Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Jungle in da box....zkušenosti
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »
Autor
Téma 
hardware
Nový Člen

Karma uživatele hardware - 75% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 18 

Určení vhodného EC a diagnostika přehnojení Příspěvek č. 65


Jednoduchý způsob, jak nastavit množství nutrientů v zálivce přesně podle potřeb rostlin. Stačí pouze po zalévacím cyklu změřit hodnotu EC v odpadu a porovnat s EC připravené zálivky. Může dojít ke třem výsledkům:

1. EC odtoku mnohem vyšší než EC přidaných živin. PŘEHNOJENÍ! Sniž EC zálivky a více zalévej.

Počáteční příznaky šokového přehnojení: listy na vrcholech palic se otáčí směrem dolů. Při pomalém nástupu přehnojení jsou listy tmavě zelené, na konečcích se začne objevovat nekrosa (odumírání -obrázek vlevo).

2. EC odtoku přibližně stejný jako EC zálivky - kontrola pH v pořádku - OK! dobrá práce.

3. EC odtoku mnohem nižší než přidaných živin - přidat živiny - zvyš EC zálivky.

Tato metoda má pouze jedinou vyjímku: v případě nedostatečného zalévání bude EC odpadu vyšší, JAKOBY DOCHÁZELO K PŘEHNOJENÍ, ale to je způsobeno tím, že rostliny upřednostňují v případě sucha příjem vody před živinami. Stačí si tedy pohlídat, aby bylo dostatek vláhy a tento test funguje na 100%.

hw

Naposledy upravil hardware 19-06-2010 v 09:43 AM

Old Post 18-06-2010 v 23:31 PM
hardware je offline   Profil uživatele hardware   Find more posts by hardware   Foto galerie člena hardware   Click here to Send hardware a Private Message   Add hardware to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kauik
Stálý Člen

Karma uživatele kauik - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 66

zdravim mam dotaz taky sem koupil jungle a mam dotaz ohledně bubláku opravdu mam davat třetinovku? ph cko krasne drzi a nemusim upravovat ale nemam ec metr a nevim jesli terba nedavam malo

Old Post 27-06-2010 v 09:04 AM
kauik je offline   Profil uživatele kauik   Find more posts by kauik   Foto galerie člena kauik   Click here to Send kauik a Private Message   Add kauik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardware
Nový Člen

Karma uživatele hardware - 75% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 67

citace:
Původní příspěvek od kauik
zdravim mam dotaz taky sem koupil jungle a mam dotaz ohledně bubláku opravdu mam davat třetinovku? ph cko krasne drzi a nemusim upravovat ale nemam ec metr a nevim jesli terba nedavam malo


ahoj, opravdu dávej třetinu. Bylo by dobré si ECmetr alespoň půjčit a ověřit si hodnoty z míchací tabulky podle používané vody. Pak už jde míchat zpaměti. Můžeš zkusit zvýšit dávky, třeba to genetika tvých rostlinek umožňuje, nebo dokonce vyžaduje. Jak se projevuje přehnojení, je v předchozím příspěvku. Howg.

hw

Old Post 27-06-2010 v 10:38 AM
hardware je offline   Profil uživatele hardware   Find more posts by hardware   Foto galerie člena hardware   Click here to Send hardware a Private Message   Add hardware to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kauik
Stálý Člen

Karma uživatele kauik - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 68

Ahoj hardware díky za rychlou odpověď rostlinkám není co vytknout i u třetinové koncentrace jen se mi zdaly prave listy trosku svetle zelenější tak sem se jenom chtěl ujistit. A zaroven mam radost jelikoz hnojky asi teda vydrzi hoodne dlouho oproti ah tam se dalo dat aji dvojitou davku.

Old Post 27-06-2010 v 11:15 AM
kauik je offline   Profil uživatele kauik   Find more posts by kauik   Foto galerie člena kauik   Click here to Send kauik a Private Message   Add kauik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pan_chodny
Nový Člen

Karma uživatele pan_chodny - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 69

Hoj lidi.
Uvažoval jsem na jaké hnojiva přejít.
Klečka už moje staré hnojky nedodává a doporučil mi Canna a Metrop.
Zavzpomínal jsem na školní léta a pohrál si s kalkulačkou a porovnal to i s Junglama v rámci mých možností.
Tady je výsledek:

Setup - Bubler 2x80l, výměna roztoku každý týden.

Canna
Složky a jejich spotřeba za 12ti týdenní cyklus dle jejich doporučení (bral jsem vždy max hodnoty)
Aqua Vega A + B - 2784ml (5l A + 5L B - 1258Kč)
Aqua Flores A + B - 6400ml (5l A + 5l B - 1258Kč)
Rhizotonic - 1760ml (5l - 3499Kč)
CannaZym - 4400ml (5l - 1999Kč)
PK 13/14 - 240ml (1l - 379Kč)
CANNABoost - 5120ml (5l - 6999Kč)

základní investice - 15 397Kč
cena za sklizeň - 11 404Kč (nejdražší je CANNABoost, ten vyjde na 7167Kč)


Metrop
Složky a jejich spotřeba za 12ti týdenní cyklus
MR 1 - 344ml (5l - 2699Kč)
MR 2 - 1280ml (5l - 2699Kč)
Amino Root - 288ml (1l - 899Kč)
Amino Bloom - 1280ml (5l - 2699Kč)
Calgreen - 472ml (5l - 2699Kč)


základní investice - 11 695Kč
cena za sklizeň - 2 082Kč


Jungle In Da
Složky a jejich spotřeba za 12ti týdenní cyklus (u bubleru třetinová dávka hnojek dle návodu a počítáno pro měkkou vodu)
A - 917ml (5l - 891Kč)
Mikro - 1568ml (5l - 1215Kč)
B - 2219ml (5l - 891Kč)


základní investice - 2997Kč
cena za sklizeň - 940Kč



fuj, jsem se ale zapotil
nevím na kolik se to dá porovnat, protože první dvě jsou bio hnojky a Jungle minerální (jestli jsem to dobře pochopil)

P.S. omlouvám se pokud jsem někde udělal chybu a bude vděčný za opravu

Old Post 17-07-2010 v 12:57 PM
pan_chodny je offline   Profil uživatele pan_chodny   Find more posts by pan_chodny   Foto galerie člena pan_chodny   Click here to Send pan_chodny a Private Message   Add pan_chodny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 70

Spíš jsou všechny hnojky biominerální,takže porovnat se to samo dá...

Sedmička za cannaboost che che che,to už to radši poslat nejaké organizaci pro dobry učely.

Old Post 17-07-2010 v 16:41 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 71

citace:
Původní příspěvek od pan_chodny
Hoj lidi.
Uvažoval jsem na jaké hnojiva přejít.
Klečka už moje staré hnojky nedodává a doporučil mi Canna a Metrop.
Zavzpomínal jsem na školní léta a pohrál si s kalkulačkou a porovnal to i s Junglama v rámci mých možností.
Tady je výsledek:

Setup - Bubler 2x80l, výměna roztoku každý týden.

Canna
Složky a jejich spotřeba za 12ti týdenní cyklus dle jejich doporučení (bral jsem vždy max hodnoty)
Aqua Vega A + B - 2784ml (5l A + 5L B - 1258Kč)
Aqua Flores A + B - 6400ml (5l A + 5l B - 1258Kč)
Rhizotonic - 1760ml (5l - 3499Kč)
CannaZym - 4400ml (5l - 1999Kč)
PK 13/14 - 240ml (1l - 379Kč)
CANNABoost - 5120ml (5l - 6999Kč)

základní investice - 15 397Kč
cena za sklizeň - 11 404Kč (nejdražší je CANNABoost, ten vyjde na 7167Kč)


Metrop
Složky a jejich spotřeba za 12ti týdenní cyklus
MR 1 - 344ml (5l - 2699Kč)
MR 2 - 1280ml (5l - 2699Kč)
Amino Root - 288ml (1l - 899Kč)
Amino Bloom - 1280ml (5l - 2699Kč)
Calgreen - 472ml (5l - 2699Kč)


základní investice - 11 695Kč
cena za sklizeň - 2 082Kč


Jungle In Da
Složky a jejich spotřeba za 12ti týdenní cyklus (u bubleru třetinová dávka hnojek dle návodu a počítáno pro měkkou vodu)
A - 917ml (5l - 891Kč)
Mikro - 1568ml (5l - 1215Kč)
B - 2219ml (5l - 891Kč)


základní investice - 2997Kč
cena za sklizeň - 940Kč



fuj, jsem se ale zapotil
nevím na kolik se to dá porovnat, protože první dvě jsou bio hnojky a Jungle minerální (jestli jsem to dobře pochopil)

P.S. omlouvám se pokud jsem někde udělal chybu a bude vděčný za opravu


myslím že srovnáváš nesrovnatelný a u těch nákladů na grow jsi taky mimo, 11k u canny je asi hodně mimo realitu. No ale spíš než kalkulačku by jsi měl použít zkušenosti s produktem, takže za mne jedu metrop.kola3x 50litrový aero a 1x 20 kytek hlína a ze sady 1l mi zbývá v lahvích tak průměrně polovina. Hnojeno podle schématu. U aera dolévaný roztok a výměna pouze při změně mr1 za mr2. u 80 litrovýho bubláku si taky myslím že když budeš každý týden měnit vodu tak leješ prachy do kanálu.Ale jako reklama pro jungle když si to přečte někdo kdo nic neví tak dobrý

Old Post 17-07-2010 v 20:17 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pan_chodny
Nový Člen

Karma uživatele pan_chodny - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 26  

Dotaz Příspěvek č. 72

citace:
Původní příspěvek od masterblaster


myslím že srovnáváš nesrovnatelný a u těch nákladů na grow jsi taky mimo, 11k u canny je asi hodně mimo realitu. No ale spíš než kalkulačku by jsi měl použít zkušenosti s produktem, takže za mne jedu metrop.kola3x 50litrový aero a 1x 20 kytek hlína a ze sady 1l mi zbývá v lahvích tak průměrně polovina. Hnojeno podle schématu. U aera dolévaný roztok a výměna pouze při změně mr1 za mr2. u 80 litrovýho bubláku si taky myslím že když budeš každý týden měnit vodu tak leješ prachy do kanálu.Ale jako reklama pro jungle když si to přečte někdo kdo nic neví tak dobrý


Jak jsem psal, tak canna a metrop mi doporučili v growshopu.
Takže s nima žádné zkušenosti nemám.
U všech třech hnojek jsem použil doporučené dávkování na množství vody a výměnu po týdnech jsem dal jen jako porovnání.
11k u canny prostě vyšlo podle tabulky a když jsem to probíral v growshopu, tak mi potvrdili, že canna prostě vyjde o hodně dráž.
U metropu to samé, taky spočítané podle tabulky.
Takže pokud mám někde chybu v desetinné čárce tak mě klidně oprav.

O Junglu jsem se dozvěděl až dneska a reklamu ji rozhodně nedělám.
Spíš než moje výpočty jim udělá reklamu že je použil i člen Grower teamu, než člověk co tu má 23 příspěvků )).

Co se týká výměny roztoku, tak mi tu pár chytrých hlav poradilo (u bubleru), při růstu co týden a při květu co 2-3týdny komplet nový roztok. Což teď poprvé praktikuju a v poho.

P.S. ještě upřesním, že 12 týdnů je v doporučení u canny, metrop má 10+růst a jungle nemá počet týdnů(teorii mám zmáknutou ).
Takže jen pro POROVNÁNÍ jsem počítal všude 12týdnů

Old Post 17-07-2010 v 22:06 PM
pan_chodny je offline   Profil uživatele pan_chodny   Find more posts by pan_chodny   Foto galerie člena pan_chodny   Click here to Send pan_chodny a Private Message   Add pan_chodny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 73

ted sem se hodne nasmal kdyz mi prisla rejklama s groweru na toto hnojivo jungle indabox nejakej chuddak to srovnava z jinym hnojivem a pise tam takovy hov..a ze sem to vzivote nevidel prej 2g na ¨W s junglem pisou o tom jako by to bylo echt gold mam vyskouseno a muzu rict ze nevidim jedinej rozdil s jungl indabox a treba AH +PK13,14 vnos stejnej chut stejna ale ze by byl 2x takovej vynos a chut neco extra o tom si muzou v tovarne akorat zdat!!!!!!!.......

Cituji:Jeden z posledních úspěchů: před několika dny byl ukončen srovnávací test hnojiva Jungle InDaBox vs. B'cuzz,
které považujeme za velmi kvalitní značku. Test provedl zkušený pěstitel, zvyklý na B'cuzz. Identické prostory,
v první byla nepovedená várka zaseklých klonů původně určených na odpis, hnojeno JIDB, v druhé byly kvalitní klony hnojeny B'cuzz. Vzorek JIDB se vzpamatoval, dohonil a přerostl během cyklu konkurenci, topy jsou prý dvakrát větší, výnos je odhadován na 2g/W. Mohlo jít o příslovečné pěstitelské štěstí, ale stejně......... proste jen rejklamni trick nebo ku-va stesti ale spis jen keci

Old Post 18-07-2010 v 05:13 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 74

citace:
Původní příspěvek od FanTomas
ted sem se hodne nasmal kdyz mi prisla rejklama s groweru na toto hnojivo jungle indabox nejakej chuddak to srovnava z jinym hnojivem a pise tam takovy hov..a ze sem to vzivote nevidel prej 2g na ¨W s junglem pisou o tom jako by to bylo echt gold mam vyskouseno a muzu rict ze nevidim jedinej rozdil s jungl indabox a treba AH +PK13,14 vnos stejnej chut stejna ale ze by byl 2x takovej vynos a chut neco extra o tom si muzou v tovarne akorat zdat!!!!!!!.......


No já odjíždel s AH dve kola,jak jsem seknul první,tak me nepříjemne překvapila taková ta škrabavá pachut (medium hydroton,flushing 10dnů, max. ec 1,5) jinak kytky a pálky pekny na to si stežovat nešlo.Tak jsem si sehnal stejnou genetiku a rozjel další ve stejnym stylu,akorát flush 14 dnů-dopadlo to uplne stejne,chutove to ztrácelo.Další pro me negativum bylo to,že AH vyšlo tak 3x dráž než JidB+chutove si myslím to bylo na vyšší urovni i s tím,že se to jelo v RW.Ono se najde dost lidí co je jsou s AH spokojení,ale já už si je nikdy nekoupím.

Old Post 18-07-2010 v 11:41 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 75

citace:
Původní příspěvek od FanTomas
Cituji:Jeden z posledních úspěchů: před několika dny byl ukončen srovnávací test hnojiva Jungle InDaBox vs. B'cuzz,
které považujeme za velmi kvalitní značku. Test provedl zkušený pěstitel, zvyklý na B'cuzz. Identické prostory,
v první byla nepovedená várka zaseklých klonů původně určených na odpis, hnojeno JIDB, v druhé byly kvalitní klony hnojeny B'cuzz. Vzorek JIDB se vzpamatoval, dohonil a přerostl během cyklu konkurenci, topy jsou prý dvakrát větší, výnos je odhadován na 2g/W. Mohlo jít o příslovečné pěstitelské štěstí, ale stejně......... proste jen rejklamni trick nebo ku-va stesti ale spis jen keci


No tak tohle je samo ptákovina,hnojky na výnos zase takovej vliv nemají.

Old Post 18-07-2010 v 11:42 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 76

taky uz si ah nikdy nekoupim:-) je pravda ze s JIB byla chut lepsi jak s AH ale vynos stejnej cenu neresim jen kvalitu

Naposledy upravil 18-07-2010 v 13:01 PM

Old Post 18-07-2010 v 12:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pan.zzz
Stálý Člen

Karma uživatele pan.zzz - 87% PěstitelskáKarma uživatele pan.zzz - 87% PěstitelskáKarma uživatele pan.zzz - 87% PěstitelskáKarma uživatele pan.zzz - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 233  

Příspěvek č. 77

ahoj. Mel bych otazecku...
Jedu ted druhy kolo s jungle in da box. poprve to bylo na hline a bez pouziti jinych konkurencnich hnojiv. Foto je dystak tady: http://grower.cz/forum/showthread.p...8432#post868432

Ted jedu na JIDB v bubleru a na kvetovou fazi jsem si jeste obednal CANNA Enzymes a BOOST. zajimalo by me, jestli touto kombinaci nemuzu neco pokazit, za predpokladu, ze se budu drzet stejneho ec jako v navodu.

zde jsou odkazy vyrobku:
http://taogrowshop.cz/katalog/detai.../canna-boost-1l
http://taogrowshop.cz/katalog/detai...na-cannazym-1-l

Dekuji za odpoved.



hydro jungle in da box under 250W

Old Post 03-08-2010 v 00:26 AM
pan.zzz je offline   Profil uživatele pan.zzz   Find more posts by pan.zzz   Foto galerie člena pan.zzz   Click here to Send pan.zzz a Private Message   Add pan.zzz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 78

stale a porad dokola:-) nedoporucuje se michat s zadnymi dalsimi aditivy nebo boostery JIB obsahuje vse potrebne v optimalnim mnozstvi pridanim dalsich slozek muze dojit k tomu ze bude rostlina trpet prebitkem nekterych latek coz se pro ni muze stat casem toxicke:-)

Old Post 03-08-2010 v 05:51 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardware
Nový Člen

Karma uživatele hardware - 75% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 79

citace:
Původní příspěvek od pan.zzz
ahoj. Mel bych otazecku...

Ted jedu na JIDB v bubleru a na kvetovou fazi jsem si jeste obednal CANNA Enzymes a BOOST. zajimalo by me, jestli touto kombinaci nemuzu neco pokazit, za predpokladu, ze se budu drzet stejneho ec jako v navodu.

Dekuji za odpoved.


Ahoj,
použití Enzymes nic nebrání, ale aktivní látky (huminové kys.) jsou již obsaženy v JIDB,
takže si akorát zvyšuješ náklady.
Pokud přesto budeš uvažovat o použití, v tomto případě nehrozí předávkování nebo nějaká nežádoucí chemická reakce, to jsi chtěl asi vědět. Nepodařilo se nám dopátrat složení BOOSTu, takže tato kombinace bez záruky.

Obecně při použití JIDB:
1. Nepoužívat současně s peroxidem vodíku (H2O2), dojde k totální degradaci biosložek.
2. Nepoužívat současně s kořenovým stimulátorem na bázi Thiaminu -dojde k předávkování a tím k opačnému účinku.

zdarky

hw

Old Post 03-08-2010 v 13:15 PM
hardware je offline   Profil uživatele hardware   Find more posts by hardware   Foto galerie člena hardware   Click here to Send hardware a Private Message   Add hardware to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vimnevim
Stálý Člen

Karma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% PěstitelskáKarma uživatele vimnevim - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 80

Hardware :
Tak už je to přes dva měsíce co jsi slíbil to vyjádření chemika o použití vody z reverzní osmózy... A mě to zrovna tak zajímá )

Old Post 18-08-2010 v 23:44 PM
vimnevim je offline   Profil uživatele vimnevim   Find more posts by vimnevim   Foto galerie člena vimnevim   Click here to Send vimnevim a Private Message   Add vimnevim to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:33 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2130900 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív