Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Mocné měření účinnosti některých stínidel
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
kseroks
Stálý Člen

Karma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 140 

Nápad mocné měření účinnosti některých stínidel Příspěvek č. 1



Zdravim všechny po po proštudování některejch FÓR o stínidlech a hádkách zda to či ono sem se rozhodl proměřit luxmetrem pár stínidel co mám k dispozici. Měření je to čistě orientační dělaný za pomoci jedný latě, metru a 2 easyrolleru, tak doufam že se tu do mě nikdo nepustí že to nejni dělaný v laboratoři pod...
U každýho stínidla uvedu 6 hodnot v lumenech, kde byly naměřeny je doufám patrné z obrázku (sry..mam k dispozici jenom wokňácký malování)
Pro jistotu první 3 hodnoty sou vzdálenosti v cm přímo pod výbojkou 4 a 5 jsou v 50 cm pod výbojkou 30 a 50 cm doleva a 6 je 30cm pod výbojkou a 50cm vlevo od výbojky (uff).
Meřeno luxmetrem milwaukee SM700, nová výbojka philips 400w master son-t pia greenpower, výrobce udává svítivost 58500 lm.

Nastoupily proti sobě HOBBY STUCCO 40 x 50 cm
http://www.naturaltechnologies.cz/d...?iid=430&cid=83

1. 55000lm
2. 37000lm
3. 27500lm
4. 16000lm
5. 9000lm
6. 9000lm

Standartní jedno z nejlevnějších stínidel,odraz se jeví vcelku dobře na středu přímo pod výbojkou, avšak v krajích výrazně ztrácí na efektivitě


Maxilight hammered
http://www.naturaltechnologies.cz/d...?iid=432&cid=83

1. 87000lm
2. 53000lm
3. 37000lm
4. 23000lm
5. 10500lm
6. 13000lm

Příjemě překvapilo, tyhle hodnoty sem nečekal, myslim že pro menší prostory tak do 250 w nejlepší volba, podle hodnot 2 a 4 je vidět že do větší hloubky dost ztrácí, ale po krajích při hloubce cca 30 cm budou hodnoty bezkonkurenční čili na prostor cca 60 x 60 ideal

coltube na 400w

1. 67000lm
2. 45000lm
3. 30000lm
4. 19000lm
5. 13000lm
6. 19000lm

I tady jsem byl překvapenej, protože cooltubu moc nemusim a o jejím odrazu jsem si myslel svý. Z hodnot bych odvodil že víceméně osvětlí cca 1 čtvereční metr i když ne zrovna pravidelně v krajích ztrácí ale ne tak moc jako hobby což jsem opravdu nečekal. Ještě nutno dodat že se jedná o cooltubu půlkulatýn stínidlem (neni tam taková ta stříška vevnitř).

přidávám měření cooltube se stříškou

1.85000lm
2.52000lm
3.36000lm
4.24000lm
5.12000lm
6.12000lm

Adjust-a-wing medium (co nejméně rozevřený)
http://www.naturaltechnologies.cz/d...?iid=434&cid=83
1. 38000lm
2. 24000lm
3. 17000lm
4. 18000lm
5. 25000lm
6. 23000lm

U a wingu jsem byl zpočátku dost zklamanej hodnotama přímo pod výbojkou, kde ho hladce přesvítí (přeodrazí??) i hobby, ovšem v krajích adjust zvládne to co žádné jiné stínidlo z těchto testovaných, když porovnáme hodnoty 2 , 5 a 6 zjistíme že nám relativně stejnoměrně osvítí cca 1 čtvereční metr a vzhledem k tomu že se dá ještě rozevřít myslim že je skutečně schopen osvítit větší prostor.
Dále bylo provedeno měření a wingu s tepelnym štítem kdy po instalování štítu došlo ke snížení hodnot přímo pod výbojkou o více než polovinu za cenu lehkého zvýšení odrazu po krajích a zárověň
se významě snížilo teplo pod výbojkou. Přínos vidím pouze ve snížení tepla kdy můžeme dát lampu blíže ke kytkám (k čemu ale když odraz světla je 2 krát menší???)


rád bych zkusil proměřit i industrie slunečník apod bohužel nejsou k dispozici tak snad někdy příště....................


takže pro všechny co chtěli změřit vyzařování výbojky ve vertikální poloze bez stínítka přidávám schéma:

setup je stejnej jako při měření stínidel:

1.36000 lm
2.20000 lm
3.58000 lm
4.39000 lm
5.11000 lm
6.7500 lm

dik za info 6ka je opravená pochopitelně je to 7500 lumenů jinak číslo 3 je skutečně 58000 lm taky jsem čekal že přímo pod výbojkou naměřím méně avšak luxmetr vyplodit toto logicky bych čekal že po boku výbojky bude žáření silnější ?????co z toho vyvozovat?????

Naposledy upravil kseroks 29-12-2008 v 13:06 PM

Old Post 11-12-2008 v 13:03 PM
kseroks je offline   Profil uživatele kseroks   Find more posts by kseroks   Foto galerie člena kseroks   Click here to Send kseroks a Private Message   Add kseroks to your buddy list     Navštiv homepage uživatele kseroks! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 2

Super topic, jenom škoda, že nemáš i tu novější CT. Pokud by jsi ten test ještě opakoval, nemohl by jsi prosím přidat ještě alespoň jedno měření mezi 1 a 6? Jako 250kař bych ho ocenil. Nebo to můžeš taky zkusit změřit do stran podél výbojky.

Nicméně podle mě ty nízká hodnota 1 pod výbojkou u wingů je IMHO naopak dobrá, protože to značí, že to fakt dobře to světlo rozptýlilo (to co to ubralo na středu dalo do stran, možná by bylo zajímavé všechny ty hodnoty zprůměrovat).

Čím jsou ty čísla po ploše blíž k sobě, tím teda lépe.

No a takový Maxilight hammered je na tom taky naopak blbě, protože pod výbojkou to přesvěcuje a na okrajích je o to méně.

Stínidla se přeci používají právě proto aby co nejvíc rovnoměrně pokryly celou pěstební plochu a ne proto, aby veškerou svojí světelnou energii soustředilo do středu pod výbojku.

K+

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 11-12-2008 v 13:51 PM

Old Post 11-12-2008 v 13:28 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

zajimavy, pokud by jsi delal test este jednou, mohl bys skusit merit pri vertikalni poloze vybojky(samozrejme bez stinidla ).

Old Post 11-12-2008 v 14:16 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kseroks
Stálý Člen

Karma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 140 

Příspěvek č. 4

joo vsem dik za K měření ještě jednou zopakuju stím že jedno měření provedu mezi bodem 1 a 6 a sem zvědavej co vyvede maxilight protože tipuju že se hodně přiblíží k hodnotě 2 ale uvidíme..........zkusim to zvládnout zejtra jenom todle mi zabralo puku dne.............

Old Post 11-12-2008 v 15:41 PM
kseroks je offline   Profil uživatele kseroks   Find more posts by kseroks   Foto galerie člena kseroks   Click here to Send kseroks a Private Message   Add kseroks to your buddy list     Navštiv homepage uživatele kseroks! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 5

kseroks:

Za snahu ti určite patrí k+, ale teraz som ešte viac zneistený, či zaobstarať heatshield, alebo nie.

Marihuana je dar.

Old Post 11-12-2008 v 16:54 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaid
Stálý Člen

Karma uživatele jaid - 86% PěstitelskáKarma uživatele jaid - 86% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 108  

Příspěvek č. 6

no vertikalne meranie bi ma tiez zaujimalo ,kazdopadne k+

Old Post 13-12-2008 v 16:30 PM
jaid je offline   Profil uživatele jaid   Find more posts by jaid   Foto galerie člena jaid   Click here to Send jaid a Private Message   Add jaid to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zadir
Stálý Člen

Karma uživatele Zadir - 33% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 7

kseroks: mereni zajimavy, ale pokud mas jeste moznost zmer prosim to 4kilo vertikalne poveseny, vzd. od vybojky cca 30-40cm a nahoru od objimky cca 20cm, dolu od objimky tak 40! evidentne nejsem sam koho to dost zajima. treba zjistis, ze i bez stinitka cesta vede...

Old Post 14-12-2008 v 15:21 PM
Zadir je offline   Profil uživatele Zadir   Find more posts by Zadir   Foto galerie člena Zadir   Click here to Send Zadir a Private Message   Add Zadir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
el barto
Nový Člen

Karma uživatele el barto - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 8

Sry ale neměla by být ta 6. spíš 7500lm? Toto se mi moc nezdá

Old Post 16-12-2008 v 13:51 PM
el barto je offline   Profil uživatele el barto   Find more posts by el barto   Foto galerie člena el barto   Click here to Send el barto a Private Message   Add el barto to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LIPEENO
Stálý Člen

Karma uživatele LIPEENO - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 9

jj me se totiz nezda bez stinitka ani 3ka

kritika kritiky kritizuje kritičnost kritického kriteria a člověk ví jen co chce vědět ,a tak to nové bude jájista stále jen kritizovat, jinak to nebude jinak to nevidím a že si zahulím?, za to se nestydím Lipeeno

Old Post 16-12-2008 v 14:11 PM
LIPEENO je offline   Profil uživatele LIPEENO   Find more posts by LIPEENO   Foto galerie člena LIPEENO   Click here to Send LIPEENO a Private Message   Add LIPEENO to your buddy list     Navštiv homepage uživatele LIPEENO! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zadir
Stálý Člen

Karma uživatele Zadir - 33% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 10

Kseroks: parada chlape, rychla reakce, K+ leti! Ty hodnoty u vertikalu pod vybojkou me taky prekvapily. Z toho plyne, ze pri vertikalu se rozhodne vyplati umistit rostlinu i primo pod vybojku, nebo udelat celej kosik, V-BOG se tomu tusim rika. jen skoda, ze se nepodarilo zmerit i hodnoty trochu vys, nez c.1 a 2.

Old Post 16-12-2008 v 19:13 PM
Zadir je offline   Profil uživatele Zadir   Find more posts by Zadir   Foto galerie člena Zadir   Click here to Send Zadir a Private Message   Add Zadir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 11

wow... paráda... tomuhle se říká co slovo to užitečná informace.... jenom se mi nezdají ty vertikální polohy.... já když se do výbojky dívám z boku tak mě stoho bolí omnoho víc oči než když se dívám do té špičky... (doufám že víte o čem mluvím) překvapila mě i CT... nejsem zastánce této metody ale vypadá to fakt super... možná pouvažuju o CT k mé 150tce :-D
K+

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 16-12-2008 v 19:30 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kseroks
Stálý Člen

Karma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 140 

Příspěvek č. 12

jinak co se tyce te CT tak tak ta s tou striskou mela takovej jinej plech byl spis takovej podobnej jako ma adjust takovy drobny lisovani v prumeru par mm, kdezto ta prvni ho mela hladkej a to lisovani delany spis jako takovy sirsi mapy(neob spis plastve????) tak nevim jestli ty rozdilny hodnoty nebudou spis tim....

ty hodnoty pod vybojkou to sem taky cumel este jednou sem sem to promeril kdyz sem meril tu 2hou ct a hodnoty byly dost podobny.....

jinak do casu zmerim hodnoty u objimky a nadni.........

Old Post 16-12-2008 v 21:04 PM
kseroks je offline   Profil uživatele kseroks   Find more posts by kseroks   Foto galerie člena kseroks   Click here to Send kseroks a Private Message   Add kseroks to your buddy list     Navštiv homepage uživatele kseroks! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sar
Stálý Člen

Karma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% PěstitelskáKarma uživatele Sar - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 51 

Příspěvek č. 13

Zdar chlape,

pár návrhů...

začal bych tím že bych rád kdybys udělal měření pro více watáží...

chtělo by to i fotky...
třeba: první by byla 250w k tomu těch 5 meření(CT,CT se stříškou, ..., ..)

další by byl 400W a zas...
chápeš? jinak dost mě zaujal ten vertikal, tomu se těžko věří....

Dík Sar

Život má ten smysl, který mu dáme.......Let´s GO!

R.I.P. PPP

Old Post 21-12-2008 v 20:21 PM
Sar je offline   Profil uživatele Sar   Find more posts by Sar   Foto galerie člena Sar   Click here to Send Sar a Private Message   Add Sar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

prave kamos co jede taky vertikal, tak ma kytku v poloze 3-4 a rikal ze je vzdycky nejlepsi, ale cim je to zpusobeno..

Old Post 21-12-2008 v 22:05 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kseroks
Stálý Člen

Karma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 140 

Příspěvek č. 15

jus tak merit to pro vice vattazi mi prijde zbytecny, silnejsi vybojka ma akorat vyssi svitivost tzn hodnoty namereny u odrazu budou veci primo umerne svitivosti vybojky ale zprumerovano to bude vzdy totozny............davat fotky mi prijde taky zbytecny pro predstavu o jaky stinidla se jedna sem tam prihodil odkazy......no a co se tyka vertikalu tak z toho sem jelen...............taky sem tem hodnotam nechtel verit ale promeroval sem to nekolikrat a vyzdy to bylo stejny a cim je to zpusobeno opravdu nevim nejni tu nekde nejakej EXPERT na vybojky...............????????????

Old Post 22-12-2008 v 08:54 AM
kseroks je offline   Profil uživatele kseroks   Find more posts by kseroks   Foto galerie člena kseroks   Click here to Send kseroks a Private Message   Add kseroks to your buddy list     Navštiv homepage uživatele kseroks! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moonspell
Nový Člen

Karma uživatele moonspell - 23% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 16

bezva prace chlape..
nemel bys moznost nejak vyzkouset SUNRAIN? mne se to od pohledu moc libi jen si nejsem jistej jestli je to ve finale lepsi nebo horsi..pod vybojko to hazi dost velkej stin mi prijde..

Old Post 02-01-2009 v 08:57 AM
moonspell je offline   Profil uživatele moonspell   Find more posts by moonspell   Foto galerie člena moonspell   Click here to Send moonspell a Private Message   Add moonspell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:25 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6055460 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív