Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Triakový regulátor - triakové regulátory do 2000W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »
Autor
Téma 
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 65

použil jsem:
BT 139/800
Triak 800V/ 16A/ Igt<70mA TO220 A1A2GA2 17j

Snad to klapne... parametry sou aspoň podobný
a diak:
DB 3
Diac /Ub=28...36V /Ib<0,1mA (=ER900) DO35 31
Našel jsem, že je to to samý.


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 26-08-2007 v 13:26 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 66

cix: Diak jsem použil stejný (DB 3), takže by ti to fungovat mělo.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 26-08-2007 v 13:55 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hellfire
Stálý Člen

Karma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 67

Nefunguje mi to. Vyškrabal jsem to podle schématu na první stránce. Použil jsem tyto součástky:
Triak: BTA 06/600BRG 600V/ 6A/ Igt<50mA
Diak: DB 3
Kondenzátor: 220N/100V
Potenciometr: P6M-LIN 220K
Trimr: 10-S 1M00

Reguluju tím odtahový ventilátor od Kanluxu Cysklon EOL 19W. Ne že by to nic nedělalo. Po zapnutí to ve ventilátoru divně hučí a jen když šikovně nastavím potenciometr a trimr tak se větrák začne velice pomalinku otáčet. Myslíte si, že by pomohlo dát tam potenciometr a trimr s menším odporem? A jakým? Jinak mě nic nenapadá.

1. 70W, Bushman, Hlína, PC-CASE
2. 70W, WW & OB, Hlína, Nová skříň

Old Post 08-10-2007 v 19:43 PM
hellfire je offline   Profil uživatele hellfire   Find more posts by hellfire   Foto galerie člena hellfire   Click here to Send hellfire a Private Message   Add hellfire to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 68

hellfire: Chtělo by to přeměřit. Ale takový jednoduchý test - připoj to na žárovku a na ní dobře uvidíš, jestli to funguje.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 08-10-2007 v 21:30 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hellfire
Stálý Člen

Karma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 69

Hanizek: Skusil jsem regulovat 25W žárovku a šlo to. Větrák se ale stále jen pomalu otáčí nebo stojí. Zítra(dnes) se to pokusím přeměřit. Myslím ale že je to funkční jen mi tam asi nejde nastavit dost vysoká hodnota na to aby se ten větrák rozběhl normálně nebo nevím.

1. 70W, Bushman, Hlína, PC-CASE
2. 70W, WW & OB, Hlína, Nová skříň

Old Post 08-10-2007 v 23:19 PM
hellfire je offline   Profil uživatele hellfire   Find more posts by hellfire   Foto galerie člena hellfire   Click here to Send hellfire a Private Message   Add hellfire to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 70

hellfire: problém bude ve větráku. Skoušel jsem to na jakýmsi plastovým potrubáku(něco na způsob eura 3) a regulace taky nefungovala.

Dále jsem to skoušel na železným mezaxialu - regulovat šel, ale muselo se stelovat fakt jemě. přechod za 100% na 0% (netočí se) byl tak na desetině dráhy potenciometru.

Sice se píše že u asynchroních motorů s kondenzátorem(třeba ufo) se nemá regulovat triakem, ale funguje to bezproblémově, až na vrčení který ničemu nevadí.

Z doslechu vim že i na ulitách to funguje dobře.

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 13-10-2007 v 22:57 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 71

Spínat (Zap/vyp) podle teploty neni problém, ale to neni pro growing to nejlepší... Termostat cos poslal má sice triak, ale přepíná skokově otáčky, seženeš i o dost levnějc hotovej

Dlouho nosim v hlavě regulátor(lepší než co sem viděl za x tisíc v growshopech) kterej řídí plynule otáčky odtahu podle nastavený vlhkosti a v případě překročení nastavený teploty přidá rychlost.

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 30-11-2007 v 18:44 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kvako1
Stálý Člen

Karma uživatele kvako1 - 90% PěstitelskáKarma uživatele kvako1 - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 72

ahoj. taky jsem resil regulaci a napadla mne jedna vec- co pouzit regulator otacek z vysavace? tuto myslenku jsem hned realizoval a zasel za kamosem do bazaru. dal mi hned 3 vysavace prej spalene motory at si to pri skusim a ze se jich rad zbavi. tak jsem je dnes vykuchal a div se svete vsechny tri regulace funguji bezvadne. zadny hluk ,nebo bzuceni. takze zitra mastim koupit nejake krabicky a hotovo. myslim ze je to dobry typ i pro ostatni.

michochodem napadlo mne to pri cteni nejakeho tematu tady na groveru ,kde jeden borec chtel pouzit vysavac misto odsavani a misto sacku chtel dat aktyvni uhli- dobrej napad ale nechtel bych pak platit elektriku a stejne by ten vysavac asi casem zhorel.

Old Post 02-12-2007 v 17:45 PM
kvako1 je offline   Profil uživatele kvako1   Find more posts by kvako1   Foto galerie člena kvako1   Click here to Send kvako1 a Private Message   Add kvako1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 73

kvako1: V tom vysavači je úplně to samé co tady - taky triaková regulace. Je to i v mixérech, vrtačkách a nevím v čem všem ještě.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 02-12-2007 v 20:49 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AHM4D
Stálý Člen

Karma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% PěstitelskáKarma uživatele AHM4D - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 582  

Příspěvek č. 74

k regulaci otáček jsem si koupil stavebnici triáku, ale po tom co mi kámoš elektrikár spolu s prodavačem osvětlili všechny aby a možná, po úpravě a připájet tohleto sem a tamto tam a možná to půjde, ale ne stoprocentně, jsem ho dal kámošovi a na oplátku dostal regulátor přímo pro asynchronní motory který jsou v ufíčkách..je to z nějaký fabriky, 5 úrovní otáček, přičemž na jedničku je ufo 355m/3 tišší než pc větráček..nevrčí, prostě bomba...doporučuju

erixon..tak na to bych si dal patent ne jako byla by to parádní věc, zase o krok ku předu jsem zvědav jestli se ti to podaří zrealizovat

*400W Drip..SensiStar Euforia Sk#1 2010*
**400W AEROBOX..WhiteWidow NorthernLights WhiteRussian Carnival Chronic 2008 **
***Authentic bio cannabis area´s 2008 ***
****400W Soil+Coco...NYCD Nebula BigBud Whie Widow 2008 ****
*****400W Soil+Coco...PowerPlant OrangeBud Skunk#1 Chronic 2007 ******
******Authentic bio cannabis area´s 2007******
*******První pokus 400W Soil+Coco indoor mixseeds 2007*****
Začátky outdoor 2003-2006

Old Post 03-12-2007 v 14:49 PM
AHM4D je offline   Profil uživatele AHM4D   Find more posts by AHM4D   Foto galerie člena AHM4D   Click here to Send AHM4D a Private Message   Add AHM4D to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AHM4D! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 75

Konečně jsem to postavil, sice tepelná pojistka nevydržela pájení , takže drátek, a není tam ani normální pojistka, takže zase drátek, ale funguje to LUXUSNĚ.

venťas: wk 125 od dospelu - radiální trubkový


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 22-01-2008 v 15:07 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 76

Četl jsem tu, že ventilátory typu UFO (t. j. s asynchronním motorem) není možné regulovat pomocí triakového regulátoru. V manuálu od výrobce mého ventíku se píše: "Ventilátory je možné regulovať 5-st. regulátorom otáčok (transformátor) alebo plynulým regulátorom otáčok (tyristor)." Elektrotechnice, bohužel, nerozumím ani za mák, proto bych se rád zeptal zkušenějších:

  • Je to skutečně pravda, že ventilátor UFO (v mém případě Systemair LTi-RVK 160 L) není možné regulovat triakovým regulátorem?
  • Nebo je tyristor to samé jako triak a nemusím se tedy obávat, že když koupím triakový regulátor, bude mi k ničemu? Jde mi, jako ostatně většině lidí, o znížení hlučnosti ventilátoru.

Díky moc.

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Old Post 22-01-2008 v 22:27 PM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 77

citace:
Původní příspěvek od space.pussy
Četl jsem tu, že ventilátory typu UFO (t. j. s asynchronním motorem) není možné regulovat pomocí triakového regulátoru. V manuálu od výrobce mého ventíku se píše: "Ventilátory je možné regulovať 5-st. regulátorom otáčok (transformátor) alebo plynulým regulátorom otáčok (tyristor)." Elektrotechnice, bohužel, nerozumím ani za mák, proto bych se rád zeptal zkušenějších:
  • Je to skutečně pravda, že ventilátor UFO (v mém případě Systemair LTi-RVK 160 L) není možné regulovat triakovým regulátorem?
  • Nebo je tyristor to samé jako triak a nemusím se tedy obávat, že když koupím triakový regulátor, bude mi k ničemu? Jde mi, jako ostatně většině lidí, o znížení hlučnosti ventilátoru.

Díky moc.

Hh, no, skoro

Triak
Tyristor

Nevím, co je to (asi) za pověru, že asynchroní (naprostá většina motorů, co tak píšou na wikipedii - ELEKTROMOTOR ) nelze regulovat triakovým regulátorem...

2vesmírná. pí....: sranda koupit si ho za 2k nebo postavit za 0.2k nebo nechat udělat u kámoše za 0.5k viď?

Kdyby někdo chtěl, tak pár kousků s chladičem na tyristoru, tepelnou a proudovou pojistkou může být..


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 22-01-2008 v 22:40 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tristan
Nový Člen

Karma uživatele tristan - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 78

aky regulator doporucite pre RM 250L ?

tie skladacky co tu boli spominane ma zaujali, kde v slovenskom eshope sa da nieco kupit konkretne pre ten ventilator?

dakujem

Old Post 23-01-2008 v 17:49 PM
tristan je offline   Profil uživatele tristan   Find more posts by tristan   Foto galerie člena tristan   Click here to Send tristan a Private Message   Add tristan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrku1
Nový Člen

Karma uživatele vrku1 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 79

zdravim mám otázku zvlád by ten triakovej regulátor z vysavače i ufo o výkonu 800m? Právě mi totiž schořela stavebnice reulátoru za 600 a nechce se mi na ní kupovat dalši součástky a hrabat se v tom.

Old Post 23-04-2008 v 21:43 PM
vrku1 je offline   Profil uživatele vrku1   Find more posts by vrku1   Foto galerie člena vrku1   Click here to Send vrku1 a Private Message   Add vrku1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 80

vrku1: jo ten z vysavače by měl bejt v cajku.

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 23-04-2008 v 22:35 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:16 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4526780 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív