Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Zaštipování
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 17

Zdravím,
je fakt, že na zastřihování palic každá kytka reaguje trochu jinak. Například Original Flo má v katalogu, že se dá ve skleníku kontinuálně sklízet i třeba 3x (pokud ji udržíte naživu). Sklidíte palice a za dva - tři týdny vyraší nové. Na vlastní oči jsem to teda neviděl

Moje rada nezaštipovat byla mířená na zaštipování větví v květu. Ty se nerozdvojí, protože kytka po zhruba 7-14 dnech cyklu 12/12 začíná věnovat veškerou svou energii na květ, místo na růst. Ostříhávání palic může mít u některých variet smysl.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 24-02-2001 v 14:36 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hop
Stálý Člen

Karma uživatele hop - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 54 

Příspěvek č. 18

Mám doma měsíční kytku..pěstuju po prvé v životě...
A mezi velkými listy a stonkem začali vyjíždět výhonky ty tam maj zustat nebo je mám odříznout?

hop

Old Post 25-02-2001 v 18:22 PM
hop je offline   Profil uživatele hop   Find more posts by hop   Foto galerie člena hop   Click here to Send hop a Private Message   Add hop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

neodřezávat! Příspěvek č. 19

Proč bys je proboha chtěl odstřihávat?

Ty výhonky to je právě sekundární růst. Zaštipování slouží jednak k řízení výšky, ale především k podpoře toho sekundárního růstu. Kytka pak pěkně košatí.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 26-02-2001 v 12:24 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BOWIE
Stálý Člen

Karma uživatele BOWIE - 73% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 28 

všem Příspěvek č. 20

Sesekávat palice je běžný, protože stejně nikdo nevydrží nezahulit microwele model.

Old Post 26-02-2001 v 18:20 PM
BOWIE je offline   Profil uživatele BOWIE   Find more posts by BOWIE   Foto galerie člena BOWIE   Click here to Send BOWIE a Private Message   Add BOWIE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teabooster
Grower Team

Karma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 284 

Pohodička Příspěvek č. 21

tak to jste to pěkně rozjely to zaštipování!!!
tak abych se taky připojil-jako rozumný bych viděl naposledy zaštipovat maximálně tak do deseti dnů po zkrácení na květ.pakm už to nechat jenom kvést.
Ty vaše postřehy otom jak se palice ještě víc zahustí,to vidim jako doměnku,jak můžete vědět jaký by ty palice byly, kdyby se vůbec nezastřihly?třeba by byly ještě větší?takže Já budu zastřihávat jenom tak ten první týden,pak možná až těsně před sklizní,protože nebudu mít co hulit.

Old Post 12-03-2001 v 06:03 AM
teabooster je offline   Profil uživatele teabooster   Find more posts by teabooster   Foto galerie člena teabooster   Click here to Send teabooster a Private Message   Add teabooster to your buddy list     Navštiv homepage uživatele teabooster! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butch
Stálý Člen

Karma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 258 

Palec nahoru Příspěvek č. 22

Jelikož mě taky zajímá zda je to k něčemu zastřihávat vrhni palici (i když u kytky co sem jí zastřih-Sensi skunk-ačkoli předtim vypadala nic moc teď vypadá k světu) - zda to má význam tak sem podnikl experiment u 2 výškově stejných rostlin Skunku1 - u 1 sem vrchní palici ustřihl (1/3) druhé sem jí nechal.
O vývoji budu informovat.

BUTCH
Základní tipy pro začátečníky
BUTCHOVA pěstírna

Old Post 12-03-2001 v 20:21 PM
Butch je offline   Profil uživatele Butch   Find more posts by Butch   Foto galerie člena Butch   Click here to Send Butch a Private Message   Add Butch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psychedelix
Stálý Člen

Karma uživatele psychedelix - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 52 

Palec nahoru Příspěvek č. 23

Mám vyzkoušeno, že se vyplatí zaštipovat vršky dlouhé asi 5 cm, často se roztrojí i rozčtveří, a porovnával jsem
to s kytkama takto nezaštipovanými a můžu říct, že takto zaštipovat se rozhodně vyplatí.
Zkoušel jsem loni zaštipovat některé kytky i 6krát (samozřejmě myslím vrchy kytek) a u většiny takto zaštipovaných kytek to nebylo moc dobré
(zpomalil se růst vršků a hodně jich začalo plesnivět - díky odumírajícím zbytkům kůry ze zaštipování), ale některé kytky - hlavně Silver Pearl, se díky tomuto častému zaštipování vypalicovaly na docela pěkné
"koule" o průměru asi 15 cm - některé až skoro 20 cm, což se mi docela páčilo:-)).
Ale vrchy doporučuji zaštipovat maximálně 2krát.

Old Post 24-03-2001 v 18:06 PM
psychedelix je offline   Profil uživatele psychedelix   Find more posts by psychedelix   Foto galerie člena psychedelix   Click here to Send psychedelix a Private Message   Add psychedelix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BOWIE
Stálý Člen

Karma uživatele BOWIE - 73% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 28 

čajbustrovy Příspěvek č. 24

Souhlas je pravda, že nikdo neví jak by ty palice vypadaly kdyby nebyly zastřiženy, ale všichni ví jak ta kytka vypadá když jí zastříhnou, takže si myslím že na tom stříhání něco je. Nikdy nezastřižená kytka nevypadala jako ta zastřižená. řekl bych, že na ní fakt bylo víc. Samozřejmě myslím jen vršek palice. Stříhání zdar.

Old Post 25-03-2001 v 13:44 PM
BOWIE je offline   Profil uživatele BOWIE   Find more posts by BOWIE   Foto galerie člena BOWIE   Click here to Send BOWIE a Private Message   Add BOWIE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teabooster
Grower Team

Karma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 284 

Příspěvek č. 25

stříhat co se dá,proto jsem taky,ale jenom v růstový fázi.
Po přepnutí na květ,bych se odvažoval o zastříhávání mluvit jenom tak tejden,max. deset dní po přepnutí.
Pak už je to jenom krájení palic do mikrovlnky a jestli si někdo nepěstuje na víc sklizní,tak už se deset dní po zkrácení stříhat paličky smysl určitě nemá,protože nestihnou dokvést.
A já přece nebudu svítit kvůli 20-ti g,dalších 14dní,to už mi roste nová zahrádka na který bude ranec a ne 20g na víc.

Old Post 26-03-2001 v 05:45 AM
teabooster je offline   Profil uživatele teabooster   Find more posts by teabooster   Foto galerie člena teabooster   Click here to Send teabooster a Private Message   Add teabooster to your buddy list     Navštiv homepage uživatele teabooster! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
coach
Stálý Člen

Karma uživatele coach - 55% PěstitelskáKarma uživatele coach - 55% PěstitelskáKarma uživatele coach - 55% PěstitelskáKarma uživatele coach - 55% PěstitelskáKarma uživatele coach - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 108 

Příspěvek č. 26

Mám měsiční kytku v bubleru. Zaštípnul jsem poprvé na čtrtém patře a teď po dalších dvou patrech. Mám z toho teď krásnou kouli. Chci se jen zeptat, zda ty větve co mi rostou mezi listem a stonkem od spodu mohu taky zaštípnout, nebo jestli je to zbytečný. Vejškove se mi od spodu dohnaly k vršku kytky a tlusty jsou jak hlavní větev!
Coach

Old Post 09-04-2001 v 07:37 AM
coach je offline   Profil uživatele coach   Find more posts by coach   Foto galerie člena coach   Click here to Send coach a Private Message   Add coach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
durysek
Stálý Člen

Karma uživatele durysek - 48% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 27

Cau lidi
Potrebuju radu
Kde presne kytku zastipnout???
A jakej je dalsi vyvin kytky???

Old Post 10-04-2001 v 23:14 PM
durysek je offline   Profil uživatele durysek   Find more posts by durysek   Foto galerie člena durysek   Click here to Send durysek a Private Message   Add durysek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele durysek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Ilustrace... Příspěvek č. 28

Pokud jde o to, kde přesně zastříhnout, mrkněte na téma o speciální technice zaštipování - FIM:
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=142

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 15-04-2001 v 21:54 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sensi
Nový Člen

Karma uživatele Sensi - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 2 

Obecné NA SE KAT ? Příspěvek č. 29

ja myslim, ze to zalezi hlavne na odrude. Ze zkusenosti muzu rict, ze u kvalitniho indoor modelu dochazi vetsinou k vetveni spontanne(pritom ale kytka navic neztraci "hlavni" stonek) - zastipnutim clovek sice ziska nizsi
a kosatejsi ker s vetsim poctem palic - nicmene priblizne polovicnim objemem. Nehlede na priserny zpomaleni, ktery docela chapu - predstavte si, ze vam nekdo urizne zapesti a bude cekat, ze vam naroste deset prstu ) U outdoor semen-"cosemzrovnasehnal" je zase zastipovani takrka nezbytne, jinak vyrostou stromy jako krava s par megapalicema, ktere ovsem tentokrat v obemu zastipnutou rostlinu tezko dozenou.. slechtenej outdoor sem zatim nezkousel.. Tagze> pomoct kdyz je treba, ale zbytecne nemucit.. ))

jah

Old Post 04-04-2002 v 15:16 PM
Sensi je offline   Profil uživatele Sensi   Find more posts by Sensi   Foto galerie člena Sensi   Click here to Send Sensi a Private Message   Add Sensi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blayen
Nový Člen

Karma uživatele blayen - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 5 

Obecné zastipovani skanku outdoor Příspěvek č. 30

Zdravim, letos sem se poprve pustil do pjestovani a sehnal sem si uz vyrostly kytky(asi 10cm). Ted je mam na zahrade asi 3 tejdny a kytky jsou asi 30cm velky. Ted k mimu problemu: kytky se az uplne od spoda po cely dylce stonku obalily malymi listy tak nevim jestli je mam ustrihavat nebo ne. Proste pod kazdou vjetvickou vyrostly tak dva dalsi listky a kytky sou strasne huste. Tak nevim jestli to vadi nebo jestli je to dobre poradte mi nekdo plz.

-F-E-T-I-S-

Old Post 09-06-2002 v 15:26 PM
blayen je offline   Profil uživatele blayen   Find more posts by blayen   Foto galerie člena blayen   Click here to Send blayen a Private Message   Add blayen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 31

Letos se mi zatím velice osvědčilo zaštipovat jen největší vrcholy kytky....

Př. Kytka,zaštípnutá při výšce 30cm,asi 5pater s listy schopnými života,začne se větvit na dva vrcholy,a povětšinou na záštip ještě zareagují spodní patra a začnou se taky větvit,například 3 a 4patro...takhle kytku nechat ještě tak 14 dnů až zase pěkně obrazí....a zkošatí...pak zaštípnout jen ty dva nejvyšší vrcholy...
Zatím co zpomalíš ty vrchní dvě větve,tak se pořádně rozjedou ty spodní,tak...že doženou ty vrchní...tak že máte skvělej keř s hromadou vrcholů....
Ted mám jednu kyti,má 50čísel,a tak 11vrcholů...což je v klídku

měj te se hezky...ať to roste...

Old Post 16-06-2002 v 12:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smoker139
Nový Člen

Karma uživatele smoker139 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 5 

Dotaz zastříhávání Příspěvek č. 32

Hoj hoj,muzete mi nejak poradit kdy a jak mam zastrihavat kytku? Uz ji mam v kvetinaci,ma asi 13cm. Trosku se mi krouti listy na jedne strane a tak mam takovy pocit ze bych ho mel ucvaknoot Mam panicky strach ze se mi to cely posere a kytka je vite kde? Je to dobry seminko takze nechci delat ukvapene zavery ktere by me mrzely. Jde mi vlastne aji o to jestli se muze zastrihavat kdyz ma teprve 3tydny. diky za odpovedi

Old Post 07-04-2003 v 19:29 PM
smoker139 je offline   Profil uživatele smoker139   Find more posts by smoker139   Foto galerie člena smoker139   Click here to Send smoker139 a Private Message   Add smoker139 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele smoker139! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:27 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-06-2012 - Zaštipnutí ? - 6 odpovědí
18-08-2012 - zaštipování lowridera - 5 odpovědí
05-05-2002 - začátek pěstování - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4856410 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív