Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to .
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »
Autor
Téma 
des
Nový Člen

Karma uživatele des - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 65

Hodil jsem kyticky do substratu s trochou pisku do 12l kybliku.Kdyz jsem to zalil,tak strasne dlouho trvalo,nez se voda vsakla.myslite,ze to muze mit vliv na kytky?Treba nedostatek kysliku.Myslite,ze by bylo dobre dole udelat dirky?

Old Post 25-04-2002 v 11:26 AM
des je offline   Profil uživatele des   Find more posts by des   Foto galerie člena des   Click here to Send des a Private Message   Add des to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Modeste
Stálý Člen

Karma uživatele Modeste - 44% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 27  

Škůdci Příspěvek č. 66

Bez tych direk to nepojde. Na spodku kybla by sa ti hromadila voda a zacali by jej hnit korene. A to by asi na nu dobre nevplyvalo.

Old Post 25-04-2002 v 20:02 PM
Modeste je offline   Profil uživatele Modeste   Find more posts by Modeste   Foto galerie člena Modeste   Click here to Send Modeste a Private Message   Add Modeste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 67

S tim organofermem (130.- Kc 5l) nevim, budu ho zkouset teprve letos. Ale vypada (a smrdi/voni) docela dobre - asi to je suseny kravinec, a ty jsou velmi dobry.
Dobry zkusenosti jsou s biohumem (50.- Kc 10l) smichanym s hlinou a vajecnyma skorapkama.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 26-04-2002 v 08:42 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mutek
Nový Člen

Karma uživatele mutek - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 11 

PROČ?! Příspěvek č. 68

Hned po pár dnech se mi na povrchu na zbytku jedné granule Organofermu (koblížek :-)) vytvořila plíseň... Proč sakra?
Poraďte prosím jak na plíseň??

Old Post 26-04-2002 v 12:25 PM
mutek je offline   Profil uživatele mutek   Find more posts by mutek   Foto galerie člena mutek   Click here to Send mutek a Private Message   Add mutek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LahcaMEneR
Nový Člen

Karma uživatele LahcaMEneR - 23% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 9 

Nápad ...jak na bordel v hlíně... Příspěvek č. 69

Tááák lidi,
jak to dělám já samozřejmě že máme k dispozici dobrou hlínu, nejlépe odpočinutou, na které nic nerostlo.
X = dynamická proměnná ( dle velikosti pole, nebo V nádob, do kterých se vaše stromy chystáte sázet )
Já osobně X = 75 l ( mám větší prostor ( tetkas garden ))
Přidáme X litrů písku, X litrů hnoje ( koňského, když je k dispozici [ já mám ] )
Toto vše směšáme a vznikne nám pěkný matroš.
Rada:
nejlépe je změřit pH všech složek dopředu před integrací aby jsme měli jistotu, že když nám pH směsi vyjde podezřele dobré ( vyjde - 100% ozkoušeno )
Tento výsledek rozmístíme, tak aby všude byl dostatek matroše na kořeny ( dobrej materiál min cca 25 cm )

Samozřejmě, že je potřeba hnůj pořádně rozdělit na co nejmenší kousky, aby tam nebyly kusy ( fakt moc hustý pro malý kytky, ty by to parádně sejmulo, což nechceme )

Jak na sfinstva v půdě, hnoji písku atd...
Až uděláte zmes, tak si připravte tak min 6 litrů vody (nejlépe v 2l PETkách)
do každé nalejte 0,05 l SAVA !!!! (nedivte se !!)
celé pole zalejte tímhle nářezem a nechte min. týden působit ( hlavně ať během tohoto týdne alespoň 1 zaprší )
a fšechna sfinstva jsou pryč..... (plísně & other..)
ta trocha soli z rozkladu Chlornanu Sodného se úplně v klidu vyplaví


LahcaMEneR

Old Post 28-04-2002 v 21:47 PM
LahcaMEneR je offline   Profil uživatele LahcaMEneR   Find more posts by LahcaMEneR   Foto galerie člena LahcaMEneR   Click here to Send LahcaMEneR a Private Message   Add LahcaMEneR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iJoJo
Stálý Člen

Karma uživatele iJoJo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 93 

No totoooo Příspěvek č. 70

Tak toto by aj mna zaujimalo, tiez som zasadil pomerne blizko lesa, ide vsak o to, ze tam prevladaju listnate kriky, tak ci ta poda bude OK: A ked nie, tak ci staci, ked to zalejem vapennou vodou a nasypem vapno aj na vrch, ako som to urobil minuly rok (z 8 rastlin len 1 samec -- bolo to OK ale vsetky samice niekto cornul, hajzel).

Old Post 29-04-2002 v 00:58 AM
iJoJo je offline   Profil uživatele iJoJo   Find more posts by iJoJo   Foto galerie člena iJoJo   Click here to Send iJoJo a Private Message   Add iJoJo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ziki
Stálý Člen

Karma uživatele ziki - 51% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 96  

Příspěvek č. 71

Já jedu standartně v tom pro pokojový rostliny (i outdoor) a jsem s nim spokojenej. Dřív jsem zasadil malý naklíčený kytičky do toho pro pelargonie a balkónové rostliny (nebo jak se jmenuje, takovej fialovej myslim) a kytky to úplně spálilo. Ten pro řízkování taky neni špatnej - hodně písku, takovej vzdušnej ale příde mi zbytečně drahej. S ostatníma zkušenosti nemam.

ride hard - die free

Old Post 30-04-2002 v 11:35 AM
ziki je offline   Profil uživatele ziki   Find more posts by ziki   Foto galerie člena ziki   Click here to Send ziki a Private Message   Add ziki to your buddy list     Navštiv homepage uživatele ziki! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
High time
Nový Člen

Karma uživatele High time - 9% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 9 

Příspěvek č. 72

Musim zareagovat
udělal jsem 10 sklizní jenom v hlíně a bez problému.
Zkoušel jsem všelijaký hlíny, ale nejlíp se osvědčila Pro palmy a zelené rostliny s trochou dolomit. vápence
špetku(žádný procenta) perlitu - kořeny dejchaj v samotný hlíně -stejně jako u veškerý zeleně co roste venku. Jde vo to,že když budeš kytku přelejvat v samotný hlíně začnou ti hnít kořeny a s tim se nic nenadělá.Když tam budeš mit různý sračky pomůže to k tomu,že voda líp vodteče a tim zmenšíš riziko hniloby.Stačí umět správně zalejvat.
Z hlíny si to kytka bere sama oproti rockwoolu,keramzitu a nevim čeho ještě,kde dáváš živiny sám. Pro maséry,který věděj kdy,co a jak přesně hnojit je jednoznačně výhodnější rockwool,ale pro zbytek 99,5%pěstitelů je lepší normál hlína s přihnojováním.

Ať to roste!!!

indor

Old Post 19-07-2002 v 12:23 PM
High time je offline   Profil uživatele High time   Find more posts by High time   Foto galerie člena High time   Click here to Send High time a Private Message   Add High time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemarc
Stálý Člen

Karma uživatele Lemarc - 41% PěstitelskáKarma uživatele Lemarc - 41% PěstitelskáKarma uživatele Lemarc - 41% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 145  

Ale o to právě jde ... Příspěvek č. 73

Snarkie: jednoznačně souhlas, Kaa up

... o to právě jde změnit ty procenta dle High Tima
aby TĚCH kteří to umí vychytat v nehliněných substrátech nebylo jen 0,5% ale právě třeba těch 99,5%

rozumíš ... '-)

Lem

Summer Queen - MODRÁ kytka

Old Post 19-07-2002 v 15:27 PM
Lemarc je offline   Profil uživatele Lemarc   Find more posts by Lemarc   Foto galerie člena Lemarc   Click here to Send Lemarc a Private Message   Add Lemarc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
acid.hack
Stálý Člen

Karma uživatele acid.hack - 52% PěstitelskáKarma uživatele acid.hack - 52% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 74

Tak to ti řeknu úplně přesně: Já mám INDOOR, skleník a les. Do indoor květináčů dávám kvalitní kokos, nebo substrát. Ve skleníku mám špatnou půdu. A proto mám ve skleníku jámu do které hážu ty upotřebený indoorový květináče s hlínou. Až se ta jáma zaplní tak vykopu další. Bude to pokračovat tak dlouho dokud nebudu mít celý skleník plný kvalitní půdy. OK?

Old Post 19-08-2002 v 19:26 PM
acid.hack je offline   Profil uživatele acid.hack   Find more posts by acid.hack   Foto galerie člena acid.hack   Click here to Send acid.hack a Private Message   Add acid.hack to your buddy list     Navštiv homepage uživatele acid.hack! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mata
Stálý Člen

Karma uživatele mata - 25% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 75

Nasyp jí do kompostu, promíchej a ona se do jara zase zapracuje...

Old Post 19-08-2002 v 20:16 PM
mata je offline   Profil uživatele mata   Find more posts by mata   Foto galerie člena mata   Click here to Send mata a Private Message   Add mata to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mata! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ant
Stálý Člen

Karma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% PěstitelskáKarma uživatele Ant - 81% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 76

Souhlas s snarkem .

Je fack blbost recilklovat hlíhu která už je použitá..... trvalo by hrozně dlouho než by byla zase v nějakym rozumnym stavu. (Kytky si s tý půdy vytáhly většinu živin )

A za ty ceny za jaký se ta hlína prodává je to vcelku v poho.

...... Nezáleží na tom jestli tak vypadáš ale jestli tak myslíš........
***NEBERTE DROGY , KUŘTE MARIHUANU © ***

2*50W - Hash Plant - Bublák
250W-Durgha Matha
250W- 3* White Widow , 2*Durgha Matha
Balkón-2002-Ganja
Balkón- Purple Pepper or Afghan 03

The Brotherhood of Grower Illuminati
ofshoot of
The Brotherhood of Eternal Love

Old Post 20-08-2002 v 11:39 AM
Ant je offline   Profil uživatele Ant   Find more posts by Ant   Foto galerie člena Ant   Click here to Send Ant a Private Message   Add Ant to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Ant! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
acid.hack
Stálý Člen

Karma uživatele acid.hack - 52% PěstitelskáKarma uživatele acid.hack - 52% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 152  

Příspěvek č. 77

A ještě jedna nevýhoda recyklace systémem INDOOR->OUTDOOR->INDOOR. Kdzž to vyhodíš ven není dobrý to pak zas dávat do bytu. V tym kompostu jsou samý previti. Bakterie, larvy, brouci, houby, plísně ...... A to vše by ti mohlo sejmout celou skříň. Lepší fakt koupit blbej substrát, nebo nejlépe drahej kokos (9l hlíny za 90Kč).

Old Post 20-08-2002 v 17:55 PM
acid.hack je offline   Profil uživatele acid.hack   Find more posts by acid.hack   Foto galerie člena acid.hack   Click here to Send acid.hack a Private Message   Add acid.hack to your buddy list     Navštiv homepage uživatele acid.hack! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarvo
Nový Člen

Karma uživatele Jarvo - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 78


Jo akorát menší problém se scháněním kompostu...
V growshopu radí na 10 l substrátu:
3l perlitu
3l žížalí trus
3l zah.substrát
1l guana

A myslím si že je to docela síla s tím guanem....

Old Post 20-04-2003 v 10:29 AM
Jarvo je offline   Profil uživatele Jarvo   Find more posts by Jarvo   Foto galerie člena Jarvo   Click here to Send Jarvo a Private Message   Add Jarvo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tervi
Stálý Člen

Karma uživatele Tervi - 34% PěstitelskáKarma uživatele Tervi - 34% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 79

Výbornou zkusenost mam s nehlinnymi substraty, zkousel jsem ruzne pomery, dobre mi vychazi cca 60% kokos, 20% perlit, 20% keramzit (s malymi kousky nebo drceny) a trocha dolomitickeho vapence kvuli stabilizaci pH.

Shared pain is lessened, shared joy increased...

Old Post 20-04-2003 v 12:01 PM
Tervi je offline   Profil uživatele Tervi   Find more posts by Tervi   Foto galerie člena Tervi   Click here to Send Tervi a Private Message   Add Tervi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 80

No co dům dá, důležité je, aby to bylo vzdušné a propustné-takže perlit-dobrý na provdušnění, ale může se dost dobře vyplavit a slepit hlínou, PÍSEK-ten se nikdy neztratí-vodu odvádí geniálně a zároveň nijak rychle nevysichá a vodu dovede všude takže všechny kořeny mají u sebe vodu, jinak co se zeminy týče je nejlepší kompost (neseženete v obchodě) a ostatní substráty jsou stejně jen z drcené kůry a dřeva nebo rašeliny+přídavek vápence=>téměř bez živin. Takže tyhle subst. jsou úplně na prd (dobré jen jako příměs), jinak obyč. zemina+perlit+písek+substrátB a podobné "rašeliňáky" s upraveným ph.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 20-04-2003 v 12:54 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:02 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8350040 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív