Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Domácí hašiš přes led
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Domácí hašiš přes led Příspěvek č. 1

Zdravím všechny příznivce konopí a produktů z něj!

Je pozdní podzim, téměř až zima, a všichni venkovní pěstitelé už mají po sklizni. Rostliny se zpracovávají, vrchní pálky se ostříhávají od listů, suší se, skladují a tak dále, však to určitě znáte. Kromě „vrcholovek“ je na každé rostlině hromada velkých listů, malých orosených okvětních lístků a drobných spodních paliček. Velké listy bych nechal zásadně na mast, na kterou se ale nyní soustředit nechci. Budu se soustředit na zpracovávání zbytku, tj. okvětních lístků a spodních paliček, ze kterých si dělám lahodný domácí hašiš.
Metod, jak vyrobit hašiš, je několik – od čarasů (u nás se tomu také hojně říká „výtřep“ nebo „výklep“) až po hašiše dělané butanovou metodou. Já mám nejraději „ledový haš“. Určitě jste postřehli, že je na trhu několik „udělátek“, nejčastěji ve formě ice-bagů, které Vám práci usnadní a urychlí. Pokud jste ale šetřiví a rádi si pohrajete, mám tu pro Vás návod, jak si vyrobit „čokoládu“ za pár korun.

Budete k tomu potřebovat:
- materiál (okvětní lístky, drobné spodní paličky)
- led
- kyblík (já používám nejmenší velikost od Primalexu)
- síto
-hrnec
- PET láhev
- kávové filtry
- nůž/nůžky, žiletka

Nyní se pusťme do jednotlivých kroků.

PS: Nejsem fotograf a všechny kroky jsem musel „blejskat“ při výrobě, čili se ,prosím, nezlobte za kvalitu přidaných fotografií.

Old Post 23-11-2010 v 20:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2




1. Okvětní lístky a spodní paličky vložíme do kyblíku a zalijeme cca. půl litrem studené vody, poté přidáme led. Na ledu bych rozhodně nešetřil, čím lépe se materiál prochladí, tím více a lepší v závěru bude. Já osobně používám led nadrcený na menší kousky, z důvodu rychlejší rozpustnosti. Mícháme vařečkou a přitom se snažíme paličky co nejvíce nadrtit, dokud se led nerozpustí. Při míchání můžeme použít fén (proč je snad asi každému jasné).

Old Post 23-11-2010 v 20:55 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3




2. V druhém kroku přípravy oddělíme zakalenou vodu od mokrého zbytku materiálu. Dělám to tak, že si do velkého hrnce dám síto, přes které přeliji celý obsah kyblíku. Zbytky pořádně prohnětu (často z nich ještě vymačkám spoustu vody) a vyhodím. Dávejte pozor, aby Vám do hrnce nevypadl kousek materiálu – voda by měla být sice zakalená, ale nesmí obsahovat žádné větší částice.

Old Post 23-11-2010 v 21:00 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4




3. Vodu z hrnce přelijeme přes obyčejný trychtýř do PET láhve, kterou po přelití necháme nejméně tři hodiny v klidu. Po třech hodinách můžeme sledovat, jak se na dně usadil sediment – „polotovar“ naší čokolády. Lepší je nechat sediment usazovat třeba přes noc – líp pak na dně drží i při menším pohybu.

Old Post 23-11-2010 v 21:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5


4. Těsně nad usazeninou uděláme díru zlamovacím nožíkem a povolíme víčko, což způsobí, že voda nad sedimentem začne odtékat. Proto je nejvhodnější tento krok provádět ve vaně či umyvadle. Až všechny odteče, uřízneme PET láhev v místě, kde jsme udělali díru. Zůstane nám dno s trochou vody a sedimentem, který silně připomíná bahýnko.

Old Post 23-11-2010 v 21:07 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6




5. Připravíme si sklenice (postačí i jedna), do kterých vložíme kávový filtr. Do první se vždy snažím odlít vodu a do druhé spíše bahýnko. Počkáme než to celé překape. Pro urychlení doporučuji opatrně mačkat kávové filtry (přibližně jako čajové pytlíky, když je vytahujete z hrnečku), ale dávejte pozor – často a rády se trhají, čili s citem.

Old Post 23-11-2010 v 21:09 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7



6. Po vytáhnutí kávový filtr s „bahýnkem“ (v tuto chvíli to připomíná spíše usychající písek) promačkám, abych z něj dostal ještě co nejvíce vody a v půlce jej roztrhnu. Kousky hašiše seškrábu žiletkou a udělám z nich kuličku nebo kostku. Pro rychlejší sušení doporučuji rozdělit kuličku nebo kostičku na menší kousky. Nechám usušit a tradáááá, „ledový haš“ máme na světě.

Old Post 23-11-2010 v 21:16 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8





A takhle nějak vypadají hotové výrobky.
Chuťově vynikající, velmi silné a s trochou potěšení z vlastní práce.
Dobrou chuť!

Old Post 23-11-2010 v 21:20 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
High
Rumová víla

Karma uživatele High - 47% PěstitelskáKarma uživatele High - 47% PěstitelskáKarma uživatele High - 47% PěstitelskáKarma uživatele High - 47% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 284  

Re: Domácí hašiš přes led Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od denyg
Zdravím všechny příznivce konopí a produktů z něj!

Je pozdní podzim, téměř až zima, a všichni venkovní pěstitelé už mají po sklizni. Rostliny se zpracovávají, vrchní pálky se ostříhávají od listů, suší se, skladují a tak dále, však to určitě znáte. Kromě „vrcholovek“ je na každé rostlině hromada velkých listů, malých orosených okvětních lístků a drobných spodních paliček. Velké listy bych nechal zásadně na mast, na kterou se ale nyní soustředit nechci. Budu se soustředit na zpracovávání zbytku, tj. okvětních lístků a spodních paliček, ze kterých si dělám lahodný domácí hašiš.
Metod, jak vyrobit hašiš, je několik – od čarasů (u nás se tomu také hojně říká „výtřep“ nebo „výklep“) až po hašiše dělané butanovou metodou. Já mám nejraději „ledový haš“. Určitě jste postřehli, že je na trhu několik „udělátek“, nejčastěji ve formě ice-bagů, které Vám práci usnadní a urychlí. Pokud jste ale šetřiví a rádi si pohrajete, mám tu pro Vás návod, jak si vyrobit „čokoládu“ za pár korun.

Budete k tomu potřebovat:
- materiál (okvětní lístky, drobné spodní paličky)
- led
- kyblík (já používám nejmenší velikost od Primalexu)
- síto
-hrnec
- PET láhev
- kávové filtry
- nůž/nůžky, žiletka

Nyní se pusťme do jednotlivých kroků.

PS: Nejsem fotograf a všechny kroky jsem musel „blejskat“ při výrobě, čili se ,prosím, nezlobte za kvalitu přidaných fotografií.

Sorry nechci prudit ale čaras je že rukama třeš o kytky neboli se jich dotýkáš a pak si z toho uděláš v ruce kuličku.Nebo to de dělat tak že palici otíráž o sklo a pak to stáhněž žiletkou..Výtřep je něco jiného.Jinak vynikajcí fotoreport.
Ps.De ti z toho haše i sucháč?

Old Post 24-11-2010 v 13:31 PM
High je offline   Profil uživatele High   Find more posts by High   Foto galerie člena High   Click here to Send High a Private Message   Add High to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 10

Zdar

Mas to pekne - podobny navod jsem tu sice zu cetl ale to je jedno, cim vice tim lepe.

Chtel jsem se zeptat kolik jsi dal zakladniho materialu a kolik ti to udelalo toho hashe, tzn jaka je ucinnost tohoto stylu. O kvalitu se nebojim diky fotkam co tu mas - vypada famfarove ;-)

at se dari a at chutna :-)

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 24-11-2010 v 13:39 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Haggy
Stálý Člen

Karma uživatele Haggy - 88% PěstitelskáKarma uživatele Haggy - 88% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 58 

Příspěvek č. 11

Vyborna ICE metoda je toto, doporucuju vyzkouset...:
"Gumby" Bubble Hash Method
http://www.youtube.com/watch?v=rhGNxUgFHcc

Fantazie uz dosahuje takovych rozmeru, ze si clovek mysli, ze mluvi...

Old Post 24-11-2010 v 13:55 PM
Haggy je offline   Profil uživatele Haggy   Find more posts by Haggy   Foto galerie člena Haggy   Click here to Send Haggy a Private Message   Add Haggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

Haggy: Čau, dle toho videjka si troufám říct, že je to v podstatě to samé, jen ten "můj" způsob mě příjde o chlup jednodušší ... Ale konečný produkt bude na jedno brdo

Naposledy upravil 24-11-2010 v 14:28 PM

Old Post 24-11-2010 v 14:09 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13

BloodyBeer: Ahoj, jestli tu už podobný návod je, tak se omlouvám, já ho tu nenašel. Nebo aspoň určitě ne detailně rozebraný a s fotkama. Jinak, co se týče poměru materiál x konečný produkt, tak se to každou "várku" hodně liší. Dávám tak pětinu až čtvrtinu toho kyblíku a mívám z toho 2-6 gramů hašiše. V tomto stále nemám jasno - jednou jsem dělal jen z palic, čekal jsem, kolik toho nebude a byla to jen třígramová kulička, zato lepkavá a funkční jakxviňa. Naposledy jsem dělal z orosených lístků (pár spodků tam taky bylo, ale minimálně), čekal jsem sotva dva gramy a bylo jich šest. Při přibližně stejném množstvím materiálu. Pokud je tu někdo, kdo mě může objasnit, čím to může být, nechť se ozve! Tipuju, že množstvím pryskyřičných žláz, ale nemyslím si, že orosené lístky by jich měly víc než samotné palice....

Old Post 24-11-2010 v 14:21 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

High: Zdar, u nás se vážně takto vytřepávanému "hášku" ("výtřepu" nerad říkám hášek, ale budiž) opravdu říká čaras, je možné, že u Vás je to jinak. Je to asi stejný zmatek, jak když ti někdo řekne "venek a skunk" ... Jiný kraj, jiný mrav Když nad tím ale tak přemýšlím, tak pokud je "hašiš" získávaný vyklepáváním čaras, tak potom nevím, jak se u nás říká tomu, jak jsi popisoval ty ... Ale hlavně že si rozumíme, žejo Já už moc nehulím, čili sucháč jsem z toho nezkoušel,ale vzhledem k tomu, že je ten haš mírně plastický (teda dokud uplně nezatuhne), tak si myslím, že by to mohlo jít. Večer vyzkouším a napíšu, jak jsem dopadl

Old Post 24-11-2010 v 14:28 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

zdar denyg, čaras není místní název, ale přímo druh hašiše, jehož výrobu povětšinou obstarávají děti a to třením palic v dlaních kdy se pak výsledná hmota seškrábne. http://en.wikipedia.org/wiki/Charas Takže u vás to říkáte blbě

Old Post 24-11-2010 v 16:39 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caseage
Stálý Člen

Karma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 16

hlavní je že to funguje a to je hlavní ne ?

Old Post 24-11-2010 v 16:43 PM
caseage je offline   Profil uživatele caseage   Find more posts by caseage   Foto galerie člena caseage   Click here to Send caseage a Private Message   Add caseage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:32 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-04-2005 - Domácí výroba hašiše - 11 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6842300 seconds with 40 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív