Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Vyroba CO2 - Jedla Soda , Ocet , Kvasnice
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
GanjaMill
Stálý Člen

Karma uživatele GanjaMill - 65% PěstitelskáKarma uživatele GanjaMill - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 69  

kvasinky Příspěvek č. 17

ja mam 5 kytek - zatim kolem 20 cm a jedno baleni kvasinek - tzn asi 0.5 litru vody. Kazdy 2 dny pridavam polivkovou lzici cukru a asi 1x tydne odleju asi polovinu vody (usazuje se tam alkohol) a prileju cerstvou ...
Kvasinky mas naporad, kdyz ti nepochcipou ... porad se rozmnozujou ...
kolik stojej - nevim - nasel sem je doma - proto je taky testuju
ale vic jak 20 Kc za pytlik asi nedas ...
takze skoro zadarmo

GanjaMill

Old Post 21-01-2001 v 22:07 PM
GanjaMill je offline   Profil uživatele GanjaMill   Find more posts by GanjaMill   Foto galerie člena GanjaMill   Click here to Send GanjaMill a Private Message   Add GanjaMill to your buddy list     Navštiv homepage uživatele GanjaMill! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spine
Nový Člen

Karma uživatele Spine - 16% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 18

No tak to je COOL!!! A jak moc se to projeví na kytkách?

Spine

Old Post 21-01-2001 v 22:09 PM
Spine je offline   Profil uživatele Spine   Find more posts by Spine   Foto galerie člena Spine   Click here to Send Spine a Private Message   Add Spine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GanjaMill
Stálý Člen

Karma uživatele GanjaMill - 65% PěstitelskáKarma uživatele GanjaMill - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 69  

kvasinky po XY Příspěvek č. 19

ja sem pozoroval zrychleni rustu asi o 80% - prvni dny, pak se to trochu sklidnilo, ale porad to je tech 50% minimalne navic ...

GanjaMill

Old Post 21-01-2001 v 22:12 PM
GanjaMill je offline   Profil uživatele GanjaMill   Find more posts by GanjaMill   Foto galerie člena GanjaMill   Click here to Send GanjaMill a Private Message   Add GanjaMill to your buddy list     Navštiv homepage uživatele GanjaMill! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spine
Nový Člen

Karma uživatele Spine - 16% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 18 

CO2 Příspěvek č. 20

No teď mě tak napadá... co si takhle pronajmout tlakovou lahev s CO2? Lahev na 30 kg kapalneho CO2 stoji ročně 1300,-, a myslim že když se tam nechá jen malinko pootevřenej ventil,aby to tak jemně syčelo, tak to na ten rok vystačí.

Spine

Old Post 21-01-2001 v 22:53 PM
Spine je offline   Profil uživatele Spine   Find more posts by Spine   Foto galerie člena Spine   Click here to Send Spine a Private Message   Add Spine to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phmh
Stálý Člen

Karma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 301 

Obecné !!! Příspěvek č. 21

je možný použít skleneněný křemíkový válec1000-2000) a na něho napojit odsávací hadici na větrák co vysává vzduch ven a zapnout ho na časový spínač nebo termostat s regulátorem otáček a zajistit výměnu vzduchu na 20-30x za hodinu vyměnit obsah v pěstovacím prostoru při 28C a 80% Relativní Vlhkost v růstové fázi a tak26C a 60-80%RH na květu a na konci květu tak 20-25C a 40-60%RH-přes noc pro kytky nikdy pod 18C a je lepší v noci tak 20C-A NA TO CO2 je ideální časově ovládaný ventil-asi7500,-(asi z growshopu nebo přes někoho z holandska)nebo možná z vídně-a tom ventilu se nařídí obsah pěstovacího prostoru a on spustí několikrát za hodinu určitý množství co2(normálně se to dělá tak ,že se v místnosti pověsí 5 senzorů napojených na počítač a ten řídí množství vypoušťeného vzduchu_)moc drahý a le dobrý-)ten co2plyn co se vypouští přes ten ventil je nejlepší rozvést přes normální hadičky asi pod každou kytku?(když se vzduch hejbe tak je to asi jedno)a tam to vždycky z té hadičky vyfoukne-nebude to přesně ale v normálním našem dýchatelným vzduchu je asi200-300 částic co2 na milion částic vzduchu a vy ho musíte při nejlepším pro kytky obohatit na asi 1500-2500 částic co2 na milion částic vzduchu-takže tohle všechno je pro vás asi zbytečný protože to asi normálně nezměříte (ale nějakej čech možná jo)a ten počítač to měří taky a sám a ten ventil se spínačem je fakt v pohodě- joˇa jestli se vám to podaří naplnit jak jsem psal tak tam nechodte-není to potom už kyslíková komora ale pro člověka jed-kytkám se podaří líp ale musíte k nim chodit právě až po odvětrání pravidelným pro zajištení správného průběhu fotosyntézy a je to fakt poznat!jak kytky požírají tenco2 a uvolňujou o2 do prostoru-je nejlepší to dělat pořádně a pak se člověk už jenom divý

!!! jak funguje svět! http://www.volny.cz/l_kopecky/ tak tady o tom nepíšou v novinách
to se dějou věci -tak to vypadá,že se už lidi dávajídohromady tak to tady s tím konopím třeba můžeme změnit dohromady a třeba ta naše planeta shoří(díky zastavení těžby dřeva třeba a jiných "užitečných" zdrojů)až o několik desítek miliard let později a nebude to qůli naší součastnosti
herbsman de la vega phmh45@centrum.cz

Old Post 21-01-2001 v 23:15 PM
phmh je offline   Profil uživatele phmh   Find more posts by phmh   Foto galerie člena phmh   Click here to Send phmh a Private Message   Add phmh to your buddy list     Navštiv homepage uživatele phmh! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phmh
Stálý Člen

Karma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 301 

tak jsem tadz už po2.něco napsal a nikde to není Příspěvek č. 22

neobjevuje se to

!!! jak funguje svět! http://www.volny.cz/l_kopecky/ tak tady o tom nepíšou v novinách
to se dějou věci -tak to vypadá,že se už lidi dávajídohromady tak to tady s tím konopím třeba můžeme změnit dohromady a třeba ta naše planeta shoří(díky zastavení těžby dřeva třeba a jiných "užitečných" zdrojů)až o několik desítek miliard let později a nebude to qůli naší součastnosti
herbsman de la vega phmh45@centrum.cz

Old Post 21-01-2001 v 23:27 PM
phmh je offline   Profil uživatele phmh   Find more posts by phmh   Foto galerie člena phmh   Click here to Send phmh a Private Message   Add phmh to your buddy list     Navštiv homepage uživatele phmh! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropak
Stálý Člen

Karma uživatele Ropak - 80% PěstitelskáKarma uživatele Ropak - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 39 

Palec nahoru Díky za odpovědi Příspěvek č. 23

Tak takovou diskusi jsem nečekal. Je vidět, že téma CO2 nepálí jenom mě. Potom, co jsem začal svoje berušky stříkat sodovkou a viděl ten pokrok, mě začalo vrtat hlavou, jak na to. Dovolil bych si tedy shrnout moje poznatky. Nejlevnější zdroj CO2 jsou kvasinky. Další alternativou jsou různá udělátka na bázi sifonových lahví, hasicích přístrojů a podobně. Zdroj CO2 je tedy na každém z nás. Doprava ke kytičkám je ale dost závažnou věcí. CO2 je totiž těžší než vzduch, takže při instalaci je nutno klást důraz na dvě věci. Zaprvé, aby se nám těžce získané CO2 neodvětrávalo ven a zadruhé, aby nám zbytečně neteklo dolů a tam bez užitku neuteklo. Já si budu vyrábět takový udělárko z novodurové trubky asi o průměru 3 cm, do který na jedný straně vrazim špunt a na druhé straně přidělám hadičku na přívod CO2. Do trubky vyvrtám otvory dle počtu kytek (nad každou jeden, nebo více menších. Trubku ještě potáhnu alobalem a zavěsím jí nahoru mezi zářivky. CO2 tak poteče pěkně kolem kytiček...
Kytičkám zdar

Ropák

Old Post 22-01-2001 v 08:53 AM
Ropak je offline   Profil uživatele Ropak   Find more posts by Ropak   Foto galerie člena Ropak   Click here to Send Ropak a Private Message   Add Ropak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 24

A co takhle zapalit par svicek ? podle mne
to musi vyrobit vic CO2 nez nejaky kvasnice.

Old Post 22-01-2001 v 11:57 AM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GanjaMill
Stálý Člen

Karma uživatele GanjaMill - 65% PěstitelskáKarma uživatele GanjaMill - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 69  

svicky Příspěvek č. 25

1. nejsou to kvasnice, ale kvasinky !!!!!!!!!!
2. svicky - a proc? to ti udela mnohem min CO2, nez 1 baleni kvasinek ... a taky te ty svicky budou stat mnohem vic penez

GanjaMill

Old Post 22-01-2001 v 13:04 PM
GanjaMill je offline   Profil uživatele GanjaMill   Find more posts by GanjaMill   Foto galerie člena GanjaMill   Click here to Send GanjaMill a Private Message   Add GanjaMill to your buddy list     Navštiv homepage uživatele GanjaMill! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 26

pokud vemu cenu elektriky, semen, atp.
tak cena svicek mne fakt nemuze vzrusit.

Navic nemam naladu cuchat nejakej smrad z lahve.
Docela mi staci, kdyz kytky zacnou kvest.

Otazkou zustava, co vyrobi vic CO2. Jak muzes
vedet, ze kvasnice (sorry kvasinky) toho vyrobi vic ?

Old Post 22-01-2001 v 13:18 PM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rip007
Stálý Člen

Karma uživatele rip007 - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 36 

Upozornění to all: Příspěvek č. 27

uz dost tech kvasinek, prosim vas

CO2 - pokud mate kyticky doma v pokoji (u postele ve skrince tak mi verte, ze vy sami pres noc nebo pres den vyprodukujete dost CO2. A kdyz tam nespite, tak se na ne chodte divat a povidejte si s nimi (ale nehadat se s nimi

Ps: v prirode snad taky beha krakonos s hasicakem ?!

Old Post 22-01-2001 v 14:53 PM
rip007 je offline   Profil uživatele rip007   Find more posts by rip007   Foto galerie člena rip007   Click here to Send rip007 a Private Message   Add rip007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teabooster
Grower Team

Karma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 284 

Příspěvek č. 28

rip007.......jsem stejnýho názoru jako ty......vykašlu se na kvasinky i na kvasnice a jestli na ně chci hrnout nějaký
CO2 navíc budu na ně radši čumět a dejchat.Tak už to CO nechte a raději mi poradte o tom Skuffbuzzeru nebo se to ještě jmenuje Pollinator a česky asi pračka na shit.
Nechci věřit,že mi to nikdo neprozradí a pojede si to sám......sobec.Tak čaute
Teabooster

Old Post 23-01-2001 v 21:33 PM
teabooster je offline   Profil uživatele teabooster   Find more posts by teabooster   Foto galerie člena teabooster   Click here to Send teabooster a Private Message   Add teabooster to your buddy list     Navštiv homepage uživatele teabooster! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phmh
Stálý Člen

Karma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 301 

Zdraví hashish Příspěvek č. 29

podívej se na výrobu hashishe s pomocí Ice-o-latoru

!!! jak funguje svět! http://www.volny.cz/l_kopecky/ tak tady o tom nepíšou v novinách
to se dějou věci -tak to vypadá,že se už lidi dávajídohromady tak to tady s tím konopím třeba můžeme změnit dohromady a třeba ta naše planeta shoří(díky zastavení těžby dřeva třeba a jiných "užitečných" zdrojů)až o několik desítek miliard let později a nebude to qůli naší součastnosti
herbsman de la vega phmh45@centrum.cz

Old Post 24-01-2001 v 01:04 AM
phmh je offline   Profil uživatele phmh   Find more posts by phmh   Foto galerie člena phmh   Click here to Send phmh a Private Message   Add phmh to your buddy list     Navštiv homepage uživatele phmh! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koxe
Nový Člen

Karma uživatele koxe - 10% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 2 

Chemie one more kvasinky Příspěvek č. 30

a predsa este kvasinky-
moja skusenost s nimi bola dost pozizivna. nejake konkretnejsie cisla a data su-
do dvoch litrov vody 100g cukru
kvasinky muozu byt uplne obycajne zo samosky a hlavne rozdrobene
k tomu sa hodi este par kubikov mocu -spolu s cukrom zdroj zivin pre kvasinky
docital som sa ze pri teplote okolo 25 oC by za dva tyzdne mali vyrobit kvasinky 50g CO2 na 100g cukru
a hodi sa pri tom samozrejme znizit vetranie aby to nebolo vsetko prec
smrad sa da zniest
dufam ze nemate drozdi plne zuby a ze to niekomu pomuoze

Old Post 26-01-2001 v 18:51 PM
koxe je offline   Profil uživatele koxe   Find more posts by koxe   Foto galerie člena koxe   Click here to Send koxe a Private Message   Add koxe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Palec nahoru Kvasinky? skvělé Příspěvek č. 31

Tak jsem vyzkoušel dáti do skříně ony kvasinky.Mám dvě pětilitrové plastové láhve,plné tohoto zázračného životabudiče.Jo musím poděkovati Ganjamilovi,za vychytanou věcičku.Akorád toho cukru jsem dal více,No kytičky se tři dny po aplikování kvasinek začaly budit a rostou asi o 100 150% rychleji což jsem vůbec nečekal.počítám že růst se trochu zbrzdí,No ale já si rozhodně stěžovat nebudu.Pro ty co si chtějí kvasinky pořídit,koupil jsem je v drogérii,za jedno balení jsem dal 6 kč,takže zkoro zadara.budu dávati ke kytičkám ještě 2pětilitrové láhve,Jedna kvasinky druhá ocet a soda,tak uvidíme jak to poroste.Kvasinky každopádně doporučuji VIVAT CANNABIS

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 12-02-2001 v 20:33 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maximiq
Stálý Člen

Karma uživatele Maximiq - 82% PěstitelskáKarma uživatele Maximiq - 82% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 66 

Hoření Příspěvek č. 32

Psyloelfe, taky mě napadlo že CO2 vzniká při hoření a tak sem dal do malý skříně (40*40*80cm) aromalampu. Ale kytky po 6 hodinách uschly. Důvody můžou být: 1) začal sem s tím moc brzo (sotva kytky vylezly na povrch) 2) oheň vysušuje vzduch, takže kytky proto vyschly 3) na tak malou skříň bylo toho CO2 přespříliš (vůbec sem nevětral).
Jinak si myslím že kdyby byla skříň větší a zároveň se větralo, tak by to mohlo jít. A za pár kaček. Olej do lampy by vyšel na cca 50,- / měsíc.
Příští měsíc se stěhuju do vlastního tal bude větší skříň. Vyzkouším a dám vědět.

Old Post 10-03-2001 v 23:02 PM
Maximiq je offline   Profil uživatele Maximiq   Find more posts by Maximiq   Foto galerie člena Maximiq   Click here to Send Maximiq a Private Message   Add Maximiq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:16 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3875760 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív