Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Jerryho mrazak 150W do hlíny od začátku do konce
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2

Chtěli by jste sledovat on-line přenost přes web z indooru ?
This poll is closed.
Jasně, bylo by to zajímavý 38 62.30%
Nemám zájem, kdo by na to koukal 4 6.56%
Možná, záleželo by na provedení 18 29.51%
To už tady někdy, někde bylo 1 1.64%
Total: 61 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
greenjerry
Stálý Člen

Karma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 192  

Jerryho mrazak 150W do hlíny od začátku do konce Příspěvek č. 1


Zdravím příznivce mikropěstování a groweru obecně, po delší odmlce se vracím zpět. Moje předchozí sezony jsem mel na 250W a chvílema i na 400 ale přehodnotil jsem situaci a snížil jsem watáž z několika důvodů a primárních požadavků:

1) Menší spotřeba energie, přece jen 150W je v domácnosti zanedbatelné a domácí nemůže nic namítat
2) Nová skříň, tedy mrazák by měl být navenek hezký jako součást kuchyně, tak aby nebudil moc pozornosti kolemjdoucích návštěv
3) Přece jen to pěstuji výhradně pro mou osobní potřebu a minulé množství bylo přes limit který sem nebyl schopen konzumovat, po delší době ztrácel výpěstek na chuti, ale taky nemusím být denně zhulenej.

Již delší dobu koketuji s myšlenkou postavit to do mrazáku, ideální barva a povrchová úprava, rozměry akorát, těsnost proti světlu a možná i pachu, na smeťáku jsem si pro něj dojel a s historkou že to chci do sklepa na brambory jsem ho dostal zadara dle vlastního výběru.

Dovezl, demontoval komresor a vypustil tu sračku z trubek, šuple a starý kompresor jsem jim vrátil.

Začala přestavba která popravdě byla těžší než jsem čekal, ale výsledek je snad dobrej, nejhorší bylo dostat ze zadní stěny mrazáku krycí plech nůžkama na plech a vykompenzovat "schod" na dne mrazáku pro kompresor, bakonec jsem to udělal tak že jsem komplet cele dno vyřízl a vykuchal pěnu, a namontoval jsem tam lamino uřízlé v Baumaxu na míru, nakonec vylepil igelitem kvůli protékání vody (chystám udělat pozink misku ale nebyl zatím čas). mimo jiné se zvětšila ideální výška celého prostoru. Nyní jsou vnitřní rozměry cca 45x50x90 cm.

Odtah zezadu zajišťuje ventilátor do koupelen průměr 100mm a průtm cca 100m3/hod a zepředu jsem nakonec umístil také podobný, kvůli teplotě která se mi teď drží přesně u kytek +- 30 oC. Větráky jsem v akci kupoval za 200 Kč/ks Hornbach, koupil jsem take skvělou hračku na měření venkovní a vnitřní teploty s vlhkosti, s pamatovákem na jejich maxima a minima za 350 Kč taky v Hornbachu.

Jerryho mrazák 150W do hlíny od začátku do konce
2nd INDOOR Hlina 2xSAGE 2xJH / SHC 250W
1st INDOOR / 7xG13 / SoG / hlína / SHC 250W

Old Post 20-11-2008 v 10:45 AM
greenjerry je offline   Profil uživatele greenjerry   Find more posts by greenjerry   Foto galerie člena greenjerry   Click here to Send greenjerry a Private Message   Add greenjerry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greenjerry
Stálý Člen

Karma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 192  

Příspěvek č. 2


Bohužel netuším proč mohu připojit jen jednu foto tak to rozložím do více příspěvků ... zde foto rozpáraného mrazáku

Jerryho mrazák 150W do hlíny od začátku do konce
2nd INDOOR Hlina 2xSAGE 2xJH / SHC 250W
1st INDOOR / 7xG13 / SoG / hlína / SHC 250W

Old Post 20-11-2008 v 10:57 AM
greenjerry je offline   Profil uživatele greenjerry   Find more posts by greenjerry   Foto galerie člena greenjerry   Click here to Send greenjerry a Private Message   Add greenjerry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greenjerry
Stálý Člen

Karma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 192  

Příspěvek č. 3


mrazák po rekonstrukci s detailem termo-hygro metru

Jerryho mrazák 150W do hlíny od začátku do konce
2nd INDOOR Hlina 2xSAGE 2xJH / SHC 250W
1st INDOOR / 7xG13 / SoG / hlína / SHC 250W

Old Post 20-11-2008 v 10:59 AM
greenjerry je offline   Profil uživatele greenjerry   Find more posts by greenjerry   Foto galerie člena greenjerry   Click here to Send greenjerry a Private Message   Add greenjerry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greenjerry
Stálý Člen

Karma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 192  

Příspěvek č. 4


No nakonec jsem dosadil osazenstvo 4 rizku, 1x Jack Flash, 1x GWS, 2x Mountauin Jam, řízky byli ve zbědovaném stavu ale už se chytli a maj se dobře. Chtěl jsem ruzné druhy na zkoušky výnosnosti a chuti, nicméně je mi jasné že bych asi měl nasadit mříž SCroG pro větší výnos a to není moc dobré kombinovat různě modely, ale nechám se překvapit, doufám že mi dobře poslouží i kolejníce od šuplíků z mrazáku.

Květníky jsem koupil 11l černé v growshopu ale byl jsem kvuli velikosti nucen seříznout horní okraj jinak se nevejdou, také trochu sem prohloupil když jsem je hned dal do velkeho květníku ale doufám že to nebude tak fatální, když odečtu drenáž z keramzitu zabalenou do netkané tkaniny, tak si myslím že půda má celkový objem cca 8-9 litrů.

Jako půdní mix jsem koupil Plagron royal mix 50l, nechtělo se mi to zase míchat růčo, a věřím že to bude kvalitní médium. Keramzit jsem několikrát propláchnul od špíny v horké vodě (pěknej humáč) a hlínu jsem přece jen vždy po dávkách v mikrovlnce povařil na 850W a 2minuty, nehodlám nic riskovat

Jerryho mrazák 150W do hlíny od začátku do konce
2nd INDOOR Hlina 2xSAGE 2xJH / SHC 250W
1st INDOOR / 7xG13 / SoG / hlína / SHC 250W

Old Post 20-11-2008 v 11:11 AM
greenjerry je offline   Profil uživatele greenjerry   Find more posts by greenjerry   Foto galerie člena greenjerry   Click here to Send greenjerry a Private Message   Add greenjerry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greenjerry
Stálý Člen

Karma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 192  

3. DEN Růstu Příspěvek č. 5


Jakmile to šlo kytky jsem štípl ať se holky hezky větví.

Svítím na ně jak už sem psal výbojkou 150W Osram SON-T a na květ mám přichystáno 150W GIB Lighting HPS, možná bych do posledního týdne nasadil i 250W ale to se ještě uvidí.

stínítko jsem ještě opatřil ofukem z PC-větráku, který snížil celkovou teplotu o 3 oC (zjištěno měřením)

Vlhkost kolisá někde mezi 50 a 60%, větráky jedou furt a částečně tak plní i funkci ofuku kytek. Kytky rosím rozprašovačem několikrát denně.

Hnojivo mám AH Dutch Formula a zatím sem pohnojil zálivkou s poloviční dávkou protože si myslím že kytí maj zatím vše potřebné z půdy. Dnes večer jsem také ještě na noční fázi postříkal Plagron Phytaminem. Kytím to jasně prospělo a vše zatím bez komplikací. Na konečnou fázi chystám ještě Final soloution.

Jerryho mrazák 150W do hlíny od začátku do konce
2nd INDOOR Hlina 2xSAGE 2xJH / SHC 250W
1st INDOOR / 7xG13 / SoG / hlína / SHC 250W

Old Post 20-11-2008 v 11:30 AM
greenjerry je offline   Profil uživatele greenjerry   Find more posts by greenjerry   Foto galerie člena greenjerry   Click here to Send greenjerry a Private Message   Add greenjerry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hulin2
Nový Člen

Karma uživatele Hulin2 - 9% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 6

Čau..zrovna se chystám taky na lednici 150W ale schod vzadu nechám a lampu dám vertikálně do tuby dozadu na ten schod a pojedu takovej vertikal do půlkruhu..Jinak ty to máš pěkný, nemáš nějakou fotku celýho vnitřku?

Old Post 20-11-2008 v 11:40 AM
Hulin2 je offline   Profil uživatele Hulin2   Find more posts by Hulin2   Foto galerie člena Hulin2   Click here to Send Hulin2 a Private Message   Add Hulin2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Hod se nějakou fotku jak to vypadá uvnitř

Old Post 20-11-2008 v 13:07 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greenjerry
Stálý Člen

Karma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 192  

Příspěvek č. 8


Takže připojuji foto celkového pohledu do skříně a 8. dne růstu kytí, Plagron Phytamin se osvědčil a kytkam to prospívá.

Jerryho mrazák 150W do hlíny od začátku do konce
2nd INDOOR Hlina 2xSAGE 2xJH / SHC 250W
1st INDOOR / 7xG13 / SoG / hlína / SHC 250W

Old Post 21-11-2008 v 20:08 PM
greenjerry je offline   Profil uživatele greenjerry   Find more posts by greenjerry   Foto galerie člena greenjerry   Click here to Send greenjerry a Private Message   Add greenjerry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

nazdarek,pekna robotka ta tvoja elegantna chladnicka.na zaciatku si pisal ze mas teplotu +-30,potom ze si ju znizil este o 3 stupne.cize teraz tam mas okolo +-27?a to si meral celkovo v priestore, ci pri vrcholkoch?

Old Post 21-11-2008 v 20:16 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greenjerry
Stálý Člen

Karma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 192  

Příspěvek č. 10


Teplota nyní celkově se drží okolo 30 oC (stoupá a klesá +- 0,5 oC) i s ofukem výbojky, jen jsem měřil jakou učinnost má ten ofuk ... bez něho stoupla teplota o 3 oC a po zapnuti se teplota vrátila, Testoval jsem to ještě před montáží toho předního nasávání, nechtěl jsem ho dělat, ale bylo nutné protože jinak byla teplota moc vysoká (až 40 oC). Teplotu a vlhkost měřím tou drátovou sondou přesně u vrcholu kytek, zabodnutá vedle jedné kytky na špejli do hlíny. viz foto.

Jerryho mrazák 150W do hlíny od začátku do konce
2nd INDOOR Hlina 2xSAGE 2xJH / SHC 250W
1st INDOOR / 7xG13 / SoG / hlína / SHC 250W

Old Post 21-11-2008 v 20:23 PM
greenjerry je offline   Profil uživatele greenjerry   Find more posts by greenjerry   Foto galerie člena greenjerry   Click here to Send greenjerry a Private Message   Add greenjerry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 11

čau , k tomu čidlu : izolepou to přilep k špejli (pak to všude líp drži) a posuň ho víc doleva a tak o 1-2cm víš a pak dostaneš teplotu která může být u vrcholků... nebo když to už budeš mít na te špejli tak tu špejli zapíchni do zeminy tak aby čidlo bylo u njákýho vrcholku.... já to totiž měl takhle "dole taky" teplota 31 stupňů tak sem si říkal pohoda párek dal sem to víš a hned tam bylo 35.....

jinak kytky se mi zdají njáký skroucený.... hlavně ta v levo vzadu možná to je teplotou? nebo si je akorát před focením zalil a ona se trochu zvěšela....

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 21-11-2008 v 21:13 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

jj aj mne sa zdali tie listy jemne pokrutene preto som aj pisal o tej teplote a tiez si myslim ze to cidlo by si pytalo trosku zvyhnut vysie aspon budes mat presnejsi udaj.growu zdar

Old Post 21-11-2008 v 22:44 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greenjerry
Stálý Člen

Karma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 192  

Příspěvek č. 13

no není to možná na té fotce úplně nejlíp vidět a asi to vypadá že je to dole, ale přesně jak píšete je to již udělané, je to přilepené na špejli, černou izolepou zapichnuté vprostřed mezi těma dvěma kytkama v jejich nejvyšší výšce (možná trochu kytí trošku už povyskočila, tak až budu u toho trochu povytáhnu)

Jerryho mrazák 150W do hlíny od začátku do konce
2nd INDOOR Hlina 2xSAGE 2xJH / SHC 250W
1st INDOOR / 7xG13 / SoG / hlína / SHC 250W

Old Post 21-11-2008 v 22:59 PM
greenjerry je offline   Profil uživatele greenjerry   Find more posts by greenjerry   Foto galerie člena greenjerry   Click here to Send greenjerry a Private Message   Add greenjerry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greenjerry
Stálý Člen

Karma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% PěstitelskáKarma uživatele greenjerry - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 192  

Příspěvek č. 14


Takže přináším malý report z 11 dne růstu, večer kytičky ještě jednou štípnu, Dnes jsem jim dopřál novou výbojku 150W MH GIB Lighting s modrým spektrem, kytí už pěkně smrdí. Jen vlhkost se drží nízko okolo 42%

Jerryho mrazák 150W do hlíny od začátku do konce
2nd INDOOR Hlina 2xSAGE 2xJH / SHC 250W
1st INDOOR / 7xG13 / SoG / hlína / SHC 250W

Old Post 24-11-2008 v 15:26 PM
greenjerry je offline   Profil uživatele greenjerry   Find more posts by greenjerry   Foto galerie člena greenjerry   Click here to Send greenjerry a Private Message   Add greenjerry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zimmfi
Nový Člen

Karma uživatele zimmfi - 23% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 20 

Příspěvek č. 15

pěkna lednička su zvědavej na vínos tohle totiž už není 250w

Old Post 27-11-2008 v 20:35 PM
zimmfi je offline   Profil uživatele zimmfi   Find more posts by zimmfi   Foto galerie člena zimmfi   Click here to Send zimmfi a Private Message   Add zimmfi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukapa
Stálý Člen

Karma uživatele lukapa - 84% PěstitelskáKarma uživatele lukapa - 84% PěstitelskáKarma uživatele lukapa - 84% PěstitelskáKarma uživatele lukapa - 84% PěstitelskáKarma uživatele lukapa - 84% PěstitelskáKarma uživatele lukapa - 84% PěstitelskáKarma uživatele lukapa - 84% PěstitelskáKarma uživatele lukapa - 84% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 221  

Příspěvek č. 16

jé asi jsem to přehlíd, ale kolik máš teda tu vlhkost? stejně bych je připlác petkama, ale vypada že rostou pěkně i tak. jsem fanda 150w.. jo a mohl by jsi vyblejsknout jak vypadá ten super měřák..

70w sodik--Bubble gum
70w sodik--Heavy duty fruity

Old Post 27-11-2008 v 21:43 PM
lukapa je offline   Profil uživatele lukapa   Find more posts by lukapa   Foto galerie člena lukapa   Click here to Send lukapa a Private Message   Add lukapa to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lukapa! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9703490 seconds with 39 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív