Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Zdar ;) První grow, 250w sodík, indoor
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Obecné První grow, 250w HPS,2x WW, Galaxy,2x Euforie Příspěvek č. 1


Zdar, právě jsem se nčerstvě zaregistroval, ale grower už mám dlouhou dobu celý projetý. Rozhodl jsem si udělat skříň a logicky jsem chtěl hned současně založit thread a dostat různé připomínky a rady.
Tohle je můj první grow a rozhodl jsme se předělat skříň v koupelně, není moc velká, ale měla by stačit na 6 kvítek, doufám, že se nebudou bít. Téma by taky mělo být pro všechny kdo začínají jako já, zkusíms e všechno podat polopatě. Dněšním dnem jsem dokončil nákupy a vybavení skříně, tak s tím jdu ven =).

Naposledy upravil Muminex 19-01-2011 v 22:06 PM

Old Post 19-11-2010 v 13:15 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 2

Nejdřív nákupy
Osvětlení:
250w Philips SON-T sodíková výbojka 315,-
Zapalovač fcd g400 70 172,-
Tlumivka Nav 250w sodíková 631,-
Objímka E40 150,-
Svorkovnice (čokoláda) 14,-
Flexo kabel (2 žíly) 3m 55,-

celkem asi 1300,-

Vše nakoupeno s Janča s.r.o., asi tam kupuje hodně growerů protože jsem se bavil se dvěma prodavačema a oboum bylo jasné na co to mám, jeden pravděpodobně i pěstuje sám =)

Kupoval jsem ještě 3m vodiče o průměru 1 mm na propojení obvodů a zbytek jsem použil na ventilaci.

Naposledy upravil Muminex 19-11-2010 v 14:37 PM

Old Post 19-11-2010 v 13:23 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 3

Ventilace:
2x 90mm ventilátor koupený v elektru 112,-
Spínací hodiny 69,-

Zbytek
6x květináč 18x18 234,-
6x podmiska 16x16 96,-
Perlit 3l 39,-
Hnojivo na palmy 0,5l 59,-

celkem asi 600,-

K věcem co jsem kupoval jsme měl dost dalších, které jsem nepotřeboval. Stínítko jsem si udělal z plechu a jen ho nechám nastříkat bílou, nebo hlínu použiju přesitou z kompostu smíchanou s perlitem, doufám že se osvědčí.

Semínka 5x White widow greenhouse seedbank co. 754,-
1x Galaxy Pyramid 150,-

Měl jsme obědnaný indoor mix z Everyonedoesit.com, ale od zaplacení uběhly tři týdny a stále nic, tak jsem se rozhodl nakoupit v Growshopu.

Naposledy upravil Muminex 19-11-2010 v 14:36 PM

Old Post 19-11-2010 v 13:32 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 4

Skříň je ještě nedodělaná, protože na konstrukci světla ještě nemám stínidlo a až ho k tomu přimontuju, tak bude vše kompletní. Do nákladů jsem ještě zapoměl agro fólii koupenou taky v growshopu.

Při optimalizaci skříně jsem udělal otvory ve dveřích nahoře a dole, kde nahoře je oddělená komora pro ventilaci a elektro a odvod vzduchu, ještě je to třeba zatěsnit at to pořádně tahá, ale na to je ještě čas. Použil jsme dva větráky, jeden na odtah a jeden na ofuk. Doufám, že ten jeden bude stačit na odtah, kdyžtak bych musel druhý taky přimontovat na odtah. Ventilátory jsou oba zapojené přes čokoládu do adapteru, který mám koupený už dlouhou dobu od vietnamců, je zapojený normalně na 220v a vydává 12v, ale je to měnitelné, takže muzu regulovat otácky kdyz to dám treba na 6v.

Světlo je zapojené pomocí schématu tady na groweru, jen bez kompenzačního kondenzátoru a pojistky, chlápek v Janči mi řekl že to tam nemusí být.

Naposledy upravil Muminex 19-11-2010 v 14:36 PM

Old Post 19-11-2010 v 13:40 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 5



Věšák použiju na zavěšení světelné konstrukce a po víkendu kdy už budou naklíčené semínka vše zapojím a už by to mělo být komplet. Přikládám ještě fotky skříně. Fólie se mi tam dávala dost blbě, protože tam jsou příčky na poličky, tak prosím za pochopení =). Ta spodní se dá ještě sundat ale uvidím až podle velikosti rostlinek.

Snažím se poprvé jenom odzkoušet jak to všechno bude probíhat, takže nekupuju poprvé žádné hnojivo (jen to na palmy aby se neřeklo =)), hlínu přesitou z kompostu a všechno co se dalo udělané homemade.

Cenově to vyšlo:

světlo 1300,-
zbytek 600,-
semínka 900,-
celkem 2800,- podle mě přijatelná cena =)

Naposledy upravil Muminex 19-11-2010 v 14:36 PM

Old Post 19-11-2010 v 13:42 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fredy
Stálý Člen

Karma uživatele Fredy - 93% PěstitelskáKarma uživatele Fredy - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 194  

Příspěvek č. 6

Hlavne bi me zajimalo jak mas skrin velkou?

Dvouma PCfanama 250W rozhodne neuchladis a uz vubec ne v kvetu. Ventilace je zaklad takze trosku zainvestuj a PC vetracky si nech treba na ofuk

U te tve hliny bych si pred tim aspon zmeril pH

stinidlo z plechu natreny bilou asi taky nebude moc ideal ale budiz.

jinak si mohl vyresit trosku vyssi kvetinace.

At se dari

Život je kurva....s tou si ale člověk nejvíc užije

250W/400W, 5xMM & 5xDM

250W-166G-0,64G/W

Old Post 19-11-2010 v 16:55 PM
Fredy je offline   Profil uživatele Fredy   Find more posts by Fredy   Foto galerie člena Fredy   Click here to Send Fredy a Private Message   Add Fredy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 7

Fredy: Skříň je přibližně 60x50x145, takže dost malá. Proto taky doufám, že by to měly ty dva větráčky udýchat samy, nejsou to přímo pc větráčky, jsou silnější mají myslím 2700 otáček (za minutu?). Hlína by měla být dobrá, nebudu měřit nic, snad jen kdyby byl problém později, tak bych to asi řešil. Květináče jsou takové, kvůli rozměrům skříně, nedám tam už větší, možná dodělám ještě nějakou nádstavbu aby se objem zvýšil, ale snad to bude stačit. Poprvé to chci zkusit v provizorních podmínkách a pozdeji bych z první cklizně asi zainvestoval do boxu, stínidlo moc neřeším, mělo by stačit. Vzdycky se dá koupit lepši přinejhorším =)

Old Post 19-11-2010 v 17:52 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 8


Tak dneska jsem se nějak nudil a napadlo mě udělat si pacháč. Neměl jsem doma žádné trubky, nebo cokoli z čeho by se to dalo udělat, tak jsem trochu zaimprovizoval a našel jsem na vnější trubku plechovku od bombonu 100mm a vnitřek jsme udělal z rozřezaného top topicu 0,5l do kterého jsem udělal díry horkým nožem. Celkem to vypada hrozně, ale myslím že svůj účel splní, hlavně minimální náklady. Teď už jen obtáhnout silonkou , polepit at to těsní a hodit tam uhlí, pro to jdu v pondělí do g shopu. Semínka zatím raší jenom dvě, ale myslím že budou brzo další a v pondělí plánuju zasadit. Fotka je z mobilu, foták zrovna nemám, tak omluvte kvalitu, ale ilustračně to asi stačí.

Old Post 20-11-2010 v 22:06 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fredy
Stálý Člen

Karma uživatele Fredy - 93% PěstitelskáKarma uživatele Fredy - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 194  

Příspěvek č. 9

Delej jak myslis, k te ventilaci te to nejspis samo dokope chvilu potom co to zapnes...sam sem na teploty zvedavej a ten pachac to pribrzdi jeste vic

EDIT: a ty kvetinace sem myslel vyssi...teku o stejnech rozmerech je celkem vyssi nez tyhle "okrasny" z kvetinarstvi

Život je kurva....s tou si ale člověk nejvíc užije

250W/400W, 5xMM & 5xDM

250W-166G-0,64G/W

Old Post 20-11-2010 v 23:21 PM
Fredy je offline   Profil uživatele Fredy   Find more posts by Fredy   Foto galerie člena Fredy   Click here to Send Fredy a Private Message   Add Fredy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 10

Fredy: Tak s květináčema jsem to možná trochu nedomylsel a koupil jsem obyčejné v baumaxu, možná budu muset ještě vyměnít, nebo později přesadím, když to bude pro kytičky málo.
Ventilaci už mám domyšlenou, nasadím tam potrubí s dvěma větrákama, takže by to už mohlo stačit snad. Podrobnosti vyladím až za chodu.

Old Post 21-11-2010 v 10:36 AM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 11

Potřeboval bych poradit, Je lepší si dát jeden větrák na odtah i s pacháčem, nebo je lepší dát dva slabší, jeden za pacháč a druhý před něj? Planuju dat dva s odtahem 160m3/hod, nebo bude stačit jenom jeden? Delku trubky budu mit tak metr a pul. Diky za radu

http://www.gme.cz/cz/dp200a-2123xst-p625-021.html
konkretne tenhle

Old Post 21-11-2010 v 23:19 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iafour
Stálý Člen

Karma uživatele iafour - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 12

Zdravim tě, nebudu chodit kolem horký kaše a na rovinu ti napíšu, že tenhle tvůj první grow pro tebe bude zkouška ohněm..Jde vidět, že to bereš sportovně a počítáš se změnami, což je v tvém případě rozhodně na místě..Vim o čem mluvim, protože jedu něco podobnýho(60x60x180,250w sodík)..Začal bych od osvětlení: 250W sodík v těch tvých rozměrech udělá tolik tepla, že ty kytí ugriluješ..O optinálních teplotách ti asi psát nemusim, protože jak už jsi sám zmínil, četl jsi celý grower..Jediná možnost je COOLTUBE..! Koukni na growbazar.cz a určitě seženeš nějaký za přijatelnou cenu..

No a od osvětlení se odvíjí ventilace a jak už psal Fredy, zapomeň na to, že by jsi to teplo odtáhnul nějakýma vetráčkama i když silnějšíma než PC ventiky..Nech je na ofuk..!Pro tebe by byl ideální ventilátor TT100(187 m3/hod), aluflexou ho připojíš na cooltube na pacháč, prostě jak chceš..

No a další věc je tvoje hlína, květináče, hnojivo..:-/ Perlit supr, nezbytná věc..Ale hlína z kompostu..! Musíš si uvědomit, že pěstování ve skřini neni pěstování venku..Na 90% ta hlína bude kyselá a s tvým přístupem neměření spálíš kytíí hned na začátku, kord když jedeš ze semínek..Pořádná hlína v Growshopu stojí pár kaček a tobě bude stačit 20l hlíny, takže nějakých 200Kč( http://www.my-garden.cz/zemina/subs...izz-all-mix-20l )..

Kup k tý hlíně ještě biobizz grow( http://www.my-garden.cz/hnojiva-a-o...zz/bio-grow-05l ), půl litru ti bude krásně stačit a za 150 kč ti to udělá víc než dost práce.. No a na květ alespon Biobizz Bloom( http://www.my-garden.cz/hnojiva-a-o...z/bio-bloom-05l )

Květináče vyšší..! A já bych jel jen 4 kytíí, budou se ti mlátit..

a na tu agro folii bych se taky vybodnul..Já to udělal tak, že jsem to stříknul bílým sprejem(100kč), ale už ji tam nech, když jsi ji tam tak pracně dal..

Všeho všudy: ventilátor 1000,-, cooltube podle toho jak seženeš, ale i novej stojí okolo 900,-, hlína 200, hnojky 300,- suma sumárum +-2500,-, který z tvýho snažení udělají úplně něco jinýho než s tim co máš..

Omlouvám se, že jsem zkritizoval skoro všechno, ale věř, že vim, o čem píšu..

Doufám, že si z mýho vyčerpávajícího příspěvku vezmeš něco k srdci..!

Ať se daří a budu sledovat...Grow up..!8)

Grow up..!

Old Post 22-11-2010 v 10:55 AM
iafour je offline   Profil uživatele iafour   Find more posts by iafour   Foto galerie člena iafour   Click here to Send iafour a Private Message   Add iafour to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 13

Předem někuju za připomínky a jsem rád, že mám nějakou odezvu. Skříň je po dnešku relativně hotová, mám zasazeno a všechno je spuštěné.

Ohledně světla, cooltube si kupovat nemíním, přijde mi to moc peněz a myslím že k odstranění tepla z výbojky bude stačit přidělaná ventilační trubka a pod ní dám plexi aby teplo nešlo rovnou dolů snad to bude stačít. Na ventilaci míním připojit dva 160 m3/hod větráčky a ty vda menší nechám na ofuk.

Dodělal jsem práce na světle, pleh se zdá být dostatečně odpudivý pro světlo, po půl hodině se vůbec nezahřál, uvidím zítra po delším záření. Takže světlo zapojeno, zavěšeno a teplota do zítřejších ventilačních změn vydrží dobrá díky otevřeným dveřím a dostatečné vzdálenosti světla od rostlinek.

Zasazeno kořínkem dolů asi centrimetr pod hlínu. Klíčky byly docela pěkné za ty tři dny jeden asi centimetrový.
Hlínu jsem nevolil jinou než kompost a perlit, zítra si koupím test ať vím na čem jsem.

Ohledně fólie, nechtěl jsem stříkat skříň na bílo protože bude třeba ji v nepoškozeném stavu vrátit a i přesto že jsem trochu pozměnil její vlastnosti, tak barvu jsem chtěl vyvážit fólií (50,- ... zadarmo).

Přikládám fotky a čekám další rady

Naposledy upravil Muminex 22-11-2010 v 21:18 PM

Old Post 22-11-2010 v 21:02 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 14



Klíčící semínka

Old Post 22-11-2010 v 21:04 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 15



Detail světla

Old Post 22-11-2010 v 21:08 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muminex
Stálý Člen

Karma uživatele Muminex - 17% PěstitelskáKarma uživatele Muminex - 17% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 164  

Příspěvek č. 16



Zasazeno. 1. den na 18/6 (22.11.2010).

Old Post 22-11-2010 v 21:15 PM
Muminex je offline   Profil uživatele Muminex   Find more posts by Muminex   Foto galerie člena Muminex   Click here to Send Muminex a Private Message   Add Muminex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2975820 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív