Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »
Autor
Téma 
vlček
Stálý Člen

Karma uživatele vlček - 87% PěstitelskáKarma uživatele vlček - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 598 

Příspěvek č. 65

foto listu zwrchu-reklk bych swilusky foto listu ze spodu newim neni tam nic widet ale esi ti ze spodu listu lezou maly zeleni neletawy broucci tak sou to swiluse

korenowy stimulatory a zakorenowani wubec prach obycejny clowek wedle tebe muze to byt fizl, mrdej ho do prdele!!!-em
skudci a pesticidy NEWÁLČI--------------------------->SOULOŽ
zizalkowej humus home made NOBODY=NOPROBLEM
Post coitum omne animal triste

Old Post 20-08-2005 v 16:11 PM
vlček je offline   Profil uživatele vlček   Find more posts by vlček   Foto galerie člena vlček   Click here to Send vlček a Private Message   Add vlček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Symbio
Stálý Člen

Karma uživatele Symbio - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 61  

Škůdci Dravý Roztoč - jak se to s ním má? Příspěvek č. 66

Na mojí zahrádce se koná meeting Svilušek a já jim chci jejich nekalou zábavu překazit. Zkoušel sem vodní dělo, ale je mi jasný že takhle se jich nezbavím. Rozhodl sem se pro radikálnější metodu - těžkooděnci, aneb dravý roztoči.

Perfektní je že žerou svilušky. Někdo uvádí jako plus i to že jsou odolní vůči některým chemickým pesticidům.
Co sem ale nikde nenašel:

1 - roztoči se samozřejmě množí. nehrozí mi že mi doma budou běhat všude rotoči popřípadě vadí to? (nejsem si jistej jestli je to ten stejný druh jako roztoč "domácí"
2 - pokud to vadí je to špatné už jenom proto že jsou odolní proti většině chemie..
3 - nezůstanou v usušených květech?
4 - dočetl sem se že v případě nedostatku svilušek požírají pyl...?
5 - kolik stojí pořízení těchto potvůrek? stačí např. koupit dva a čekat že se rozmnoží?

Dravého roztoče můžete pořídit zde:
www.biocont.cz

jde ovšem o tento druh (stránka se zabývá ochranou vinic): "Typhlodromus pyri"
v souvislosti s konopím se uvádí druh tento: "Phytoseiulus persimilis "

6 - nevíte někdo jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma druhy roztočů? popřípadě který je pro můj účel vhodnější.

Díky za každou odpověď na otázku.

Člověk fauna a flóra v symbióze...

Old Post 12-02-2007 v 10:15 AM
Symbio je offline   Profil uživatele Symbio   Find more posts by Symbio   Foto galerie člena Symbio   Click here to Send Symbio a Private Message   Add Symbio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 67

Koupis, prijde ti obalka s pilinami ve kterych jsou roztoci. Nasypes ke kytkam, oni pozerou svine a pak sami uhynou. V ususenych kvetech asi zustanou tak jako tam zustane spousta dalsich veci, ktere jsou ve vzduchu a ktere okem nevidime.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 12-02-2007 v 10:21 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sancha
Stálý Člen

Karma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% PěstitelskáKarma uživatele sancha - 63% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 456  

Příspěvek č. 68

jo prej ale neuhynou uplně .. myslim že voidman řikal že se mu pak za čas znova sviluše objevily ale byly zas sežrány. ovšem toto je nepřesná info z druhý ruky.

eat meat, do drugs

aktuálně: "out" 2007 *** sklizeno zhuleno: 1st in

http://www.youtube.com/watch?v=p​Sm7BcQHWXk
http://www.youtube.com/watch?v=A​xur5W83znw
to jsou moji lidé

Old Post 12-02-2007 v 16:59 PM
sancha je offline   Profil uživatele sancha   Find more posts by sancha   Foto galerie člena sancha   Click here to Send sancha a Private Message   Add sancha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hnujawidle
Nový Člen

Karma uživatele hnujawidle - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 69

zdarec lidi. svilušky jsou opravdu mršky a to odolný.Skoušel jsem ruzny přípravky co jsou volně dostupný v našich obchodech a výsledek byl takovej že 3-4 týdny byl od nich pokoj ale časem se zase začaly oběvovat. Na netu mi někdo poradil o přípravku s názvem ACTELIK. je to dost silná chemka ale když se použije hned na začátku tak je stoprocentně na konci neuvidíte. moje rada ale je nepoužívat jen jeden přípravek ale střídat je, protože ty mršky si časem na ten jeden přípravek zvyknou a pak jsou na něj imunííííí.

Old Post 12-07-2007 v 15:00 PM
hnujawidle je offline   Profil uživatele hnujawidle   Find more posts by hnujawidle   Foto galerie člena hnujawidle   Click here to Send hnujawidle a Private Message   Add hnujawidle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karlos120
Stálý Člen

Karma uživatele karlos120 - 94% PěstitelskáKarma uživatele karlos120 - 94% PěstitelskáKarma uživatele karlos120 - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 162  

Příspěvek č. 70


BioOL je prirodni stoji 70kc a funguje spolehlive. musite predchazet teplote vyssi nez 25C, kdyz je v growroomu moc teplo tak se hold vsichni cervi mnozi.

Outdoor2007 Revegging2016 Monster Cropping
Je to dřina

Old Post 21-07-2007 v 11:24 AM
karlos120 je offline   Profil uživatele karlos120   Find more posts by karlos120   Foto galerie člena karlos120   Click here to Send karlos120 a Private Message   Add karlos120 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sultan0069
Stálý Člen

Karma uživatele sultan0069 - 68% PěstitelskáKarma uživatele sultan0069 - 68% PěstitelskáKarma uživatele sultan0069 - 68% PěstitelskáKarma uživatele sultan0069 - 68% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 85  

Příspěvek č. 71


Já mám za sebou dvakrát boj se sviluškama a pokaždý mám dobrou zkušenost s CELAFLOR co je na obrázku, vždacky druhý den spousta malejch mrtvol na dně skříně .... Co je ale DULEZITY je ze se jedná o kontaktní postřik, a vzhledem k tomu že ty potvory jsou zespodu listů je potřeba stříkat listy i zespodu ... doufám že je to správně :-)

!!! smrt sviluškám !!!

Old Post 17-08-2007 v 11:00 AM
sultan0069 je offline   Profil uživatele sultan0069   Find more posts by sultan0069   Foto galerie člena sultan0069   Click here to Send sultan0069 a Private Message   Add sultan0069 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Palec nahoru Příspěvek č. 72


2:KrendaD pěkný fotky připojuju jednu staženou z netu

Já jsem taky řešil co s nima, neměl jsem to sice nijak moc napadeny, spíš jen místy, nebo náchylnejší modely (nebulka, ale to neberte moc vážně... mě ji prostě žerou) ale jak mi něco kouše do kytek a nejsem to já, tak se naseru... !!

Chemek jsem sice mel nakoupenej kotel, ale moc se mi do nich nechtělo...

No nakonec jsem to řešil komplexně, dokončil jsem ventilaci a odtah vlhkýho vzduchu z matkárny a růstovny (aby se mi nedostával do květovny) posílil jsem zvlhčování (sps808 4ever) a nasadil úklidovou četu Phytoseiulus persimilis koupil jsem je na www.zahrada-online.cz (www.biocont.cz) kluci jsou to hladoví a kudy chodí tudy žerou. Aby se jim dobře žralo a množilo potřebujou aspoň trochu solidní vlhkost okolo 70% (zvladnou i miň, ale...), a právě na množení aspoň 16 hodin světla denně, což my myčurinové náme v matkárnách běžně.
Navíc jsem opět po dlouhé době začal postřikovat Vermesfluidem, umí opravdu pěkně posílit kytky, jednak je solidně nakopává (růstový stimulátor) a druhak zmírňuje poškození právě savým hmyzem (sviňušky). Efekt je jasně viditelný.
Jelikož svilušky nemají rády vlhko tak jim cca jednou týdně preventivně dávám terapii. :-) na pár hodin osolím zvlhčovačku a udělám jim tropy. Ať se nacucaj k prasknutí. (doufejme)

Jo a žlutý lepový šipky do každýho květináče taky nic nezkazí...

Prostě bez péče a základních investic to nejde a lépe je problémům předcházet...

edit: připojena fotka

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Naposledy upravil EricCartman 14-06-2009 v 14:08 PM

Old Post 01-10-2007 v 19:08 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrzout
Stálý Člen

Karma uživatele mrzout - 100% PěstitelskáKarma uživatele mrzout - 100% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 203  

Příspěvek č. 73

Ja si je taky od nekud dotahl. Aplikoval jsem tabakovej vyluh, sice to lehce zabralo ale stejne jsem kytky strihal. Ted mi napadly i male vylezle kyticky a brutalne je zerou. Doufam ze neprelezeou na passiona to by me asi strejchlo. Skusim dnes koupit neco ze zde uvedenych pripravku a aplikovat. Mam zkusenosti s Pyri a s temi druhymi ve skleniku ale ze by pomohly tak zazracne? Zachranilo se par palicek ktery pak krasne zezelenaly ale zbytek kytky zhnedl a konec. Paraziti se s tim mnozstvim svilusek dokazali vyporadat hrave. Vrele doporucuju do skleniku roztoče pokud mate svilusky premnozene, na mensi mnozstvi moc nemaji protoze umiraji hlady.
Tak jsem byl v Hornbachu a koupil zlute pasky a Biool a Agrion Delta. Skusim prvne Biool protoze me pripada Agion moc chemicky. Pouzil bych jej pripadne do skleniku casem.

Naposledy upravil mrzout 21-12-2007 v 08:49 AM

Old Post 21-12-2007 v 05:21 AM
mrzout je offline   Profil uživatele mrzout   Find more posts by mrzout   Foto galerie člena mrzout   Click here to Send mrzout a Private Message   Add mrzout to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Svilusky prevence? Příspěvek č. 74

Po prectenich vsech vlaken jsem dospel k nazoru ze na svilusky je vhodnej Biool nebo Omite, ovsem ani jeden z nich neslouzi jako prevence - co byste prosim poradili totiz mam doma svilustop hobby ktery je tvrda chemka a nejak se mi do toho nechce, radeji bych dal neco mene chemickyho a skodlivyho(tohle je vylozene jed) mam 5tej den kvetu, nejaka prevence kterou musim aplikovat i denne me nevadi

Old Post 12-01-2009 v 07:51 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 75

jj prevence je důležitější

1...kupovaná hlína (z G shopu, ne ze zahradnictví za pade)nebo si ji ošetři sám
2...celková hygiena v místnosti
3...netahat parazity z venku (převlíct se atd)
4...pořádně si prohlídni řezy při kupování


_____________________
když už je budeš mít, tak:

http://www.greenhome.cz/clanky/svilusky-jak-na-ne

nebo další text tady
http://www.plantprotection.hu/modul...spotted_mel.htm

a nejlepší řešení jsou přírodní predátoři (ke konci textu druhej odkaz)

btw - tohle vygooglíš za minutu !

Naposledy upravil 12-01-2009 v 08:34 AM

Old Post 12-01-2009 v 08:28 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 76

pouzij zlute lepove desky Luku.....

Old Post 12-01-2009 v 08:28 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 77

ty žlutý destičky lepkavý pro mě osobně slouží jako kontrola jestli mi tam lítá něco... rozhodně se na to nenachytaj všechny sviluchy i když je to u každý palice

Old Post 12-01-2009 v 08:35 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 78

citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
ty žlutý destičky lepkavý pro mě osobně slouží jako kontrola jestli mi tam lítá něco... rozhodně se na to nenachytaj všechny sviluchy i když je to u každý palice


On se ptal na prevenci, ne na hubeni skudcu a musim rict ze kdyz jsem jel hlinu, tak jsem diky nim nemusel resit zadny hmyzi skudce.... proste se na ne vychytalo takrka vse co tam litalo.... idealka je mit u kazdyho kvetniku tak 2, zkousel jsem to i u dripu, ale tam je to zbytecny.... aspon pro me a zakladem je si nedonest nejaky hmyz s klonama...

Old Post 12-01-2009 v 08:54 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Upozornění No TOTO ?? Příspěvek č. 79

Pánové celkem se divím že tu ještě nikdo nenadhodil VLHKOST !!! Svilušky nesnáší vysokou vzdušnou vlhkost. Preventivní vlhkost na ranném růstu klidně 80%. Na pozdějším růstu klidně 70 a držet ji klidně i do půlky květu...
Celkově zapřemýšlej o tom jak svoje kytky co možná nejvitálnější a nejzdravější.
Co bych dál zařadil do prevence je kontrola. koukej kytkám pod listy kdykoli je vezmeš do ruky a sebemenší svilušku žeň ze skříně postřikem CELÉ skříně včetně stěn.
Omite 30w je vpohodě, ale v květu se tím moc stříkat nehodí, do první poloviny není až tak problém jedovatost, ale kytky potom o hodně pomaleji nakvítají, sebere jim to klidně týden. Na druhou půlku kětu je to jedovatý... ale na růstu a před přepnutím jsem nenašel žádný velký chyby.
Nissorun 10w je super ale těžko k shání. Zabráňuje sviluším v rozmnožování a zabíjí vajca, ale co je důležité v rámci PREVENCE zůstává na rostlině až 60 dní a působí na svinsky svilený šviluše vesele dál.
Jako oživovač po napadení sviluškama používám Vermesfluid - postřik, znovu kytky nakopne a pomůže se zahojením ranek po sviluších.

Edit: 2: 600: postříkej je tím nissorunem a kontroluj pokud máš nebo seženeš Vermesfluid, atonik, popřípadě Phytamin.... budou happy

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 12-01-2009 v 09:46 AM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
statekukocek
Nový Člen

Karma uživatele statekukocek - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 80

požívám predátory jako prevenci i jako protiúder. když jsou predátoří už na místě činu dřív,sviluši se značně snižuje šance něco napáchat,když je od začátku životního cyklu v agresivním prostředí.samozřejmě musím souhlasit s Cartmenem: % vlhkosti má velký vliv.

Old Post 12-01-2009 v 10:08 AM
statekukocek je offline   Profil uživatele statekukocek   Find more posts by statekukocek   Foto galerie člena statekukocek   Click here to Send statekukocek a Private Message   Add statekukocek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:44 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-08-2017 - Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ?? - 85 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3119510 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív