Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Rychlosušení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 1

Tenhle návod jistě patří mezi osvědčené, ale ne každý má možnost, nebo chuť kvůli sušení startovat motor, nebo čekat na nějakou cestu, při které by si něco nasušil (což by vlastně ztrácelo význam jako rychlosušení), tedy můj postup zní následovně:
stejně jako ddevil doporučuji ostříhat přebytečné listy z paličky, poté si doma najdeme obyčejnou ponožku-doporučuji spíše z umělého vlákna, jelikož se mi nejednou stalo, že jsem dlouhou dobu vyndaval žmolky paličky z bavlněné ponožky.
Takže paličku máme v ponožce-nyní stačí vzít fén a na něj navléknout ponožku s paličkou a zapnout.
Teď může nastat jeden z mála problémů:
1.Příliš velký proud horkého vzduchu-vezmeme si větší číslo ponožky-bohužel si nepamatuji číslo ponožky, ve které jsem sušil, ale na povrchu nafouklé ponožky bylo středně sálavé teplo-rozhodně ne žár jako těsně u fénu.
2.Ponožka nemusí držet-tady záleží na důvtipu každého jak ji tam zajistí-např. gumičkou-izolepu bych nedoporučoval vzhledem k teplu, které fén produkuje-akorát by se zapatlala ponožka i fén a nakonec by ponožka mohla stejně odletět
Tímto způsobem máte usušeno od několika málo minut do půl hodinky.
Jen upozornění-nedávejte do ponožky velké množství paliček-jednak by to chvíli trvalo, ale také by se mohl zničit fén-né každý má pojistku proti přehřátí a radši jej mějte na očích, jelikož se jedná o zdroj tepla mohl by poškodit např. koberec při pádu, kdyby se cokoli stalo NEHASTE VODOU, nejdříve vyndejte zástrčku ze zásuvky, nebo zamezte přístup vzduchu k ohni (třeba moukou)

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 14-10-2002 v 16:28 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ant
Stálý Člen

Karma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 2

Tenhle návod jsem nedávno odzkoušel a myslim si že by si zasloužil přesunout do FAQu ! A proto ho tam kopíruju.

...... Nezáleží na tom jestli tak vypadáš ale jestli tak myslíš........
***NEBERTE DROGY , KUŘTE MARIHUANU © ***

2*50W - Hash Plant - Bublák
250W-Durgha Matha
250W- 3* White Widow , 2*Durgha Matha
Balkón-2002-Ganja
Balkón- Purple Pepper or Afghan 03

The Brotherhood of Grower Illuminati
ofshoot of
The Brotherhood of Eternal Love

Old Post 07-11-2002 v 20:20 PM
Ant je offline   Profil uživatele Ant   Find more posts by Ant   Foto galerie člena Ant   Click here to Send Ant a Private Message   Add Ant to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Ant! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

co do faq? to snad né :D Příspěvek č. 3

No to snad neni pravda. Ne, že by to bylo až tak vychytaný, nehledě na to, že tu je možnost přehřátí fénu, požáru a ještě chlupy z ponožky. A tohle má být ve Faq????? Teda sorry, ale to je fakt úlet. Myslim, že mnohem vychytanější je sušička na ovoce. Je ale vidět, že hledáte variantu levnou a lehce dostupnou. Takže:

To už mnohem bezpečnější a čistší je rychlosušit (au to slovo úplně kroutí uši growerovy) na hrnci z vodou. Princip jako s knédlama na páře. Vemeš hrnec, naleješ do něj vodu, přiklopíš talířem, postavíš na kamna. Na talíř vysypeš model. Talíř se ohřívá párou, suší a je čistý (ne jako ponožky). Regulace teploty: 1.upravení výkonu sporáku 2. použití vyššího/nižšího hrnce. 3. popřípadě tloušťka talíře.
Sušení na rychlo je hnus!!! Matroš by měl po usušení alespoň měsíc "ležet" bude pak lepší. Neaktivní látky se z větší části přemění na aktivní. No a potom stačí polovina toho co po sklizni. Což vysvětluje ten rozdíl, jakto, že po sklizni vyhulíš brko sám a dá se to ustát a po pár měsících ho sám ani nedohulíš.
S pozdravem n4
P.S: ale je pravdou, že občas i chvíle pro rychlejší usušení příjde.

Stay high if u can

Old Post 19-11-2002 v 06:53 AM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
breeder
Grower Team

Karma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 1611  

Příspěvek č. 4

a ještě k tomu uležení, jak psal nobody4,
je nejlepší v absolutní tmě, potom přemístit do mrazáku
a po roce, když ochutnáte svůj archív, se nepřestanete divit jak lahodnou to má chuť a jak těžce zmaštěně vám je

člověk si musí postavit skříň, aby mu slunce vycházelo a zacházelo každý den, kdy on chce

buď sám sebou bohem › postav si skříň a pořiď si lampu

Old Post 19-11-2002 v 12:06 PM
breeder je offline   Profil uživatele breeder   Find more posts by breeder   Foto galerie člena breeder   Click here to Send breeder a Private Message   Add breeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 5

Já vim, že to neni ideální, ale rychle sušit je čas od času potřeba (návštěva....) a tohlle se mi osvědčilo.
nobody: jistě, že se to může přehřát, ale většina fénů má tepelnou pojistku a taky se to suší chvíli-ne, že odejdeš do hospody a necháš to tam do rána. Nemyslim, že to je špatné-určitě to vyzkoušej.Zdar.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 19-11-2002 v 17:06 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

Kvetak Příspěvek č. 6

Ne ne díky, ale myslim, že jsem ještě trochu normální a nebudu strkat hulení do ponožky(vůbec do jakýhokoliv hardu). Fakt to neni ideaální a to ani na rychlosušení. Když už trváš na tom fénu, tak sušička na ovoce (v podstatě to samý jako fén, ale nastavitelná teplota tak jak to má bejt a bez nějakýho kusu textilie jenž si nosil na nohou). Nebo již výše zmiňovaný talíř a hrnec.
No vono se dá hulit z krabičky od sirek a kusu alobalu, ale za normálního jointa bych to neměnil........ A takhle to nějak bude s tim sušením. N4 Ale kdo chce kam......


[Edited by nobody4 on 20-11-2002 at 07:54 AM]

Stay high if u can

Old Post 20-11-2002 v 06:51 AM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

Bohour Příspěvek č. 7

No máš pravdu, že by člověk neměl nikdy zavrhovat to co nezkusil. OK ale zrovna fén jsem zkoušel už v 1995 když jsem začínal pěstit. A podle mně to fakt neni dobrý, ale proti gusu ............ Nehledě na to, že ti může shořet.
2Bohour:Aby jsi nemusel kupovat tu sušičku, můžeš poůžít hrnec a talíř, je to víc f poho.
P.S.: myslim, že to nemá cenu řešit dál

Stay high if u can

Old Post 21-11-2002 v 08:16 AM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 8

Ta ponožka je samozřejmě vypraná, čistá!!!

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 21-11-2002 v 09:34 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ant
Stálý Člen

Karma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 9

To sem teda zese něco udělal.......... !!!??? ale co naplat

...... Nezáleží na tom jestli tak vypadáš ale jestli tak myslíš........
***NEBERTE DROGY , KUŘTE MARIHUANU © ***

2*50W - Hash Plant - Bublák
250W-Durgha Matha
250W- 3* White Widow , 2*Durgha Matha
Balkón-2002-Ganja
Balkón- Purple Pepper or Afghan 03

The Brotherhood of Grower Illuminati
ofshoot of
The Brotherhood of Eternal Love

Old Post 23-11-2002 v 18:25 PM
Ant je offline   Profil uživatele Ant   Find more posts by Ant   Foto galerie člena Ant   Click here to Send Ant a Private Message   Add Ant to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Ant! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemarc
Stálý Člen

Karma uživatele Lemarc - 41% PěstitelskáKarma uživatele Lemarc - 41% PěstitelskáKarma uživatele Lemarc - 41% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 145  

FAQ ??? Příspěvek č. 10

Ante je fajn, že se staráš o FAQ, ale
jsi si jistý že způsoby sušení, který jsi tam přidal jsou nosné a kvalitní ???
Já to vidím takhle: kdo se nemůže dočkat ať nehulí
Kvalitní sušení je přece dlouhý sušení - při teplotách kolem 12-15st. no pak s tím třeba do toho mrazáku, je to faq mazec

Lem

Summer Queen - MODRÁ kytka

Old Post 26-11-2002 v 20:21 PM
Lemarc je offline   Profil uživatele Lemarc   Find more posts by Lemarc   Foto galerie člena Lemarc   Click here to Send Lemarc a Private Message   Add Lemarc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tor@ Bor@
Stálý Člen

Karma uživatele Tor@ Bor@ - 16% PěstitelskáKarma uživatele Tor@ Bor@ - 16% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 130 

Příspěvek č. 11

No ja osobne sem proti rychlo sušení, myslim že je škoda ničit hulení ktery si krásne vyšlechtite tim že ho dáte pod fén apod. Nejlepší je si počkat 14 dní nebo i víc při tech teplotach kolem15ti stupnu a 50%ech vlhka. ani skladování v mrazaku neni podle me f phode, teda přide mi že hulení takhle uskladneny škrabe v krku o dost víc než normalní, ja sem pro skladování ve vákuu ve tme a chladu, tak hulení nezhnije ani nepřeschne, jenom ztrati chlorofil a tim zmizi nahořklá chut hulení, což je fakt dobry. ten chlorofil mizí tak po 2ou mesících.

Free Bagdad

Old Post 15-02-2003 v 12:56 PM
Tor@ Bor@ je offline   Profil uživatele Tor@ Bor@   Find more posts by Tor@ Bor@   Foto galerie člena Tor@ Bor@   Click here to Send Tor@ Bor@ a Private Message   Add Tor@ Bor@ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigbad
Nový Člen

Karma uživatele bigbad - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 12

Vcera jsem nevydrzel a ususil jsem si zastipek k suseni sem zabavil pritelkyni horkovzdusny hrnec ktery stejne na nic nepouzivame min teplota okolo 80 C 15 min a bylo to tak akorat na ubaleni a celkem vklidu a bez chlupu

Old Post 15-02-2003 v 19:03 PM
bigbad je offline   Profil uživatele bigbad   Find more posts by bigbad   Foto galerie člena bigbad   Click here to Send bigbad a Private Message   Add bigbad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tim180
Stálý Člen

Karma uživatele tim180 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 43 

Příspěvek č. 13

no a taki to jde kdis si nejake mnostvi date do energitki a potom vhodite do meleho ohinlu nebo nehrivat nejakim mlamenem ale nejlepsi je stejne prirozené susení cuz tim

Old Post 08-03-2003 v 21:08 PM
tim180 je offline   Profil uživatele tim180   Find more posts by tim180   Foto galerie člena tim180   Click here to Send tim180 a Private Message   Add tim180 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tor@ Bor@
Stálý Člen

Karma uživatele Tor@ Bor@ - 16% PěstitelskáKarma uživatele Tor@ Bor@ - 16% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 130 

Příspěvek č. 14

Ja sem nikdy sam ze svojí iniciativi neusušil hulení rychle, nejsem zvedavej jaky sou záštipky, protože na rychlo usušeny, nemaj vubec stejnej učinek jako kvalitne sušeny hulčo, a už vubec nemaj shodnou chut a vúni................. ale když mam sklizeno a mam doma nejakyho nedočkavyho návštevníka, kterej nemuže držet paličku v ruce s tim že jí nebude hulit, tak mu to nasušim v trobe, zhulim ho a je to..

Free Bagdad

Old Post 12-03-2003 v 02:40 AM
Tor@ Bor@ je offline   Profil uživatele Tor@ Bor@   Find more posts by Tor@ Bor@   Foto galerie člena Tor@ Bor@   Click here to Send Tor@ Bor@ a Private Message   Add Tor@ Bor@ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
acidrop
Stálý Člen

Karma uživatele acidrop - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 15

hele mne se ten napad zdal vazne DEBILNEJ ale pak sem ho vyzkousel a s vysledkem byl nadmiru spokojenej a zaradil sem ho do svyho osobniho "FAQ"..takze tak

Old Post 02-05-2003 v 16:03 PM
acidrop je offline   Profil uživatele acidrop   Find more posts by acidrop   Foto galerie člena acidrop   Click here to Send acidrop a Private Message   Add acidrop to your buddy list     Navštiv homepage uživatele acidrop! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hicks
Stálý Člen

Karma uživatele Hicks - 77% PěstitelskáKarma uživatele Hicks - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 16

A co takhle to vyzkoušet s jetou fuseklí???
Já mám celkem dobrej výběr .

Old Post 25-07-2003 v 10:15 AM
Hicks je offline   Profil uživatele Hicks   Find more posts by Hicks   Foto galerie člena Hicks   Click here to Send Hicks a Private Message   Add Hicks to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:44 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4122540 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív