Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Č A J
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
Graetar
Stálý Člen

Karma uživatele Graetar - 8% PěstitelskáKarma uživatele Graetar - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 293  

Pohodička Návod Příspěvek č. 17

Cosmos: Hehe, splácal jsi moc čajů dohromady... Dobrý je kvalitní zelený čaj (typu Spirálek, Dračí studny, Gyokura) a pít jenom jeden, dva druhy. Když si uděláš takových 5-10 nálevů Spirálek, tak ucítíš tyhle účinky, nejspíš dost výrazné, ale nebude ti špatně od žaludku (mimochodem - zajídat!, po zeleném čaji tráví a způsobuje to žravku). Problémy způsobuje v první řadě spousta kofeinu (maté, černý čaj), navíc i ta míchanice - v tom je to podobný třeba alkoholu, nebo travce. Čím víc toho smícháš, tím větší je to mazec.

Pokud si připravíš víc náletů z jedné porce zeleného čaje, kofeinu tam bude jen tolik, kolik je v té porci, tzn. hodně málo. Navíc zelený čaj sám o sobě obsahuje méně kofeinu než černý. Aktivně tam fungují jiné látky, z nichž některé ještě nejsou vůbec prozkoumány. Hodně taky záleží na způsobu přípravy čaje. Zní to sice zvláštně, ale je to jako s pěstováním kytí. Čím víc lásky, péče a zdánlivě zbytečných úkonů (vyhřívání konviček, speciální míchátka, povídání s čajem apod.), tím lepší čaj, co se účinků týče. Neplatí, že čím víc nasypeš čaje, tím lepší. Spíš naopak - ztrácí svoji přirozenou chuť, ztrpkne a hromada tříslovin ti nadělá maglajz v žaludku. Porce se většinou odměřuje přibližným stylem kávová lžička na hrnek (misku) + jedna navrch pro konvičku. Samozřejmě, že různé druhy jsou různě nadýchané, takže je potřeba improvizovat podle potřeby a vyladit si podle gusta. Podle toho, co popisuješ, bych však tipoval, že to byl spíš Zhu Cha (známý jako Gunpowder), obyčejný zelený čaj, který je ve větším množství skutečně těžký. U Dračí studny nebo třeba Gyokura se ti většinou nestačí udělat blbě, protože se předtím zmastíš tak, že už nezvládáš připravovat další nálevy . Kromě toho se tyhle kvalitní sorty prakticky nedají přelouhovat, na rozdíl od Gunpowderu.

Sám jsem nejlepší zčajovanost zažil loni někdy v únoru, kdy jsem byl home alone (na Kevina) a velice jsem si vychytal sedminálevovou Tamaryokuchu (čínským způsobem zpracovaná japonská Sencha) a navrch sedm nálevů Gyokura. Výsledný stav bych asi nejlépe dovedl přirovnat k pocitům po zbaštění pěti ne moc silných houbiček - velice podobné pocity, uvolněnost, vysmátost, "létání" a mírné halucinace. Břicho mě nebolelo (i když to po čaji samozřejmě znám), po pětihodinovém letu vesmírem jsem si udělal pestrou večeři (mňam mňam) a spal jsem bez problémů. Ráno jsem šel na krevní obraz (byl jsem v rekonvalescenci) a doktorka prohlásila, že takhle čistou krev už dlouho neviděla... Ještě že to nenacpala do chromatografu

Zatímco káva, silnější černé čaje, maté a další kofeinové záležitosti mají spíš charakter stimulantů, zelené čaje mají mechanismem působení mnohem blíž k halucinogenům. Btw konopí účinky hodně zesiluje...

Milujte se a množte se!

Old Post 04-12-2002 v 16:28 PM
Graetar je offline   Profil uživatele Graetar   Find more posts by Graetar   Foto galerie člena Graetar   Click here to Send Graetar a Private Message   Add Graetar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cosmos
Stálý Člen

Karma uživatele cosmos - 22% PěstitelskáKarma uživatele cosmos - 22% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 124 

Příspěvek č. 18

...Graetar...jo docela jsem ty čaje-nečaje míchal, ale gunpowder to určitě nebyl...to bych poznal...byl to čaj od známýho, co byl v Číně a tam mu ho doporučili, jako jeden z nejlepších(kdoví jak to bylo )...já piju čaj denně a ne v malém množství...ale normálně ho dávkuju rozumě, takže se mi zatím nestalo, abych se takhle zčajoval...akorát se mi párkrát stalo, že jsem ráno na lačno vypil hrnek černýho čaje a během půl hodiny se mi udělalo pěkně blbě od žaludku, ale za další půl hodiny se to uklidnilo...hehe

Old Post 06-12-2002 v 19:01 PM
cosmos je offline   Profil uživatele cosmos   Find more posts by cosmos   Foto galerie člena cosmos   Click here to Send cosmos a Private Message   Add cosmos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
adam13
Stálý Člen

Karma uživatele adam13 - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 68  

... Příspěvek č. 19

no tak jak koukam tak tady mame i odborniky pres cajiky no tak ja:

hodne rad mam "pu - erh" ktery si pravidelne kupuju v cajovne na Štrosmajeráku v Praglu. tam take travim nektery patecni odpeledne a vecery.
k šíše si nejradsi davam "Turkey bop" pac ho proste k ty sise miluju.
kdyz se potrebuju probudit tak si dam "green mathe?"
no tech caju je vic ale ted si nane nemuzu vzpomenout
no z necaju si vyjmecne pochutnam na indianskym letu
je toho strasne moc co mam rad ale ta pamet

Don´t drink and drive - Smoke and fly! ! ! - ;o) .... moje stránky http://edyyyy.wz.cz a ještě druhý (ty sem dělal úplně sám) http://aidam.wz.cz

"Ikdyž se ti omylem dostane do mozku kulička trhaviny s rozbuškou - neztrácej hlavu!"

Old Post 07-12-2002 v 16:02 PM
adam13 je offline   Profil uživatele adam13   Find more posts by adam13   Foto galerie člena adam13   Click here to Send adam13 a Private Message   Add adam13 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele adam13! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CypressPce
Stálý Člen

Karma uživatele CypressPce - 23% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 70 

Palec nahoru Příspěvek č. 20

Jo caje tak ti ja muzu a hodne moc protoze obcas zajdeme s kamosem do cajovny a samo ze predtim se smotne nejaky to brcko tak nejoblibenejsi caje sou asi Pu-erla neco jako Pu-erh ale slabsi nebo spis jemnejsi dale jasmin ,Yogi ten je moc moc dobrej po speku a pak vsechny zeleny caje .
Muzu potvrdit ze po caji je kopr jeste vetsi a hlavne delsi a nikdy (skoro) nikdy nevykydnu kdyz si dam par cajiku a to i kdyz se prehulime proste ty caje me privedou do nadhernyho stavu a pak uz zalezi jenom na huleni jak je ten stav dlouhej a silnej
Ale snad se mi jeste nestalo aby me bylo spatne nerikamze parkrat kdyz sem to moc moc moc prehnal tak ten kopr byl wopravdu velikej a mozna uz to bylo spis spatny nez dobry ale nikdy me nebylo spatne , proste caj me vzdycky rozjede

,,Když jsi přišel na svět, plakal jsi a všichni se radovali. Žij tak, aby všichni plakali, až ho budeš opouštět ,, Konfucius ,,Chcete-li být šťastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky; chcete-li být šťastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit o pochopení.,,
Maurois

Old Post 07-12-2002 v 17:40 PM
CypressPce je offline   Profil uživatele CypressPce   Find more posts by CypressPce   Foto galerie člena CypressPce   Click here to Send CypressPce a Private Message   Add CypressPce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tschaara
Nový Člen

Karma uživatele tschaara - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 21

No, ja sem zacal cajovat asi tak pred pul rokem a mezitim me to nejako opravdu chytlo. Mezi moje nejoblibenejsi zelene caje patri Stříbrný vlas, Bílý vlas, Bílá vopice a drací studna. Dále piju bambusovy snekozoid, chutna mi Assamsky tajfun s mlekem. Vrele doporucuji wietnamsky caj Tchai ngyuen, ktery je za vice nez dobrou cenu.Wietnamske caje nejsou podle me docenene. Vcera sem mel turkey bop a ten je taky docela dobrej, ale zeleny caje sou zeleny caje.

Old Post 09-12-2002 v 10:24 AM
tschaara je offline   Profil uživatele tschaara   Find more posts by tschaara   Foto galerie člena tschaara   Click here to Send tschaara a Private Message   Add tschaara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mariman
Stálý Člen

Karma uživatele mariman - 79% PěstitelskáKarma uživatele mariman - 79% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 22

taky patřím mezi milovníky čaje a nejen po hulení,piju co se nachomítne, oblíbené - PU-ERH, LONG JING,JOGI SANCHA,TOUAREG... :PIMP:

Old Post 09-12-2002 v 11:49 AM
mariman je offline   Profil uživatele mariman   Find more posts by mariman   Foto galerie člena mariman   Click here to Send mariman a Private Message   Add mariman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fak.gesho
Stálý Člen

Karma uživatele fak.gesho - 0% PěstitelskáKarma uživatele fak.gesho - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 288 

Upozornění cajiky Příspěvek č. 23

Jo taky si sem tam zajdu do cajovny, pro mne je perfektni si dat caj napr. pred fajfkou, protoze ja vzdicky hrozne vytuhnu, ale po dvou/trech dobrejch greenpowdrech jsem jako rybicka... Ale piju ruzne podle chuti a nalady, rad si dam naky roibos, mate nebo ranco, ale nemusim moc trpke caje, ani moc horkych, nejoblibenejsi je u mne asi zminovany greenpowder a yogi...

Old Post 09-12-2002 v 13:41 PM
fak.gesho je offline   Profil uživatele fak.gesho   Find more posts by fak.gesho   Foto galerie člena fak.gesho     Add fak.gesho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cosmos
Stálý Člen

Karma uživatele cosmos - 22% PěstitelskáKarma uživatele cosmos - 22% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 124 

Příspěvek č. 24

já si čaj většinou vařim do velkýho hrnečku a to tak:
-vařící vodu naleju do hrnečku a zakreju ho, aby se vyhřál, mezi tím v konvici chladne voda
-po chvilce vodu z hrnečku vyleju a rychle tam nasypu, už připravené množství čaje(většinou ho mám v hrsti) a rychle zakryju, aby neunikla pára a čaj se trochu napaři, nechám ho tam tak 30vteřin
-pak čaj zaleju(u čenýho tak 2min po tom co se vařila voda a u zelenýho tak asi 5min a víc) a nechám louhovat
(černej do 5minut a zelenej asi 2min, ale je to různý)
-pak už ho jen sleju a piju
.....takhle postupuju, když je na to čas, ono se to docela protáhne

no zajimalo by mě, jak vařit darjeeling občas je vynikajcí a jindy je o dost horší, ikdyž postupuju stejně.......
...no teť zrovna piju černej darjeeling a ten se docela poved...nechal jsem ho louhovat 3mim



[Edited by cosmos on 10-12-2002 at 03:03 PM]

Podle očí poznáš člověka.Zdravím z kosmu

Old Post 10-12-2002 v 13:53 PM
cosmos je offline   Profil uživatele cosmos   Find more posts by cosmos   Foto galerie člena cosmos   Click here to Send cosmos a Private Message   Add cosmos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Graetar
Stálý Člen

Karma uživatele Graetar - 8% PěstitelskáKarma uživatele Graetar - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 293  

Darjeelingy Příspěvek č. 25

cosmos: Postup přímo odbornej...

S tím Darjeelingem je to různý a závisí to na kvalitě, době sklizně, i plantáži. SFTGFOP a FTGFOP Darjeelingy z proslulých plantáží (Tumsong, Margaret’s Hope aj.) se zalévají drobet chladnější vodou (i když dvě minuty odstávání jsou podle mě moc, klidně zkus jednu, černý čaje snesou i vařící vodu) a louhují se tak 3-4 minuty. Dokonce snesou i druhý nálev. Dobře připravené Darjeelingy z těchto oblastí se poznají podle lehce muškátového omamujícího aroma.

Méně kvalitní Darjeelingy (některé FTGFOP, dále TGFOP a nižší sorty) se zalévají vařící nebo skoro vařící vodou, a louhují se okolo 4 minut. To by vysvětlovalo nižší kvalitu nálevů, jak jsi to popisoval - je možné, že jsi některé druhy vylouhoval málo.

Postupy se můžou lišit i podle období sklizně - First Flush (mladší, jarní lístky), nebo Second Flush (starší, letní lístky). Druhá sklizeň se louhuje o něco déle, ale zase mívá výraznější chuť - je "uzrálejší". Výjimečně se dá narazit i na Third Flush, podzimní sklizeň, ale zde už jde kvalita většinou dolů.

Co se týče ostatních černých čajů (Assam, Keňa, Cejlon), měly by se zalívat vařící vodou a louhovat většinou okolo 5 minut. Výjimkou je Broken sorta cejlonského čaje (nemá podobu lístků, ale spíš takové drti), která se louhuje jen asi 2 minuty, jinak příšerně zhořkne a ztrpkne zároveň.

Zkus to, a uvidíš. Pokud to nepomůže, musíš experimentovat...

Milujte se a množte se!

Old Post 11-12-2002 v 14:25 PM
Graetar je offline   Profil uživatele Graetar   Find more posts by Graetar   Foto galerie člena Graetar   Click here to Send Graetar a Private Message   Add Graetar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vriter@cz
Stálý Člen

Karma uživatele vriter@cz - 81% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 270 

CaJ Příspěvek č. 26

jA JSEM CAJICEK jeste nemnel. Ale uz jsem dostal, radu udelat si cajicek z hub. Tak nevim.

vriter@cz

Old Post 11-12-2002 v 16:32 PM
vriter@cz je offline   Profil uživatele vriter@cz   Find more posts by vriter@cz   Foto galerie člena vriter@cz   Click here to Send vriter@cz a Private Message   Add vriter@cz to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vriter@cz! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Graetar
Stálý Člen

Karma uživatele Graetar - 8% PěstitelskáKarma uživatele Graetar - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 27

vriter: To je dobrá rada

Milujte se a množte se!

Old Post 12-12-2002 v 09:09 AM
Graetar je offline   Profil uživatele Graetar   Find more posts by Graetar   Foto galerie člena Graetar   Click here to Send Graetar a Private Message   Add Graetar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cosmos
Stálý Člen

Karma uživatele cosmos - 22% PěstitelskáKarma uživatele cosmos - 22% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 124 

Příspěvek č. 28

Graetar díky moc pěkně jsi to vysvětlil darjeelingy mám teť asi nejraději...asi je to to muškátové aroma

Podle očí poznáš člověka.Zdravím z kosmu

Old Post 12-12-2002 v 18:10 PM
cosmos je offline   Profil uživatele cosmos   Find more posts by cosmos   Foto galerie člena cosmos   Click here to Send cosmos a Private Message   Add cosmos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wanad
Stálý Člen

Karma uživatele Wanad - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 29

Vynikajici je cerveny caj "Zlate jehly" uklidnujici, vune i chut pampeliskoveho medu. Akorat dost drahej....100g okolo 200kc. Ale doporucuji

Old Post 16-12-2002 v 16:18 PM
Wanad je offline   Profil uživatele Wanad   Find more posts by Wanad   Foto galerie člena Wanad   Click here to Send Wanad a Private Message   Add Wanad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cosmos
Stálý Člen

Karma uživatele cosmos - 22% PěstitelskáKarma uživatele cosmos - 22% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 124 

Příspěvek č. 30

...tak ted sem si hodně oblíbil dračí studnu...bych jí pil pořád...sem ji pil u kamaráda a byla vynikajcí, pak jsem si ji koupil a nic moc...pořád sem si říkal ,co dělám špatně...ale pak sem si ji koupil v čajovně v celetný...a zjistil, že sem nic špatně nedělal...jen to, že jsem špatně nakoupil...
...doporuču ju ji louhovat max.2minuty
...a nebo dát tak dvojnásobný množství čaje a louhovat pouze tak 30vteřin

Podle očí poznáš člověka.Zdravím z kosmu

Naposledy upravil cosmos 01-03-2003 v 13:41 PM

Old Post 01-03-2003 v 13:31 PM
cosmos je offline   Profil uživatele cosmos   Find more posts by cosmos   Foto galerie člena cosmos   Click here to Send cosmos a Private Message   Add cosmos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yasmeene
Stálý Člen

Karma uživatele Yasmeene - 77% PěstitelskáKarma uživatele Yasmeene - 77% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 111 

Příspěvek č. 31

kdysi sem pila čaj každej den, ale dneska piju už jenom kafe, docela úpadek. Když čaj tak nejradši mam oolongy a bílé čaje hlavně Pai mu tan (či jak se to kýho víra píše)

HKOR:Ten link mi nějak nefunguje

No one can live forewer (except)
Yasmeene

Old Post 01-03-2003 v 16:38 PM
Yasmeene je offline   Profil uživatele Yasmeene   Find more posts by Yasmeene   Foto galerie člena Yasmeene   Click here to Send Yasmeene a Private Message   Add Yasmeene to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HKOR
Oceněný Designer

Karma uživatele HKOR - 67% PěstitelskáKarma uživatele HKOR - 67% PěstitelskáKarma uživatele HKOR - 67% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 63 

... Příspěvek č. 32

to Yasmeene: tenhle link by už mněl být good http://www.shanti.cz/

Old Post 02-03-2003 v 10:05 AM
HKOR je offline   Profil uživatele HKOR   Find more posts by HKOR   Foto galerie člena HKOR   Click here to Send HKOR a Private Message   Add HKOR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4571240 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív