Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Tipy a triky na out - napište vaše
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
smrk
Nový Člen

Karma uživatele smrk - 92% PěstitelskáKarma uživatele smrk - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 17

..k šoku rostlin z přesazení ven - prostě postupně kytky za oknem otužovat a na noc pootevřít okno, čím víc se blíží doba přesazení, tím víc otužuji. A dobře vyvinutej kořenovej bal, protože nebojujeme jen se slimákem, ale i s krtkem, hryzcem apod..Jinak není důvod panikařit, ať se daří

Naposledy upravil smrk 01-05-2010 v 18:02 PM

Old Post 01-05-2010 v 17:28 PM
smrk je offline   Profil uživatele smrk   Find more posts by smrk   Foto galerie člena smrk   Click here to Send smrk a Private Message   Add smrk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crackonos
Stálý Člen

Karma uživatele crackonos - 8% PěstitelskáKarma uživatele crackonos - 8% PěstitelskáKarma uživatele crackonos - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 290  

Re: můj názor Příspěvek č. 18

citace:
Původní příspěvek od xpapousek

Vraťte so do indoor sekce, když vás Outdoor nebaví...pomalu na k-

Já jsem pouze a jen reagoval, nevím, co se ti na tom nezdá. O funkci zadržení vody nepochybuju, ale za tvrzením, že kameny coby "zahřívadlo" kytek je blbost na n-tou si stojím. Jinak nějak nenacházím logiku, ze které by vyplívalo, že napsáním reakce na věc, o které si myslím že je k ničemu dávám najevo svůj nezájem o out

...nemám víru, aspoň ji neztratím.../www/
Vaše nejoblíbenější filmové hlášky

Old Post 01-05-2010 v 17:28 PM
crackonos je offline   Profil uživatele crackonos   Find more posts by crackonos   Foto galerie člena crackonos   Click here to Send crackonos a Private Message   Add crackonos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Espado
Stálý Člen

Karma uživatele Espado - 93% PěstitelskáKarma uživatele Espado - 93% PěstitelskáKarma uživatele Espado - 93% PěstitelskáKarma uživatele Espado - 93% PěstitelskáKarma uživatele Espado - 93% PěstitelskáKarma uživatele Espado - 93% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 19

ahoj

ty kameny na zahřívání fungovat nemohou už proto, že kámen není schopný akumulovat teplo. To přece dělá voda.
Trávil jsem dost času v poušti na jihu - jak zašlo slunko skály okamžitě vychládly a noci byla zima neskutečná, zatímco kilometr dál u moře bylo furt teplo.
proto třeba Inkové měly mezi políčkama s kukuřicí koryta s vodou. Tak voda ochránila rostliny proti nočním mrazům.
Zakratím okolo rostliny snížíš odpar v okolí a zamezíš růstu rostlin, ale coby tepelná ochrana to nemůže fungovat, spíše naopak.

Vědeckotechnicka revoluce neni žádná idyla. W.

Old Post 02-05-2010 v 08:18 AM
Espado je offline   Profil uživatele Espado   Find more posts by Espado   Foto galerie člena Espado   Click here to Send Espado a Private Message   Add Espado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kacerik
Stálý Člen

Karma uživatele kacerik - 80% PěstitelskáKarma uživatele kacerik - 80% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 81  

Příspěvek č. 20

na drzanie vlahy je dobre dat okolo rastliny cerstvo pokosenu travu ktora drzi vlchkost viac nez dost

[color=blue]kacerik out-2010[/3366FF]

Old Post 02-05-2010 v 08:58 AM
kacerik je offline   Profil uživatele kacerik   Find more posts by kacerik   Foto galerie člena kacerik   Click here to Send kacerik a Private Message   Add kacerik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 21

Hlavní věci na který si dávám pozor jsou asi takový že:

Nepředpěstovávat zbytečně brzo-takový nedočkavci co klíčí v ůnoru/březnu , no coment . Mám odzkoušeno že když dáte stejnou kytku/genetiku ven v dubnu a druhou necháte měsíc ještě odpočívat tak ta mladší s přehledem dožene tu starší , protože má lepší podmínky , odzkoušel jsem to několikrát ...

PETky nejsou uplně špatná věc . Zaprve chrání před těma nočníma mrazíkama a zčásti i před slimámama ,ale je to na uváženou jak brzo sázet a dávat ven viz výše

Když předpěstováváte doma v kelímku je dobré naplnit kelímek jen např do půlky zeminou a postupně dosypávat/zasypávat stonek , kytka se nekácí a větví hned od zpoda .
Jinak mulčování okolo kytek je bezpochyby nejlepší způsob jak udržet v okolí kytek vlhko a ochránit je od okolní vegetace/kopřivy apod. ...

Espado : jdeš na to chytře ,ale uvědom si že kámen není celá skála tudíž se kámen dokáže přes den naakumulovat tak aby přes noc teplo vydával ..14

Kdysi jsem to stěma kamenama dělal taky ,ale rozhodně se nedá říct že by to mělo pozorovatelný pozitivní vliv . Jedna věc taky je že sice teplo kořínkům prospívá,ale o to je větší výpar vody takže kameny okolo kytek bych nepovažoval za "udržovače" vláhy .

Old Post 02-05-2010 v 09:49 AM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 22

chlapi, ja nevim. vlhkost som nikdy neriesil. radsej by som investoval viac energie a pozornosti do prevencie proti skodcom a zveri. ak mas dobry substrat, genetiku, v noci nemrzne, zver to nezlikviduje, sem-tam to polejes, nevidim dovod preco by nevyrastlol nadherny kerik

inac rastlinky ked maju len 1cm uz ich davam na balkon nech si zvykaju. von ich presadzam ked maju 20cm (este sa mi nestalo ze by zdechly len tak)

jaj, a davam klicit zrno az niekedy v zaciatkom maja/kveten, do terenu to ide v polovici juna/cerven. prizemnych mrazov sa nemusim bat.

Old Post 02-05-2010 v 09:51 AM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 23

často okopávat povrch (nepoškodit kořeny)
nezalívat moc
nehnojit moc
kvalitní hlína
pořádný slunce (a místo)
pořádná genetika
poslední měsíc pokud možno nehnojit
sklizen pokud možno za sucha, k ránu...

a hlavně kvalitně usušit

Old Post 02-05-2010 v 11:15 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apartman
Goofer

Karma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% PěstitelskáKarma uživatele Apartman - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 413  

Příspěvek č. 24

citace:
Původní příspěvek od kacerik
na drzanie vlahy je dobre dat okolo rastliny cerstvo pokosenu travu ktora drzi vlchkost viac nez dost

Já si to taky myslím-říká se tomu mulč ale dostal jsem zprcáno, že to je blbost a zvyšuje to kyselost půdy...ale to většina tlejících organických hnojiv-proto je dobrá kompenzace vápencem. Dělá se buď ze slabý vrstvičky(2-5cm) čerstvě posekaný trávy nebo větší vrtsvy suchý slámy(5-10cm)-perfektně drží teplo a vlhkost,-tleje, uvolňuje pozvolna trochu dusíku a pomáhá organismům. Je to dobré v období růstu, v květu je to už spíš na škodu.

Začlo to pokusem, skončilo závislostí na pěstování. Rostlina je duch. Rostlina nemá duši. Duch je vyrovnanost. Rostlina je tedy také vyrovnanost. Nemá strach, za ničím se nehoní. Žije teď a tady. Rostlina dává jen to, co člověk potřebuje. Příroda potřeby lidí zná. Dělá to přirozeně a prostě, neboť ji nepřekáží rozum. Rostliny nám umožňují, abychom pochopili svůj vlastní život.

Old Post 02-05-2010 v 13:26 PM
Apartman je offline   Profil uživatele Apartman   Find more posts by Apartman   Foto galerie člena Apartman   Click here to Send Apartman a Private Message   Add Apartman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Apartman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 25

citace:
Původní příspěvek od Apartman

Já si to taky myslím-říká se tomu mulč ale dostal jsem zprcáno, že to je blbost a zvyšuje to kyselost půdy...ale to většina tlejících organických hnojiv-proto je dobrá kompenzace vápencem. Dělá se buď ze slabý vrstvičky(2-5cm) čerstvě posekaný trávy nebo větší vrtsvy suchý slámy(5-10cm)-perfektně drží teplo a vlhkost,-tleje, uvolňuje pozvolna trochu dusíku a pomáhá organismům. Je to dobré v období růstu, v květu je to už spíš na škodu.


jen doplním že nejen travou se dá mulčovat , mulčovat můžete jakýmkoli rostl. i živ. materiálem . Mulčovací vrstva neuvolňuje jen dusík , ten se uvolňuje nejvíc napočátku což se i hodí a dále pronikají do půdy i další prvky , záleží hodně na tom čím mulčujete .. ale thread o mulčování tu myslím je a bude rozšířen

Old Post 02-05-2010 v 15:21 PM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bender
Nový Člen

Karma uživatele Bender - 41% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 65535  

Příspěvek č. 26

Já mám zkušenost takvou. Semínka kupovaná (greenhouse seeds) jsem neklíčil a zasadil rovnou do hlíny do květináče a přikryl skleničkou. Dal jsem je před dům na zahradní stůl a každý den je měl na očích. V momentě, kdy měli kytky zhruba 8cm na výšku jsem skleničky sundal a výsledek? Zatím vše v naprostém pořádku. :-)

Přidat i když není z čeho!

Naposledy upravil Bender 03-05-2010 v 19:12 PM

Old Post 02-05-2010 v 19:58 PM
Bender je offline   Profil uživatele Bender   Find more posts by Bender   Foto galerie člena Bender   Click here to Send Bender a Private Message   Add Bender to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Knorr
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 302  

Re: můj názor Příspěvek č. 27

citace:
Původní příspěvek od xpapousek
Kameny jsem odzkoušel, je to dobrá náhrada za zahrádkařskou folii, udržuje půdu na povrchu déle vlhkou a proto se v pudě lépe daří organismům, které pomahají rostlince, např. rozkládají složité látky na ty, které roslina dobře přijme. To s tou teplotou je také pravda, k večeru ti kameny pomůžou udržetet příznivou teplotu v kořenové oblasti, to že je tato teplota důležitá je snad jasné...(rychlost příjmu prvků, rychlost rozkladu látek a pořád ona podpora života v půdě)

Já je tam dávám také proto, aby měla rostlina větší stabilitu (navrším kolem stonku).

Co se týká dvojtého květináče, nenám odzkoušeno, ale jako nevýhodu bych považoval, že ti chvíly brání kořenům expandovat do šířky, vzhledem k tomu, že sázím hluboko...

Pet flašky-to je jasné, zvýšená vlhkost při kořeněnění je k nezaplacení, já dávám ven už dost velké kytky, čili nepraktikuji, ale u čersvě zakořeněněných řezů nebo u 2-3 týdnů staré kytky ze semínka dobrá věc.

můj tip: Nazbírejte (třeba na hnoji) skleničku plnou žížal a vypusťte je na políčku.





Vraťte so do indoor sekce, když vás Outdoor nebaví...pomalu na k-




Kamo, asi sem te nepochopil, proc by me jako outdoor nebavil? Jen kvuli tomu ze nehodlam lezt kolem kytek po ctyrech, dvakrat za den je zalejvat a srat se s nejakejma sutrama kolem stonku abych uchranil ten mililitr vody kterej by se jinak vyparil?


EDIT: zadna pruda, jen diskuse, pokud budes mit nejakej argument ze sutry okolo kytek zvednou vlhkost hliny metr pod povrchem radove o desitky procent, nereknu uz ani slovo...

Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.

Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.

Naposledy upravil Mr. Knorr 03-05-2010 v 10:54 AM

Old Post 03-05-2010 v 10:43 AM
Mr. Knorr je offline   Profil uživatele Mr. Knorr   Find more posts by Mr. Knorr   Foto galerie člena Mr. Knorr   Click here to Send Mr. Knorr a Private Message   Add Mr. Knorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Re: Re: můj názor Příspěvek č. 28

citace:
Původní příspěvek od Mr. Knorr




Kamo, asi sem te nepochopil, proc by me jako outdoor nebavil? Jen kvuli tomu ze nehodlam lezt kolem kytek po ctyrech, dvakrat za den je zalejvat a srat se s nejakejma sutrama kolem stonku abych uchranil ten mililitr vody kterej by se jinak vyparil?


EDIT: zadna pruda, jen diskuse, pokud budes mit nejakej argument ze sutry okolo kytek zvednou vlhkost hliny metr pod povrchem radove o desitky procent, nereknu uz ani slovo...


Neřeš,xpapouch se jen blbe vyspal

Old Post 03-05-2010 v 12:35 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smrk
Nový Člen

Karma uživatele smrk - 92% PěstitelskáKarma uživatele smrk - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 29

hoj Time, jen polemika. Já zas mám odzkoušeno, že když dám naklíčit semena extrémních sativ (crossy haze, santa..) už v únoru, dokvět je až o 10 dní dřív, což je na přelomu října a listopadu někdy dost podstatný. Pokud je rostlina začátkem srpna cca půl roku stará, má tendenci "lépe" a rychleji dokvést (nezobecňuju to..)-jen subjektivní zkušenost se sativama.
Ale souhlas, pokud rostliny sklízíš do poloviny října, absolutně není kam spěchat. Ale nemíchat dvě věci dohromady-kdy dát klíčit a kdy přesadit ven..To už je na každým, polovina května bývá ideální. Já sázel dneska, měsíc a půl starou lemons haze, v Brně hezky poprchává. Rostliny se sice v březnu za oknem tahají za světlem, stonek bývá tenkej, ale zmohutní s přibývajícím dnem a kytky mají ideální stáří i odolnost.
kacerik - s tou čerstvě pokosenou travou okolo rostliny absolutní souhlas, mám na zahradě poměrně sucho a hluboko spodní vodu, takže když sekám ten nekonečně rostoucí pažit, nahrnuju ho ke stromům (broskvoně, meruňky), dobře drží vlhkost..Ať Vám to roste

Naposledy upravil smrk 04-05-2010 v 12:43 PM

Old Post 03-05-2010 v 15:36 PM
smrk je offline   Profil uživatele smrk   Find more posts by smrk   Foto galerie člena smrk   Click here to Send smrk a Private Message   Add smrk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Časlove
Stálý Člen

Karma uživatele Časlove - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 706  

Příspěvek č. 30

Smrk: No tohle se mi fakt nezdá...
Jinak co je pro mě základ: Dobrá hlína (když je na místě- fér, když neni tak se dotáhne), cca 1/3 díry vyplnim koňskejma koblihama a v růstu nehnojim a stejnak to vždy jede jako z vody. Jo a Vanish, i když je to chemka nechutná, tak na to nedám dopustit, slimáci jsou kurvy!

Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.


Mr.DámTo

Old Post 03-05-2010 v 15:51 PM
Časlove je offline   Profil uživatele Časlove   Find more posts by Časlove   Foto galerie člena Časlove   Click here to Send Časlove a Private Message   Add Časlove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 31

jak jaké sativy asi...

Old Post 03-05-2010 v 17:10 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koro
Nový Člen

Karma uživatele koro - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 32

největší kytky jsem měl před X lety, když jsem dal do klasickýho plechovýho barelu (cca220L) kýbl koňských hoven (ne slámu ze stájí - jen čistý hovna!) dolil vodou a tím to denně zalíval - tak konevv na kytku...

Tráva je tráva a potřebuje hlavně vodu+slunce

be happy

Old Post 04-05-2010 v 21:15 PM
koro je offline   Profil uživatele koro   Find more posts by koro   Foto galerie člena koro   Click here to Send koro a Private Message   Add koro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:57 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8784430 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív