Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Flushing, proplach před sklizní.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
"Flusing či neflushig,toť otázka..."
Jo,flushink je jednoznačně potřeba
Nemusí se to přehánět
Na ten kašlu
Mám lepší metody
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Daniel
Stálý Člen

Karma uživatele Daniel - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 48 

Obecné Příspěvek č. 1

Ahoj vsichni!

Tohle je můj první příspěvek tady, ale asi čtvrt roku
se zůčastňuji velmi podobného fóra na http://www.cannabisworld.com, kde jsem načerpal spoustu znalostí.

Pěstuju poprvé v živote, v hlíně, začal jsem pod zářivkama
a od asi 2. týdne jsem to dal pod 400W HPS (Son-T-Agro).
Teď jsou asi 2,5 měsíce staré a měsíc pod 12/12 režimem.
Vím, ze 6 týdnů vegetace je málo, ale byly prostě už moc velký .
Hnojím Kristalonem Start, od začátku květenství ho dávám polovinu, ale přisypávám k němu P2Ocosi (od oka).
Pěstuju na semínka (původ je v Amsterdam seed bank), protože je nechci kupovat pořád dokola.
No a teď mi to kvete už asi měsíc a jsou vidět semínka v nažkách. Na více místech jsem slyšel o tzv. "Flushing", což se provádí 1-2 týdny před sklizní. Jak tomu rozumím, je to proplachování hlíny čistou vodou, aby se odstranilo hnojivo z půdy a zlepšila se chuť trávy. Víte o tom někdo něco? Potřebuju rychle pár tipů!

díky,

Daniel K.
"Pestovat pro sve ucely jakoukoli rostlinu neni ilegalni, a pokud zakon rika, ze je, pak je ilegalni tento zakon."

Old Post 28-01-2001 v 11:40 AM
Daniel je offline   Profil uživatele Daniel   Find more posts by Daniel   Foto galerie člena Daniel   Click here to Send Daniel a Private Message   Add Daniel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Flushing Příspěvek č. 2

Zdar,
jasně, pročištění "flushing" je potřeba, ale především v hydroponii. Je to vlastně propláchnutí systému pouze vodou, což donutí kytku využít veškeré zásoby, které si během doby, kdy je živin dostatek připravila.
Hulení má pak výrazně lepší ("nechemickou") chuť a lépe hoří.
O tom, kdy začít flushing se dá diskutovat. V hlíně možná 1-2 týdny před sklizní (hnojivo z půdy nevypláchneš, musí se spotřebovat). V bubbleru stačí 2-4 dny před sklizní.

To co se do hydrosystému naleje těsně před sklizní má vůbec velký vliv na chuť a barvu hulení. Znám lidi co s tím dost experimentujou (otázkou je, jestli to má nějaký smysl) a fakt tam můžeš nalít dost podivný věci

Škoda, že jsi pěstoval na semínka, pokud pěstuješ indoor je mnohem lepší vybrat vhodnou matku a naklonovat. Nepřeju ti ty potíže se samcema
Myslím, že ještě není pozdě to napravit. Po sklizni bys mohl vybranout samici ostříhat, přepnout na 24/7, počkat až trochu vyraší, a nařízkovat.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 28-01-2001 v 14:05 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Daniel
Stálý Člen

Karma uživatele Daniel - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 3

Jo díkec Carlosi, cloning mám v plánu.
Až sklidím, nechám spodek rostliny pod zářivkama na 24/0
a až něco vyraší, tak to naklonuju. Ale chci mít i semínka
do zásoby, až doklonuju

Daniel K.
"Pestovat pro sve ucely jakoukoli rostlinu neni ilegalni, a pokud zakon rika, ze je, pak je ilegalni tento zakon."

Old Post 28-01-2001 v 16:44 PM
Daniel je offline   Profil uživatele Daniel   Find more posts by Daniel   Foto galerie člena Daniel   Click here to Send Daniel a Private Message   Add Daniel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

klony Příspěvek č. 4

Se samcama je votrava, ale co mam delat, kdyz
pestuju tak 1-2 krat do roka. Da se ten klon
nejak uchovat dlouhou dobu tak aby byl malej a
nepotreboval stalou peci ( nekdy taky clovek
jede na dovolenou a tak, ....).

Old Post 29-01-2001 v 12:47 PM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 5

To dost těžko, je to opravdu skoro každodenní starost.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 29-01-2001 v 20:18 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aleš
Stálý Člen

Karma uživatele Aleš - 95% PěstitelskáKarma uživatele Aleš - 95% PěstitelskáKarma uživatele Aleš - 95% PěstitelskáKarma uživatele Aleš - 95% PěstitelskáKarma uživatele Aleš - 95% PěstitelskáKarma uživatele Aleš - 95% PěstitelskáKarma uživatele Aleš - 95% PěstitelskáKarma uživatele Aleš - 95% PěstitelskáKarma uživatele Aleš - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 174  

Příspěvek č. 6

Carlos:
Píšeš,že flushing se provádí v bubbleru asi 2-4 dny před sklizní.
Platí ten termín i pro drip?

"God is busy,can I help you?" - Satan
BAFOMET

600W Sylvania,drip system - PP,Budha,Nebula - SKLIZENO

EkoTeam 600W,drip system - OrangeBud a DurgaMatha - SKLIZENO

EkoTeam 600W Philips,drip system - 8X OrangeBud - SKLIZENO

EkoTeam 600W+400W,drip system - 4xOB+5xBelladonna - SKLIZENO

Old Post 21-06-2001 v 12:06 PM
Aleš je offline   Profil uživatele Aleš   Find more posts by Aleš   Foto galerie člena Aleš   Click here to Send Aleš a Private Message   Add Aleš to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Chemie Příspěvek č. 7

to Daniel
kolik si priblizne daval toho P20
v BAUHAUSU toho mají pytle (takový malý kuličky) tak nevím kolik tam toho mám dát abych to neposral...

Old Post 21-06-2001 v 20:57 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Aleši, Příspěvek č. 8

jasně, řekl bych tak 2 až 5 dní. Jestli na tohle téma narazí breeder, tak ti poradí z vlastní zkušenosti.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 03-07-2001 v 00:59 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TSUBA
Stálý Člen

Karma uživatele TSUBA - 55% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 35 

flushing Příspěvek č. 9

Chci se zeptat, kdy provádět (jak dlouho pred sklizni)flushing, kdyz pestujes pouze v kokosovem substratu. Jde tedy o tzv. pasivní hydroponii. V bubleru se dela flushing cca 4 dny pred sklizni, v hline cca 2 - 3 tydny pred sklizni. Kokosovy substrat mi prijde jako neco mezi tim (moje ciste subjektivni uvaha) - koreny volne neplavou, ale na druhou stranu jim ten kokos nedodava zadne ziviny. Tzn., ze ziviny pro kytky pochazeji pouze z hnojiva, kterym kytky zalevas. Teoreticky by mohl být flushing proveden také pár dnů pred sklizní (a tím se zvýšil výnos ?) - s proplachnutim kokosoveho substratu by nemel byt problem tak jako u hliny. Kytky by pak zbyle 3 - 4 dny pily jen cistou vodu z proplachnuteho substartu. Co vy na to?
Tsuba

Old Post 30-04-2002 v 16:38 PM
TSUBA je offline   Profil uživatele TSUBA   Find more posts by TSUBA   Foto galerie člena TSUBA   Click here to Send TSUBA a Private Message   Add TSUBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sany
Stálý Člen

Karma uživatele Sany - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 34 

Příspěvek č. 10

Řek bych že s tím dodáváním živin jen z kokosáku je tak trochu blbost ale mínění je dobý přesto bych u pěstování Indoor proplachoval kokosák asi tak 1 az 2 tydny pres skizní.Hnojiva jsou jen podpurným učinkem na kytku ja osobně jsem pěstoval indoor v černozemi která měla PH tak mezi 6 až 7 a byl jsem spokojenej jak se substrátem.Proplachování jsem valil tak 2 týdny před sklizní.
Ale tvoje nápady jsou dobrý přihodím ti malý plus

Hulení je metle lidstva ale my i nepřítele milujem!!


[Edited by Sany on 05-05-2002 at 03:04 PM]

Old Post 05-05-2002 v 14:00 PM
Sany je offline   Profil uživatele Sany   Find more posts by Sany   Foto galerie člena Sany   Click here to Send Sany a Private Message   Add Sany to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Para
Nový Člen

Karma uživatele Para - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 4 

Hydroponie flushing Příspěvek č. 11

Zdravicko,poprve jsem se pustil do ebb&flow a chystam se na flushing,akorat netusim na kolik mam mit upravenou vodu?Budu vdecen za kazdou radu.Cest

life is never ending story same like growing

Old Post 19-02-2003 v 17:41 PM
Para je offline   Profil uživatele Para   Find more posts by Para   Foto galerie člena Para   Click here to Send Para a Private Message   Add Para to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 12

Voda z vodovodni site nebo studny (potoka), nee destilka ! Snad jenom kouknout, jestli ma pH kolem 5.8 - 6.2, jinak nic nepridavat.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 21-02-2003 v 12:44 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Para
Nový Člen

Karma uživatele Para - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 13

cus,myslel jsem to ph.Pokusim se to dohledat,ale kazdopadne dik.
Zdarec

life is never ending story same like growing

Old Post 21-02-2003 v 14:28 PM
Para je offline   Profil uživatele Para   Find more posts by Para   Foto galerie člena Para   Click here to Send Para a Private Message   Add Para to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadekS
Stálý Člen

Karma uživatele RadekS - 25% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 31  

Znovu flushing Příspěvek č. 14

Čau všichni,
hledal sem tu co nejvíc informací o flushingu a nenašel sem nic, kde by bylo přesně napsaný co a jak dělat. Plno útržkovitejch a rozporulnejch infornací. Takže, ten kdo o tom neco ví a má to odzkoušeno, tak to sem prosím napište. Co nejpodrobněji a pokuste se prosím odpovědět na všechny moje dotazy. Trapných připomínek se prosím zdržte.

Zajímá mě, jak dlouho před sklizní přestat hnojit, jestli se to týká i organických hnojiv.
Jestli flushing provádět vodou z kohoutku nebo destilovanou vodou.
Jak často a jak moc prolévat hlínu. Všichni píšou, že hodně a pak zas někdo píše, že skoro nezalévá, kvůli snížení vlhkosti.
Píše se, že se hlína a kytky zbaví chemikálií, ale jak, když tu vodu zase ty kytky spotřebujou. Nebo to mám, tak moc prolít, aby voda vytekla do misky a tu pak vylít pryč ??? A co ta zmíněná vlhkost ???
Mám těsně před sklizní nezalévat vůbec ??? Pro snížení vlhkosti a zvýšení produkce pryskyřice. Jestli ano, tak kolik dní ???

Díky za vaše názory a zkušenosti a doufám, že tu vznikne inteligentní a ucelená diskuze

Old Post 02-02-2004 v 02:07 AM
RadekS je offline   Profil uživatele RadekS   Find more posts by RadekS   Foto galerie člena RadekS   Click here to Send RadekS a Private Message   Add RadekS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemarc
Stálý Člen

Karma uživatele Lemarc - 41% PěstitelskáKarma uživatele Lemarc - 41% PěstitelskáKarma uživatele Lemarc - 41% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 145  

Příspěvek č. 15

- flushing začít min 7dní, lépe však 10-12 před sklizní - platí pro hydro, v hlíně bych flushoval min 14-16 dnů, jde přece o budoucí chuť
- voda z kohoutku, odstátá, s regulovaným ph, někde mezi 6,2-7,0
- hlínu, klidně kompletně prolej, ale pak nechej proschnout, větším množstvím čisté vodu postupně snižuješ koncentraci hnojiv v substrátu
- 3 dny před harvestem nemusíš zalívat vůbec
- relat.vlhkost ve finální fázi květu klidně kolem 35%

vyzkoušeno, má-li někdo odlišný názor, rád ho přesvědčím

Lem

Summer Queen - MODRÁ kytka

Old Post 03-02-2004 v 19:29 PM
Lemarc je offline   Profil uživatele Lemarc   Find more posts by Lemarc   Foto galerie člena Lemarc   Click here to Send Lemarc a Private Message   Add Lemarc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRAINDEAD
Stálý Člen

Karma uživatele BRAINDEAD - 55% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 202 

Příspěvek č. 16

Souhlas,akorat bych i v ty hydroscce proplachoval klidne tech 12-14
dni,jde prece o chut ,to ph bych nechal na 6.5 a doporucil bych
3dny pruplach,upravena voda+enzym(pro rozklad odumrelych korinku
, odstraneni usazenych soli a dalsich nezadoucich elementu,napr.-od plagronu-enzo forte,nebo bcuzz-atazyme,bionova-bnzyme atd.),potom
7 dni finisher(pro zlepseni chuti,napr. od advanced hydro-Quality+
)-(bez enzymu) a na zaver 4dny cista upravena voda(6.5)=pohoda jazz

BFC&FLATLAND REPRESENT

Old Post 10-02-2004 v 13:35 PM
BRAINDEAD je offline   Profil uživatele BRAINDEAD   Find more posts by BRAINDEAD   Foto galerie člena BRAINDEAD   Click here to Send BRAINDEAD a Private Message   Add BRAINDEAD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:27 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9551630 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív