Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » 3 molární KCl - udělejte si doma!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
bigV
Stálý Člen

Karma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 157  

Chemie 3 molární KCl - urob si sám Příspěvek č. 1



Když jsem se byl v lékárně ptát na 3 molární roztok chloridu draselného, tak na mě paní čučela jak na puk...a samo že 2kila za 100ml z growshopu se mi dávat nechce...

takže mi to nedalo a zjistil jsem (díky Googlu), jak si udělat udržovací roztok pro PH a EC metry sám...

1 molární KCl = 39 (molární hmotnost K) + 35.5 (molární hmotnost Cl) = 74.5g KCl/l

3 molární KCl = 3 x 74.5g = 223.5g KCl/l

Takže si odvážíme 223.5g KCl a smícháme s litrem destilované vody.

Tímto nám vznikne 3 molární roztok KCl.



Omlouvám se, pokud toto téma již na Groweru je (pokud ano, prosím o smazání), ale nikde jsem je neviděl.

Díky

V


Edit: Propočet nákladů

dnes jsem si byl v lékárně (na objednávku) mimojiné pro KCl (250g). K tomuto množství je potřeba 1118 ml destilky

250 g KCl = 130Kč
1118 ml destilované vody = 12Kč

Celkové náklady na výrobu činí do 150Kč. A to se vyplatí!

1. indoor - Ebb and Flow 400W, Outdoor 2015 by bigV, Kořenový hormon - zadara, 3 molární KCl - udělejte si doma!

Naposledy upravil bigV 27-03-2009 v 09:21 AM

Old Post 20-03-2009 v 00:13 AM
bigV je offline   Profil uživatele bigV   Find more posts by bigV   Foto galerie člena bigV   Click here to Send bigV a Private Message   Add bigV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
duffer
Nový Člen

Karma uživatele duffer - 47% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 20 

Příspěvek č. 2

hele mozna kecam, ale nemelo by se spis ty destilky nalejt tolik, aby vyslednej roztok mel objem 1l ?
prece kdyz nasypu do litru vody 223g cehosi, tak to nebude mit porad objem litr ne?

kdyztak me oprav!

Old Post 08-06-2009 v 23:49 PM
duffer je offline   Profil uživatele duffer   Find more posts by duffer   Foto galerie člena duffer   Click here to Send duffer a Private Message   Add duffer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigV
Stálý Člen

Karma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 157  

Příspěvek č. 3

no, tak já vás opravím oba:

duffer: proč by mělo? když odměřuješ hnojky - př.5ml/l - tak naliješ 5ml hnojky a 995ml vody? já jsem tady nepsal o přípravě 1l roztoku, ale o přípravě 3mol KCl jako roztoku

growesweden: litr je samo jednotka objemu, obsah=plocha....asi 1118ml destilky poměrně odpovídá 250g KCl...1000ml=223,5g xxx 1118ml=250g

nehledejte v tom nic složitýho

1. indoor - Ebb and Flow 400W, Outdoor 2015 by bigV, Kořenový hormon - zadara, 3 molární KCl - udělejte si doma!

Old Post 09-06-2009 v 01:13 AM
bigV je offline   Profil uživatele bigV   Find more posts by bigV   Foto galerie člena bigV   Click here to Send bigV a Private Message   Add bigV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
duffer
Nový Člen

Karma uživatele duffer - 47% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 20 

Příspěvek č. 4

tak u hnojek je celkem jedno jak to delas, stejne to jen tak posrat nemuzes
ale molarni koncentrace= kolik je v litru roztoku ty latky, si precti ten vzorecek ne? je to hmotnost latky / (molarni hmotnost * celkovej objem)
rikas ze mluvis o priprave 3molarniho roztoku a ne litru, v tom pripade ale ten objem nemuzes zanedbat, kdyz nepocitas prave s jednim litrem..

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mol%C3...%AD_koncentrace

hehe to s tim obsahem me pobavilo

Old Post 09-06-2009 v 08:45 AM
duffer je offline   Profil uživatele duffer   Find more posts by duffer   Foto galerie člena duffer   Click here to Send duffer a Private Message   Add duffer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigV
Stálý Člen

Karma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 157  

Příspěvek č. 5

zdar, nebudu se s vámi tady hádat, páč nejsem chemik.... návod jsem nevymyslel, ale našel na netu, pokud jsem ho pochopil špatně díky za opravu...

1. indoor - Ebb and Flow 400W, Outdoor 2015 by bigV, Kořenový hormon - zadara, 3 molární KCl - udělejte si doma!

Old Post 09-06-2009 v 15:54 PM
bigV je offline   Profil uživatele bigV   Find more posts by bigV   Foto galerie člena bigV   Click here to Send bigV a Private Message   Add bigV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
duffer
Nový Člen

Karma uživatele duffer - 47% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 20 

Příspěvek č. 6

jo, tak je to tak jak sem rikal, ted sem se na to ptal chemika,
takze kdyz chces 3molarni roztok, tak odvazis 3 moly KCl a dolejes tam destilku na objem jednoho litru,
jestli to ma ovsem pro ty ec a ph metry nejakej vyznam je vec jina, tam uz neposlouzim pac sem je nikdy nepotreboval; tak sorry za moje hnidopisstvi.

Old Post 09-06-2009 v 17:58 PM
duffer je offline   Profil uživatele duffer   Find more posts by duffer   Foto galerie člena duffer   Click here to Send duffer a Private Message   Add duffer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growesweden
Stálý Člen

Karma uživatele growesweden - 39% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 168 

Příspěvek č. 7

To já také ne,ale člověk nikdy neví.Jsem rád,že BIG V to sem hodil.Né kvůli sobě,ale ostatním;-)
Předešlý příspěvek mažu.Peace.

Old Post 09-06-2009 v 18:24 PM
growesweden je offline   Profil uživatele growesweden   Find more posts by growesweden   Foto galerie člena growesweden   Click here to Send growesweden a Private Message   Add growesweden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kaliumchlorat
Nový Člen

Karma uživatele Kaliumchlorat - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 8

Zdar,
standartně se to dělá tak jak psal duffer. Pro vysvětlení - všechno to stojí na vzorečku, který se každý z vás učil na ZŠ tedy c=n/V kde c je výsledná koncentrace, n je látkové množství (v molech) a V je objem.
Jinak jak tu někdo říkal že ono to bude jedno, tak není, kalibrační roztoky se musí dělat dost přesně, neb EC a pH metry jsou dost citlivý zařízení a zkalibrovat to podle špatnýho roztoku by mohlo znamenat chybný určení, a to i o několik desítek procent

Old Post 01-06-2012 v 13:30 PM
Kaliumchlorat je offline   Profil uživatele Kaliumchlorat   Find more posts by Kaliumchlorat   Foto galerie člena Kaliumchlorat   Click here to Send Kaliumchlorat a Private Message   Add Kaliumchlorat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigV
Stálý Člen

Karma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% PěstitelskáKarma uživatele bigV - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 157  

Příspěvek č. 9

Zdravim vsechny po dlouhe odmlce - ano je to tak, jak pise duffer a timto by se dalo tema uzavrit je to efektni a levny zpusob, pristupny kazdemu. Vsem pestu zdar!

1. indoor - Ebb and Flow 400W, Outdoor 2015 by bigV, Kořenový hormon - zadara, 3 molární KCl - udělejte si doma!

Old Post 18-04-2014 v 11:29 AM
bigV je offline   Profil uživatele bigV   Find more posts by bigV   Foto galerie člena bigV   Click here to Send bigV a Private Message   Add bigV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrtvej
Nový Člen

Karma uživatele mrtvej - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 10

http://www.labo.cz/mft/koncentrace.php

Old Post 21-05-2015 v 21:07 PM
mrtvej je offline   Profil uživatele mrtvej   Find more posts by mrtvej   Foto galerie člena mrtvej   Click here to Send mrtvej a Private Message   Add mrtvej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrtvej
Nový Člen

Karma uživatele mrtvej - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 11

ten starsi odkaz uz nefacha novej je http://www.labo.cz/mft/koncentrace.php?offline=ano

nebo pres rozcestnik gdyby to nekomu nefachalo http://www.labo.cz/mft/nastroje.htm

prosim admina o smazani predesleho

Old Post 03-08-2015 v 15:38 PM
mrtvej je offline   Profil uživatele mrtvej   Find more posts by mrtvej   Foto galerie člena mrtvej   Click here to Send mrtvej a Private Message   Add mrtvej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:49 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8265210 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív