Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Obecné Zkus tohle Příspěvek č. 17


Zkuste tenhle pripravek, koupeno v Hornbachu, ale maji to i v growshopech...

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 10-12-2001 v 10:57 AM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 18

Jo pravda. Ten Biool funguje, ale musi se aplikovat primo na skudce. Taky se mi podarilo umastit vod nej kyti. Asi pristoupim k necemu silnejsimu.

Old Post 08-02-2002 v 17:52 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mephisto
Stálý Člen

Karma uživatele mephisto - 40% PěstitelskáKarma uživatele mephisto - 40% PěstitelskáKarma uživatele mephisto - 40% PěstitelskáKarma uživatele mephisto - 40% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 143 

svilušky Příspěvek č. 19

dávám zapravdu lee@ - AGRION DELTA je nejlepší. 2x - 3x stříkneš a je klid

LEGALIZE IT !!!

Old Post 08-02-2002 v 19:31 PM
mephisto je offline   Profil uživatele mephisto   Find more posts by mephisto   Foto galerie člena mephisto   Click here to Send mephisto a Private Message   Add mephisto to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prdow
Stálý Člen

Karma uživatele prdow - 13% PěstitelskáKarma uživatele prdow - 13% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 206 

Příspěvek č. 20

biol je f poho a taky hodne pomaha casto mlzit listy jenom cisou vodou, maji kratky zivot a na mokre listy se nelihnou... Taky je dalsi problem, ze treba v mem pripade chodi ty sfine na ganju asik jenom sukat a slunit se, a lihnou se na nejaky bilince co ma mlada na balkone, takze doporucuju osefovat fsechno zeleny v byte, pze sou to potwory vychcany.. trpelivost!

keep
balkon 2002

Old Post 19-07-2002 v 09:16 AM
prdow je offline   Profil uživatele prdow   Find more posts by prdow   Foto galerie člena prdow   Click here to Send prdow a Private Message   Add prdow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

Prevence Příspěvek č. 21

Mno zjistil jsem, že asi nejůčinější bude prevcence. A to hned několikanásobná. 1. Při každým vstupu si umejt ruce popřípadě převlíct (aby se nedostali na věcech z venku) 2. skříň postavit na kobereček, jenž dostane pravidelně 1x týdně dávku např. Reid, Biolit (či nějaký takový svinstvo na lezoucí hmyz). Většinou hmyzáky odpudí ten kobereček a nerisknou ho přelejzat. Je to pro ně něco jako minový pole pro nás Mno nechal jsem se unýst.
Taky jsem ho dal , kolem ventilace, aby je nenapadlo se dovnitř dostat větrákem. Zatim to maká. Ale musíte dát bacha, aby se, při aplikaci na kobereček kolem větráku, vám nepovedlo stříknout dovnitř. Myslim, že by se kytkám nic nestalo, ale nebude to potom zrovna 2x košér (chtěl sem říct netoxický).
Jo nic se nemá přehánět....tzn. ne že ten koberec nacucáte, stačí lehce přestříknout a hned vytvoříte prostředí insekt not frendly. KAŽDOPÁDNĚ JAK UŽ BYLO MOCKRÁT ŘEČENO....!!!!!ČISTOTA PŘEDEVŠÍM!!!!!! N4


[Edited by nobody4 on 25-07-2002 at 03:03 AM]

Stay high if u can

Old Post 25-07-2002 v 01:57 AM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 22

no podle toho jak to máš zamořený bych jednal:

jestli jich tam máš málo tak bych je nechal a za 14 dní bych to prostě sklidil, myslim že by tomu moc ublížit neměli, a nebudeš to muset mořit chemií

no a jestli si myslíš, že jich je tam hodně a těch 14 dní by to kytky nezvládly, tak to prostě zamoř těžkotonážní chemií a pak to nech třeba o tejden dýl ve skříni, za 3 neděle by měla bejt chemka definitivně neutralizovaná, samozřejmě to chce nejdřív ověřit u konkrétního přípravku, přeju hodně zdaru

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 04-08-2002 v 10:13 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cert
Nový Člen

Karma uživatele Cert - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 2 

Příspěvek č. 23

Tak jsem to vcera aplikoval(tak mastne to zase neni)
Myslim,ze to vcelku zabira,ale bude to chtit provezt nekolikrat za sebou.Pocitam tak 2-3 obden.
Zustava pouze zapach repkoveho oleje,ale ten asi brzo zmizi tez.

Kdyz se zadari tak......:-))

Old Post 06-08-2002 v 14:24 PM
Cert je offline   Profil uživatele Cert   Find more posts by Cert   Foto galerie člena Cert   Click here to Send Cert a Private Message   Add Cert to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 24

Tak se strikalo proti sviluskam ve skleniku TALSTAREM (zabira dobre), ale bylo se nadychano a pocmrndano a vysledek: pekna otrava po zbytek dne az do rana, vyprazdneni zaludku (spontanni), spavost.... davejte pri postrikovani pozor !!!

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 23-08-2002 v 13:58 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Era
Bursovní spekulant

Karma uživatele Era - 64% PěstitelskáKarma uživatele Era - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 219  

Pohodička Jak jsem vydrbal se sviluškama a jinýma brablencama… Příspěvek č. 25

Nejdřív se vyskytovali ojediněle na velkých listech. Občas jsem jich pár setřel štětečkem namočeným do mýdlového roztoku, ale jinak jsem jim moc pozornost nevěnoval. Kyti taky ne, flíčky na listech nebyly.
Asi před dvěma týdny jsem si všiml skvrn. Hlavně na jedné kytce, trochu i na dalších, zato na jedné nic. Při pohledu zespod mi došlo, kolik uhodilo. Zvířátek mraky! Opět jsem stíral štětečkem, natíral jsem mýdlem list po listu – marně. Na nejvíc napadené kytce už byla většina listů rezavých a dokonce se to hemžilo v šiškách. Protože současně pestíky indikovaly zralost (ač semínka byla dosud nezralá) aspoň tu nejhorší větev jsem sklidil a ostatní začal rosit tabákovým výluhem. „Sklizeň“ jsem rozcupoval na jednotlivé rostlinné anatomické díly , větší listy s vajíčky vyhodil a šištičky rozložil na papíru. A jak brablenec vykoukl – už jsem ho drtil (tentokrát opačnou stravou štětce) . Po rozmáznutí několika tisíc neřádů po papíru už další nevylézali, tak jsem vše přesypal na čistý papír a nechal přes noc sušit.
Ráno koukám a klávesnice plná právě vylíhlých neřádů. Rozšlapal jsem je papírem a zbytek dne ničil ty, kteří ještě ze schnoucího materiálu vylézali. Po vysušení (rozmělněná ganja schne velice rychle +/- 2 dny) jsem vše protáhl tříštivým kávomlýnkem a výsledných +/- 1,5 gramu uložil do filmárny Během těch dnů jsem se samozřejmě věnoval dalším kytkám, stříkal tabákem, potíral mýdlem, zametal listy atd., takže většinou se mi podařilo zastavit zamoření na spodních patrech. Někde byla zralost již nepopiratelná (ale semínka stále malá ) tak jsem zase pár vrcholků sklidil (brablenců minimálně – pozoruju a drtím ), pár větví nenapadených zatím nechávám na dozrání semínek. Teď mi to leží na stole a docela to smrdí
Takže příště – nedám brablencům šanci! ! Jednak bude maximální čistota, a kdyby něco, raději celý list hned pryč – je to menší škoda, než aby se na něm vylíhly stovky čůz.


Pochopitelně jsem otestoval tu první várku. Jedna náplň schlugzeugu mi nejdřív přišla slabá, ale po 15 minutách to bylo už mnooohem lepší

Zase jsem si hrál s češtinou napadaly mě samé dvojsmyslnosti sexuálně zaměřené:
Suchost – souška?

-Je suchá, nebo není suchá?
-Strč to tam a uvidíš!

Vidět a být viděn . - Sloužit a být sloužen. - Souložit a být souložen.
-Každý chvilku tahá pilku
-Jednou jsi dole, jednou nahoře

-Báječná ženská pod psa



Latinsky hodina je „hora“, tak mě napadlo: Už troubějí na hórách jeleni
– jelen místo kukačky - jelenové hodiny – zatroubily půl šesté


Sakra, to sem už asi nepatří No tak ať se boj s malým velkým lumpem daří

Nemodifikovaný modifikovanému nevěří...

Old Post 23-08-2002 v 17:49 PM
Era je offline   Profil uživatele Era   Find more posts by Era   Foto galerie člena Era   Click here to Send Era a Private Message   Add Era to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Era! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 26

Tak se strikalo podruhy, davalo se pozor a poblilo se znova. TALSTAR je opravdu trida.
Ochranna lhuta je myslim 14 dni, takze asi jeste strikat muzes. Stejne je treba strikat 2x (podruhy tak jeste po tydnu), aby sciply i ty potfory, co se teprv vylihnou z vajicek (je videt takovy slinty zespod listu) - jinak kytku vycucaji cobydup. Mely by se vylihnout uz do otravenyho, at to maji rychle za sebou...

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 27-08-2002 v 08:07 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yasmeene
Stálý Člen

Karma uživatele Yasmeene - 77% PěstitelskáKarma uživatele Yasmeene - 77% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 111 

Příspěvek č. 27

No nevim jestli mam přesně svilušky ale Agrigon-delta je přesvědčil, že moje kytí nejsou k žrádlu

No one can live forewer (except)
Yasmeene

Old Post 07-09-2002 v 14:17 PM
Yasmeene je offline   Profil uživatele Yasmeene   Find more posts by Yasmeene   Foto galerie člena Yasmeene   Click here to Send Yasmeene a Private Message   Add Yasmeene to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skillman
Nový Člen

Karma uživatele Skillman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 3 

desinfikace Příspěvek č. 28

A kdyz sem uz sklidil tak jak mam tu skrin od svilusek vycistit?? Nebo pochcipaj sami protoze nemaj jidlo (kyti)??

Old Post 16-09-2002 v 20:47 PM
Skillman je offline   Profil uživatele Skillman   Find more posts by Skillman   Foto galerie člena Skillman   Click here to Send Skillman a Private Message   Add Skillman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

skilman Příspěvek č. 29

nechcípnou, teda možná za delší čas (ikdyž nevim) ve skříni zůstanou vajíčka a můžou se ti vyklubat pozdějc. Rozhodně to pořádně vytři savem nejenom že se zbavíš svilušek apod., ale pomáhá to dezinfikovat bakterie houby atd. Rozhodně po každým pěstování (přendavání z růstu na květ apod.) to pořádně vyčisti a vytři savem. N4

Stay high if u can

Old Post 17-09-2002 v 06:22 AM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Era
Bursovní spekulant

Karma uživatele Era - 64% PěstitelskáKarma uživatele Era - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 219  

Já myslím, že exnou... Příspěvek č. 30

Z vajíček se vykulejí docela brzo, aspoň co jsem pozoroval. Ale jak se rozlezou a nenajdou nic k vysátí (kyti), tak by měly exnout.

Jinak, možná to tu už někde bylo¨, ale co takhle mechanická ochrana? Ty potvory lezou (aspoň moje nelítaly) tak třeba zkusit nacucat molitanový pásek nějakou brutální chemkou a omotat kolem stonku?
Jestli už na to někdo přišel, ať se přihlásí k autoství

Nemodifikovaný modifikovanému nevěří...

Old Post 01-10-2002 v 12:12 PM
Era je offline   Profil uživatele Era   Find more posts by Era   Foto galerie člena Era   Click here to Send Era a Private Message   Add Era to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Era! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Santino_RDLD
Nový Člen

Karma uživatele Santino_RDLD - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 31

to: ERA

no myslím, že to zní docela zajímavě, ale jak jsem pozoroval svoji -mimochodem hustě napadenou- úrodu zblízka, tak ty listy jsou prošité těma jejich pavučinkama, já mám spousty malinkých lístků - docela na sebe nalepených, takže si myslím, že stonek k tomu přelézání ani nepotřebovali ....

Navíc mám dojem, že ta "brutální chemka" působí tak, že se vsákne do rostliny a sviluše zdechnou tím, že baští šťávu z listu + chemku v ní .... tak zdechnou ... sfině ....

takže ten molitanový proužek bych vynechal ... nejspíš by to působilo tak, že by si tu chemku rostlina nasála sama do sebe stonkem (jestli to vůbec umí) ...

Old Post 04-10-2002 v 10:13 AM
Santino_RDLD je offline   Profil uživatele Santino_RDLD   Find more posts by Santino_RDLD   Foto galerie člena Santino_RDLD   Click here to Send Santino_RDLD a Private Message   Add Santino_RDLD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Siki
Stálý Člen

Karma uživatele Siki - 42% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 40 

Příspěvek č. 32

Na svilušky můžu doporučit přípravek AGRION.Myslím,že je výbornej a za dobrou cenu.Good luck.

Siki

Old Post 31-10-2002 v 18:38 PM
Siki je offline   Profil uživatele Siki   Find more posts by Siki   Foto galerie člena Siki   Click here to Send Siki a Private Message   Add Siki to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-08-2017 - Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ?? - 85 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8597230 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív