Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » -=Pěstování za oknem=-
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Pěstuje nebo pěstoval z vás někdo za oknem ?
Ano
Ne
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Pejda
Stálý Člen

Karma uživatele Pejda - 27% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 54  

Obecné -=Pěstování za oknem=- Příspěvek č. 1

Zdravim, rád bych založil toto téma je to spíš pro ty krerý pěstujou třeba poprví a zatím nemají žádnou pěstírnu a chtějí koukat jak jim to roste doma. Posílejte fotky svých výpěstků a nebo rady, názory a problémy ohledně toho do čeho sadit, jestli bude dostatek světla, jestli kyti někdo uvidí jak to schovat....

Já mám kyti největší asi 180cm a roste za záclounou světlo má po celý den (když teda svítí slunce) a pak malý kyti ty jsou před záclonou (asi 10cm velký) a zatím nekoukaj ven.... jestli má někdo taky zkušenosti s pěstováním za oknem tak se pochlubte

Old Post 21-05-2006 v 07:57 AM
Pejda je offline   Profil uživatele Pejda   Find more posts by Pejda   Foto galerie člena Pejda   Click here to Send Pejda a Private Message   Add Pejda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Novota
Stálý Člen

Karma uživatele Novota - 9% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 2

Zdar, tak s okenním pěstováním už mám pár zkušeností... proběhl (potažmo probíhá) tam můj první pěstitelský pokus, kterej se podařil tak napůl...

Hlavní problém je nekompromisně světlo: pokud máte k dispozici více oken, tak se zaměřte hlavně na jižní okno, protože tam svítí slunce nejvíc z celého dne, méně svítí do východního a západního a do severního vůbec.. pokud bydlíte ve větším městě, tak taky pozor na různé clony (vysoké budovy, billboardy apod.), což je ostatně samozřejmostí...

Taky byste si měli dobře vybrat období pro vysazení, můj tragický případ:
vysadil jsem na začátku jara a i když už mám kyti za oknem skoro 10 tejdnů, jsou sotva na začátku květu a to jenom proto, že z těch 10ti tejdnů mi svítilo slunce do okna tak 5 tejdnů.. holt nevyspytatelný počasí jara může značně ovlivnit růst..

Na druhou stranu je dobrý, že u okna máte pod kontrolou půdu, vodu i teplo...

Kdybych měl pěstování za oknem zhodnotit:
Může se vyplatit pokud vyberete dobré období a umístění okna... ostatní složky potřebné pro růst máte plně pod kontrolou, ale pokud máte okno kam nesvítí slunce po celý den (jako třeba já), neni špatný kytky při vzrůstu +/- 50 cm vzít a dá je někam ven, zkrátka řádný outdoor...

Toť vše... na brzkou sklizenou ...

Music & weed - ma favourite combination

Old Post 21-05-2006 v 09:21 AM
Novota je offline   Profil uživatele Novota   Find more posts by Novota   Foto galerie člena Novota   Click here to Send Novota a Private Message   Add Novota to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dejaVuCV
Stálý Člen

Karma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% PěstitelskáKarma uživatele dejaVuCV - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 308  

Příspěvek č. 3

Zdravim windowsaky ;-)
Taky se chystam na nejaky to kytivo za oknem. Ne ze bych od toho cekal nejakou velkou slavu, ale mam obecne rad zelen v byte. Okna mam jen na vychod a na zapad :-( , coz nic moc, jeste k tomu ze zapadu je hned poradnej kopec, takze mi zbyva vychodni okno, tam mi nebrani nic.

4Novota: Si me presvedcil, necham to rust a pak to taky hodim ven. Alespon budou mit corky mensi sanci a ja pekny paldy :-D. Chtel jsem se jen optat. Strihas to vic nez klasicky kytky venku? Urcite se zpevni aspon trochu stonek na tech kytkach. A jak velky kvetinace mas na ty 50 cm? Kdyztak prihod fota, jestli mas moznost pls.

Diky za odpoved, growu zdar a hodne slunicka.

Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.
1st dejaVu's 200W CFL kalfas bubbler <(--=< sklizeno, zhuleno

Old Post 22-05-2006 v 13:49 PM
dejaVuCV je offline   Profil uživatele dejaVuCV   Find more posts by dejaVuCV   Foto galerie člena dejaVuCV   Click here to Send dejaVuCV a Private Message   Add dejaVuCV to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 4

Pěstování zdar
Podle ankety koukám, že hodně lidí tady pěstuje za oknem Já si pročítal web asi 3/4 roku a pak sem se rozhod, že si přece jenom obohatím skušenosti ňákym tim WINdoorem že
Tak sem 1. března vysadil 3 kytky, ňáky noname vod kámoše. Na groweru sem si vyhledal různý ty informace a tak sem se do toho dal...
Když byli kytky větší tak sem je dal do 1.5 L keramickej květináču. S úspěchem sem měl 3/3 samic Takže velká radost no.
Okno mám na západě, bohužel mám přede mnou další panelák a ještě nade mnou balkón sousedů, takže tady mi na oplátku štěstí moc nepřálo, ale i tak se to dá.
Dneska je 22. května a kytky už sou -+55 cm vysoký. Mam to hned za oknem, ještě před záclonami. Fotky sou aktualní z 20. května, protože se mi dostal do ruky kvalitnější foťák Jinak fotim mobilem.
Co se týče hlíny, tak používám "substrát pro kaktusy a sukulenty" + perlit + keramzit + rozdrcený zkořápky Ty první 3 věci sou v ňákym 1:1:1 poměru. Hnojení Krystalonem Start - ještě nejsou v květu. Pak uvidíme co dokoupim Zalejvání asi každej den, někdy obden odstátou vodou min. 24 hod. První 2 měsíce sem je postřikoval asi 3× denně jemnym rozprašovačem (lahvička vod mámanýho parfemu) pak sem ho jaxi po někom hodil tak už nemam nic..
Maskování žádný ani nemám... Ke kytkám sem si dal pažitku akorát A premejšlim že tam dam nabarvený ping-pongový míčky na červeno -jako rajčata
Kytky sem nezaštipoval, protože sem to ještě ňák nebral na vědomí (příště už ano)
A jinak, co na to řikáte?

Mějte se, a WINdoorákům zdar...

Naposledy upravil Rhino 22-05-2006 v 19:41 PM

Old Post 22-05-2006 v 19:32 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 5

Vod tý bouřky mi blbne internet, tak sry, jestli mi ty fotky nejdou poslat..

Old Post 22-05-2006 v 19:43 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Novota
Stálý Člen

Karma uživatele Novota - 9% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 6

To dejaVuCV:
Sestříhávání (kvůli pevnosti): kytky za oknem by se měli sestřihávat trošku víc než normální outdoor, protože narozdíl od outdooru nemá kytka dost prostoru k vytvoření pořádné kořenové základny (pokud jim ten prostor nedáš, ale to se za okno těžko vejde) ... potom se hodí sem tam kytku zbavit nějakého nepotřebného lístku (nejlíp v brzkym stádiu růstu), aby živiny šli víc do stonku..

Na posílení stonku jsem taky ''vymyslel'' tuhle fintu (nebylo na tom moc co vymejšlet): kytky za oknem (víc u východních a západních) se často naklánějí za světlem, dokud se úplně nenalepí za sklo, proto je dobrý proti stonku vzepřit nějakou vzpěru (stačí prosté špejle - při vyššim vzrůstu můžeš přidat další).. tím se ti posílí stonek a ještě se ti narovná kytka (to zpevnění neni úplně zaručený, u mejch kytek se ten stonek fakt posílil)

Květináč na padesátky by měl mít rozhodně nad 10 cm v horním průměru a nad 9 cm ve vejšce... každopádně tvůj model může mít jinou hustotu kořenů, takže když vydíš, že tvoje kytka nezvládá (projeví se to např. divné zkroucení listů během normálního růstu), tak šup s ní do většího květináče.. pro představu: moje největší kytka má 1m 50 cm a mám ji v květináčí horní průřez 16 cm a výška 14 - a lvete v klidu... musíš zkrátka pozorovat růst a přizpůsobit se kytce...

Co se týče fotek, tak ty se pokusim zhotovit zejtra ráno, když tomu bude nasvědčovat sluníčko.. nechtěj se mi posílat skoro usínající kytky ve večernim šeru.. takže zejtra to hodim sem

P.S. když budeš mit čas, informuj mě o průběhu tvýho windoor growingu, zajímá mě jak se ti bude dařit po mejch radách.. samozřejmě kdyby se vyskyt nějakej problém, tak pošli fotku a já ho zkusim zdiagnostikovat zatim

Music & weed - ma favourite combination

Old Post 22-05-2006 v 19:48 PM
Novota je offline   Profil uživatele Novota   Find more posts by Novota   Foto galerie člena Novota   Click here to Send Novota a Private Message   Add Novota to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 7




Fotky.... Co na ně řikakáte?

Old Post 22-05-2006 v 19:59 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Novota
Stálý Člen

Karma uživatele Novota - 9% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 8

to Rhino: hej máš to celkem v pohodě, jen si řikám, že za tu dobu co ti kytičky rostou, by mohli bejt větší.. ale to může bejt modelem

tip pro všechny: pokud budete mít možnost vyzkoušet na windoor ''Substrát na izbové rostliny'' od Agro CS neváhejte aspoň vyzkoušet..

Music & weed - ma favourite combination

Old Post 22-05-2006 v 20:07 PM
Novota je offline   Profil uživatele Novota   Find more posts by Novota   Foto galerie člena Novota   Click here to Send Novota a Private Message   Add Novota to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 9

No mohli by bejt větší ale já mam problém se světlem jaxem psal... Bohužel tu přímý paprsky začnou svítit až tak od 14 hod. A to je dost málo..
Edit: A začnu s přesazováním do většího.. Kytky maj asi málo místa.. U jedný rostlinky začínaj růst jenom 3 listy a má je docela zkroucený.. Asi slabší jedinec Takže kolik tak květináče myslíte?? Nebo do kýble?

Old Post 22-05-2006 v 20:12 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Novota
Stálý Člen

Karma uživatele Novota - 9% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 10

No já sem si řikal, že ty trojlisty by tam neměli bejt.. něco podobnýho se stalo mýmu kámošoj: pěstoval windoor, ale zasadil kytku do moc mělkýho květináče... během celýho růstu se mu neobjevil jedinej pětilist, furt jen troj - ta kytka měla něco jako ''trauma z dětství'' a kámoš se s vícelistou kytkou může rozloučit...

Rozhodně svou kytku přesaď a doufej, že se zotaví... rozměry? zkus tak o polovinu větší než má ten květináč teď a uvidíš... kýbl je taky praktická věcička, jenom je na okně trošku vidět heh

Music & weed - ma favourite combination

Old Post 22-05-2006 v 20:37 PM
Novota je offline   Profil uživatele Novota   Find more posts by Novota   Foto galerie člena Novota   Click here to Send Novota a Private Message   Add Novota to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 11

No rozmery.. Ehm. Meril sem to vodou- takze 1.5 L to sou... Ale dřív měla ta kytka i 5 listů. Ale teďko jenom 3 no Já to brzy přesadím a uvidímě, jinak ta další kytka ta má listů 5 a pořád Ale taky roste pěkně Má hezké listy...

Old Post 22-05-2006 v 21:04 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Novota
Stálý Člen

Karma uživatele Novota - 9% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 12

Listy řeknou všechno ale řikám si, že 1,5 litrů je celkem dost velkej objem pro 55 cm kytku, takže to trojlistění může bejt i substrátem (kytka v něm má málo místa na kořeny - možná), ale to je jen taková myšlenka na potom .. přesaď, zalej, pohnoj a uvidíme...

Music & weed - ma favourite combination

Old Post 22-05-2006 v 21:12 PM
Novota je offline   Profil uživatele Novota   Find more posts by Novota   Foto galerie člena Novota   Click here to Send Novota a Private Message   Add Novota to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 13

No asi jo.. Hele koupim na to jinej substrát. Porovnával sem substrát pro pelargonie a pro ty sukulenty a pro pelargonie mi přijde takovej jemnější.. Možna v tom pro sukulenty je víc dřevnatejch kousků a tak... Tak to prohodim... To snad nebude vadit ne?

Old Post 22-05-2006 v 21:17 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Novota
Stálý Člen

Karma uživatele Novota - 9% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 14

No vadit by to němělo, ale hlavně se neukvat při nákupu substrátu a nekup nějakou pouštní směs... ještě mi řekni: jak si představuješ to prohození substrátu?? nemusí to bejt zas tak jednoduchý..

Music & weed - ma favourite combination

Old Post 22-05-2006 v 21:24 PM
Novota je offline   Profil uživatele Novota   Find more posts by Novota   Foto galerie člena Novota   Click here to Send Novota a Private Message   Add Novota to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 15

Když kytka vyschne (nebude mokrá hlína) tak ji jemně vyndám a dam do novyho pripravenyho kvetinace s keramzitem na dně a pak tam dam trochu ty novy, pak kytku a zasypu to novou A budu davat pozor aby se to nepotrhalo,.

Old Post 22-05-2006 v 21:27 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gustav makovec
Stálý Člen

Karma uživatele gustav makovec - 27% PěstitelskáKarma uživatele gustav makovec - 27% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 139  

Obecné no, Příspěvek č. 16

čeče, jestli bys to neměl už trochu brzdit v růstu do výšky,ať z toho nemáš řídké vytáhlé koště ...na tom vokně ..a taky už to pak asi bude dost vidět,laicky bych řek...

Old Post 22-05-2006 v 21:34 PM
gustav makovec je offline   Profil uživatele gustav makovec   Find more posts by gustav makovec   Foto galerie člena gustav makovec   Click here to Send gustav makovec a Private Message   Add gustav makovec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:56 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2009 - Pěstování pod LED - 3 odpovědí
01-03-2015 - Pěstování v paneláku. - 172 odpovědí
11-11-2008 - Pěstování ve sklepě - 15 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7347480 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív