Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Indica vs Sativa
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7
Autor
Téma 
Čurák
Nový Člen

Karma uživatele Čurák - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 65

to frogo: early misty je indika

Old Post 14-09-2005 v 09:47 AM
Čurák je offline   Profil uživatele Čurák   Find more posts by Čurák   Foto galerie člena Čurák   Click here to Send Čurák a Private Message   Add Čurák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 66



Já to vidím takhle, to první je indica to druhé sativa, obecně by měla mít indica silnější tlusté listy a sativa dlouhé slabé. Podle velikosti nemůžu posoudit, snad sativa byla větší trochu. Jinak účinky má pro mě jedničku sativa - jde na ní fungovat. Indica je většinou sedavá a máš co dělat aby jsi to rozdejchal Nemyslím že to je obsahem THC ale CBD, dobré sativy mají podle mě žalostně málo CBDéčka o to je dobře .....

No jo ty blázni v tý rovnatý zemi nám to mixujou to pak nevíš co se s tebou děje

Old Post 12-10-2005 v 22:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Upozornění Rozdíl je i ve vzhledu květu! Příspěvek č. 67



1 Blueberry (Prevazne indica)
2 ICE (Prevazne sativa) - je daleko vic chlupata a hunatejsi narozdil od Indiky Blueberry

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 02-12-2005 v 11:59 AM

Old Post 02-12-2005 v 11:52 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Re: Rozdíl je i ve vzhledu květu! Příspěvek č. 68

Zdar.
Již delší dobu se o konopí dost zajímám, a tak mě napadlo hodit k tomuto tématu nějakou podrobnější odpověď.
Každý druh tady proberu postupně, žádné podrobnosti jako využití apod., pouze jen charakteristické rysy.

Konopí seté - Cannabis Sativa :
Dělíma na technické konopí - konopí s nízkým obsahem THC, využitelné k technickým účelům, ostatně jako všechny, ale těch by bylo škoda, páč je máme na kouření .
Skunk - toto jsou vyšlechtěné odrůdy konopí setého, které mají vyšší obsah THC, tedy vhodné pro kouření. Dále je zde nízký obsah CBD a podobných látek, takže nespůsobuje tzv. dojebanost, ale nabijou Vás.
Teď, ale k těm rysům.
Konopí seté je dvoudomá, často i jednodomá rostlina. Dokáže vyrůst až 6 metrů za příznivých podmínek, ovšem i to záleží na genetice a nijak extrémě se nevětví, někdy připomíná malý ovocný stromek. Její listy jsou většinou užší a delší. Úzké, a to doslova. Pokud je má rostlina trošku širší, zřejmě se jedná o hybrid.
Semena této odrůdy jsou většinou jednobarevná, šedavě bílá až světle hnědá, hladká a bez zřetelné oddělovací vrstvy, na bázi pevně přirostlá k lůžku.

Konopí indické - Cannabis Indica :
Je opět dvoudomá, ale už jen výjměčně jednodomá rostlina.
Klasicky dorůstá výšky 1,5 metru.
Toto konopí se většinou velice košatí i bez jakékoliv techniky záštipu, často připomíná hustý vánoční stromek.
Obsahuje veliké množství THC a proto je hustě obsypána pryskyřicí a její květenství jsou hustě žláznatá, tedy pokud se jedná o samici.
Často se zde tvoří vysoký obsah látek CBD apod., které způsobují fyzickou zkouřenost.
Semena této rostliny jsou pokryta zvláštní mozaikovitou kresbou se zřetelnou oddělovací vrstvou na bázi.
Co se týče listů, tak ty jsou podstatně široké a mezery mezi nimi jsou velmi mírné a oproti konopí setému jsou kratší. Připomínají tak trochu kopřivu.

Konopí plané, plevelnaté, rumištní - Cannabis rudealis :
Tento druh konopí je považován jako plevel.
Je to dvoudomá, vzácně jednodomá rostlina.
Toto konopí dorůstá maximální výšky od 0,5 metru do 1 metru a nijak zvlášť se nevětví.
Okvětní lístky prašníkových květů jsou zelenavé s úzkým bělavým lemem, pestíkové s nápadně dlouhými červenými bliznami.
Jeho obsah THC je nízký, častou nulový a rostlině nezáleží na světelné periodě. Zraje podle věku. Po vyvinutí semen automaticky vypadnou, a příští rok z nich vyrostou nové rostliny.
Tento druh se nedá kouřit. Nebudete mít žádný stav a jeho chuť je šílená. Tento druh je však zajímavý svou dobou květu, protože mu nezáleží na světelné periodě, a tak je to zajímavou odrůdou pro šlechtitele.
Semena jsou nepravidelně tmavě mozaikovitá se zřetelnou oddělovací vrstvou tvořící masivní zduření.
Listy jsou podobné jakou u sativy, jsou však podstatně menší.

Toť vše. Většina věcí je z mé hlavy, a pokud Vám to připomíná, že jste něco podobného četli někde jinde, nejspíš jsem to tam četl taky, a ty informace se mi zaryly do paměti.

Old Post 11-03-2006 v 09:42 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
5elhal
Stálý Člen

Karma uživatele 5elhal - 66% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 113  

Příspěvek č. 69

zdravim mam tady jednu sativu a indicu nebo aspon vse vypada tak zebych to takhle mohl rozdelit, sadil sem dve kiti s rozdilem asi 17dnu.. a rozdil ve velikosti neni buhvi jakej, ale!
listy jsou hodne odlisne. prvni kiti spicate a ostre.. tedy podle vseho sativa a pak druha,. malinko mensi a ohodne meene listu kulate velike nejpis teda indica. ale nechapu vetveni, nahore je napsano ze sativa ma uzke dlouhe listy a malo se sama vetvi a oproti tomu indica ma kulate listy a vetvi se castecne sama ja to mam docela naopa. jakoby indica se nevetvi vubec a jakoby sativa se vetvi jako blazen teda jeste obema pomaham snad dobrym FIMem ale to se jeste az tak neprojevilo. tady fotka asi sativy. http://www.badongo.com/pic/205593 a tady fotka jakoby indicy http://www.badongo.com/pic/205634 co vy na to?

Old Post 04-06-2006 v 14:01 PM
5elhal je offline   Profil uživatele 5elhal   Find more posts by 5elhal   Foto galerie člena 5elhal   Click here to Send 5elhal a Private Message   Add 5elhal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HerrFlick
Stálý Člen

Karma uživatele HerrFlick - 41% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 70

Co si myslíze o zaštipování? Podpořit košatost indici zaštipováním a sativu nechat růst, protože se větvit nebude a moc nechce nebo naopak nechat indicu přirozeně větvit a sativu donutit vyhodit aspoň dva vrcholky?
nebo prostě stříhat co to de, ať je toho hodně?
Já osobně mám rád keře s tlustýma větvema,pořádnejma listama a kompaktnějšíma palicema, takže jsem spíš na indici.
Ohledně HIGH: hodně jsem se o tom bavili s kámošem a je to vážně těžký. Je tady někdo, kdo ihned po tom, co ucítí, že hulil, pozná, co to bylo? indica/sativa

Old Post 18-06-2006 v 23:37 PM
HerrFlick je offline   Profil uživatele HerrFlick   Find more posts by HerrFlick   Foto galerie člena HerrFlick   Click here to Send HerrFlick a Private Message   Add HerrFlick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gambler
Stálý Člen

Karma uživatele gambler - 85% PěstitelskáKarma uživatele gambler - 85% PěstitelskáKarma uživatele gambler - 85% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 71

herrflick: Mam zkusenosti spis se sativami. Po letech muzu rict, ze je lepsi je nechat spis do vysky. Sativu zastipuju jedenkrat, obcas dvakrat a kytku ktera mela ve finale tritricet jsem zastipl celkove trikrat.

son of a god
out 06- sklizeno kopinatkyout 07- ww, aurora indica, swiss sativa

Old Post 24-06-2006 v 15:00 PM
gambler je offline   Profil uživatele gambler   Find more posts by gambler   Foto galerie člena gambler   Click here to Send gambler a Private Message   Add gambler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipe
Stálý Člen

Karma uživatele cipe - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 41  

Příspěvek č. 72

Rozhodne vyhladávam sativu,predčasom som dostal asi najčistejšiu sativu,lebo taký živý stav som nezažil ani na jednej doposial.Naproti tomu,indicu používam málokedy,iba ked chcem pochopit hudbu,a naplno si ju vyxutnat

Old Post 23-10-2006 v 14:18 PM
cipe je offline   Profil uživatele cipe   Find more posts by cipe   Foto galerie člena cipe   Click here to Send cipe a Private Message   Add cipe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Euforia
Stálý Člen

Karma uživatele Euforia - 60% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 31  

Nápad Příspěvek č. 73

Nedávno jsem byl v Amstru a našel jsem tam náhodou obchod ze semínkama Dutch-passion, možná znáte. BTW tam měli vystavený palice svých výherců v Cannabis Cupu zalitý v nějakým tom parafínu nebo čem. Moc pěkný pokoukání. Jo a co chci říct. Vybral jsem si tam jen tak z letáku podle názvu Power Plant fem. Když jsem to byl říct u pultu tak mi prodavačka říkala, že sem si vybral moc dobře, že je to prej Indica10%/Sativa90% co má takový vlastnosti, že zhuluje energicky jako sativa a dělá tlustý palice po indice - vysoký výnos. Takže jestli hledáte zrovna tyhle vlastnosti tak je to dobrá volba(hulba).

http://www.dutch-passion.nl/home.ph...l&ss=c&ss_id=11

Všechno je jinak.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=27110

Old Post 24-11-2006 v 15:38 PM
Euforia je offline   Profil uživatele Euforia   Find more posts by Euforia   Foto galerie člena Euforia   Click here to Send Euforia a Private Message   Add Euforia to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MangoMan
Stálý Člen

Karma uživatele MangoMan - 64% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 210  

Příspěvek č. 74

100% preferuji sativu,high jede
Sativa má sice menší výnos,ale stojí za to,nemám rád takovej ten stoned jako má indica,ale taky nezáleží jen na tom jestli je to indica nebo sativa,ale i na tom kdy to sklidíte,usušený to vypadá stejně,a někdy i stavově,ale jen někdy

Celý svůj život poslouchám že konopí je špatná věc.Bohužel to slyším převážně od lidí co tuto zázračnou rostlinu ani v nejmenším neokusili,proto vím že nemá smysl tyto lidi poslouchat.To že konopí je ilegální ''droga'' neznamená že je špatná,mnoho lidí nechápe to,že ne všechno co je zakázané je nebezpečné,většinou je podle nich nebezpečné vše co je zakázané,pokud toto tvrdí,dělají nejen ze sebe hlupáky,ale i z těch co to po nich opakují...

Old Post 22-12-2006 v 18:48 PM
MangoMan je offline   Profil uživatele MangoMan   Find more posts by MangoMan   Foto galerie člena MangoMan   Click here to Send MangoMan a Private Message   Add MangoMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cohen69
Nový Člen

Karma uživatele cohen69 - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 75


Zdarec
Taky sem se rozhodl obohatit tuto duskusi )
viz foto

Old Post 05-04-2007 v 16:37 PM
cohen69 je offline   Profil uživatele cohen69   Find more posts by cohen69   Foto galerie člena cohen69   Click here to Send cohen69 a Private Message   Add cohen69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cohen69
Nový Člen

Karma uživatele cohen69 - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 76

Temer nesmyslny dodatek: ZLEVA - Sativa, Indica,Ruderalis

Old Post 05-04-2007 v 16:40 PM
cohen69 je offline   Profil uživatele cohen69   Find more posts by cohen69   Foto galerie člena cohen69   Click here to Send cohen69 a Private Message   Add cohen69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krivkin
Stálý Člen

Karma uživatele krivkin - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 135  

Příspěvek č. 77

ahoj, lidi, našel jsem něco ke cannabis ruderalis neboli konopí plané, někdy též rumištní - jak již název napovídá, jedná se o plané konopí, někdy uváděné jako poddruh konopí setého (c. sativa) a často omylem považované za asijské či americké odrůdy a kultivary - na Slovensku to prý dávají králíkům :-) tady je odakz na zdroj: http://matt.jinak.cz/flytojoint/kniha/01kapitola.html

Old Post 23-04-2007 v 11:01 AM
krivkin je offline   Profil uživatele krivkin   Find more posts by krivkin   Foto galerie člena krivkin   Click here to Send krivkin a Private Message   Add krivkin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mozdik
Stálý Člen

Karma uživatele Mozdik - 24% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 185  

Obecné Příspěvek č. 78

citace:
Původní příspěvek od torhorc
Na canabis ruderalis sa tu každý vykašlal. Ani sa nečudujem. Je to divá odroda konope rastúca na rumoviskách a inej nekvalitnej pôde. Výška cca 50-100 cm. THC veľmi kolísavé. Skôr nie ako áno. Odporúčam nefajčiť. Ten dym by zabil aj koňa. Účinok minimálny :-(
Kurvevsky z toho bolí hlava. Výskyt - juh východného Sloveska, vraj aj Morava.


citace:
Původní příspěvek od sativa
no jo, sice na ten druh byl tady dotaz, ale koho zajima ruderalis, hulit se to neda, je to proste plevelna odruda konopi, mala a malo ucinnych latek


citace:
Původní příspěvek od Roman Dirda
Z knihy Květena ČR mě pobavilo toto-Cannabis ruderalis,celkové zhodnocení:Nebezpečný plevel,jehož rozšíření je třeba sledovat(aby nám to nerostlo všude),vyskytuje se v několikatisícových porostech v okolí obce Drnholec na Břeclavsku i jinde na JV Moravě.


Ja priamo hľadám Cannabis ruderalis. Ak niekdo viete, kde by mohlo rásť, poprípade máte niečo doma, tak mi napíšte PM. alebo si kuknite moje fóra :
http://grower.cz/forum/showthread.p...52&pagenumber=1

http://grower.cz/forum/showthread.p...18&pagenumber=1

Shaman...

Old Post 24-08-2007 v 17:25 PM
Mozdik je offline   Profil uživatele Mozdik   Find more posts by Mozdik   Foto galerie člena Mozdik   Click here to Send Mozdik a Private Message   Add Mozdik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mozdik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 79

nevim jestli tohle je tak trochu offtopic ale byly tady nejake debaty o % THC v rostlinach a ja jsem nahodou nasel na netu studii univerzity of Missisipi (pod zastitou www.williamswonder.com kde ji provadeli) a zjistili ze marihuana sili kazdym rokem
ze v letech 1988 bylo v nejlepsich rostlinkach 3,5 % thc
2003 7,0 % thc
2006 v hybridech:
Super Weed 10 %
Super Haze az 12 %
White widow az 19%
Skunk az 20 %
Arjans Haze 22,3 %

Old Post 25-08-2007 v 12:56 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Etienne
Stálý Člen

Karma uživatele Etienne - 30% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 80

Cuz... Mam taky jednu otazecku co znamena kdyz sou seminka feminized??? Jo a jaky model od mandala seeds je podle vas nej... dik

Old Post 20-09-2007 v 14:34 PM
Etienne je offline   Profil uživatele Etienne   Find more posts by Etienne   Foto galerie člena Etienne   Click here to Send Etienne a Private Message   Add Etienne to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:33 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1259150 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív