Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Množení pomocí tkáňových kultur - Mikropropagace
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 33

Není to zbytečné? Než mi vyrostou tyhle prckové tak mi maminka dá víc velkých klonů, a nemusím se s tím tak piplat.

Ale jako zajímavé to je, ale nevím co by to ulehčilo?

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 24-04-2009 v 20:40 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 34

De o to ze pokud mas znameho nekde v kanade nebo juesej tak ti muze pomic rostlinych explantatu poskat takou genetiku kterou v seme nesezen s nebo sou toho jen back krossy uz sem neco podobneho zazil a neni to nic moc slozity agar a sterilizivany nastroje a neni problem, meli sme z 1cm2 listu celou kytku tabaku venku takuze pokud clovek vi tak se nemusi bat kontaminace rostlinymi patodeny a hniti !!!!!!!!!!!!!peace

Old Post 24-04-2009 v 22:09 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 35

Hele o tomhle jsem tez premyslel, precetl hafol materialu a zjistil, ze pro me jako pro cloveka co ma problemy si parkrat za rok vysat je todle z duvodu sterility atd naprostu unreal, ale jinak se mi na tom libi prave to, ze je tam minimalni riziko prenosu nejakyho rostlinyho viru. Muhehhe ale jednou se do toh opustim, bo me to porad zajima...

joo tady to zaviram a kdyztak presunuju k mikropropagaci.. Ciao.

Old Post 25-04-2009 v 06:45 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 36

Jo, Mikropropagace - známe, v laboratořích jsme je dělali na fialkách a tabáku.
Problém je v tom, že když odvozuješ kalus (nediferencované pletivo) ztrácíš na genetické kvalitě. Jsou geneticky dost nestabilní.

Old Post 25-04-2009 v 06:51 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Timer
Stálý Člen

Karma uživatele Timer - 68% PěstitelskáKarma uživatele Timer - 68% PěstitelskáKarma uživatele Timer - 68% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 178  

Množení pomocí tkáňových kultur Příspěvek č. 37


Zdravím vás všechny pokročilé growery.
Již delší dobu si v hlavě pohrávám s myšlenkou, že bych zkusil kultivaci In Vitro. No a když už bych do toho ty kvanta peněz, energie a času narval a zařídil bych si mini-laborku, tak si nejsem moc jist ohledně genetické kvality, stability, odolnosti atd... namnožených kousků. Takže bych chtěl nějaké rady a tipy od těch z vás, kdo jste se s touto technikou kdekoliv setkali a měli jste možnost sledovat zbytek životního cyklu takto "upravené" rostliny a jaká úskalí, pokud nějaká jsou , se mohou později objevit.

Pro ty z vás, kdo nevědí o co se jedná alespoň pro nastínění:
http://www.sci.muni.cz/explantaty/

Jinak ještě bych měl konkrétní dotaz: lze z explantátu udělat plnohodnotnou matku?

250W Scrog California Indica

Timer´s ScrOG 125W
Magic Cacti
Hemp Outdoor 2008
1. Grow šalvějka
Můj 1.grow nlite 125W



Aut vincere aut mori


Old Post 20-03-2011 v 21:05 PM
Timer je offline   Profil uživatele Timer   Find more posts by Timer   Foto galerie člena Timer   Click here to Send Timer a Private Message   Add Timer to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Timer! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 38

je to pěkná věc , ale aby to mělo smysl tak to chce pořádný vybavění a čeho ybch se bál já je kontaminace ono na agaru se rádo usídlí nějaké svinstvo :-) a pak k čemu to ? u konopí neni jednoduší klasický řízkování vem si jak dlouho bude trvat jenom než to doroste do velikosti klasickýho řezu ......... Jedinou víhodu vydim v tom že z jedný matky uděláš víc řezu ........... avšak to by se dalo využít pro komerční učeli že toho máš hafo , ale jak jsem již řikal než to doroste tak máš lepší mít víc matek a řízkovat klasicky .D


ale pokud to máš pro radost a jako koníček tak di do toho je to supr myšlenka a byl bych rád kdybys to tu potom prezentoval

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 20-03-2011 v 22:03 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Re: Množení pomocí tkáňových kultur Příspěvek č. 39

citace:
Původní příspěvek od Timer
Jinak ještě bych měl konkrétní dotaz: lze z explantátu udělat plnohodnotnou matku?


ANO , už to tady bylo tak sem to spojil , mužeš si to zpětně projít , ty odkazy na cannabis world org to uz nefunguje a je to tady a ješte na IC , jinak už se to pár let používá , dost i u konopí , jenže to dělaj v laborkach kde vyráběj sativex , už sem to video někam dával tak ješte jednou , http://www.youtube.com/watch?v=l55m...player_embedded , dokument o tom jak vyraběj sativex "potají" v anglii týpkové v pláštích a rukavicích , samý vědci a timhle to množej , je uz dokonce vědecky prokázano že jsou tyto , vegetativně množené rostliny naprosto identické jako předchudci , ověreno po 30ti generacích , stejny level THC CBD , výnos , velikost vše

Na a koukal sem po netu a tady je set za 250usd http://www.kitchenculturekit.com/Catalog.htm a tady navod , jak na to , http://www.kitchenculturekit.com/St...orhobbyists.htm , no nemyslim si že takhle po domacku to je ono ale u okrasnejch kytek to asi neva jinak , tady je video jak to dělaj http://www.youtube.com/watch?v=dt1gNfZguk0 .....jo jinak ,klony jsou vyrobeny z jediné buňky , ne z odnože kytky!!! .....Hlava

http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=29412
http://planttc.com/products.html
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=97494

Naposledy upravil Hlava 21-03-2011 v 04:24 AM

Old Post 21-03-2011 v 02:22 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Timer
Stálý Člen

Karma uživatele Timer - 68% PěstitelskáKarma uživatele Timer - 68% PěstitelskáKarma uživatele Timer - 68% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
je to pěkná věc , ale aby to mělo smysl tak to chce pořádný vybavění a čeho ybch se bál já je kontaminace ono na agaru se rádo usídlí nějaké svinstvo :-) a pak k čemu to ? u konopí neni jednoduší klasický řízkování vem si jak dlouho bude trvat jenom než to doroste do velikosti klasickýho řezu ......... Jedinou víhodu vydim v tom že z jedný matky uděláš víc řezu ........... avšak to by se dalo využít pro komerční učeli že toho máš hafo , ale jak jsem již řikal než to doroste tak máš lepší mít víc matek a řízkovat klasicky .D


ale pokud to máš pro radost a jako koníček tak di do toho je to supr myšlenka a byl bych rád kdybys to tu potom prezentoval


Tý kontaminace se nemusíš ani nijak extra bát pokud máš autokláv/papiňák a potom pracovat v laminárním boxu... samozřejmě, že pokud je někdo idiot a pracuje bez ochr. pomůcek, tak to jde do pr..le ale pokud je člověk pečlivej, tak to lze minimalizovat na únosný ztráty.
Jinak ještě samozřejmě, že klonování je jednoduší, levnější... ale mě fascinuje představa, že by mi stačilo sehnat list, nodium nebo jinou část rostliny... a měl bych totožnou, třeba i matku, a další věc je, že pokud člověk tuto techniku zvládne dobře, což myslím, že jde i v amatérských podmínkách, tak lze ze stejného množství materiálu získat sto/tisíc krát větší množství než z jednoho klonu a tím pádem třeba tolik nevysiluješ matku. ale jak říkám já bych se spíš rád zaměřil na kvalitu případné matky... Stále mi to přijde jako hrozný stres pro tu rostlinu, i když jí dám vlastně dokonalý podmínky pro každou buňku

To Hlava: sry za duplicitu asi jsem nehledal dost do hloubky

250W Scrog California Indica

Timer´s ScrOG 125W
Magic Cacti
Hemp Outdoor 2008
1. Grow šalvějka
Můj 1.grow nlite 125W



Aut vincere aut mori


Old Post 21-03-2011 v 13:34 PM
Timer je offline   Profil uživatele Timer   Find more posts by Timer   Foto galerie člena Timer   Click here to Send Timer a Private Message   Add Timer to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Timer! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 41

no hele z listu ,vyděl jsem pokus udělat něco z listu a nic z toho nebylo ........ narozdíl od ostatního matroše (kousky větviček či jak to popsat :-) )

papinák je samozřejmost , ale ten box každej doma asi nemá

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 21-03-2011 v 19:13 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Timer
Stálý Člen

Karma uživatele Timer - 68% PěstitelskáKarma uživatele Timer - 68% PěstitelskáKarma uživatele Timer - 68% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 42

no ono je nejlepší právě používat nodia/kolínka ale pokud optimalizuješ medium, tak by mělo jít množit i z listů. A k tomu boxu: viděl jsem něco na bazi lam. boxu udělaný z akvárka ale teoreticky by stačil doma zhotovenej průhlednej box vydezinfikovanej a s dírama pro ruce

250W Scrog California Indica

Timer´s ScrOG 125W
Magic Cacti
Hemp Outdoor 2008
1. Grow šalvějka
Můj 1.grow nlite 125W



Aut vincere aut mori


Old Post 22-03-2011 v 20:26 PM
Timer je offline   Profil uživatele Timer   Find more posts by Timer   Foto galerie člena Timer   Click here to Send Timer a Private Message   Add Timer to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Timer! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 43

tjn to maš pravdu a ted jenom něco k tomu boxu co by mě zajímalo (kvuli magic ........) ten box nějak musim zavřít ok dam na něj víko a před tim ho vydesinfikuju , ale jak zamezim tomu , aby v něm nebyl ten vzduch kontaminovanej ? nen vzduch těžko vyčistnim hadříkem

(neber te to jako buzeraci proč by to nemělo jít , ale jako otázku jelikož by mě to zajímalo a možná bych to i využil .-)

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 22-03-2011 v 20:35 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jagditrax
Stálý Člen

Karma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 44

citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
tjn to maš pravdu a ted jenom něco k tomu boxu co by mě zajímalo (kvuli magic ........) ten box nějak musim zavřít ok dam na něj víko a před tim ho vydesinfikuju , ale jak zamezim tomu , aby v něm nebyl ten vzduch kontaminovanej ? nen vzduch těžko vyčistnim hadříkem

(neber te to jako buzeraci proč by to nemělo jít , ale jako otázku jelikož by mě to zajímalo a možná bych to i využil .-)


Zdar ,
mozes pouzit germicidne svetlo http://www.cannasutra.cz/cz-detail-...etlo-2x36w.html

inak , vsetky pomocky (skalpel, misky, kliestiky, atd) vysterilizovane, robilo sa to tak ze si to zabalil do alobalu a "upiekol " , otvoris to az vo vydezinfikovanom boxe. Ruky (rukavice) ocistis dezinfekcnym gelom, (dal by sa mozno aj alkohol), a po kazdom pouziti sa nastroje ocistili (aby sa na nich nezapiekol material) a este opalili nad kahancom, nechali ochladnut a ides dalej.
S kahancom a alkoholom by bol asi problem v uzavretom boxe, ale pre hobby ucel by sa to dalo vypustit.
Inak sa v boxoch pouziva odtah cez HEPA filter. v uzavretej miestnosti to parkrat otocis, nachystas, ocistis atd. Bacha na dych, nad mediom nesibrinkovat s nastrojmi, co najmensi kontakt, misky otvarat tesne pred pracou s nimi a hned zavriet.
Rastlinny material sa maca v dezinfekcnom roztoku, zlozenie a cas si uz nepamatam. (je dost mozne ze to bol nejaky slaby roztok Sava )
V SR ucili mexikancov takto mnozit agave na tequillu (technologiu)
Mix latok v medii by sa mozno dal dohladat, minimalne zlozenie standardizovanych medii ale nazvy som uz zabudol, mozno niekde v zositoch ak este existuju
Este je potom piplacka s prenosom do normalnych podmienok (aklimatizacia) a prenos do substratu (agar komplet do fucka).

To len tak z rychlika. Bohuzial info su to uz par rokov stare, ale lepsie ako nic.
Inak je to vhodne na masovu produkciu, ako bolo spominane.

Tenkrát poprvé 400W, White Widow
2. pokus 400W, 3xPepr, 3x Apollo 11
400 W - SA, SMBOG, C99xNL, CH, CGxEN
1. Bubbler 400w MH/HPS, California indica
ST3, SMBOG, CGxEN, LO, 400 W MH/HPS bubbler

Old Post 23-03-2011 v 00:27 AM
Jagditrax je offline   Profil uživatele Jagditrax   Find more posts by Jagditrax   Foto galerie člena Jagditrax   Click here to Send Jagditrax a Private Message   Add Jagditrax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Timer
Stálý Člen

Karma uživatele Timer - 68% PěstitelskáKarma uživatele Timer - 68% PěstitelskáKarma uživatele Timer - 68% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 45

presně vrznout dovnitř uv germicidni zařivku a je to fpoho... ale v tom připadě bych vše narval dovnitř(nastroje, vzorky, misky...) a pak zapnul světlo nechal cistit a voilà máš sterilní prostředí. Jinak ale bacha na ty vzorky. No když nad tim přemýšlím tak je to takovej inkubátor.
Jinak hodně zjednodušenej popis toho o čem ty mluvíš je tady: http://www.youtube.com/watch?v=a-wEPM1wpZQ
Ale ten má jen díry na ruce, já myslel prostě dát "průchodku" skrz stěnu jako rukavice... ten dokument ma vic dilu jukni a určitě ti pomůže

250W Scrog California Indica

Timer´s ScrOG 125W
Magic Cacti
Hemp Outdoor 2008
1. Grow šalvějka
Můj 1.grow nlite 125W



Aut vincere aut mori


Old Post 23-03-2011 v 19:02 PM
Timer je offline   Profil uživatele Timer   Find more posts by Timer   Foto galerie člena Timer   Click here to Send Timer a Private Message   Add Timer to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Timer! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 46

dik snad to jednou až se konečně dokopu k pěstování "magic ........"
tak to využiju ty zařivky jsou určo good napad .-)

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 23-03-2011 v 19:08 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sar
Stálý Člen

Karma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 51 

Příspěvek č. 47

Taky mám tip jak udělat sterilní prostředí - většina maminek má z dob komunismu horské sluníčko.
Nevím kdo mi to kdysi vysvětloval ani nemám žádné pořádné základy, ale v podstatě by to mělo fungovat.
A ono horské sluníčko vytváří z O2kyslíku O3ozón a zároveň je tak agresivní že zabíjí všechno živé

Bylo mi kdysi doporučeno na plíseň v místnosti - a fakt to šlapalo....

Život má ten smysl, který mu dáme.......Let´s GO!

R.I.P. PPP

Naposledy upravil Sar 16-06-2011 v 10:36 AM

Old Post 28-03-2011 v 09:20 AM
Sar je offline   Profil uživatele Sar   Find more posts by Sar   Foto galerie člena Sar   Click here to Send Sar a Private Message   Add Sar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ROBE
Stálý Člen

Karma uživatele ROBE - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 81  

in vitro Příspěvek č. 48

Ahoj! Všem jenž se zajímají o množení rostlin IN VITO
zde je jeden odkaz na množení masožravých rostlin.
Snad to někomu pomuže
http://www.labflytrap.com/in-vitro.html

A tady je prodej médijí pro pěstování IN VITRO
http://www.biotech.cz/cz/eshop/kata...ltivaci-rostlin

Old Post 01-05-2011 v 14:24 PM
ROBE je offline   Profil uživatele ROBE   Find more posts by ROBE   Foto galerie člena ROBE   Click here to Send ROBE a Private Message   Add ROBE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:29 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4102300 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív