zase začne dělat chujoviny.

Growroom je umístěn v malé sklepní místnosti dlouhá je 2,2m široká 1,8m a vysoko je to 1,8m. V tom jsem z latí vyfrk do jednoho rohu konstrukt 80x120x180cm, vyložil 1cm polystyrénkem (jen na zdi) a potáh nehořlavou stříbrnou growfolíí. Púvodně tam visela cooltuba a na odtahu EURO 100. No stále jaksi to nebylo ve výsledku ono. Tak sem upgradoval na obyčejnýho A-Winga a ventilátor TT125. Vyfotit se to celý nedá, na to tam není prostor, možná po čtvercích a photoshop - uvidíme


Aktuálně je na growplacu 15x White Rusian (matkař saiklon) Dnes přesazeno z malých do větších květníkú. V malých strávili 6 dní.

Zalévám pH 6,5 a přidávám 1ml/l ROOTFAST od Atami

Hnojit budeme BioBizz:

Grow
Bloom
Top-Max
Alg-a-Mic
Fish-Mix


Substrát BioBizz All-Mix v květnících 13x13x13 což jsou asi 2l

Teploty den 27°C noc 21°C
v noci to dotápí malý olejový 500W radiátor jinak jen 13°C

Vlhkost den 47% noc 75%


Edit: Jo a čím to svítím: HQI-T 400W/N

Na ofuk klipsňák a přítah je do growroomu aktivní. Nicméně (to je slovo) si nejsem jist zda mám dostatečný příchod vzduchu do sklípku. V létě ano, ale v zimě musím vystačit se vzduchem co projde kolem dveří v podlaze. Jsou to dveře 2x1m a vzduchová mezera je cca 4-6 mm po celém obvodu. Což by mělo dělat 120cm2. Obávám se, že je to málo a že se to odrazí na výnosu.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Naposledy upravil bezdechu 09-03-2011 v 19:44 PM

Old Post 03-03-2011 v 21:59 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

technicsphotos Příspěvek č. 2






Ostatně, měl bych Vás blíže seznámit s pěstební místností. Jak jsme již uvedl, je to ve sklepě. V malé sklepní místnústce. Postaveno pouze z latí a uvnitř jsem tu konstrukci potáhl stříbrnou fólií. Z fotek je to krásně vidět. Ta věcička co visí na levém sloupku nahoře je na měření vlhkosti v květníku. V případě nejistoty príma věc









Na bedýnce je místo určené pro olejový radiátor. Po čase na něj uvnitř přestane být prostor a pak je jeho místo právě na této bedýnce a přes jeho žebra je dovnitř roomu nasáván ohřátý vzduch. Zejména v zimě. V létě mohu otevřít přívod čerstvého vzduchu zvenku. V zimě musím tento přepych oželet.













Dveře do roomu jsem musel udělat svinovací, na ruční pohon, neboť otevírání dveří by vzhledem ke zbývající chodbičce nebylo možné.














Odtahový ventilátor TT125 a detail uchycení svinuté fólie přední stěny. Ta ventilační mřížka vzadu je kvúli temperování prostoru odkud je vzduch spodním přítahem nemilosrdně hnán zpět dovnitř.










A elektrocentrála s měřením roztodivných veličin, z nichž nejzajímavější je počet najetých kilowathodin a aktuální příkon zátěže. Momentálně 497W

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Naposledy upravil bezdechu 07-03-2011 v 20:07 PM

Old Post 05-03-2011 v 11:19 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

10. den Příspěvek č. 3




Od přesazení ještě nezalito, All-Mix krásně drží vodu a kytky ještě tolik nepijou. Zatím aplikován postřik Fish - Mix 1ml/l. A mají krásnou zdravou barvu.

Zaštipovat je nebudu. Vzhledem k počtu rostlin by to asi bylo kontraproduktivní. Ještě jednou je přesadím a to do 6l květníkú.







Podržel jsem ji prsty, ale vítr s ní neustále třepotal.











A Šalvěj divotvorná, která je živa ze zbytkú zálivky a rozptýleného světla v horní části growroomu.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Naposledy upravil bezdechu 07-03-2011 v 20:32 PM

Old Post 07-03-2011 v 20:01 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

12.den rústu Příspěvek č. 4

Dnes ráno zalito, 250ml do květníku z roztoku pH 6,5 a 1ml/l ROOTFAST, postřik na list z Fish-Mixu a Alg-A-micu 1ml/300ml vody.

Pozítří photoupdate.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Naposledy upravil bezdechu 10-03-2011 v 09:52 AM

Old Post 09-03-2011 v 19:47 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

14. den rústu Příspěvek č. 5





Slíbené photoupdate

Opět zalito, začli rúst tak pijou Tentokrát 300ml pro každou z roztoku pH 6,5 1ml/l Grow.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Naposledy upravil bezdechu 11-03-2011 v 23:37 PM

Old Post 11-03-2011 v 21:47 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

upgrade Příspěvek č. 6



Systém bedýnka byl sice skvělý, ale neodpovídal zcela požadavkúm. Namísto bedýnky instalována dřevotřísková police. Topení je nyní ve vhodnější výšce a zvlhčovačka growplace již také opustila.
Vývod ze zvlhčovačky je veden hadicí husím krkem který je púvodně určen pro odpad v kuchyňské lince. Hrdlo na kterém byla převlečná matka přesně pasuje do vývodu mlhy.








Z konce mlhové výpusti neustále odkapavá zkondenzovaná voda. Zachytávám 1,5 litru během dvou dnú. Mlha jede nonstop. V uchycení ventilátorú dojde ještě k určitým změnám. Proto nejsou okraje začištěné.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 12-03-2011 v 21:20 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

technicphotos Příspěvek č. 7




Vychytávky mého growroomu:

Anténa z televize slouží nyní jako umisťovátko teplotního čidla. Je zapuštěná do obvodové dřevěné latě. Dá se natočit jak na výšku tak na šířku. Teleskopy jsou dva, tak mám rezervu kdybych jeden nedopatřením ulomil.








Na řetízky jsem nasoukal ústřižky smršťovací bužírky. Dal jsem na střídačku úzkou a širokou, vždy pět dílkú od sebe, lépe se mi na řetízku orientuje a pokud reflektor zvedám mohu ho pohodlně souměrně uchopit a výbojka se zvedá bez velkých otřesú a zároveň ho ihned opět vodorovně pověsím.













No a sprchovej kout jsem holkám koupil včera v jednom supermarketu. Už nemusím rozbalovat plachtu abych si nenacákal na podlahu.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 15-03-2011 v 19:54 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

18. den rústu Příspěvek č. 8



Foto zhora











A detail zbarvení řapíkú listú. Když jsem přesouval topení ven z roomu nezvednul jsem teplotu a spadlo mi to jednu noc na 11°C. Tak doufám, že je to z toho.

zálivka pH 6,5 teplota 24°C
pH výtoku 6,6
Substrát má mít pH 6,2 - 6,6 takže asi OK.

Teploty od toho excesu stabilně 20 - 26°C, vlhkost 48 - 62%

Nemám snížit pH zálivky?

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 15-03-2011 v 21:04 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

19. den rústu Příspěvek č. 9




Přesazení do 6l. A vida, ze spchovýho koutu se rázem stala přesazovací vana.











Prostor je květníky krásně vyplněn.











Tak ještě týden dva rústu..

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 16-03-2011 v 19:22 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
desertwolf
Stálý Člen

Karma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 10

jak je máš vysoký? aby ti to nepřerostlo, vypadaj dobře.
já bych to pH zálivky snížil na 6,0

Old Post 16-03-2011 v 19:50 PM
desertwolf je offline   Profil uživatele desertwolf   Find more posts by desertwolf   Foto galerie člena desertwolf   Click here to Send desertwolf a Private Message   Add desertwolf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

technicphotos Příspěvek č. 11



Další upgráde je diamantová fólie. 1m na výšku, koupil jsem 4 metry délky 1,25m a mám ji krásně kolem dokola roomu a ten 1 m do výšky snad bohatě stačí.













desertwolf: 25cm jak je vidět na fotce má ta nejvyšší. S tím pH zkusím jít pozvolna níž, uvidíme.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 16-03-2011 v 21:43 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

chujoviny Příspěvek č. 12





Včera jsem poprvé zcela prolil nový All-Mix v 6l květníku čistou vodou pH 6,2 a na výtoku jsem naměřil pH 7,2














Barva řapíkú i stonkú je stále sytější.















A na listech se objevují první známky potíží.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 19-03-2011 v 15:34 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Torm
Stálý Člen

Karma uživatele Torm - 82% PěstitelskáKarma uživatele Torm - 82% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 168  

Příspěvek č. 13

souhlasim s desertwolf.To ph bych snizil.jinak moc pěkný.budu sledovat.

......Torm

Old Post 19-03-2011 v 16:49 PM
Torm je offline   Profil uživatele Torm   Find more posts by Torm   Foto galerie člena Torm   Click here to Send Torm a Private Message   Add Torm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

22. den rústu Příspěvek č. 14



Moje skromná soukromá alej. Provzdušnění a prosvětlení je znamením blížícího se přepnutí, které proběhne v následujícím týdnu.

Postřik každý druhý den Fish-Mixem 2ml/l. A každý druhý postřik je s Agla-a-Micem 1ml/l. Postřik provádím mimo growplace, cca 2 hodiny po rosvícení.


Díky za Vaše rady pánové.. pH budeme snižovat, příští zálivka je 6.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Naposledy upravil bezdechu 20-03-2011 v 23:43 PM

Old Post 20-03-2011 v 19:02 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

technicphotos Příspěvek č. 15



Upgráde:

Zapucovanej přítah. Konečně.













Vlez do sklípečku.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 20-03-2011 v 23:38 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Klo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Klo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Klo - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 97  

Příspěvek č. 16

Hola pane
Máš to hezky, a sikovne udelany.hlavne kytky kazda stejna.Drzim palce..

Old Post 21-03-2011 v 10:58 AM
Mr.Klo je offline   Profil uživatele Mr.Klo   Find more posts by Mr.Klo   Foto galerie člena Mr.Klo   Click here to Send Mr.Klo a Private Message   Add Mr.Klo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:51 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1249270 seconds with 41 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív