Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Externí zvlhčovačka s neblerem
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
m16l1
Stálý Člen

Karma uživatele m16l1 - 89% PěstitelskáKarma uživatele m16l1 - 89% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 45  

Externí zvlhčovačka s neblerem Příspěvek č. 1






Externí zvlhčovačka s neblerem

Nic proti klasické zvlhčovačce. Ale má několik nevýhod - zabírá místo v boxu, má nádrž co vydrží tak na den, je to zařízení na 220V, které není zrovna stavěné do velkého vlhka. Krom toho je většinou konstruována tak, že vlhkost je spíš odsávána ventilací, než aby šla ke kytičkám. Ovšem pro ty, kteří potřebují mít vše naprosto schované, je to samozřejmě jediná volba.

Protože mi vyhovovala představa nebleru - zvolím si jakou chci nádobu, do boxu jde jen 12V, vlhko ničemu nevadí - pořídil jsem si od www.klecka.cz minineblera s 1 membránou + plovák. Nicméně i tento má několik mušek, které jsou nešikovné:
- nejde snadno regulovat
- má modrou diodu, která by mohla v noci rušit kytičky
- šplíchá vodu z nádoby ven

Regulaci by šlo vyřešit mech. spínacími hodinami - něco jako 15min. zapnuto, 15 min vypnuto. Modrou diodu lze zakrýt vrstvou černého laku, čepičkou od ventilku nebo něčím podobným. A šplíchání - z dvoulitrové láhve od vašeho oblíbeného nápoje uděláte stříšku nad plovák, aby voda tolik necákala.

Nicméně jsem měl i tak v boxu mokro a nádoba mi zabírala místo. Tak jsem se trochu zamyslel, a vymyslel to, co vidíte na fotkách - externí zvlhčovačku.

Potřebujeme:

velký kýbl s víkem - např. od malířské barvy
nebler
flexo hadice průměr 10cm
dvě spojky prům. 10cm a dvě spony na flexo trubku
nějaké nářadí + trocha zručnosti
lepidlo - stačí vteřinové
9 ks vázacích pásků na kabely
12V ventilátor - já použil pomaloběžný 12cm

Postup je velice jednoduchý - do víka vyřízneme dva otvory o průměru 10cm. Prasátka jako já použijí hrotovou páječku, kterou samozřejmě poté důkladně očistí. Do jednoho otvoru - ten bude výstupní - vložíme plastovou spojku na flexo hadice, a pájkou ji přivaříme tak, aby koukala z víka ven, ne dovnitř. Poté lehce zalejeme vaším oblíbeným lepidlem na plast. U druhého otvoru uděláme tři malé dírky a zrovna tak tři dírky uděláme do jednoho kolečka, které nám zbylo z řezání. Pomocí vázacích pásků připevníme tak, jak je vidět na foto - šířka otvoru je 2,5cm.

Třetí (malý)otvor, který mám já, je zbytečnost - ukázal se jako nedostatečný pro přívod dostatečného množství vzduchu do boxu.

Teď do kýble nalejeme vodu. Nasadíme flexo trubku, vstupním otvorem protáhneme kabel od zvlhčovačky a... uvědomíme si, že nám ještě nějaká práce chybí.

Do boxu do vstupního otvoru vsadíme druhou spojku na hadice a připevníme flexo trubku. Zevnitř ke vstupnímu otvoru přimontujeme ventilátor, který nasává vzduch ze zvlhčovačky do boxu. Pokud vzduch chceme trochu rozptýlit, použijeme opět kolečko, co nám zbylo z řezání, a vázací pásky - a vyrobíme rozptylovač vzduchu - viz foto. A poslední věc - pokud vám flexo tvoří stejný tvar jako mě - to znamená, že jde v nějaké části dolů, tak je docela vhodné v nejnižší části trubky (u mě je to před vstupem do boxu), udělat malou dírku a postavit pod ni misku, která bude zachytávat vodu, která se zkondenzovala v trubce. Pokud vám jde flexo jen nahoru, tak kondenzát steče zpět do nádoby s vodou.

No a to je vše. S výsledkem jsem velice spokojen, na box 120x52x41 (v š h), 150W MH to bohatě stačí, a na noc ji dokonce musím vypínat. I tak se vzduch (thanx virgill) lehce zvlhčí tím, jak jde kolem vodní hladiny v nádobě. Kýbl má dostatečnou velikost, takže v pohodě. Kdyby odešla membrána nebleru, dá se snadno vyměnit. A větší výkon se dá snadno dosáhnout neblerem s více membránami. Hlavní výhodu vidím v tom, že vzduch co přijde do boxu už je dostatečně vlhký, takže se vlhkost spíš rovnoměrně rozptýlí po boxu. A samozřejmě nádrž podle gusta a žádné zabírání prostoru v boxu.

Snad jsem alespoň někoho inspiroval, čekám vaše návrhy, vylepšení, připomínky, kritiku... a komu se chce tak může také chválit :-)

Naposledy upravil m16l1 10-05-2008 v 15:04 PM

Old Post 10-05-2008 v 10:17 AM
m16l1 je offline   Profil uživatele m16l1   Find more posts by m16l1   Foto galerie člena m16l1   Click here to Send m16l1 a Private Message   Add m16l1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m16l1
Stálý Člen

Karma uživatele m16l1 - 89% PěstitelskáKarma uživatele m16l1 - 89% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 2




Ještě přidám pár fotek. Jinak se mi v minulém příspěvku trochu pomíchaly, takže komentář k fotkám je:
1. příspěvek
- detail přichycení vstupního otvoru
- napojení na box
- rozptylování vzduchu od větráčku v boxu
- víko zespoda
- víko zeshora

2. příspěvek
- dva detaily víka a jeden celkový pohled

Old Post 10-05-2008 v 10:23 AM
m16l1 je offline   Profil uživatele m16l1   Find more posts by m16l1   Foto galerie člena m16l1   Click here to Send m16l1 a Private Message   Add m16l1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eba60
Nový Člen

Karma uživatele eba60 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 3

docela pěkný, líbí se mi to.Ale jak dlouho vydrží pracovat ten 12V větrák v takovém vlhku to nevím..Ale stojí pár korun , takže to zas tak vadit nebude.K+

Old Post 10-05-2008 v 11:04 AM
eba60 je offline   Profil uživatele eba60   Find more posts by eba60   Foto galerie člena eba60   Click here to Send eba60 a Private Message   Add eba60 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m16l1
Stálý Člen

Karma uživatele m16l1 - 89% PěstitelskáKarma uživatele m16l1 - 89% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 4

Pratele, diky za karmu.

Kdyby se nekdo zrucnejsi nahodou poustel do stavby neceho obdobneho, a mel chut trochu experimentovat, mam navrh:

Pridat do nadoby napousteci ventil s plovakem, ktery se pouziva ve WC nadrzkach, a k tomu pro jistotu nejaky prepadovy otvor s hadici do odpadu, kdyby v napoustecim ventilu odeslo tesneni. Realizovatelne je tohle opravdu asi jen v koupelne nebo ve sklepnich prostorach domku/chaty, ale zase by to byla super vychytavka pro lenochy :-)


Externí zvlhčovačka s neblerem

Old Post 10-05-2008 v 16:10 PM
m16l1 je offline   Profil uživatele m16l1   Find more posts by m16l1   Foto galerie člena m16l1   Click here to Send m16l1 a Private Message   Add m16l1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LateNightJamm
Stálý Člen

Karma uživatele LateNightJamm - 82% PěstitelskáKarma uživatele LateNightJamm - 82% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 5

Zdravim... vyvinul jsem doma velmi podobnou vec a uz ji s uspechem nekolik mesicu pouzivam... a mel bych pro tebe takovy zlepsujici postreh...

Vetrak prehod tak aby foukal vzduch z vneku do kyble a bude tlacit paru do skrine... zmensi se ti tak spotreba vetraku

Old Post 24-07-2008 v 09:17 AM
LateNightJamm je offline   Profil uživatele LateNightJamm   Find more posts by LateNightJamm   Foto galerie člena LateNightJamm   Click here to Send LateNightJamm a Private Message   Add LateNightJamm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HiGhLaNdEr
Stálý Člen

Karma uživatele HiGhLaNdEr - 89% PěstitelskáKarma uživatele HiGhLaNdEr - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 6

Je to moc pěkný. Já vymejšlel podobnou věc, akorát v tom kýblu bylo fontánkový čerpadlo a sprcha. Takže ta voda tam stříkala a kolem ní proudil vzduch. Pro větší výkon zvlhčovačky by to určitě bylo dobrý. Jinak včera jsem byl v obi, a mněli tam hezkou hračku. Krabička kolem 600Kč. A byl to spínač reagující na vhkost, původně určený k regulaci odvětrávání vlhkých místností. Takže mněl nastavitelnou vlhkost při které spíná. Nebyl by problém zařídit aby při nastavené vlhkosti rozepínal a tim vypínal zvlhčovačku.

First Time Grower

Old Post 04-09-2008 v 22:44 PM
HiGhLaNdEr je offline   Profil uživatele HiGhLaNdEr   Find more posts by HiGhLaNdEr   Foto galerie člena HiGhLaNdEr   Click here to Send HiGhLaNdEr a Private Message   Add HiGhLaNdEr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukasecek
Nový Člen

Karma uživatele lukasecek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 7

Zdarec. Neblera taky kupuju a mam i podobne situovanou skrin, co se tyce rozmeru... Je to fakt dobry, neco podobnyho sem hledal... Jenom bych rad mel jeden technickej dotaz ohledne umisteni vyvodu trubky do boxu.. Koukam, ze to mas nizko, tak me zajimalo, jak to bude, az ty kytky povyrostou treba...? Jestli to vsechno nebude pak hnat jenom k tem prednim, aby se taky neco dostalo na ty dalsi...? Jinak diky moc za radu, zkusim to vyrobit :-)

Old Post 22-01-2009 v 18:16 PM
lukasecek je offline   Profil uživatele lukasecek   Find more posts by lukasecek   Foto galerie člena lukasecek   Click here to Send lukasecek a Private Message   Add lukasecek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mari
Stálý Člen

Karma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 8

ahojj, nebler nebrat , membrana vydrzi jen chvilku , lepcejsi zvlhcovacka . hoj

Starlight sativa

Reverzni osmoza 0,0 ec, ph 6,0
Hindu Kush sklizeno
HASH PLANT® grow č. 3 , Plagron vs Hesi
1 in 400w
Začátky + Jack Flash
GALERIE

Old Post 22-01-2009 v 18:26 PM
mari je offline   Profil uživatele mari   Find more posts by mari   Foto galerie člena mari   Click here to Send mari a Private Message   Add mari to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mari! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukasecek
Nový Člen

Karma uživatele lukasecek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 9

Tim chvilku myslis jak dlouho? :-) Ma jeste nekdo podobnou zkusenost? Ja uz ho mam totiz objednanyho...

Old Post 22-01-2009 v 18:49 PM
lukasecek je offline   Profil uživatele lukasecek   Find more posts by lukasecek   Foto galerie člena lukasecek   Click here to Send lukasecek a Private Message   Add lukasecek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mari
Stálý Člen

Karma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od lukasecek
Tim chvilku myslis jak dlouho? :-) Ma jeste nekdo podobnou zkusenost? Ja uz ho mam totiz objednanyho...


myslim ze po mesici odesla membrana a cena novy membrany byla vysoka, vratil sem ho a hned si koupil zvlhcovacku tucnaka v tesku za litr a funguje super, hojj

Starlight sativa

Reverzni osmoza 0,0 ec, ph 6,0
Hindu Kush sklizeno
HASH PLANT® grow č. 3 , Plagron vs Hesi
1 in 400w
Začátky + Jack Flash
GALERIE

Old Post 22-01-2009 v 18:56 PM
mari je offline   Profil uživatele mari   Find more posts by mari   Foto galerie člena mari   Click here to Send mari a Private Message   Add mari to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mari! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukasecek
Nový Člen

Karma uživatele lukasecek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 11

Dobre, dejme tomu ze budu mit jinou zvlhcovacku... jak je to s tim umistenim? Kam by se mel dat vyvod? Diky moc ;.)

Old Post 22-01-2009 v 19:24 PM
lukasecek je offline   Profil uživatele lukasecek   Find more posts by lukasecek   Foto galerie člena lukasecek   Click here to Send lukasecek a Private Message   Add lukasecek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukasecek
Nový Člen

Karma uživatele lukasecek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 12

Ahojte... Premejslel sem nad zrealizovanim toho planu znovu... Neblera mam, udelam to presne takhle, jak je to tu popsany... jako odtah mam 100mm vetracek 105 m3/h... skrin ma objem 0,3 m3... jako pritah vzduchu do skrine bych to vyresil tak, ze bych to tahl rovnou pres toho neblera, kterej by byl stridave zaplej a stridave vyplej... nojo.. jenze me napadlo... zustane tam vubec naka vlhkost? preci jenom ten vetracek je sice nejslabsi jakej sem sehnal, ale ma velkej vykon.. Ale zas nadruhou stranu, cim vic vzduchu, tim vic adidas... Mne pride, ze se ten vlhkej vzduch zas hned odvetra... nebo ne? Diky moc za odpoved... Docela by mi tohle pomohlo

Old Post 24-01-2009 v 21:18 PM
lukasecek je offline   Profil uživatele lukasecek   Find more posts by lukasecek   Foto galerie člena lukasecek   Click here to Send lukasecek a Private Message   Add lukasecek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deluxe
Stálý Člen

Karma uživatele Deluxe - 47% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 13

to je na zvlhcovacku dost silny prietok vzduchu .. a aku dlhu mas hadicu privod ? aby to vo finale nebol len vetrak co fuka 10% vlhkost do vnutra

Old Post 01-02-2009 v 14:48 PM
Deluxe je offline   Profil uživatele Deluxe   Find more posts by Deluxe   Foto galerie člena Deluxe   Click here to Send Deluxe a Private Message   Add Deluxe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deluxe
Stálý Člen

Karma uživatele Deluxe - 47% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 14

a aku vlhkost mas teraz v boxe?

Old Post 01-02-2009 v 14:50 PM
Deluxe je offline   Profil uživatele Deluxe   Find more posts by Deluxe   Foto galerie člena Deluxe   Click here to Send Deluxe a Private Message   Add Deluxe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukasecek
Nový Člen

Karma uživatele lukasecek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 15

Teprve sem to v patek vsechno zapojil a budu to merit, cekam jenom az mi prijde vlhkomer kterej sem si obednal.. pak kdyztak napisu.. Jinal tu bednu s vodou mam spojenou metrovou hadici, ale neni uplne napnuta, videl bych to tak na 40 cm... uvidim jak to bude fungovat v praxi... vetracky mam na trafu tak jim kdyztak snizim voltaz...

Old Post 01-02-2009 v 16:20 PM
lukasecek je offline   Profil uživatele lukasecek   Find more posts by lukasecek   Foto galerie člena lukasecek   Click here to Send lukasecek a Private Message   Add lukasecek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deluxe
Stálý Člen

Karma uživatele Deluxe - 47% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 16

daj ten vetrak na ten zelenej krit aby fukal smurom do vedra .. ale musis tu stredovu dieru zavriet..

Old Post 02-02-2009 v 11:55 AM
Deluxe je offline   Profil uživatele Deluxe   Find more posts by Deluxe   Foto galerie člena Deluxe   Click here to Send Deluxe a Private Message   Add Deluxe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:02 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
12-08-2009 - externí zvlhčovačka s neblerem - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6297780 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív