Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Osvětlení matkárny a řízkovny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »

Jake osvetleni matkarny/rizkarny pouzit?
This poll is closed.
MH výbojku nebo podobnou 31 22.14%
Zářivky coolwhite 33 23.57%
Zářivky daylight 9 6.43%
Mix zářivek coolwite + daylight 40 28.57%
Úsporky 20 14.29%
Sodík 7 5.00%
Total: 140 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 65

trosca - Mas pravdu svitej bile.Ale jestli je mas,vyzkousej si jit k sodiku,koukej se do toho zlutyho svetla a pak se bez kouknout na tyhle phillipsky a uvidis ze svitej krasne modre.Taky to je videt kdyz vezmes CD a namiris ho na ty rozsviceny zarivky abys videl duhu na tom CD.Uvidis ze v ty duze je opravdu prevazne fialova a modra presne v pomeru jak udava vyrobce ve spektralnim grafu..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 04-12-2005 v 20:15 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 66

Jahudka!: zarivky mam, ale sodik ne-takze to nevyzkousim
a s tim CD, ted sem to zkousel a barvy se mi zdaly normalni-obycejna duha

to ale nemeni nic na tom, ze jsou vhodne pro rizky a matecni rostliny-evidentne se jim pod nimi dari...

Old Post 04-12-2005 v 20:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kutil
Stálý Člen

Karma uživatele kutil - 25% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 67

ja mám 70X sodik a tu zařivku 30W philips a jak sem se dival do sodiku tak jak sem se podival pak na zařivku tak sem ji videl bilou

Old Post 04-12-2005 v 20:35 PM
kutil je offline   Profil uživatele kutil   Find more posts by kutil   Foto galerie člena kutil   Click here to Send kutil a Private Message   Add kutil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kutil
Stálý Člen

Karma uživatele kutil - 25% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 71  

Good Příspěvek č. 68

jo ja se podivam na tu zařivku na www.hydroponieplus.cz
tam je i kamenny obchod ale potřebuju nejaky ty řezy nemate nikdo nic to mi neřikejte nebo semena modra perla nebo tak neco dobryho za přijatelnou cenu





Old Post 04-12-2005 v 21:10 PM
kutil je offline   Profil uživatele kutil   Find more posts by kutil   Foto galerie člena kutil   Click here to Send kutil a Private Message   Add kutil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 69




Tak ještě jeden příspěvek k osvětlení matkárny či řízkárny. Mám Philips
865 a 965 a oceanic Colour od Narvy , žádný podstatný rozdíl ve výsledku není, ale nejvíce na oko svítí 865 , mají taky nejvíc Lm. Oceanic colour svítí nejméně ale listy jsou pod něma nejtmavší.
Co je však u zářivek největší problém ? - je to spotřeba na starších balastech , které nemají elektrický předřadník. Mám 3 komplety pro 2*36w ale každý žere 110w jak uvidíte na fotce. 2*18watt je ještě větší katastrofa ,žere to 54w. Máte někdo zkušenosti s elektronickým předřadníkem pro 2*36 watt ,jastli opravdu žere komplet těch 72 w a né 110 tak jako ty staré s tlumivkou ????
Koupil jsem si měřič spotřeby a hned jsem ho v Globuse vyzkoušel , mají tam teď zrovna akci na nejrůznější světla a na panelu mněli krásný leštěny komplet pro 2*36 watt za 549 Kč, ale bez předřadníku,ještě se startérem,tak jsem ho změřil a mněl přesně 72 w což mně překvapilo. Je to dobrá cena protože předřadník 2*36watt stojí u Janči okolo 500 Kč.
1 foto - vlevo zářivka 965 a v pravo 865 - je vidět že 965 je trošku více do modra ikdyž foto zkresluje barevné podání
2 foto spotřeba mého kompletu.
3 - něco podobného jako první foto.

Spotřeba na starých kompletek staví pěstování pod žářivkama do úplně jiného ekonomického světla , má skříň na pokusy s 3*36watt a 2*18 watt ,žere s ventilací stejně jako sodík 250 watt.
Na zářivky vyzkouším předřadník s úsporek ,ale nevím jestli bude stejná svítivost,nezkoušel někdo 18w zářivku na 20w úsporku ????
Budu už raději volit asi 70-150 Metalhalid než investovat do předřadníku pro 2*72watt za 500Kč,za to je skoro celý komplet i s lampou , protože 2zářivky s kompletem Oceanic colour přijdou na 900Kč.

Naposledy upravil metalsodik 09-01-2006 v 06:52 AM

Old Post 08-01-2006 v 20:23 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 70

metalsodik - Chci se te zeptat kdyz pises ze 865 maj nejvic LM..Mohl bys napsat kolik LM ma 865 a kolik 965?


Zadalsi bych sem chtel napsat po zkusenostech za 4 mesice provozu matkarny osazene 2x18w phillips tld 965 ze bych radsi doporucil pouzit 3x 18w.Duvod je ten,ze jednou se mi zdalo ze mi rizky trochu nakvetly.Mohlo to bejt zpusobeny i jinymi vlivy(vypadkem elektriky).V kazdym pripade uz mam matkarnu osazenou 3xphillips tld 965.Myslim ze by ty dve stacily pokud bych to mel zavreny v nejakym boxu.Ja to mam ale volne v mistnosti a tak jsou prilis velke svetelne ztraty.

Zarivka 18w TLD 965 ma 1150Lm..

Moje doporuceni je ted tedy 3x 18w tld 965....

Tak at to roste..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 08-01-2006 v 23:00 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 71




Tak k těm zářivek :
Oceanic Colour má -- 36 Watt / 1800 Lm ...... 18 Watt / 750 Lm
Philips 965 ------------ 36Watt / 2800 Lm ...... 18 watt / 1150 Lm
Philips 865 ------------ 36Watt / 3250 Lm ...... 18 watt / 1300 Lm

Ještě jsem vyfotil 4 zářivky ,mužete porovnat barevné podání,ikdyž fota skreslujou tak se to dá porovnat a celkem to odpovídá. Někde jsem to udělal tmavší abste viděly to barevné podání barev.

Na všech fotkách se jedná o stejné trubice , kr´teré jsou vhodné pro matkárny. Mi se nejvíce osvědčily philips Aqurelle v kombinaci s nějakou studenou , nebo sun glo. Philips 865 a 965 nemám v 18w jen jako 36 w , takže je nemohu s ostatníma porovnat,ale ve větší skříni jso obě 865 a 965 výborné , hlavně pro svou svítivost , Ocaenic svití nejmíň.

Na fotkách vždy z leva v tom to pořadí :
Sun GLO
Sylvania Gro -Lux
Oceanic Colour
Philips Aquarelle - nejvíc v pravo

Všechny jsou 18 w.

Old Post 09-01-2006 v 10:27 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 72



Jahůdko - ještě k té matkářně , tady je mé foto nejmenší matkárny z mejch prvopočátku, teď ji používám jen v nouzi ,nebo na klony.
Je vní 2* 18 w osazena Philips Aqua relle , která se mi osvědčila a druhá Sun Glo. Velikost je 28*76 , lepší by byla délka jen 63 cm , konce zářivek moc nesvítí a je tam tak zbytečný prostor. ty dvě na šířku jsou přesně , pokud chce dát někdo 3 kusy tak nevadí ale nikdy to netrpělo nedostatkem světla , nesmí to však být prales , ale přiměrené kytky.
Ješte k spotřebě , dnes začnu vše předělávat na předřadníky z úsporek , tak doufám že to pojede. Mají te 18w úsporky za 49 Kč,ale při měření ukazují menší spotřebu , tak dou fám že to bude správně svítit. Sun glo má 20w tak na ní dám 20w úsporku.
Zkoušel někdo dát na 18w zářivku 20w předřadník ??????????????
Na fotkách je měřena spotřeba 3 18 w zářivek a 2 18w zářivek , tak se můžete podívat na skutečnou spotřebu.
2 žerou45w a 3 81w.

Old Post 09-01-2006 v 10:53 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 73

metalsodik - No tak k tomu snad neni ani co dodavat.Jsou to vyborny prispevky.
Ted teprve jasne vidim jak ty zarivky svitej.Ja mam jeste 1x floraglo a ta sviti taky do cervena.Ty 965 svitej do modra a je to videt i okem.

K tomu predradniku bych potreboval vedet to samy co ty protoze mam presne stejnej problem.Mam predradnik 21w a zarivky 18w.Jinak mozna ses docet,ale kdyz zarivku zapojis na predradnik z usporky tak se nesmi vymenovat zarivka za chodu jinak ten predradnik spalis!To samy se muze stat kdyz se zarivka sama podela.Mam z toho trosku obavy abych nakonec kvuli tomu treba nevyhorel.Takze bacha na to!

Dik za takovy hodnotny prispevky.K+ te urcite nemine...

A - ať to roste

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 09-01-2006 v 12:28 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 74

Já měřil spotřebu úsporky 25watt a ukázovala jen 18 watt.
11 wattová mají jen 9 watt ,tak nevím co je směrodatné,až připojím 18 na 18 w tak to změřím.

Old Post 09-01-2006 v 19:49 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 75

http://grower.cz/forum/showthread.p...6230#post306230

dosel jsem k podobnym zaverum

Old Post 09-01-2006 v 20:01 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 76

Trosca- chce to změřit luxmetrem svítivost s tlumivkou a pak s předřadníkem ,jestli to s nim svítí stejně nebo míň. Já bohužel už dávno luxmetr vyhodil jako nepotřebnou věc,teď by se hodil.

Old Post 09-01-2006 v 20:08 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 77

trosca - To je dobry,ale podivny!18w zarivka ma mit prikon 18w + predradnik.Pokavad to bere min je logicky ze zakonite neco neni v poradku a predradnik do zarivky pousti mensi proud nez na kterej je zarivka stavena.Znamena to jediny.Ze musi bejt mensi svitivost.Tu muzeme tezko zmerit.Jedine ze by nekdo mel luxmetr.Mozna by to slo zhruba pres expozimetr nebo fotak..

Nekde tady nekdo daval link s el. predradniky a tam byl taky prikon mensi nez vykon coz je samozrejme nesmysl.Nebo at me to teda nekdo vysvetli..Skoda ze ten link nemuzu najit..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 09-01-2006 v 20:12 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 78

ciste teoreticky by elektronicky predradnik mohl lepe vyuzivat prubehu stridaveho proudu, ale je to jenom teorie

Old Post 09-01-2006 v 20:14 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 79

tak budem na 18w zářivku přidávat větší hodnoty s úsporek 20-25w a uvidíme co vydrží a kolik bude odběr . trěba na 25w úsporku to bude se zářivkou žrát těch 17 w.
kdyby mi zaručily ve skladu u janči že ten jejich předřadník za 500 Kč pro 4*18w na zářivky opravdu tolik žere a svítí to sním správně tak ho koupím a nemusím řešit nebezpečné pžedřadníky s úsporek. Nikde u dodavatelů ať u narvy nebo philipse jsem nic konkrétního k tomu nenašel.

Old Post 09-01-2006 v 20:17 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 80




Dnes jsem se rozhodl že praštím do těch origoš el předřadníku, bohužel 4*18 watt nebyl , tak jsem vzal 2*36watt. Technic mi ukázal parametky v katalogu a příkon 2*36 w bude 74.5w , tak to zítra prověří. Některé mají skutečně menší příkon , třeba na 2*55w. Docela mám strach používat předřadníky s úsporek a raději připlatím 300Kč a budu mít klid.
Objevil jsem tam zajímavý katalog Firmy wmelekto se Zlína , má prodejnu také v Praze , plánek bude na foto. Prý zavádějí nové MH výbojky , na foto je více z katalogu. Na netu ale nic o tom co se píše v katalogu není. Na mail ještě neodepsali. Parametry 200W jsou jako 250w a životnost o 50% větší , tak nevím. Pokud je někdo ze Zlína nebo z Prahy mohl by to prověřit. Tady je jejich stránka ale tam sem o tom nic nenašel , tak tu je foto článku. http://www.vmelektro.cz/

1 foto předřadníku 2* 36w
2 foto - článek o MH výbojkách
3 foto - plánek skladu v Praze

Old Post 10-01-2006 v 16:10 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
14-10-2018 - Osvětlení matkárny - 44 odpovědí
03-05-2010 - Pomoc při stavbě matkárny+řizkovny - 14 odpovědí
13-01-2006 - Kvetení matek a řízků - 27 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2046550 seconds with 40 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív