Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Co takhle dlouhodobé skladování???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
bad
Nový Člen

Karma uživatele bad - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3 

Dotaz Příspěvek č. 1

Zajímalo by mě jaký druhy (dlouhodobýho) skladování znáte. Já skladuju klasicky: ve sklinkách v chladu a tmě tak aby zelí nebylo moc vlhký ale ani vyschlý no prostě akorát , ale kdo z vás to dělal ví že po víc než roce se kvalita i chut změní ne moc ale jo ... jestli na to máte nějaký grify ( Vakuování . mražení ... no prostě cokoliv tak napište q:-)

Old Post 23-08-2001 v 19:48 PM
bad je offline   Profil uživatele bad   Find more posts by bad   Foto galerie člena bad   Click here to Send bad a Private Message   Add bad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 2

no, dobra vecicka je, kdyz vezmes tubu od multivitaminu, takova ta jak vypada jak dlouha krabicka od filmu a narves do ni pod tlakem aspon jednu celou velkou rostlinku. Pechujes, zase narves, pechujes. Musi to jit fakt fest. A kdyz mas pocit, ze uz to vic upechovat nejde, tak to upechuj jeste trochu, dorvi tam material, zazatkuj, hod do mrazaku, nech rok nebo dva a pak muzes odzatkovat, druhy konec odrizni, abys to mohl vystrkovat jednim koncem a proste si nozejkem urezavej kolecko, ktery budes na den/tyden potrebovat...

Old Post 24-08-2001 v 09:10 AM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sativa
Stálý Člen

Karma uživatele sativa - 88% PěstitelskáKarma uživatele sativa - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 369  

Obecné zakopat Příspěvek č. 3

aby to bylo v suchu, chladu a aby byla tam tma, tak to taky muzes v zavarovaci sklenici zakopat do zeme, podle me sklizen je navrcholu kvality po pul roce a pak kvalita zase zacne klesat


Holandsko - tam a zpět a levně = NÁVOD

Miniprojekt 70W

Old Post 24-08-2001 v 09:10 AM
sativa je offline   Profil uživatele sativa   Find more posts by sativa   Foto galerie člena sativa   Click here to Send sativa a Private Message   Add sativa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
voy
Nový Člen

Karma uživatele voy - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 28 

Příspěvek č. 4

Ja to minuly rok skladoval ve tme a pri trochu mensi teplote v takove te klasicke vakuove nadobe co se dodava s malou plastovou pumpou. Pravda ovsem je, ze toho bylo pomerne malo - moje prvni indoor sklizen - a za trictvrte roku to bylo vicemene pryc... Nejakou ztratu kvality jsem za tu dobu ale nepozoroval...

Old Post 25-08-2001 v 12:35 PM
voy je offline   Profil uživatele voy   Find more posts by voy   Foto galerie člena voy   Click here to Send voy a Private Message   Add voy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pelech
Stálý Člen

Karma uživatele pelech - 60% PěstitelskáKarma uživatele pelech - 60% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 138  

MRAZENI Příspěvek č. 5

Cast minuly sklizne sem dal do sklenice od okurek (napechoval a zavrel.. nic sem nezalejval voskem ani jinak neutesnoval) a hodil sem to do mrazaku.. Za 4 mesice sem to z pochopitelnych duvodu vyndal a to hulco melo takovou nezvyklou dehtovou prichut. Rozhodne byla mnohem horsi, nez matros co sem nemrazil.. Muzete mi nekdo rict, co sem udelal spatne?? Nemyslim si, zhe bych to mrazil nedosuseny, ale je to mozny.. nejak si uz nefspominam.. =)

Old Post 17-06-2005 v 13:57 PM
pelech je offline   Profil uživatele pelech   Find more posts by pelech   Foto galerie člena pelech   Click here to Send pelech a Private Message   Add pelech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

Ja sem to zas klasicky dal do zavarovacek,zasruubil,takze non prisun vzduchu. a dal to tmy a chladu.Jako po roce sem otevrel posledni zbytecky a to brcko bylo daleko silnejsi nez pred takovymhle dlouhym uskladnenim................WHY?

Old Post 27-01-2007 v 21:41 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pelech
Stálý Člen

Karma uživatele pelech - 60% PěstitelskáKarma uživatele pelech - 60% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 7

Free_tekk: V uskladnenym materialu probihaj ruzny chemicky procesy. Jednak dochazi k oxidaci delta9-trans-tetrahydrocannabinolu (doufam ze sem to napsal dobre dale jen THC) na CBN coz je nezadouci ucinek a material ma pak mene zkurovaci ucinky a je spis sedativni. Da se to omezit prave uskladnenim ve tme a za nepristupu vzduchu. Ale taky dochazi k premenam jinych cannabinoidu na THC. Takze pri dobrym uskladneni, muze dojit do jisty miry k zvyseni potence konopi.

Vice o cannabinoidech je tady:
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=25058

"Silnější pes mrdá."

Old Post 30-01-2007 v 11:26 AM
pelech je offline   Profil uživatele pelech   Find more posts by pelech   Foto galerie člena pelech   Click here to Send pelech a Private Message   Add pelech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

Chlaepe dik

Old Post 30-01-2007 v 11:29 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Magor
Nový Člen

Karma uživatele Magor - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 9

Zdar, jakožto stárnoucí grower mám problém, že mi dítě už brzo doroste do věku, kdy z toho bude mít rozum a začne se ptát, co je to v tom skleníku za kytičky. Takže prostě asi budu muset s pěstováním přestat. Takže si musím napěstovat hromadu do zásoby a nějak vyřešit dlouhodobé skladování. Mražák nevyhovuje, je v něm na to málo místa.
Napadlo mě tohle: Pořádně to usušit (raději přesušit), napěchovat do PET flašky, přiodit k tomu pytlík silikagelu, flašku pořádně zavřít, zavoskovat a zahrabat do země, třeba i trošku hluboko (80cm?).
Nějaké názory/zkušenosti? Myslíte že i tak to může plesnivět?

Old Post 18-04-2007 v 10:19 AM
Magor je offline   Profil uživatele Magor   Find more posts by Magor   Foto galerie člena Magor   Click here to Send Magor a Private Message   Add Magor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 10

Magor->

Hm... No hele já bych to spíš řešil klasicky, prostě to narvy do 2-5litrochy sklenice(podle potřeby), a pak zakopej... ale nejdřív bych to pěkně zchladil a vysušil... takovejch 80cm pod zem by bylo akorát... Prý se tím i zvyšuje potence THC v palicích...

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 18-04-2007 v 21:19 PM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Magor
Nový Člen

Karma uživatele Magor - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 11

Dík, Mr. Figaro. Ono nejde tak o to, jestli PET nebo sklo (PET mě napadla, protože u skla bych se bál, že to při vykopávání rozflákám). Spíš mi jde o to, jestli plísně hrozí i v takovéhle hloubce a se silikagelem - (ten by snad měl držet vlkost tak na 40%).

Old Post 19-04-2007 v 06:55 AM
Magor je offline   Profil uživatele Magor   Find more posts by Magor   Foto galerie člena Magor   Click here to Send Magor a Private Message   Add Magor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

ve 40 cm se bude menit teplota,v 80ti cm uz ne.Rikal mi to geodet,geolog nebo tak neco :-)
ted co je pro ten matros lepsi ?

Old Post 19-04-2007 v 08:12 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 13

nemělo by to zmrznout... A při těch největších zimách zamrzá půda tak do 60 cm, takže těch 80 bude opravdu tak akorát...

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 19-04-2007 v 09:13 AM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Magor
Nový Člen

Karma uživatele Magor - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 14

Stoned_r41d3r: Já to taky nechápu, ale dost lidí tady tvrdilo, že jim to v zemi občas plesniví. Možná to s tou vzduchotěsností uzávěru nebude úplně super? Navíc vlhkost umí difundovat přes všechno. Tak jsem myslel že ten silikagel by mohl být taková pojistka. A dal bych ho tam málo, jenom něco jak pytlík co bývá v instantních polívkách nebo tak něco.

xerthon: Určitě je lepší konstantní teplota. Přinejmenším u vína to tak je. :-)

Old Post 19-04-2007 v 09:30 AM
Magor je offline   Profil uživatele Magor   Find more posts by Magor   Foto galerie člena Magor   Click here to Send Magor a Private Message   Add Magor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zizik
Stálý Člen

Karma uživatele zizik - 95% PěstitelskáKarma uživatele zizik - 95% PěstitelskáKarma uživatele zizik - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 117  

Příspěvek č. 15

Ja to davam zamrazit do mrazaku v klasickejch zavarovackach a zatim jsem nezpozoroval ze by tim kvalita sla dolu, ale ani nahoru. myslim ze v takovejch podminkach vydrzi celkem dlouhou dobu - ja to tam mel max tak 4 mesice nez to "zmizelo" a bylo to porad stejny...

Giggity giggity goo

Misty
Spice, Northern Lights, Maple Leaf

Old Post 19-04-2007 v 09:49 AM
zizik je offline   Profil uživatele zizik   Find more posts by zizik   Foto galerie člena zizik   Click here to Send zizik a Private Message   Add zizik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Magor
Nový Člen

Karma uživatele Magor - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 16

zizik: Hm, no právě, to je můj problém. Ze mně jde o DLOUHODOBÉ skladování, třeba 5-10 let (z důvodů, které jsem už zmínil). Samozřejmě chápu, ze kvalita půjde dolů. Ale furt lepší než nic. Takže hlavně mi jde o to, ať to nezplesniví.

Old Post 19-04-2007 v 10:00 AM
Magor je offline   Profil uživatele Magor   Find more posts by Magor   Foto galerie člena Magor   Click here to Send Magor a Private Message   Add Magor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:26 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9923510 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív