Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Jaktoze to nekomu umre na plisen a nekomu ne , jak zcela vyloučit plísně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
petr
Stálý Člen

Karma uživatele petr - 83% PěstitelskáKarma uživatele petr - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 100 

Plisen hneda... Co to je?? Příspěvek č. 1

Ahoj mam drip 600w 2 tydny pred sklizni a navenek je vse ok ale kdyz roztahnu kvety tak uvnitr palic se udelala hneda plisen(vsechny palice ale ne moc spis kolem stonku uvnitr). Posplichal sem to uz "Dethane DG Neotec je proti druhum plisne na kvitkach - i jedlich - rybiz, rajcata atd - doufam ze to stihnu jeste proprat nejak " ale zabere to vubec?Asi to scipne ze? vlhkost mam 13%.


Asi je moje 3 mesicni denni prace v haji.. Mozna to chce vic vetraku mam jeden pod palicema ale silnej odtah no nevim..Spis vetrak koupim jeden jeste nahoru na ofuk palic , pomohla by nejaka zkusenost nekoho jesi to prezije at vim na cem su - fotky nemam jeste ted pracuju na tom..

Naposledy upravil petr 22-09-2009 v 17:00 PM

Old Post 22-09-2009 v 16:39 PM
petr je offline   Profil uživatele petr   Find more posts by petr   Foto galerie člena petr   Click here to Send petr a Private Message   Add petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smah
Stálý Člen

Karma uživatele Smah - 73% PěstitelskáKarma uživatele Smah - 73% PěstitelskáKarma uživatele Smah - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 2

ja bych to kde se dělá plíseň setl a to další nechal a kontroloval jinak to nejde no


a mužeš to zastavit když dorovnáš vlhkost kup odvlhčovávačku ! nebo to tam nějak odvlhči

ENCOD žádá OSN, aby ustanovila právo pro každého dospělého občana světa svobodně pěstovat a držet jakoukoliv rostlinu pro osobní a nekomerční potřebu, s možností využít technického vybavení k tomu určeného. ------- Tak doufam že se ji to povede : - )
DURBAN'S MONSTRUMS <--Zde můžete pozorovat muj outdoor a jeho brutální růst (durban's) SKLIZENO !!! (zhuleno)
No name 09 <-- nejvěčí má 280cm SKLIZENO !!! (zhuleno)
a nejvěčí mazec --->http://www.youtube.com/watch?v=ptQObci0FpQ
Muj Leonotis Leonurus s panenské jihoafrické přírody !!! <--
Desmanthus illinoensis Illinois neboli Prérijní mimosa (DMT v kořenech)


Miluji přírodu ...
Miluji Cannabis ...
S lidma už je to trochu horší ...

Old Post 22-09-2009 v 17:14 PM
Smah je offline   Profil uživatele Smah   Find more posts by Smah   Foto galerie člena Smah   Click here to Send Smah a Private Message   Add Smah to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr
Stálý Člen

Karma uživatele petr - 83% PěstitelskáKarma uživatele petr - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 3

ehm ale ta plisen je zevnitr na stonkach pod kvetama kdybych oddelal kostru tak ty kvety asi nebudou mit na cem rust tak trochu...

Old Post 22-09-2009 v 19:24 PM
petr je offline   Profil uživatele petr   Find more posts by petr   Foto galerie člena petr   Click here to Send petr a Private Message   Add petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr
Stálý Člen

Karma uživatele petr - 83% PěstitelskáKarma uživatele petr - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 4

tak me tak napada jak to ty pestitele tady delaji ze to vsem nezhnije je na to nejakej tajnej grif??

Old Post 23-09-2009 v 09:18 AM
petr je offline   Profil uživatele petr   Find more posts by petr   Foto galerie člena petr   Click here to Send petr a Private Message   Add petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Antitalent
Stálý Člen

Karma uživatele Antitalent - 81% PěstitelskáKarma uživatele Antitalent - 81% PěstitelskáKarma uživatele Antitalent - 81% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 5

Tie moje trpia asi tou istou plesňou čo tvoje. Jediná pomoc, ktorú som našiel, je pravidelná kontrola šišiek. Každú väčšiu otvorím a skontrolujem, pokiaľ tam je náznak plesne, tak ide dole. Plesnivé očistím a dám sušiť. V dostatočne suchom prostredí sa to ďalej nešíri, ale keby to nechám na rastline, tak do pár dní je napadnutá šiška dža. Zatiaľ som musel dať asi 5-10% úrody dole predčasne. Ešteže mi to už finišuje, v piatok to ide dole všetko

Inak to asi chce skúsiť inú genetiku.

Old Post 23-09-2009 v 16:18 PM
Antitalent je offline   Profil uživatele Antitalent   Find more posts by Antitalent   Foto galerie člena Antitalent   Click here to Send Antitalent a Private Message   Add Antitalent to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr
Stálý Člen

Karma uživatele petr - 83% PěstitelskáKarma uživatele petr - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 6

mam 3 tydny do konce tak sem to posplichal dithanem jinak bych tio mohl rovnou vyhodit vsechno, na dithane je ochrana lhuta mesic nez se slouceniny rozlozi, takze pocitam ze to krasne vyjde protoze i po sklizeni to bude v susarne mesic. Kazdopadne to zastavilo tu plisen uplne tak su zvedav jak to dopadne

Old Post 24-09-2009 v 07:29 AM
petr je offline   Profil uživatele petr   Find more posts by petr   Foto galerie člena petr   Click here to Send petr a Private Message   Add petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cimrman
Stálý Člen

Karma uživatele cimrman - 87% PěstitelskáKarma uživatele cimrman - 87% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 88 

Příspěvek č. 7

jo hale máš ty kytky zastřihlé? já když sem jel kytky a nazastřihl sem je tak sem měl tak tvrdé palice že tam nešel vzduch a z toho zplesnivý chce to abys ustřihl to plesnivý nic víc bych nedělal ani to nestřikal nějakou chemií protože to pak bue znát na chuti a je tam dlouho ochraná lhůta máš zaplet třeba odtah přez noc??? nebo nějakej malej přítah a pořádný ofuky?

Old Post 30-09-2009 v 18:02 PM
cimrman je offline   Profil uživatele cimrman   Find more posts by cimrman   Foto galerie člena cimrman   Click here to Send cimrman a Private Message   Add cimrman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr
Stálý Člen

Karma uživatele petr - 83% PěstitelskáKarma uživatele petr - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 8

mam silnej odtah kerej protahne celej box novym vzduchem cca za 20 vterin a vsude vetraky ale vlhkost je v mistnosti uz v byte stejna sem meril aji venku a 50% jeste ktomu ten merak sem muel vzit novej ten predtim ukazoval nesmysly takze tam mam 50% a nejde to snizit nevim jak

Old Post 01-10-2009 v 07:35 AM
petr je offline   Profil uživatele petr   Find more posts by petr   Foto galerie člena petr   Click here to Send petr a Private Message   Add petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 9

petr
chceš-li vyločit plísně, pak:
-nepřehnojuj (v dripu v Čáchách naprosto samozřejmá věc ... )

-měj zaplou ventilaci včetně odtahu non-stop, platí hlavně při zhasnutym světle a ještě víc, svítíš-li přes den!!!!

-udržuj kytky v maximálně možný dobrý kondici, hlavně žádný "stres"

-udržuj v pěstírně maximálně možnou čistotu - uklízet/dezinfikovat se musí i když se pěstuje

-nepouštěj do blízkosti pěstírny domácí zvířata

-pěstírna musí být odvětraná ven z objektu, aby nedocházelo k akumulaci vlhkosti

-v období květu snižuj vlhkost na konečných 30-40 proc.

-vyskytne-li se již plíseň, tak musíš napadené části neprodleně odstranit, jinak se plíseň bude šířit dál !!!!!!!!!!!

-napadené části vyhazuj a nijak nezpracovávej - plíseň vytváří toxiny, které mají karcinogenní účinky, stejně tak můžeš dostat zánět plic ... nedej bože něco takovýho nabízet kamarádům ....

-vybírej si (jak Ti napsal pestouniii) odrůdy vyšlechtěné s resistencí proti plísním a jiným chorobám

-žádné postřiky po 2. týdnu květu (hnojivo, pyťák apd.)

-hlavně nezvišuj teplotu (jak Ti napsal pestouniii) ... to je maximální magořina - jednak pestouniii neví, jakou máš aktuální teplotu (a při vyšších teplotách se zpomaluje celková činnost rostlin - fotos. , květ ...takže je to kontraproduktivní) a hlavně každej prvňák ví, že plísně mají nejraději teplo a vlhko!!!


.. a k tomu postřiku: brko bych si od Tebe tedy nedal ..... bacha na to, většina postřiků proti plísním (a i tento) se musí za 14 dní opakovat, jinak to nemá efekt proti chorobě .... každý postřik má pak v příbalovém letáku uvedenou tzv. ochrannou lhůtu, tj. doba, za jakou se účinná látka rozloží a rostlina se tak teoreticky stane zdraví neškodnou ... + si k tomu přičti bezpečnostní týdenní přirážku a vyjde ti, že postřik se dá provádět maximálně 2. týden květu, pak už to z té rostliny nedostaneš .... a v neposlední řadě postřik, který jsi použil zanechává na rostlinách fleky(které obsahují onu zdraví škodlivou účinnou látku), které z nich dostaneš jen dalším postřikem čistou vodou ... tím zase nahráváš plísni ... čili závěr (je mi jasné, že se tím řídit nebudeš), ale s vysokou pravděpodobností bude Tebou vypěstovaný materiál zdravotně závadný a má rada zní: vyhodit všechno, celou pěstírnu včetně náčiní vydezinfikovat, poučit se z draze nabité zkušenosti, poladit to technicky a příšte udělat vše pro to, aby se to neopakovalo ... a

PS: o tom, jakej je Tebou použitý postřik sajrajt svědčí i to, že funguje i jako částečný insekticid (hmyzáka to zabije okamžitě, Tebe až po letech)

snad jsem Ti poskytl nějaké náměty k přemýšlění a ať se daří ...

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 01-10-2009 v 12:05 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Neson
petr
chceš-li vyločit plísně, pak:
-nepřehnojuj (v dripu v Čáchách naprosto samozřejmá věc ... )


zdárek Neson....
no jen mi prosimtě vysvetli tuhle větu, která mi tam jediná nějak nepasuje,,, jestli můžeš.......
Ty si skušenej dripař? že viš kdy se kytky přehnojujou v dripu a kdy ne ....a jakymu modelu svědčí víc hnojek a jakymu mín, ty si dělal nějaky studie o tom jak v čechach lidi hnojí drip??? no a ještě mi prosimtě řekni podle čeho usuzuješ, že to v čechach lidi přehnojujou ..a s jakejma hnojkama???a jaký EC v jaký fázi je pro tebe přehnojení?
Nebo nastavuješ EC uplně stejné pro všechny druhy hnojiv??? a dripem myslíš kapiláry zapíchaný do rohoží?? jestli jo, tak mi to vysvětli, protože nevim nevim jak to mam chápat, asi tak že to je nějaká divná věta né??.....
neber to hlavne jako prudu, jen by mě zajímal nazor na tu větu cos napsal........zatim se mej

Old Post 01-10-2009 v 12:28 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 11

36 CHAMBERS
drip = RW rohože s jehlama bez cyrkulace živin tj. roztok do rohoží a pak rovnou do kanálu (nebo s tim přihnojovat kytky v bytě)

.. mám s tím myslím už dostatek zkušeností a porovnávám sám se sebou a s ostatníma tady na Gr. - prní kola jsem byl doslova nadšen tím, jakého EC se dá v tomto systému dosáhnout (3 není naprosto žádný problém) ..... po pár sklízních jsem si všiml toho, že všechny modely (každé kolo jsem jel něco jiného) chutnají tak nějak stejně a když jsem začal do špeků používat klasický cigaretový filtry (ty "vatový") tak mě "trochu" děsila černo-hnědá barva filtru!!! Pak jsem začal experimentovat a hledat, při jakém co nejnižším EC to bude ještě v tomto systému efektivní ... poslední kolo dripu jsem se dostal na max. EC 1,2 a ani v nejmenším se to neprojevilo na výnosu (to je trochu irelevantní, když jsem každý kolo jel něco jinýho, ale vždy jsem sklízel téměř stejně někde pod hranicí g/w ...) ... můj závěr z experimentů tedy byl, že maximální hodnota EC není vůbec úměrná množství sklizeného materiálu ..... při velice nízkých hodnotách maximálního EC (u mě tech 1,2) je mnohem větší rozdíl v chutích jednotlivých modelů (přestal jsem taky používat květový a jiný stimulátory stejně jako finální sračky typu final solution apd.), i barva filtru se hodně zlepšila, ale pořád mi něco vadilo na chuti, tak jsem nakonec přesedlal na ortodoxní organické pěstování v hlíně a hnojim jenom zvířecíma sračkama a jsem spokojenej (až na množství sklizně, ale věřim, že je to taky jen otázka času a zkušeností) ....


a k přímé souvislosti mezi vysokým EC a plísněmi - je to na základě článku z internetu ( a viděl jsem ho i tady na gr.) pokud ho najdu, tak Ti ho pošlu přes PM, ale pointa je, že je to prý vědecky dokázaný a já tomu na základě svých zkušeností věřim

tal doufám, že jsem tento bod objasnil ...

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 01-10-2009 v 12:52 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

jasny jasny .....vysvetleno objasneno...
prave ja taky cetl z jedny velmi dobry publikace o dripu na rohozich a jako psalo se tam o tom, ze vlemi skuseny pestitele dosahuji stejnych vysledku , akorat ze s minymalnim EC!!!...... hned za tim se psalo ze max EC je 3 a ze ani ti nejskusenejsi hulici s dobrym flushingem nepoznaji rozdil
me de osobne hlavne o kvalitu ale tu kvalitu chci z hydra ja moc grouwru neznam, takze nemam vubec konfrontaci stejnych modelu pestovanych na hline, z mejma z dripu nebo bublaku ...to by se mi hodilo
ale me se tole nestava, ze by mel kazdej model stejnou chut a vuni, presnej opak.....naprosto rozdilny vune a naprosto odlisne chute vysledneho produktu a to myslim vazne!jedu jen (1,2,3,)AH zadny postriky nic
no taky sem si to skousel jak s extremne malym EC(1,2) tak s extreme vysokym EC(3) ale zase to 1,2 sem proplachoval deset dni a byl sem si skoro jistej, ze je to vyplachly ale to ec 3 sem proplachoval patnact dni, raci sem si dal tech pet dni na vic, dotho nejakej ten proplach a jako musim rict, ze sem odjel stejny geny stejnou watage a rozdil v chuti sem nepoznal .....vynos byl o neco vetsi s vysokym EC ale docela o malo..spis tak, ze nektery geny vystrelili na bomby ..ale prave sem to psal protoze kdys sem jel white rusiia s ec 1,2 a pak 3 tak ta kytka s ec 3 dala pres130g s tim malym EC my sla klasicky na nejakejch 70-80......to sami s williem wonder pri EC 1,2 dal krasnych 80g ale pri EC 3 uz to bylo 140g .....ale napr montain jam pri ec 1,2 dal prave asi 120 a pri ec 3 uz nejakych 80az90g a chesse mi dal taky na mensim EC vic nez na vetsim. u me to vypadalo s malym ec tak, ze kytky byly stejne kompaktni a super a s vysokym EC byly kytky kompaktni, ale mezi nima se vzdycky objevilo nejaky monstrum nahnojeny ...hlavne proto sem se ptal jak vis, ktera kytka chce jak hnojit protoze to je hodne zajimavy....ale na chuti ani vzhledu palic rozdily nebyly, jen jich s vysokym ec bylo vic a bylo to nachylnejsi na plisen abych nebyl mimo tema

nakonec sem to ustalil na nejakejch 2,2 az 2,3 max...ale1,2 to uz je psycho s tim v soucasnosti pomalu zacinam nakladam hlavne rust a prvni polovinu kvetu , diky za reakci a klido posli ten clanek pres pm...rad si neco prectu

Old Post 01-10-2009 v 15:09 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr
Stálý Člen

Karma uživatele petr - 83% PěstitelskáKarma uživatele petr - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 13

nesone diky ti za rady
S tim postrikem jsem mezitim uz zjistoval hodne informaci protoze bych nerad aby to bylo toxicky to me za to nestoji. Jen by me zajimalo na zaklade jakych technickych poznatku si prisel na to ze to tam zustane "navzdy" na tech kytkach(zkousel si to?) + radil sem se s clovekem co ma chemickou fakultu a udelal me malou analyzu toho co tam je a co to muze a nemuze udelat a zminil se ze je to tak ze ta latka je uz po mesici davno neucinna na plisen ale taky zdravi nezavadna(a vyrobce tvrdi ze uz po 20ti dnech). Pises ze je to neucinny prvnim postrikem, leda az po 2he aplikaci tak teda asi ja su jedinej kde je to ucinny uz po prvni aplikaci protoze me to tu plisen uplne zastavilo(a 2hou aplikaci nikdy davat nebudu).
Abych si to jako napred technicky vychytal? no ktomu musim rict, ze kdyz je venku 50% vlhkost a tahas vzduch z venku tak je uvnitr tech 45 az 50% taky nebo to mam jako nejak vydejchat tu vlhkost? XD
S tim hnojenim- ja hnojim tak ze merim vystupni hodnoty vody ktera protece rohozema a kdyz vidim ze se zvysuje EC proste hnojit prestanu udelam pruplach a zacnu znova treba min, proste hnojim podle toho jak kytak zere a nemel sem nikdy potrebu hnojit vic nez 1.8 stejne jako ted .(jaktoze treba manhuntt dava EC 3 plisen nema a ma palice velky a nespaleny atd?)
Pokud by to bylo jenom trochu zdravotne zavadny tak to vyhodim to huleni urcite kdyz to mam pro vlastni potrebu (nebudu do sebe prat nejakej shit) ale nebudu to vyhazovat kvuli postriku kerej ma ochr lhutu 20dni kdyz mam jeste 5 tydnu do konce. Zajimali by me spis primo osobni zkusenosti s tim postrikem co se tyce te zavadnosti protoze ty teorie uz mam prostudovany+ i rozbor toho co v tom je..

Naposledy upravil petr 02-10-2009 v 08:21 AM

Old Post 02-10-2009 v 08:15 AM
petr je offline   Profil uživatele petr   Find more posts by petr   Foto galerie člena petr   Click here to Send petr a Private Message   Add petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od petr
nesone diky ti za rady
... Jen by me zajimalo na zaklade jakych technickych poznatku si prisel na to ze to tam zustane "navzdy" ...

Je to na základě vlastních zkušeností - používám ten postřik občas na kaktusy a vim, že to nechává na povrchu rostlin fleky (stejně jako např. Kuprikol) a dolu to člověk dostane jenom postřikem s čistou vodou .... je otázka, zda jsou ty fleky pak jen estetická záležitost, nebo je v nich zbytkové množství účinné látky - i kdyby to bylo zdravotně nezávadné, tak byhc čekal, že to minimálně ovlivní chuť a vzhled ..

citace:
Původní příspěvek od petr
... udelal me malou analyzu toho co tam je ...
[/B]

tak to seš ďábel a máš docela dobrej sevis

citace:
Původní příspěvek od petr
... a zminil se ze je to tak ze ta latka je uz po mesici davno neucinna na plisen ale taky zdravi nezavadna(a vyrobce tvrdi ze uz po 20ti dnech). ...... Pises ze je to neucinny prvnim postrikem, leda az po 2he aplikaci tak teda asi ja su jedinej kde je to ucinny .....
[/B]

ano (20 dní), to je ta ochranná lhůta o které se zmiňuji v předchozím příspěvku ... to že Ti to zabralo po prvnim postříkání je možný, jsou lidi, který když maj chřipku a vezmou si dva paraleny, lehnou si na odpoledne do postele a druhý den jsou OK, pak je tu zbytek populace, který na to potřebuje 7 dní .... když si přečteš příbalový leták jakéhokoli fungicidu, tak se tam dočteš, že se postřik musí provádět min. dvakrát .. a proč? protože i když se vizuálně zbavíš choroby, tak její zárodky na místě zůstávají (např. ve formě spór) a nikdo Ti nezaručí, že se to za týden neobjeví znovu (stejně to funguje i s hmyzákama) ....


citace:
Původní příspěvek od petr
Abych si to jako napred technicky vychytal? no ktomu musim rict, ze kdyz je venku 50% vlhkost a tahas vzduch z venku tak je uvnitr tech 45 az 50% taky nebo to mam jako nejak vydejchat tu vlhkost?
[/B]


nikoli .... na vlhkost má vliv víc faktorů:
-teplotní a vlhkostní režim budovy, kde pěstuješ (jiný to je v bytě v paneláku a jiný je to např někde ve sklepě a na půdě ...)

-watáž výbojky .... čím vyšší watáž, tím víc to topí a následně to sekundárně ovlivňuje vlhkost ....

-přídavná zařízení (zvlhčovačka vs. odvlhčovačka)

-ale to nejhlavnější: řešení ventilace v pěstírně: čím více máš nadimenzovanou ventilaci, tím více Ti to "bere" vlhkost z pěstírny a pak záleží, kam ten vzduch odvádíš: máš-li pěstírnu v místnosti a je-li ventilace vyvedena pouze do místnosti, tak ta vlhkost cyrkuluje a akumuluje se ... naopak odvádíš-li vzduch z pěstírny přímo (či nepřímo) rovnou ven z objektu, tak je pak vlhkost v pěstírně maximálně rovna vlhkosti v interiéru (nezaměňovat s vlhkostí v exteriéru)... např. v zimě v paneláku víc jak 40 asi nedáš ....

citace:
Původní příspěvek od petr
S tim hnojenim- ja hnojim tak ze merim vystupni hodnoty vody ktera protece rohozema a kdyz vidim ze se zvysuje EC proste hnojit prestanu udelam pruplach a zacnu znova treba min
[/B]

... ježíši, tak to jsi přímo ukázkovej případ a je to jedině dobře ... tohle bohužel moc lidí nedělá a měřej jenom vstupní hodnoty a nemůžou pochopit, že daleko důležitější je to, co teče ven ... klobouk dolu

citace:
Původní příspěvek od petr
jaktoze treba manhuntt dava EC 3 plisen nema a ma palice velky a nespaleny atd? ....
[/B]

velký je má a má jich hodně, to je bez debat ... ale ochutnal jsi někdy takovéto hulení (dle mých zkušeností to prostě chuť ovlivní)????? zkusil jsi někdy takový materiál prohnat ve špeku vatovym filtrem abys viděl jaká tam zůstane barva (ta barva je fuj) ????? .... jinak netvrdim, že když hodně hnojíš, tak ti to automaticky napadne plíseň ... jen tvrdim, že je vědecky dokázaný, že když moc hnojíš, tak je vyšší pravděpodobnost, že tu plíseň dostaneš .... MANHUNT je prostě starej matador a má celkově vychytaný systém pěstování a tím minimalizuje veškerá ryzika i když moc hnojí



citace:
Původní příspěvek od petr ... ale nebudu to vyhazovat kvuli postriku kerej ma ochr lhutu 20dni kdyz mam jeste 5 tydnu do konce. ..... [/B]

Hele, tak to podvádíš:
v prvním příspěvku píšeš, že máš DVA týdny do konce!!!!!
v pátym příspěvku píšeš, že máš TŘI týdny do konce!!!!!
a teď už PĚT!!!!!!!

... ty to snad pěstuješ poztpátku nebo co???? ... zasadíš palici a na konci je řízek ... ta reakce samozřejmě byla na 2-3 týdny ...

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 02-10-2009 v 09:45 AM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr
Stálý Člen

Karma uživatele petr - 83% PěstitelskáKarma uživatele petr - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 15

no je to dany tim ze nevim kdy to sklidit tak sem se poradil a ja myslel ze uz je to ve finale a kamos me rekl ze mam mesic do konce , mimo to se trochu zasekly minulej tyden kvuli te plisni ted uz je to dobry, psal jsem jak si myslim, ze me to dozraje a dozvedel sem se ze je to jinak, to je 2hej grow tak jeste nepoznam kdy je ta prava doba
nesone diky za tvoje prispevky, jeste dodam ze mam odvod vzduchu do jine mistnosti nez v ktere pestuju ale rikal sem si ze kdyz mam okolo boxiku otevreny barely s vodou mozna se to taky odparuje bude toho vic budu to muset pak nejak vychytat predelat

Naposledy upravil petr 06-10-2009 v 21:33 PM

Old Post 02-10-2009 v 10:01 AM
petr je offline   Profil uživatele petr   Find more posts by petr   Foto galerie člena petr   Click here to Send petr a Private Message   Add petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:34 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8311280 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív