Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » PH a EC metr, jaky strojek vybrat?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Kterej pH metr koupit?
Analog
Adwa
Milwaukee
Truncheon
Essentials
Hanna GrowCheck Combo
Salinger & Mack
EXTECH
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Don Adriano
Nový Člen

Karma uživatele Don Adriano - 9% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 17

Suhlas s tgm.masterom. S Hanna Grochek combo som spokojny. Adwu -rozhodne nebrat, mal som s nou viac starosti než radostí

http://www.mongabay.net/images/wren/shaman-2.gif

Old Post 06-04-2007 v 13:37 PM
Don Adriano je offline   Profil uživatele Don Adriano   Find more posts by Don Adriano   Foto galerie člena Don Adriano   Click here to Send Don Adriano a Private Message   Add Don Adriano to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Don Adriano! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Expiry
Stálý Člen

Karma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% PěstitelskáKarma uživatele Expiry - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 669  

Příspěvek č. 18

Ale za Adwu/Essentials stoji jedno kolem 1500,takze kdyz si koupim PH+Ec,tak je je to pulka toho monitoru.Precejnom vetsina groweru nema prachy na to,aby si koupila monitor za 6papouchu.

HPS vybojky s pridanym modrym spektrem

Databaze hnojiv jeste porad ve vystavbe

stavba me nove skrine(2x250w a mnoho dalsiho)

Old Post 29-04-2007 v 22:17 PM
Expiry je offline   Profil uživatele Expiry   Find more posts by Expiry   Foto galerie člena Expiry   Click here to Send Expiry a Private Message   Add Expiry to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Expiry! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 19

scatche - na stránkách většiny prodejců píšou, že vodotěsné jsou ........ ale věř mi, že nejsou - mám to ověřené na vlastním experimentu - tak jsem okamžitě volal do Gshopu, kde jsem ho pořídil a ptám se: je ECmetr od ADWY vodotěsnej a oni ANO a já" I když ho hodim do vody?" a oni Tak to NE a já "Aha, takže vlastně neni vodotěsnej!" a oni "Vlastně NE" .....

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 16-05-2007 v 12:28 PM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 20

plha: kombo jsem sice neměl, ale
a) ph elektrody bejvaj výměnný
b) ec snad bude ukazovat stále ne? takže to výde nastejno.

Neson:

Osobně jsem spokojenej s ec metrem DiST4.
Vodotěsnost neni nutná

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Naposledy upravil Erixon 24-01-2008 v 19:47 PM

Old Post 18-05-2007 v 19:22 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lowerider
Stálý Člen

Karma uživatele lowerider - 93% PěstitelskáKarma uživatele lowerider - 93% PěstitelskáKarma uživatele lowerider - 93% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 21

puvodní příspěvek od Neson:
citace:
scatche - na stránkách většiny prodejců píšou, že vodotěsné jsou ........ ale věř mi, že nejsou - mám to ověřené na vlastním experimentu - tak jsem okamžitě volal do Gshopu, kde jsem ho pořídil a ptám se: je ECmetr od ADWY vodotěsnej a oni ANO a já" I když ho hodim do vody?" a oni Tak to NE a já "Aha, takže vlastně neni vodotěsnej!" a oni "Vlastně NE" .....



nevim jak je to u tehletech pristroju ale vim ze existuji nejake stupnice vodotesnosti...1. treba vlhkost a para apd. 2. dest td..pak sou nejaky ze je muzes dat do vody...a ty dalsi stupne neznam ale vim ze jich je aspon 5. takze oni vlastne zas az tak nelzou

400w by Lowerider - 2x SW.BB.NL -

Pěstírna Loweridera...

Old Post 19-05-2007 v 00:20 AM
lowerider je offline   Profil uživatele lowerider   Find more posts by lowerider   Foto galerie člena lowerider   Click here to Send lowerider a Private Message   Add lowerider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mičurin 666
Stálý Člen

Karma uživatele Mičurin 666 - 85% PěstitelskáKarma uživatele Mičurin 666 - 85% PěstitelskáKarma uživatele Mičurin 666 - 85% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 166  

Příspěvek č. 22

Ale oni tam píšou, že jsou vodě ODOLNÝ - odolný proti stříkající vodě. Tzn, že když tomu pár kapek vody neublíží, ale pod vodou to nevydrží.

Uvažuju o kombinovaném Ph/EC metru, se kterým bych mohl soustavně monitorovat tyto hodnoty v roztoku bubláku. Asi nejlíp mi z toho vzhledem k ceně vychází Hanna Grocheck combo (HI981405N). Asi jediný rozdíl v něm a dražších variantách (třeba od Milwaukee) je, že tento se kalibruje manuálně, dražší automaticky. Podle reakcí mi vychází, že to nebude špatná varianta.

From The Darkness Of Chaos I Rise To Steel Your Soul
Mors Certa, Hora Incerta

Mičurinský 2nd indoor

Old Post 22-08-2007 v 22:14 PM
Mičurin 666 je offline   Profil uživatele Mičurin 666   Find more posts by Mičurin 666   Foto galerie člena Mičurin 666   Click here to Send Mičurin 666 a Private Message   Add Mičurin 666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 23

Dyť toho přístroje tam je třeba zasunout jen špičkou,není třeba to tam topit celé.
No každej nadává na přístroje ADWA,mě to fachčí už druhý rok v poho.
PH metr jsem zvyklý kalibrovat častěji,na doporučení dobrýho akvaristy,tak možná ani nezjistím za jakej čas se rozjede fest.

Určitě se vyplatí lepší a tím také dražší přistroje,no kouzlo úspěchu tkví v dobrém zacházení s přístrojem.
Good Luck

Old Post 26-08-2007 v 00:30 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mičurin 666
Stálý Člen

Karma uživatele Mičurin 666 - 85% PěstitelskáKarma uživatele Mičurin 666 - 85% PěstitelskáKarma uživatele Mičurin 666 - 85% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 166  

Hanna GrowCheck Combo Příspěvek č. 24


Jak píšu ve svém threadu, pořídil sem od Klecky Hanna Grocheck combo (HI981405N).

Nyní něco informací o tomto přístroji převzaté z webu prodejce:

Perfektní měřící přístroj pro neustálé sledování hodnoty pH a EC (Electro conductivity - elektrická vodivost) v živném roztoku pro vaše rostliny. Měřící elektroda je na delším kabelu a tak můžete mít tento přístroj na viditelném místě poblíž nádrže. Kalibruje se manuálně a automatická kompenzace teplot od 5°do 50°C zaručuje ještě větší přesnost měření.

Rozsah: 0,0 - 14,0 pH; 0,0 - 9,99 EC
Přesnost: ±0,2 pH; ±2% EC
Rozměry: 165 x 110 x 35 mm
Váha: 300 g

Můj vlastní komentář:

Přístroj přišel v nenápadné krabici. Popravdě sem čekal u takhle drahý srandy trochu výtvarně zpracovaný obal. Po otevření vyskočí pufrovací balíčky na Ph 4, Ph 7 a Ec a malý šroubováček. Dále je tam jakési potvrzení o provedené kontrole přístroje, záruční list se sériovým číslem a návod. Zde ale nastává problém, který mě osobně trochu sere a kazí tak dobrý celkový dojem. Všechny dodané dokumenty jsou totiž v němčině. Dodavatel se neobtěžoval vybavit měřák ani anglickým návodem, se kterým už bych se dokázal seznámit a stačil by mi. Prodejce se navíc neobtěžoval vybavit přístroj návodem českým, což je fatální chyba, když si vzpomenu, že sem český návody dělal i na takový kraviny jako média nebo baterky (ne protože by se mi chtělo, ale protože to vyžaduje zákon). Německy umím asi jako nepravidelný žák dvojice Karl und Egon von Lekce německého komunálního humoru "Alles Gutte", takže můj pohled na divoká německá slovíčka způsobil akorát další zmatenost. Nemluvím ted o základních funkcích, které při troše dobré vůle a pozornosti dokáže každý rozeznat sám, ale třeba takový informace o pravidelné údržbě, kalibraci atd, což je pro správnou dlouholetou funkčnost takovýho zařízení asi nejdůležitější věcí.

Když odhlédnu od tohoto nedostatku je combo měřák moc fajn věc. Kabely se sondama sou dostatečně dlouhý (asi 1,5 - 2m), kabel napájení je cca 3m dlouhej. Veškerý ovládání spočívá pouze v ponoření sond do roztoku a kouknutí se na displej. Na změny PH i Ec reaguje v řádu vteřin. Rozlišení displeje Ph na 1 desetinné místo, u EC na 2 desetinná místa.

Řekl bych, že při ceně 5700 by si určitě někdo mohl dát práci návod přeložit, ale to už je boj prodejce a dodavatele, protože jestli se to rozbije, není díky tomu téměř možný zamítnout reklamaci. Což doufám nebudu nikdy potřebovat ;-) Pokud máte zájem o kvalitní přístroj umožňující soustavné měření a váš rozpočet neskýtá cca 8-12tis na profi značku Milwaukee, bude Hanna tou správnou volbou. Jen se musíte vzdát automatické kalibrace (neplést s teplotní kalibrací, tu Hanna umí), kterou ale zase nebudete dělat tak často ;-)

From The Darkness Of Chaos I Rise To Steel Your Soul
Mors Certa, Hora Incerta

Mičurinský 2nd indoor

Old Post 25-09-2007 v 22:21 PM
Mičurin 666 je offline   Profil uživatele Mičurin 666   Find more posts by Mičurin 666   Foto galerie člena Mičurin 666   Click here to Send Mičurin 666 a Private Message   Add Mičurin 666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mechac
Stálý Člen

Karma uživatele Mechac - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 25

Sem dobrak tak sem ti to vygooglil.
http://www.hannainst.com/manuals/manHI_981404N_05N.pdf

Old Post 26-09-2007 v 01:06 AM
Mechac je offline   Profil uživatele Mechac   Find more posts by Mechac   Foto galerie člena Mechac   Click here to Send Mechac a Private Message   Add Mechac to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cohen69
Nový Člen

Karma uživatele cohen69 - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 26

Cau
schanim si nejaky EC merak a nevim jaky si vybrat ptze od advy se ho bojim vzit abych s nim nemel pak nejaky problemy tak mi pls nejaky poradte..
dam do toho tak 1600-1800kc
Budu s tim chtit merit v bublaru..
Tak treba nejakej ten odkazik..
dik moc

Old Post 01-11-2007 v 11:42 AM
cohen69 je offline   Profil uživatele cohen69   Find more posts by cohen69   Foto galerie člena cohen69   Click here to Send cohen69 a Private Message   Add cohen69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cicmon
Felis Catus

Karma uživatele Cicmon - 92% PěstitelskáKarma uživatele Cicmon - 92% PěstitelskáKarma uživatele Cicmon - 92% PěstitelskáKarma uživatele Cicmon - 92% PěstitelskáKarma uživatele Cicmon - 92% PěstitelskáKarma uživatele Cicmon - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 470  

Příspěvek č. 27

cohen: ja mam s adwou dobry zkusenosti, slape mi uz rok a ted stoji 1250

...the Spice must flow...
...My jsme ti, na které jsme čekali...
...Mayský král měl ve své hrobce napsáno „radujte se do roku 2012, pak budete jiní“...
...Doufejme, ze ve vesmíru bude objeven inteligentni zivot, u nas na Zemi je to v prdeli....
-= Sweet Tooth #3 1000w (400+600) bubblers =-
-= Outdoor 2003 aneb pokus s indoorem venku =-
-= Gumby hash - hasis pomoci gravitace - levne a efektivni =-
-= H2O Energie =- -= Energie u Pramene=- forum

Old Post 01-11-2007 v 12:15 PM
Cicmon je offline   Profil uživatele Cicmon   Find more posts by Cicmon   Foto galerie člena Cicmon   Click here to Send Cicmon a Private Message   Add Cicmon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dadenka
Stálý Člen

Karma uživatele Dadenka - 92% PěstitelskáKarma uživatele Dadenka - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 28


Jsem vlastvíkem tohoto kousku už nějaký čásek a bez komplikací valí OK

Old Post 01-11-2007 v 12:26 PM
Dadenka je offline   Profil uživatele Dadenka   Find more posts by Dadenka   Foto galerie člena Dadenka   Click here to Send Dadenka a Private Message   Add Dadenka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WAMParjan
Ultimate Fighter

Karma uživatele WAMParjan - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 626  

Příspěvek č. 29

to jested man:vipada to jako šupa jen ta cena je až podezdřele nízská.....jen aby soudruzi s čiínské lidové republiky neudělaly někde chybu......jinak bych si taky tak ¨4-5koupil....

"ROZKOPEJ TĚLO HLAVA UPADNE!!" THAISKÉ PŘÍSLOVÍ......

UFC 158

JEN NEUSTUPNÝ DOKÁŽE PŘINUTIT OSUD

AEROPONIC URBAN GROWING UNDER 1200 W HPS
800W TOP TECH AERO GROWROOM
WAMParjanův CLONE ROOM
HOMEMADE 400W AERO SYSTEM by WAMParjan

"Jsem jako Homer Simpson ojedinělá kombinace ultraničemy a budiž k ničemu "

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you.

Old Post 02-11-2007 v 14:09 PM
WAMParjan je offline   Profil uživatele WAMParjan   Find more posts by WAMParjan   Foto galerie člena WAMParjan   Click here to Send WAMParjan a Private Message   Add WAMParjan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 30

jestedman: tos platil přrz paypal? Kolik stálo poštovný?

edit: už to vidim paypal a poštovný stojí £12.00 + £39.00 = 2k což se vyplatí

edit2: Taky by si to chtělo zistit sehnatelnost náhradních elektrod...

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Naposledy upravil Erixon 02-11-2007 v 17:10 PM

Old Post 02-11-2007 v 16:57 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 31

nee, objednává mi to kámoš v UK, mám dojem, že to do ČR neposílají, sehnatelnost náhradních dílů je jediná věc, která není jistá, sondy možná budou nahraditelný z jiných strojů. až vyzkoušim, tak se ozvu

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 03-11-2007 v 18:34 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 32

Czech republic je ve výběru kam posílaj, stojí to stejně.

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 03-11-2007 v 18:54 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:59 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0969430 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív