Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » TAG: Pěstování pomocí opravdového Aerosolu (úvod do problematiky)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6 »
Vysokotlaké aeroponické pěstování:
Mě hodně zaujalo, půjdu do toho!
Mi připadá příliš komplikované, raději bych jel (jedu) nízkotlaké pseudo-aero.
Aeroponie není nic pro mě, zlatá hlína / hydro.
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 49

http://www.growmania.cz/aeroponicky...n-32-p-584.html

co tohle za stejnou cenu vice dir..... co nebudes potrebovat muzes zakryt. No taky si setrim do budoucnosti na tohleto. Pac co jsem videl tak kytky rostou jak nadopovane. myslim ze to ma cennu kupovat. Ale musis prikoupit i EC a PH metr a podobne serepeticky ktere taky nestoji dvacku

Old Post 10-01-2009 v 12:17 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 50

citace:
Původní příspěvek od D..omino
Hallo Growers :-D lidicki nemam moc skusenosti s aeroponiemi....ale co jsem tady videl ty systemy fakt mooc masakr!!!! jsou vsechny delane vlastni rukou....jak jsem rikal nejsem takovy expert. nasel jsem na netu nabidky kompletnich aeroponickych systemu......to jsou takove ty ,,pseudoaeroponie¨ jak to tady bylo psano???

např... http://www.growmania.cz/aeroponicky...on-8-p-582.html

Diky moc za pripadne odpovedi dost by me zajimaly vase nazory :-D

Adios and Let´s GROW :-D


Jo tohle pseudoaero(nizkotlaky) si můžeš poskládat i sám.

Old Post 10-01-2009 v 13:26 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 51

Podle me nema vubec vyznam kupovat hotovy systemy,potazmo boxy z growshopu,protoze za stejnej peniz si i chromej kolikrat postavi lepsi ....Amazon stoji 6000 a sou to jenom dve plastovy bedny(jakakoliv prepravka,maltovnik atp.),par rotacnich trysek(tusim ze 100kc/2ks od gardeny) a k tomu cerpadlo,ktery se jakosto nahradni cerpadlo k amazonu da v growshopu koupit pokud se dobre pamatuju za cca 1000Kc...Amazon 8 ma 4trysky(200Kc)+1000cerpadlo+nakej ten petak na nadobu=max 2 000 za material->4000
Kc over

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 11-01-2009 v 10:17 AM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HiGhLaNdEr
Stálý Člen

Karma uživatele HiGhLaNdEr - 89% PěstitelskáKarma uživatele HiGhLaNdEr - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 52

Nejsem v tom zběhlý, ale, jak to tu pročítam tak kořeny potřebujou vzduch a vodu, aero zařizuje vzduch a vodu pomocí mlhy. Takže mlhu lze udělat z vody pomocí trysky a čerpadla a také lze udělat mlhu pomocí talkového vzduchu a dýzy, podobně jako to dělají stříkací pistole na barvu. Nebo třewba fixírky na stříkání podvozků aut. Možná je snazší někde dát kompresesor na vzduch než řešit proč se dahý čerpadlo a tryska pořád zanáší solí z hnojiva,..

First Time Grower

Old Post 25-01-2009 v 12:35 PM
HiGhLaNdEr je offline   Profil uživatele HiGhLaNdEr   Find more posts by HiGhLaNdEr   Foto galerie člena HiGhLaNdEr   Click here to Send HiGhLaNdEr a Private Message   Add HiGhLaNdEr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alias04
Stálý Člen

Karma uživatele alias04 - 60% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 53

A co tak použít dýzu z dízloveho motoru, automechanici, prosím vás o vyjádření.

alias04

Old Post 28-01-2009 v 22:17 PM
alias04 je offline   Profil uživatele alias04   Find more posts by alias04   Foto galerie člena alias04   Click here to Send alias04 a Private Message   Add alias04 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HiGhLaNdEr
Stálý Člen

Karma uživatele HiGhLaNdEr - 89% PěstitelskáKarma uživatele HiGhLaNdEr - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 54

Dýza z motoru je konstruovaná jako tryska která se otevře při určitém tlaku tj. třeba 120bar pak stříkne a jak tlak pomine tak se uzavře. Mnohem vhodnější když jsme u těch aut mi přijde karburátor. je v něm difuzér a s hezkým větrákem to dělá aerosol.

First Time Grower

Old Post 31-01-2009 v 14:16 PM
HiGhLaNdEr je offline   Profil uživatele HiGhLaNdEr   Find more posts by HiGhLaNdEr   Foto galerie člena HiGhLaNdEr   Click here to Send HiGhLaNdEr a Private Message   Add HiGhLaNdEr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 55

Kompresor bude muset mit obrovskej tlak a vykon=hromada penez a bordelu.Ta fixirka podle me nikdy nedosahne tak meljch kapicek....

Popravde radsi jednou za cas proplachnu hadice cistou vodou a zainvestuju do filtru,nez abych krome lampy zivil este monstrozni kompresor,kterej bude delat kraval na celej barak.Myslims si,ze snaz utesnis rozvod vody s tlakem do 4baru,nez rozvod tlakovyho vzduchu s nekolikanasobne vyssim tlakem.....

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 31-01-2009 v 20:13 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HiGhLaNdEr
Stálý Člen

Karma uživatele HiGhLaNdEr - 89% PěstitelskáKarma uživatele HiGhLaNdEr - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 56

máš pravdu, taky co s tou spoustou vzduchu s aerosolem,....

First Time Grower

Old Post 31-01-2009 v 23:50 PM
HiGhLaNdEr je offline   Profil uživatele HiGhLaNdEr   Find more posts by HiGhLaNdEr   Foto galerie člena HiGhLaNdEr   Click here to Send HiGhLaNdEr a Private Message   Add HiGhLaNdEr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 57

AD čerpadla...

nepřemýšleli jste ned něčím takovým?
http://www.naradibartos.cz/domaci-v...o-gpi-9003.html

nebo levněji se zásobníkem
http://obchod.pumpa.cz/zbozi/38-mar...-domaci-vodarna
schválně nadhazuji tiché varianty... přijde mi to jako celkem efektní řešení oproti podle mě předražených hraček pro karavanový nadšence...


Edit: tadhleta dokonce dává tlak 3,5 -5 barů
http://www.obchodnet.cz/inshop/zbozi/(id-5000546)-vodarna-domaci-al-ko-hwm.html

Jednoduše... Výkonný, spolehlivý, tlakovka pomůže zneškodnit výpadky proudu (cykly vypnuto např. 5min zapnuto 1 min pomocí nějakýho systémku s ventilem, celý napájený z baterie) a o to že by to měnilo ph nebo vylučovalo něco škodlivýho bych se nebál, je to na pitnou vodu...

a nechat si od www.trysky.cz doporučit vhodnou trysku taky není žádnej problém...

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Naposledy upravil EricCartman 04-02-2009 v 00:11 AM

Old Post 03-02-2009 v 23:49 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 58

Ja osobne bych tak rychle neodsuzoval cerpadla pro karavany.
Precijenom lidi z IC-magu si na ne v threadech nestezovaly.Jedinej problem bych u nich videl ve vypinani a zapinani,coz se da ale vyresit dvema vetvema trysek a elektromagnetickym ventilem,pri stalym chodu nevidim duvod,proc by melo kykxnout,precijenom je konstruovany na cerpani vody v karavanu po nekolik let.K cerpadlu se da koupit expanzni nadoba,jako je u vodarny,ktera zamezi kolisani tlaku.
Co jsem zatim mel tu cest s par domacima vodarnama(cena kolem 10.000),tak ackoliv mely byt tichy,tak bejt s tim v mistnosti neblyo nic prijemnyho.Ackoliv se bude vodarna zapinat jen na kratkou dobu,aby natlakovala expanzku,porad mi prijde to cerpadlo zbytecne naddimenzovany.Precijenom 1400w a prutok 6000L/h,to je jako koupit Porsche a jezdit s nim padesatkou....Musim ale uznat,ze vodarna bude rozhodne poskytovat jistotu co se tyce dodavky vody...

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 04-02-2009 v 16:55 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 59

Nemyslím že by to byla až tak moc šílená varianta...

Když vezmeš elektriku, pokud to čerpadlo pojede 1/10 času tak u vodárny s 1000w motorem je to stejně jakoby ti vrnělo 100w čerpadlo non stop. to zas není tak hrozný,

kalkulace:
vodárna Mg4/1000 se čtyřstupňovým čerpadlem a 1000w motorem
(http://obchod.remont-cerpadla.cz/do...a-mg-4-inox-50l)
dává při základním nastavení tlaků v rozmezí 2-3,5bar (střední tlak dejmetomu pro jednoduchost odečtu z tabulky 2,5 bar) 60 litrů za minutu což poukd budem odebírat 6l za mintu (čtyři trysky 1,5 l/min) vychází na peroidu spínání čerpadla 1/10

Je to sice potvora veliká, ale asi si to nikdo nebude dávat k systému s 250w sodíkem tam jsou ty asi jediným a naštěstí dostačujícím řešením membránový čerpadla. Ovšem pro větší sytemky (600w a více) by tendhle setup mohl být dobrým řešením...

další výhoda je podle mě jednoduchost a spolehlivost, jakejkoliv šrobek, spojku, cokoli koupíte v každým hornbachu a povalí to roky.

Hlučnost bych zkusil pořešit zavřením do krabice z 22mm dřevotřísky a přidáním tlumícího mteriálu. podobně jak se to běžně dělá s ventilátorama...

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 08-02-2009 v 22:59 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 60

Přidávám čerpadlo pro zájemce o větší tlak a vyšší dodávku vody, s častějším spínáním stále velice tichého čerpadla
http://obchod.remont-cerpadla.cz/do...l&show_all=1#HD
oproti MG 4 INOX/50l má pětistupňové čerpadlo.

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 08-02-2009 v 23:21 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pan_chodny
Nový Člen

Karma uživatele pan_chodny - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 61

nejdřív jsem si koupil vodárnu http://www.nejlevnejsisekacky.cz/do...yal-p-1567.html
taky psali že extra tichá
možná v porovnání s jinýma ano, ale mít to v bytě by jste opravdu nechtěli ))
co se týká doby sepnutí - záleží kolik tam budete dávat těch trysek
já použil 8 trysek a spínalo mi to fakt dost často
1/10 proti karavanovému? HA HA HA
měl jsem poměr tak 1/3 max a vzhledem ke kraválu taky hnus
spotřeba 600-1500W u vodárny proti 60W u karavanového http://eshop.caravan.cz/scripts/pod...ti.php?IDZ=2414 se taky dost projeví
karavanové mám zapnuté v kuse a květinky si nestěžují

jednoznačně doporučuju karavanové

Old Post 10-03-2009 v 15:30 PM
pan_chodny je offline   Profil uživatele pan_chodny   Find more posts by pan_chodny   Foto galerie člena pan_chodny   Click here to Send pan_chodny a Private Message   Add pan_chodny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 62

Nikde nevidím že je extra tichá, dědeček ji má na chalupě a tichá rozhodně není...
použil jsi redukční ventil? nebo ztahoval jsi vypínací tlak? tedy pokud jsi jak předpokládám používal trysky gardena. Ty jsou konstuovány na tlak 1,5 bar, tadhle vodárna dává 1,5-3 takže zbytečně velkej průtok...
navíc nijak nezahrnuješ účinnost čerpadla... to co sis ty koupil je dost hloupý...

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 14-03-2009 v 15:24 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pan_chodny
Nový Člen

Karma uživatele pan_chodny - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 63

-tu vodárnu jsem kupoval přes web, už nevím který a tam psali že je tichá
-trysky gardena jsem používal
- redukční ventil jsem nepoužíval, protože všude se tady píše že je lepší dát tam větší talk, aby se snížila pravděpodobnost zanesení trysek (samozřejmě používám i filtr)

když porovnám to moje čerpadlo Shurflo Whisper King a tvoji vodárnu MG 4 INOX :
Shurflo:
spotřeba - 54W
regulovatelný výkon 2,1-3,5barů
termická pojistka
maximální průtok 10,2l/min (na 8 trysek v pohodě)
vestavený zpětný ventil
včetně vodní filtrace(i když tu jsem nahradil radši jinou )
5let záruka
malý rozměr


Inox:
spotřeba - 1000W (ale + je že nejede pořád)
zákl. nastavení tlaku (vyp/zap) 2-3,5barů (jde upravit)
automatická tepelná ochrana (stejně jako u Shurfla)
průtok 100l/min (u aera mi to přijde k ničemu, protože to tryskama stejně neprotlačíš)
zpětný ventil není součástí
jedno z nejtižších čerpadel na trhu(chtěl bych to porovnat na živo s Shurflem, ale vzhledem k výkonu určitě o dost hlučnější než karavanové)
záruka asi 2 roky
velké
pár minut nezávislé na elektřině (pár minut nemá význam)
nemá ochranu proti provozu na sucho - Shurflo mi hodněkrát jelo na sucho, a jede pořád jako nové

co se týká hluku, tak jsem trošku odizoloval hypertenký strop, pod čerpadlo hodil 1cm tlustou gumu a žádný soused si nestěžoval



tak jsem teda nepochopil v čem je to hloupý nákup?

Old Post 17-03-2009 v 17:57 PM
pan_chodny je offline   Profil uživatele pan_chodny   Find more posts by pan_chodny   Foto galerie člena pan_chodny   Click here to Send pan_chodny a Private Message   Add pan_chodny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pan_chodny
Nový Člen

Karma uživatele pan_chodny - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 64

jo a cena?

shurflo 4000
inox 8700

Old Post 17-03-2009 v 17:59 PM
pan_chodny je offline   Profil uživatele pan_chodny   Find more posts by pan_chodny   Foto galerie člena pan_chodny   Click here to Send pan_chodny a Private Message   Add pan_chodny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:41 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7286120 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív