Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Jak se správně starat o Ph metr a taky jeho kalibrace
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5
Autor
Téma 
mosad
Nový Člen

Karma uživatele mosad - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 33

Používám taky Adwu ph100 a maximální spokojenost,kalibruji 1x cca za měsíc.Doplňuji Smokera a pro úplnost přidávám podrobný návod:

http://www.growshop-headshop.cz/KeS...%20pH%20100.pdf

Opraveno,omluva.

Naposledy upravil mosad 20-05-2009 v 20:47 PM

Old Post 19-05-2009 v 20:53 PM
mosad je offline   Profil uživatele mosad   Find more posts by mosad   Foto galerie člena mosad   Click here to Send mosad a Private Message   Add mosad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 34

to mosad :
hezký ale ten link je na adwa EC metr :

to Smoker:
Já vím, že ideální je kalibrovat všemi třemi roztoky, ale vždy to fungovalo. Tady na G je víc lidí, kteří kalibrují pouze ph sedmičkou a bez prblémů. Ale ta má Adwa pořád měří kalibrační roztok 7, jako ph 10,0 ?!?
Zítra jedu pryč, tak ho asi příští týden pošlu na reklamaci..

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 19-05-2009 v 22:07 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 35

citace:
Původní příspěvek od Rasta_pasta
ojojoj,
tak to mě mrzí, že kvůli mě si uštědřil svýmu Ph metru "zlatou ránu"
Hele a nevíš co ti to psalo za Eror, když ti to nešlo zkalibrovat?
Nepsalo to náhodo EC (eror calibration)???
Pak to umí ještě EB - eror batery a ještě jeden, ale mě to hodilo EC, takže doufám, že ta moje Adwa nedopadne jak ta tvá

jo, psalo mě to EC. předtím tak rok, dva ležel na poličce nepoužit, tak se neni čemu divit. to, co píše smoker, by mohlo fungovat, nicméně návod hovoří jinak a mě to nechtělo změřit ani sedmičku, natož aby se to dostalo na kalibraci čtverky.

Old Post 21-05-2009 v 10:30 AM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hodinář

Karma uživatele Hodinář - 88% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 36

citace:
Původní příspěvek od Rasta_pasta
to mosad :
hezký ale ten link je na adwa EC metr :

to Smoker:
Já vím, že ideální je kalibrovat všemi třemi roztoky, ale vždy to fungovalo. Tady na G je víc lidí, kteří kalibrují pouze ph sedmičkou a bez prblémů. Ale ta má Adwa pořád měří kalibrační roztok 7, jako ph 10,0 ?!?
Zítra jedu pryč, tak ho asi příští týden pošlu na reklamaci..


je otázka jestli ti to vyreklamujou.Osobně sem nezkoušel.Přeci jen je to sonda která se může podělat za chvíli i špatným zacházením,navíc cena sondy nebude asi nejměnší

souhlasíš-li, projev svůj nesouhlas

Old Post 21-05-2009 v 12:36 PM
Hodinář je offline   Profil uživatele Hodinář   Find more posts by Hodinář   Foto galerie člena Hodinář   Click here to Send Hodinář a Private Message   Add Hodinář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 37

to Hodinář :
právě proto bych to chtěl zkusit vyreklamovat, protože jsem ho kupoval na podzim a začal jsem s ním měřit až v lednu. Přece není možné, aby sis koupil hračičku za 1200,- a po 4 měsících byla ko.
To se klidně s tím G- shopem budu hádat (jsem taková nátura, že mě tydle věci z principu serou..) a pokud by mi tvrdili, že je to má chyba, tak černé ovce, nebo some another shit to jistí )
Lidi na to slyšej, když se jim pohrozí veřejnou ostudou, nebo přinejmenším špatnou reklamou..

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 22-05-2009 v 11:04 AM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
exkalibur
Nový Člen

Karma uživatele exkalibur - 23% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 38

Čau tak s Adwou jsem měl podobný problém.Myslím,že to bude špatná sonda.Vyřešil jsem to novým.Hold jsou to citlivé hračky.

kdo hulí toho baví žít...

Old Post 01-06-2009 v 16:12 PM
exkalibur je offline   Profil uživatele exkalibur   Find more posts by exkalibur   Foto galerie člena exkalibur   Click here to Send exkalibur a Private Message   Add exkalibur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 39

heleďte úplně stejně u mě šel do koše... , teď používám milwakee nebo jak se to píše sharp ph tester a ten drží mnohem líp, zase je to ale jiná cenová třída.

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 04-06-2009 v 00:27 AM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dadenka
Stálý Člen

Karma uživatele Dadenka - 92% PěstitelskáKarma uživatele Dadenka - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 153  

Re: Problém s ph metrem - Adwa A100 Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od Rasta_pasta
Zdravím všechny pěstitele a pěstitelky.
Díky Rasta


Ahoj,
tak koukám že sme měli všichni asi stejnej s tímhle PH metrem

mě vydržel i s maximální péčí jen cca rok (doporučoval bych ti ho rychle vyreklamovat a pořídit si jinej typ nebo spíš výrobce)

Je pravda že pokud jsi se o přístroj nestaral příliš pečlivě, tak tu sondu odepíšeš i po 4 měsících (ale pokud si dodržoval návod a postup při měření + kalibraci, měl by ti vydržet teoreticky ROKY) a nee aby byl po takovej chvíli kaput!!!

Při reklamaci se v obchodě nenechávej šikanovat otázkama jak jsi s ním zacházel, jestli jsi oplachoval v destilce při přechodu mezi roztokama...
to prodejce nemá co zajímat !!!!! Von to má jen strčit do krabice a odeslat výrobci (distributoroj)
(to ti radim jen tak, kámošoj chtěli odmítnout reklamaci na PH metr už v prodejně že s nim ŠPATNĚ manipuloval....)

Old Post 04-06-2009 v 08:54 AM
Dadenka je offline   Profil uživatele Dadenka   Find more posts by Dadenka   Foto galerie člena Dadenka   Click here to Send Dadenka a Private Message   Add Dadenka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 41

Hoj všichni, tak jsem psal do Klečky, kde jsem ho kupoval a bylo mi porazeno, ať skusím vyměnit baterie.
Že když už jsou hodně slabý, tak přístroj nedokáže změřit správnou hodnotu a místo aby hodil hlášku Eb (error bateries), tak hodí Ec (erorr calibration), takže to vyskouším a pak ho budu odesílat na reklamaci...

to Dadenka : neboj při reklamaci se šikanovat nenechám, pač reklamace jsou má parketa jsem zatím snad vždy vše co nefungovalo jak má vyreklamoval, bez větších problémů...
A věc druhá, že mám vlastní obchod a vím co si může a nemůže prodejce dovolit.

Věc třetí že mi přišel tento ph metr, bez českého návodu, takže první měření jsem se spíš domníval jak se s ním zachází...
Až po nějakej době jsem si stáhnul návod z netu (myslím, že to bylo při první kalibraci)

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 04-06-2009 v 10:09 AM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Igraczek
Stálý Člen

Karma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 158  

Příspěvek č. 42

Tak ted me tedy zamrazilo jsem též majitel Adwa A100 (asi 2 měs) chovam se k nemu fakt zodpovědně 1 za tyden kalbruji obouma puframa tak doufam že vydrží déle. Určo dej vědět jak jsi dopad po výměně těch baterek doufam že reklamace nebude nutna držim palce.

Old Post 04-06-2009 v 13:43 PM
Igraczek je offline   Profil uživatele Igraczek   Find more posts by Igraczek   Foto galerie člena Igraczek   Click here to Send Igraczek a Private Message   Add Igraczek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tayem de Tox
Stálý Člen

Karma uživatele Tayem de Tox - 93% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 521  

Příspěvek č. 43

Tak pánové. Adwa totiž rozeslala vadnou sérii k nám do ČR. Řikal mi to můj dodavatel, když mi je měnil za nový.. a funkční. Vrátili se mi totiž hned dva ze tří-- se stejnou závadou- nelze nakalibrovat- hlásí nesmysly.

grower.cz resident (since 2006) JOINTS ORTHODOX!

Grower doporučuje deTOX! OUT2006 i OUT2007
Outdoor system VPS 2008
Tayemovo 2009



Old Post 04-06-2009 v 13:54 PM
Tayem de Tox je offline   Profil uživatele Tayem de Tox   Find more posts by Tayem de Tox   Foto galerie člena Tayem de Tox   Click here to Send Tayem de Tox a Private Message   Add Tayem de Tox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Teahead
Stálý Člen

Karma uživatele Teahead - 81% PěstitelskáKarma uživatele Teahead - 81% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 44

Takový poruchový ph metr může být i výhodou. Když se rozbije, vrátíte ho a dostanete nový, opět s dvouletou zárukou. Tak je můžete měnit pořád dokola. Dělal jsem to tak se zvlhčovačkou Avair. Za 4 roky, jsem ho reklamoval třikrát, pak jsem si nechal vrátit peníze. Koupil jsem si levnější zvlhčovačku ETA, která ale vypadá na chlup stejně, jako Avair. Doufal jsem, že stejně rychle odejde, ale už je to přes rok a mrška pořád fungje.

Pokud ale chcete spolehlivý Ph metr, jsem maximálně spokojenej s firmou Essentials. 4 kola a měří pořád přesně:
http://growshop.cz/katalog/detail/3...ential-ph-meter


Příběh 1. coffeshopu v Británii a jeho majitele.
Jak správně aplikovat postřik

Old Post 09-02-2010 v 22:39 PM
Teahead je offline   Profil uživatele Teahead   Find more posts by Teahead   Foto galerie člena Teahead   Click here to Send Teahead a Private Message   Add Teahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Igraczek
Stálý Člen

Karma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% PěstitelskáKarma uživatele Igraczek - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 158  

Příspěvek č. 45

citace:
Původní příspěvek od Teahead
Takový poruchový ph metr může být i výhodou. Když se rozbije, vrátíte ho a dostanete nový, opět s dvouletou zárukou. Tak je můžete měnit pořád dokola. Dělal jsem to tak se zvlhčovačkou Avair. Za 4 roky, jsem ho reklamoval třikrát, pak jsem si nechal vrátit peníze. Koupil jsem si levnější zvlhčovačku ETA, která ale vypadá na chlup stejně, jako Avair. Doufal jsem, že stejně rychle odejde, ale už je to přes rok a mrška pořád fungje.


Che přesně tak už jsem ho 2 krát vyměnil jestliže půjdu po 3 tak si necham vrátit peno jsou to šmejdy!

Old Post 10-02-2010 v 06:14 AM
Igraczek je offline   Profil uživatele Igraczek   Find more posts by Igraczek   Foto galerie člena Igraczek   Click here to Send Igraczek a Private Message   Add Igraczek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmijak
Stálý Člen

Karma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 355  

Nápad Jak správně pečovat o pH metr a taky jeho kalibrace Příspěvek č. 46

Jak správně pečovat o pH metr

Jak správně pečovat o pH metr pH metry jsou velice citlivá zařízení a je nutné s nimi správně zacházet, jinak může velmi snadno dojít k jejich poškození. Pořídit si kvalitní přístroj na měření pH není levná záležitost. Nikdo z nás by určitě nechtěl, aby po pár měření pH metr přestal fungovat, nebo udával nepřesné hodnoty, což by kytičky mohlo značně poškodit. V tomto článku uvedu principy, jak s pH metry správně zacházet, v případě nepřesného měření návod, jak přístroj znovu nakalibrovat.

Elektroda:

Největší péči potřebuje elektroda, pomocí které měříme pH. Délka životnosti elektrody činí za normálních podmínek nejméně 8-10 měsíců, v případě kvalitní údržby se dá životnost prodloužit až na 2 roky.

Klasická skleněná elektroda se skládá ze skleněné membrány, diafragmy-což je pórovitá membrána, a elektrolytu-roztok uvnitř elektrody.

Jak postupovat při měření:

*Během měření se nedoporučuje ani přístroj, ani vlastní elektrodu
držet v rukou (tím zamezíme skokům potenciálů mezi elektrodou a
přístrojem). Pokud nelze jinak, přístroj držíme v jedné ruce a elektrodu
v druhé.

*Měřící elektroda musí být ponořena až po referenční otvor (vždy
dobře viditelný), aby měřila správně.

*Roztok, který měříme, by měl mít teplotu okolního vzduchu. Pouze v
případě, kdy pH metr obsahuje i teplotní sondu, je možné pracovat s
roztoky o různých teplotách. (Teplota má vliv na změřené pH -
hodnota pH stejného roztoku je jiná při 25°C než při 75°C. Pouze při
hodnotách pH kolem 7 je tento vliv zanedbatelný ).


*Vzorek nebo pufr před vlastním měřením řádně promícháme.

*Při použití míchadla dáváme pozor, aby během míchání nedošlo k
poškození elektrody. Míchání roztoku během měření lehce snižuje
změřenou hodnotu pH (až o desetinu).

*Během měření se elektroda nesmí dotýkat stěny ani dna nádoby,
došlo by ke zkreslení hodnoty pH.



Kalibrace pH metru:

Většinou se postupuje podle návodu uváděného v příbalové příručce pH metru. Aby byla kalibrace přesná, potřebujeme dva kalibrační roztoky (pufry). Podle možností kalibrujeme přístroj tak, aby rozsah kalibrace přesahoval náš měřící rozsah.

Např. při měření:

Menších než pH 7, kalibrovat pomocí pufrů o pH 4,0 a pH 7,0

Větších než pH 7, kalibrovat pomocí pufrů o pH 7,0 a pH 10,0

Postup při kalibraci:

1. Pokud byli kalibrační roztoky v ledničce, necháme je ohřát na
pokojovou teplotu, což je velmi důležité!

2. Odstraníme z elektrody ochrannou čepičku a její povrch
opláchneme důkladně destilovanou vodou. Kapičky, které zůstaly na
elektrodě opatrně otřeme savým nebo filtračním papírem.

3. Elektrodu nejdříve ponoříme do pufru o pH 7. Vždy používáme
čerstvý pufr. Použité pufry nikdy nevracíme zpět do zásobní láhve s
nepoužitými!

4. Vyčkáme několik sekund, než se pH ustálí a na displeji nastavíme
přesnou hodnotu kalibračního roztoku (pH 7).

5. Před vnořením do druhého pufru, elektrodu opět důkladně
omyjeme destilovanou vodou a osušíme.

6. Při kalibraci pomocí druhého pufru (o pH 4 nebo 10) postupujeme
stejně jako při nastavení hodnoty pH 7.

7. Elektrodu opět několikrát opláchneme, osušíme a znovu vložíme
do pufru o pH 7. Po nastavení této hodnoty je přístroj připraven k měření.

V příbalovém návodu daného pH metru se dočteme, jak přesně přístroj ovládat během kalibrace. Životnost kalibračních pufrů se pohybuje kolem 5 měsíců.

Jak často kalibrovat:

Interval mezi jednotlivými kalibracemi si musíme stanovit samy pokusně. Ze začátku pH kontrolujeme častěji, tím zjistíme periodu kalibrace. pH kontrolujeme pomocí kalibračního roztoku o pH 7. Interval mezi kalibracemi by neměl být delší než jeden týden. Pokud pH metr dlouho nepoužíváme, je nutné před novým měřením vždy nakalibrovat.

Údržba elektrody:

Pokud si chceme prodloužit životnost naší elektrody, je dobré dodržovat následující instrukce:


*Ochrannou čepičku skleněné membrány odstraníme a elektrodu vždy před každým měřením důkladně opláchneme destilovanou vodou. Tělo elektrody usušíme jemným hadříkem nebo filtračním papírem. Pravidelným oplachováním prodloužíme životnost elektrody, ale i zabráníme kontaminaci roztoků a měření bude přesnější.

*Je velmi důležité, aby skleněná membrána byla neustále vlhká. Není-li elektroda používána, musí být umístěna v plastikové nádobce či víčku, které obsahuje 3molární roztok KCl (chlorid draselný, postaru chlorid potaše). Někteří výrobci dodávají elektrodu zakrytou čepičkou s roztokem speciálního pufru o pH 4 (nezaměňovat s kalibračním roztokem). Když je elektroda dlouho na vzduchu, vyschne a měří pomalu a je nestabilní. V takovém případě je dobré nechat elektrodu přes noc v pufru o pH 4 nebo v čerstvém 3M KCl nebo v 0.1M HCl (v HCl ale nesmí být ponořen referenční otvor na boku). Bylo dokázáno, že delší skladování elektrody v destilované vodě (i ohřáté) vede k ochuzování elektrolytu o tolik potřebné ionty a výrazně se tím snižuje životnost elektrody.

*Dbáme, aby v krycí čepičce vždy byl dostatek uchovávacího roztoku KCl.

*Při krátkodobým uložení elektrody (např. mezi jednotlivým měřením) použijeme nádobu naplněnou vodou z kohoutku.

*Skleněné membrány se vůbec nedotýkáme rukou. Povrchová poškození a otírání prsty vede ke snižování přesnosti měření.

*Pokud se v elektrodě objeví vzduchové bublinky, pokusíme se je odstranit obrácením elektrody a lehkým třepáním. Když se nám nepovede vzduch odstranit, je nutné elektrodu vyměnit.

*Elektrodu skladujeme v suchém prostředí v teplotním rozmezí 10°C až 30°C. Při poklesu okolní teploty pod bod mrazu, může dojít k poškození elektrody.

*Měření provádíme při teplotách roztoků 0°C až 80°C, když vlastníme elektrodu s teplotní sondou. Při teplotách nad 80°C dochází k nevratnému poškození skleněné membrány a elektrolytu.

*Někdy se může stát, že pH metr ukazuje nestabilní hodnoty. Pravděpodobně jsou na povrchu membrány usazeniny. Elektrodu vykoupeme po 10 minutách v následujících roztocích: 0.1M HCl, 0.1M NaOH a 0.1M HCl.

*Olejový film na elektrodě může také ovlivnit měření: omyjeme ji v 75% ethanolu, opláchneme destilovanou vodou a několik hodin necháme v pufru o pH 4 nebo v roztoku 3M KCl.

*Elektroda musí být ponořena v měřeném roztoku jen po nezbytně nutnou dobu.

Typy elektrod:

Na běžné měření se používají klasické skleněné elektrody. Měřená kapalina nesmí obsahovat chemikálie reagující se stříbrem a musí obsahovat alespoň 5% vody.

Pokud potřebujeme změřit pH půdy, je lepší zvolit skleněnou elektrodu s více membránami (diafragmami).

Elektroda má podstatně nižší životnost než samotný pH metr. Pokud již ani čistící metody nepomůžou obnovit měřící schopnosti přístroje, není nutné koupit celý nový pH metr, ale pouze vyměníme skleněnou elektrodu. Někdy se může stát, že se nám pH metr nedaří nakalibrovat. Než se rozhodneme vyměnit elektrodu, zkusíme použít nové kalibrační roztoky.

Old Post 03-01-2011 v 11:28 AM
zmijak je offline   Profil uživatele zmijak   Find more posts by zmijak   Foto galerie člena zmijak   Click here to Send zmijak a Private Message   Add zmijak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
josip222
Stálý Člen

Karma uživatele josip222 - 57% PěstitelskáKarma uživatele josip222 - 57% PěstitelskáKarma uživatele josip222 - 57% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 47

http://www.greenhome.cz/clanky/jak-...covat-o-ph-metr nič nové ale opakovanie je matka múdrosti

Power [▂▃▅▆] 100%
Energy [▂▃▅▆] 100%
Parfumy
RQS Special Queen 014
Prečo ludia pijú a Soferujú. Ked môžu huliť a lietať?

Old Post 03-01-2011 v 18:55 PM
josip222 je offline   Profil uživatele josip222   Find more posts by josip222   Foto galerie člena josip222   Click here to Send josip222 a Private Message   Add josip222 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmijak
Stálý Člen

Karma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% PěstitelskáKarma uživatele zmijak - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 48

NERIKAM ZE JE TO NOVE ALE NA FORU JSEM TO NIKDE NENASEL A NEZ TO NEKDE HLEDAT TAK SI TO RADSI NAJDU NA GROWERU NO NE :-)

Old Post 04-01-2011 v 15:41 PM
zmijak je offline   Profil uživatele zmijak   Find more posts by zmijak   Foto galerie člena zmijak   Click here to Send zmijak a Private Message   Add zmijak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:40 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0446150 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív