Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Jak, kdy a kolik rosit?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Eduard
Nový Člen

Karma uživatele Eduard - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 2 

Hydroponie Příspěvek č. 1

Možná je to už provařené téma, ale zajímalo by mě kdy a kolik rosit, pro ideální růst kytek.

Old Post 10-03-2002 v 20:14 PM
Eduard je offline   Profil uživatele Eduard   Find more posts by Eduard   Foto galerie člena Eduard   Click here to Send Eduard a Private Message   Add Eduard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Haman
Stálý Člen

Karma uživatele Haman - 60% PěstitelskáKarma uživatele Haman - 60% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 288 

Příspěvek č. 2

No pokud nemáš žádný zvlhčování vzduchu tak co nejvíc (několikrát denně).

Haman - Flying smokers

Old Post 11-03-2002 v 00:16 AM
Haman je offline   Profil uživatele Haman   Find more posts by Haman   Foto galerie člena Haman   Click here to Send Haman a Private Message   Add Haman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roman Dirda
Stálý Člen

Karma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 294 

he Příspěvek č. 3

A pokud možno zrovna když už se vršky smaží několik hodin pod lampou-orosením změníš režim ze smažení na vaření,což je zdravější(uchovají se vitamíny).
Teď vážně-až po zhasnutí lampy-kapičky vody fungují jako lupa a vypálí do kytky díru.(teda skoro díru)

Old Post 18-03-2002 v 09:54 AM
Roman Dirda je offline   Profil uživatele Roman Dirda   Find more posts by Roman Dirda   Foto galerie člena Roman Dirda   Click here to Send Roman Dirda a Private Message   Add Roman Dirda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
abra007xas
Stálý Člen

Karma uživatele abra007xas - 63% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 54 

Příspěvek č. 4

Mám taky nějaké dotazy hledně rosení vodou. Mám kytky tak 30cm. T SUN Agro 400W.

1) Rosit vodou? Mám strach že ve vodě budou bakterie a kytka může chytit plísen na listy. Npadlo mě vodu převařit a nechat vychladnout.

2) Rosit za svícení nebo za tmy. Kytky jedou od 5 do 21 do vecera. Jinak to nejde a nedostanu se k nim za tmy?

Díky Abra

Old Post 18-03-2002 v 21:10 PM
abra007xas je offline   Profil uživatele abra007xas   Find more posts by abra007xas   Foto galerie člena abra007xas   Click here to Send abra007xas a Private Message   Add abra007xas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bruce
Stálý Člen

Karma uživatele Bruce - 26% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 67 

Obecné Příspěvek č. 5

Máš nějaké skušenosti s tím vypalovaním Romane.
Právě jsem se pozbyl Molic a nerad bych to na ně schazoval což se rovná postřiku chemkou. Jak vypadají ty vypálená místa . Co radíš zvlhčovat ultrazvukovým zvlhčovčem nebo co? O teplotu nemám strach (furt mi tam fučí) ale s tím světlem jsi mě dostal . Poraď .

Old Post 19-03-2002 v 00:05 AM
Bruce je offline   Profil uživatele Bruce   Find more posts by Bruce   Foto galerie člena Bruce   Click here to Send Bruce a Private Message   Add Bruce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roman Dirda
Stálý Člen

Karma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 294 

no to je jasný Příspěvek č. 6

Zkus třeba v létě v největším pařáku zalít trávník(rajčata,papriky) a uvidíš jak to dopadne(špatně).Taky jsem to nechápal a říkal jsem si jakou to musí rostlině udělat radost když ji v tom největším parnu zaliju.Ale ouha!Kytka zhyne bídnou smrtí a já jsem tomu vinen.
Prostě když rosit,tak potmě(několik hodin před rozsvícením lampy).

Abra007xasi:ad 1)ty bakterie snad nemyslíš vážně.Plíseň je v podstatě houba(eukaryot,má jádro a mitochondrie a tak a má ráda vlhko),zatímco bakterie je prokaryot(nemá jádro,jen cirkulární molekulu DNA(nebo RNA?-teď nevím).Je to úplně z jiný říše.Co se týče převařování-už tady byly názory že je lepší vodu kupovat nebo dokonce používat destilku.S tím rozhodně nemohu souhlasit.Nejlepší je tzv.dyšťuvka,což je v podstatě odstátá dešťová voda(vhodná i na praní,pozn.aut.),případně jakákoliv jiná čistá voda se známým pH(pozor na kyselé deště!).Upravovanou vodu je dobré nechat odstát(vyprchá chlor).Vodu nenechávej na světle(množí se fytoplankton-voda zezelená).
ad 2)Za svícení nebo za tmy-rohodně za tmy.Pokud se k nim za tmy nedostaneš-buď posuň čas svícení tak,aby ses k nim dostal za tmy nebo je prostě neros vůbec.Já to tak dělám a určitě nejsem sám.

Old Post 19-03-2002 v 07:54 AM
Roman Dirda je offline   Profil uživatele Roman Dirda   Find more posts by Roman Dirda   Foto galerie člena Roman Dirda   Click here to Send Roman Dirda a Private Message   Add Roman Dirda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Haman
Stálý Člen

Karma uživatele Haman - 60% PěstitelskáKarma uživatele Haman - 60% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 288 

Upozornění 2Roman Dirda Příspěvek č. 7

S tou lupou si to poněkud přehnal. Zásadně nesouhlasím. Aby to mělo takový efekt jak popisuješ musely by to bejt obří kapky. Rosení se dělá rozprašovačem - tj. mikrokapičky - a kytkám to jen prospěje (hlavně v růstu, v květu bych už tolik nerosil). Já jsem rosil/rosím za světla (400W) a žádnej problém - naopak - kytí si chrochtaj.

Haman - Flying smokers

Old Post 19-03-2002 v 14:03 PM
Haman je offline   Profil uživatele Haman   Find more posts by Haman   Foto galerie člena Haman   Click here to Send Haman a Private Message   Add Haman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
n.i.t.r.a.m
Stálý Člen

Karma uživatele n.i.t.r.a.m - 52% PěstitelskáKarma uživatele n.i.t.r.a.m - 52% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 64 

Příspěvek č. 8

Nemohlo by se k tomuto tématu vyjádřit více lidí??
Na rosení maj lidí opravdu dost různý názor,tak jak to teda je ????
Co kdyby se rosilo volně do vzduchu a ne na kytky? Vadí to taky ??

Sám si to nevychutnám ....

Old Post 20-03-2002 v 09:18 AM
n.i.t.r.a.m je offline   Profil uživatele n.i.t.r.a.m   Find more posts by n.i.t.r.a.m   Foto galerie člena n.i.t.r.a.m   Click here to Send n.i.t.r.a.m a Private Message   Add n.i.t.r.a.m to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
manin
Stálý Člen

Karma uživatele manin - 0% PěstitelskáKarma uživatele manin - 0% PěstitelskáKarma uživatele manin - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 9

Ahoj lidi. Ja jsem ted NLko celou fazi rustu rosil koupenou destilovanou vodou i za svetla a musim rict, ze se mely vyborne. Pak mi ve fazi kvetu dosla destilka a tak jsem pouzil na roseni stejnou 2 dny odstatou vodu z kohoutku,kterou pouzivam i na zalivku. Kytickam zacaly trochu zloutnout a posleze rychle usychat hlavne horni listy. Kytky jakoby ztratili vitalitu. Podle mne za to muze ta voda, nebo (a to prave nevim,prosim zkusenejsi o radu) je to tim, ze kytky ve fazi kvetu az k uplnemu dozrani postupne umiraji, a proto ta vzhledova zmena? Diky za info.

MaNiN

Old Post 20-03-2002 v 16:56 PM
manin je offline   Profil uživatele manin   Find more posts by manin   Foto galerie člena manin   Click here to Send manin a Private Message   Add manin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
andula.thc
Nový Člen

Karma uživatele andula.thc - 28% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 23 

Hydroponie Prší,prší..jen se zelená!! Příspěvek č. 10

Já bych, pokud by to šlo, rosil taky spíše za tmy, s těma kapkama to je nic než fakt, ale zase to z nich nemusí téct, takže takový střízlivý postřik za světla( a to klidně i co hoďku) je jenom k dobru. Mám trochu problémy s vlhkostí, takže my taky ani nic moc jiného nezbývá. Bez toho, aniž bych dal na stínítko mokré utěrky a nerosil bych i stěny jejich residence, bych asi rychle kytky upekl. Jakou vodu používat je taky dost důležité. Všiml jsem si, že po asi měsíci, co rostou je vidět na víkách kýblů(bubblery) jakýsi jemný nános bílé barvy-nejspíš se jedná o vápník obsažený v té vodě, ale s tím asi moc nenadělám.Dokonce je těžké ho i z toho víka odstranit-jakoby se zažíral. Každopádně, kdo má na to finance nebo přístup-doporučuji vřele destilku. Je, řekl bych, základním faktorem při řízkách, kdy jsou citlivé na každou maličkost a na odrůstající kytce udělá tu nejlepší práci.
P.S.Taky bych doporučoval se trochu poohlédnout po přípravku BioAlgeen-S90. Je to roztok vyrobený z mořských řas a podporuje její vitalitu, odolnost proti různým stresům a hlavně(což bych si někdy rád vyskoušel) prý povzbudí nárůst kořenového systému až o !!100%!!.....což není zanedbatelné.Přidávám ho skoro pravidelně do postřikovače a myslím, že to dělá Svoje.
Přeju mnoho úspěchů, Andy JAH

Andy's garden

Old Post 20-03-2002 v 18:51 PM
andula.thc je offline   Profil uživatele andula.thc   Find more posts by andula.thc   Foto galerie člena andula.thc   Click here to Send andula.thc a Private Message   Add andula.thc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tehace
Stálý Člen

Karma uživatele tehace - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 38 

2RomanD Příspěvek č. 11

To zalejvání v létě ale neni tim, že by kapky byly jak lupa, ale proto, že sluneční záření rozkládá vodu na peroxid. na tomhle principu je založený bělení prádla na slunci.
nevim esli má stejnej efekt sodíkofka.
a pro zvýšení vlhkosti bych rosil fšechno vokolo, stěny atp.

teha©e

Old Post 21-03-2002 v 14:14 PM
tehace je offline   Profil uživatele tehace   Find more posts by tehace   Foto galerie člena tehace   Click here to Send tehace a Private Message   Add tehace to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roman Dirda
Stálý Člen

Karma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 294 

Příspěvek č. 12

Tak to jsem se po dlouhé době něco fukt zajímavýho dozvěděl-K++.Ale nevidím jedinej důvod(leda že by UV)proč by to nedělala sodíkovka.Pak je tu další otázka-peroxid je na overgrow velmi doporučovanej(na řízky),tak teď nevím,jestli to kytce pomůže nebo ji to zabije(nebo co ji nezabije,pomůže?)

Old Post 22-03-2002 v 09:20 AM
Roman Dirda je offline   Profil uživatele Roman Dirda   Find more posts by Roman Dirda   Foto galerie člena Roman Dirda   Click here to Send Roman Dirda a Private Message   Add Roman Dirda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUT
Stálý Člen

Karma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 180  

Nápad STOP BLUDUM Příspěvek č. 13

to Roman Dirda:
lupaTo s tou lupou je fakt krávovina, bohužel jí neslyším poprv. Kdyby to totiž byla pravda neexistovaly by rovníkové pralesy A zalejvání v největším pařáku se běžně používá. Všimni si třeba jak je to v parku s umělým zavlažováním, na Moravě kde pěstujou zeleninu....

to tehace:
peroxidTo je dalsí hovadina jak vrata, peroxid je nestabilní sloučenina a vyšší teplota navíc pomůže jeho rozkladu na vodu a kyslík.
Bělení na slunci je založeno na vzniku ozonu
reake: O2-hv->2O
2O2+2O->2O3

rosení vřele doporučuju, můžete přidat i hnojivo. Ale rosit čistou destikou, no nevím, radši bych to nedělal - mohla by nastat osmóza, ale destilka + hnojivo OK. Hlavní význam rosení vydím v umytí průduchů, rostlině se pal lépe "dýchá" Zvyšování vlhkosti je druhořadé a málo účinné.

Doufám, že sem vás příliš nepodráždil, ale takový blbiny se musí uvést na pravou míru.

Old Post 22-03-2002 v 12:14 PM
MUT je offline   Profil uživatele MUT   Find more posts by MUT   Foto galerie člena MUT   Click here to Send MUT a Private Message   Add MUT to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MUT! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
manin
Stálý Člen

Karma uživatele manin - 0% PěstitelskáKarma uživatele manin - 0% PěstitelskáKarma uživatele manin - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 14

Diky Mutiku, vyborna analyza. Zachovam se podle toho. K+

MaNiN

Old Post 22-03-2002 v 12:30 PM
manin je offline   Profil uživatele manin   Find more posts by manin   Foto galerie člena manin   Click here to Send manin a Private Message   Add manin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roman Dirda
Stálý Člen

Karma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 294 

MUTe-:) Příspěvek č. 15

Was ist das-mohla by nastat osmóza-tím jako ukazuješ svou vzdělanost nebo proč to slovo bez vysvětlení používáš,navíc chybně?
Osmóza je jev,kdy prostředí(buňka) o vyšší koncentraci osmoticky aktivních látek(prakticky všechny molekuly,hlavně ionty solí) přijímá čistou vodu z prostředí o nulové koncentraci těchto látek(okolní prostředí),následkem čehož může nastat osmotická lýza(rozpad) buňky.Buňka se nacucá vodou až praskne-tak to ale funguje POUZE u živočišných buněk-nemají buněčnou stěnu jako rostliny a bakterie.

Mute,přesto se tě jako význačného odborníka na danou problematiku na něco zeptám.Proč nemůžu přesazovat kyti za poledního slunce?Jaký je mechnismus jejího poškození?Vždycky mi to vrtalo hlavou.Za odpověď předem Dík.

Old Post 25-03-2002 v 09:27 AM
Roman Dirda je offline   Profil uživatele Roman Dirda   Find more posts by Roman Dirda   Foto galerie člena Roman Dirda   Click here to Send Roman Dirda a Private Message   Add Roman Dirda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUT
Stálý Člen

Karma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 180  

Obecné osmóza, přesazení za pol. žáru, rosení Příspěvek č. 16

to roman dirda:
Co je osmóza vím, co sem nevěděl je že živočišné buňky nemají buněčnou stěnu K- . Ale i prěs to když se rostliná buňka, která "tedy" má b. stěnu, vlivem vyššího chem. potenciálu protoplasmy začne plnit destilkou z okolí buňky, tak PRAKNE či NEPRASKNE? No ale podle mě tenhle jev je aktuální, pouze když bysme zalejvali destilkou, než rosili. Buňky na povrchu rostliny, jsou určitě odolnější, než ty uvnitř. Navíc mě teď napadlo že déšť má docela blízko k destilce, takže tu poznámku vo destilce beru zpět.

Proč nepřesazovat rostliny, stromy atp. zpoledního žáru?
Hele kámo, teď nevím jestli si ze mě děláš srandu, ale pro případ že to myslíš vážně. Nově přesazená rostlina má zmenšenou schopnost přijímat vodu. Když teda do ní praží slunce, tak jí prostě upraží.

Musím říct, že sem čekal větší humbuk. K+ pro tebe za seriózní přístup (K+ + K- = K0). Já sám, jako každý smrtelník a vo nesmrtelnících by se dalo taky pochybovat, rozhodně nemám patent na rozum a diskusi vítám.

Další + rosení: Kytky musí reagovat na zvýšení hmotnosti listů, vlivem rosícího roztoku, tím tvoří silnější stonky. V květu to pak příde vhod.

Old Post 26-03-2002 v 10:14 AM
MUT je offline   Profil uživatele MUT   Find more posts by MUT   Foto galerie člena MUT   Click here to Send MUT a Private Message   Add MUT to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MUT! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:15 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
26-01-2002 - Jaky sodik pouzit? - 4 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9797780 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív