Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » Bullova Podkrkonošská Zahrádka
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Bullova Podkrkonošská Zahrádka Příspěvek č. 1

Ahoj, na zahradničení moc času nemam, a navíc mě štve, jak některý stromky a keře pomalu rostou. Poslední rok dva už mě to tlik nebaví ale o něco málo bych se chtěl podělit..

Old Post 11-11-2010 v 08:55 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 2





popínavé růže...

Old Post 11-11-2010 v 08:57 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 3





Hrušeň hrušňolistá - Nashi
rok zasazené vřeteno

1) v květu

2) v růstu

3) sklizeno (část)

edit 4) nasasuje strašný množství plodů, prý se má nechávat 1 na 15 cm, já nechávám 2. Jsou pak menší ale je jich víc.

Naposledy upravil bull 25-11-2010 v 10:17 AM

Old Post 11-11-2010 v 09:12 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 4




Tohle si bohužel nemůžu vzpomenout jak se jmenuje, ale doplním..

Edit: Tak konečně! Myslel jsem si, že je to něco neobvyklejšího, ale je to Ibišek Velkokvětý.
Tohle jsou fotky z loňska, letos byl mohutnější, květů bylo desítky. Dnes jsem se dověděl, že se má s příchodem 1. mrazů zastříhnout asi 20 cm od země - kvete krásně i když jsem to vynechával. Jede zatím 3. sezonu.
Celá rostlina má bylinné stonky, asi jako ganja ale hladké a měkčí. Při bouřkách a vichřicích se lehce může zlomit, květy jsou opravdu velké a těžké - bez opory se neobejde. Taky se většinou zalomí květní stonky a květy se pak musí otrhat, Tenhle přišel o pár bočních větví, vůbec mu to nevadí. Příští rok zkusím zastříhnout podle návodu, třeba stonek zdřevnatí a bude pevnější..

Naposledy upravil bull 14-03-2011 v 12:16 PM

Old Post 11-11-2010 v 09:15 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 5



Aktinidie čínská - kiwi

bohužel bez udané odrůdy, cca 15ti letý samec a samice

Velikost plodů - asi jako angrešt, někomu to chutná po angreštu, mě chutnají vyzrálé plody jako sladoucke kiwi. Obsahuje spoustu vitaminu C, často si od toho uplně spálím horní patro.

1) brzy z jara
Letos jsem to brzo ostříhal, tak samec trochu namrznul a kvet pozde

2) část sklizně, šla na marmeládu - už nezbyla ani sklenička
Sklizeň letos až v půli řijna, nejdřív to trochu namrzlo a pak ty červencový vedra - je to přímo na jih

Naposledy upravil bull 11-11-2010 v 09:38 AM

Old Post 11-11-2010 v 09:21 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 6




Dále tu mam mirabelku nancyskou - tvarově a velikostí jako klasický planý špendlíky, dužina je ale tvrdá jako u švestky a slaďoučká....
Letos sklizeň bídná, loni jsem ji dost seříz, tak foto z loňska..

Old Post 11-11-2010 v 09:41 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 7




stromková růže Kimono

Old Post 11-11-2010 v 09:52 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 8






taky tam mívám občas takovou sklizeň hub, že už ani nemusim do lesa - jednou dokonce asi 20 ryzců smrkovejch!!

Vše Hřib Kovář kromě 4), to je kozák

Old Post 11-11-2010 v 10:06 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 9






muj letošní úlovek z 21.8. Jestli platí příměr s válkou, navíc v tento datum, tak to abych se honem učil azbuku...
Snad všechny druhy hřibů, masáci, ryzci, bedly, kozáci, křemeňáci.. dalo mi to zabrat, několikrát jsem se vracel a při poslednim odchodu jsem trochu bloudil. Musel to bejt zajimavej pohled, kdyz sem vylez z rosti primo pred starsi par vv holinach, já v maskacich pokolena od blata, za opaskem z každý strany plnej košík a psa na vodítku, v ruce narvanou bundu s bedlama a v hubě brko

Naposledy upravil bull 11-11-2010 v 10:37 AM

Old Post 11-11-2010 v 10:13 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marihuskilzz
Stálý Člen

Karma uživatele marihuskilzz - 82% PěstitelskáKarma uživatele marihuskilzz - 82% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 10

Cau, no letos houby rostly jak po desti, fakt perfektni houbarska sezona. Sem jednu chvili chaloval rizky vobden, z hribu, kozaku, bedel. Kazdej den narvanej kosik a v druhy este tasku, kdyz se nasel placek tak to byl fakt mazec, primo vystavni kusance

Old Post 11-11-2010 v 15:05 PM
marihuskilzz je offline   Profil uživatele marihuskilzz   Find more posts by marihuskilzz   Foto galerie člena marihuskilzz   Click here to Send marihuskilzz a Private Message   Add marihuskilzz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 11

Čau
všem dík za K+, chci nahodit zase další věci, myslel jsem kolik nemam fotek ale použitelných jen minimum. Ono je poměrně těžký fotit zelený rostliny s pozadím jiných zelených rostlin, zvlášť mobilem ) V tomhle ročním období navíc fotit ani nemá cenu, maximálně jenom doplňující detaily, takže sem ještě něco málo hodím a příští jaro a léto se budu snažit fotit s ohledem na tohle vlákno. Chci rozjet Viržinskej tabák a pokus s Čajovníkem, možná ho ale svěřím bráchovi, ten je větší čajomil.

Old Post 25-11-2010 v 10:14 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 12






Tady mam palmy, nevim jaky druh. ´´Odkopek´´ někde z jugoslavie nebo itali zacatkem 90. let.
Přes léto jsou na přímým slunci, v zimě (tzn v období, kdy hrozí mrazíky a nebo jako ted) jsou schovaný v nevytápěný kůlně přikrytý netkanou textilíí.
Minulou ´´zimu´´ tak byly přes 5 měsíců v mrazech do - 20, bál jsem se zalívat a tak ta větší přišla o většinu listů. Mam odozorovaný, že mala opuncie vydrží venku klidne mrazy ale jakmile na ni nasněží tak okamžitě konec. Klidně bych je nechal přikrytý venku ale bojim se a těch pár metrů neni zas až takovej problém.
Ta větší měla letos tolik ´´odkopků´´, i na kmeni, že si myslim že chcípne.
Chovám se k nim jako ke kaktusům, málo vody, skoro žádná výživa a pravidelný přesazování.


1) menší palma, v pozadí okno ksde trávěj zimu, vpravu Růj asi vlasatá, druh nevim. Foto září

2) Větší palma, tady je ještě hodně poničená, celkem se vzpamatovala foto konec května

3) taky větší, i s květináčem má nějakejch 170 cm, konec května

4) pohled na sezení, ořech šel pro jistotu k zemi foto ze září
Občas tu probíhaj celkem slušný grilovačky
Některé rostliny ještě blíž představim později
Větší palma je na tom podstatně líp než na jaře, tak uvidíme co letos. Květináč už navštívily myši...
Ještě sem přidám pro představu fotku ze zimního stanoviště, tam budou vidět vedle sebe.

5) Na zimním stanovišti

Naposledy upravil bull 30-11-2010 v 08:35 AM

Old Post 25-11-2010 v 10:52 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 13




Dál mám třeba Brslen Křídlatý - Euonymus alatus
Uplně vpravo na 1. fotce. Na dalších kůra
Na podzim krásně zrudne, jinak má sytě zelenou barvu.
Podle kůry se jmenuje křídlatý a dělá tak parádu celoročně
Tenhle exemplář jsem dostal asi před 5ti lety od příbuzných, nikam to nechtěli, stáří minimálně 20 let. Příští rok tomu dám nějakej tvar, zatím jsem to nechával na divoko

Naposledy upravil bull 30-11-2010 v 09:00 AM

Old Post 30-11-2010 v 08:42 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kambu

Karma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 567  

Příspěvek č. 14

Ahoj chtěl bych se zeptat, už víš jak se jmenuje ta rostlina u příspěvku č.4 ? Jinak bylo by možné k té rostlině něco říct víc ?

Old Post 04-12-2010 v 03:01 AM
Kambu je offline   Profil uživatele Kambu   Find more posts by Kambu   Foto galerie člena Kambu   Click here to Send Kambu a Private Message   Add Kambu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Kambu
Ahoj chtěl bych se zeptat, už víš jak se jmenuje ta rostlina u příspěvku č.4 ? Jinak bylo by možné k té rostlině něco říct víc ?


Tak jsem to - konečně - doplnil, sorry že to tak trvalo..

Old Post 14-12-2010 v 21:12 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 16





Tak mam něco novýho. Palmy vypadaj k světu, rozhodně lepší než minulou zimu. Foceno 17. 1. když bylo asi 11*C. Ale na zahradě si pěkně pochutnávali zajíci. Na pár stromkách mám pletivo, ale před pár lety, když bylo metr sněhu, tak bylo pletivo na urovni sněhu a zajíci si stejně dali.. Navíc tam pak žije různej hmyz a i myši to tam pak maj rádi, pod tim pletivem a u něj. Tohle je zhruba uprostřed zahrady, ožrali 3 stromky a ostatních cca 20 ovocnejch se ani nedotkli. navíc tam je spousta ruznejch keřů. náletů a např ostružiní, maliní a dali si jen tohle. No lepší než ukousnout z každýho, že jo..

Naposledy upravil bull 01-02-2011 v 14:58 PM

Old Post 01-02-2011 v 14:48 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:25 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-08-2014 - Ďáblova zahrádka - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4040010 seconds with 42 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív