Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Školení vodou - Water Curing
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
mlynkovec
Stálý Člen

Karma uživatele mlynkovec - 13% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 17

ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU!!!!!!
POZOR NA TO !!!!
měl jsem kytičky namočené týden vodu jsem poctivě měnil
včera jsem je vytáhl a dal sušit a DNESKA UŽ JSOU TROCHU CÍTIT PLÍSNÍ urychleně je přesouvám na topení a modlím se aby mi z nich alespoň něco zbylo
podle mě to byl hodně špatný nápad a já blbec to musel zkusit
ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI

Old Post 09-10-2005 v 09:31 AM
mlynkovec je offline   Profil uživatele mlynkovec   Find more posts by mlynkovec   Foto galerie člena mlynkovec   Click here to Send mlynkovec a Private Message   Add mlynkovec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AciDo
Stálý Člen

Karma uživatele AciDo - 80% PěstitelskáKarma uživatele AciDo - 80% PěstitelskáKarma uživatele AciDo - 80% PěstitelskáKarma uživatele AciDo - 80% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 18





Zravim - taky jsem si rikal, ze to vyzkousim(pro jistotu na tech nej palickach, ktery mi vyrostly -viz prvni foto), tak jsem pripravil dle navodu neprusvitnou nadobu(hehe ja repuju..), palicky opatrne vlozil a kazdy den vymenoval vodu. Po sesti dnech jsem palicky vyndal a skoro se rozbrecel - byly takovy voslizly a skoro se rozpadali a na dne nadoby bylo spousta toho slizu(takove ritkej pachnouci sirup) - prikladam foto. No netusim, co jsem delal spatne - pro me to byl spis water curving...
to foo : jak vypadaly ty tvoje kyti po vyndani z nadoby?

Old Post 13-10-2005 v 19:27 PM
AciDo je offline   Profil uživatele AciDo   Find more posts by AciDo   Foto galerie člena AciDo   Click here to Send AciDo a Private Message   Add AciDo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 19

No a já dnes dosušuju po týdením curingu a v pohodě, zítra budem testovat jestli je nějaký rozdíl ,oproti normálu. Když jo tak napíšu pár rad a vyfotím to . Sliz ,ale tak to fakt nevím musí to bý v chladničce v teplotě asi 6-10 stupňů a nemůze být problém. Jěšte to zkusím po očistě zfermentovat a uvidím.

Old Post 13-10-2005 v 19:45 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AciDo
Stálý Člen

Karma uživatele AciDo - 80% PěstitelskáKarma uživatele AciDo - 80% PěstitelskáKarma uživatele AciDo - 80% PěstitelskáKarma uživatele AciDo - 80% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 20

No ja jsem to mel v hrnci na zavarovani - to by se mi do lednicky asi neveslo. Kazdopadne jsem tam lil studenou vodu z vodovodu a v tom hrnci se to za ten den asi moc neohreje...

Old Post 13-10-2005 v 19:50 PM
AciDo je offline   Profil uživatele AciDo   Find more posts by AciDo   Foto galerie člena AciDo   Click here to Send AciDo a Private Message   Add AciDo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 21

No já mněl vodu ledovou a vydrželo by to i 14 dnů , ale musím vyzkoušet jestli to má cenu. Problém vidím u tebe jednoznačně v teplotě. Dej toho mín a do chladničky a není se čeho bát.

Old Post 13-10-2005 v 19:57 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AciDo
Stálý Člen

Karma uživatele AciDo - 80% PěstitelskáKarma uživatele AciDo - 80% PěstitelskáKarma uživatele AciDo - 80% PěstitelskáKarma uživatele AciDo - 80% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 22

to metalsodik : kazdopadne dik za radu - vyzkousim to na jedny palici(nechci prijit o zbytek) a dam vedet. ole

Old Post 14-10-2005 v 08:33 AM
AciDo je offline   Profil uživatele AciDo   Find more posts by AciDo   Foto galerie člena AciDo   Click here to Send AciDo a Private Message   Add AciDo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nide
Stálý Člen

Karma uživatele nide - 58% PěstitelskáKarma uživatele nide - 58% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 23

Doporucuji material po curingu susit nekde na stole. V zadnem pripade nedavat do sitovaneho pytle a nekam zavesit, jako jsem to udelal ja. Zavesil jsem ho do prostoru za zachodem (v panelaku) a po case se mi zacaly rozpadavat palice, jako kdyby ty vetvicky ktere je drzely pospolu zacaly zevnitr uhnivat. Hnilobu jsem zadnou nenasel, ale vlhko a teplo uprostred pytle asi udelalo svoje Ale aspon jsem chytrejsi Jinak curing doporucuju !!

Old Post 18-10-2005 v 01:56 AM
nide je offline   Profil uživatele nide   Find more posts by nide   Foto galerie člena nide   Click here to Send nide a Private Message   Add nide to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 24


Já jsem dělal očistu trávy v této nádobě kde jsem první 3 dny musel vše zatížit aby to bylo pod vodou , po této době už to není zapotřebí. Každý den vyměnit vodu podobu jednoho týdne a uložit na studené místo , já do chladničky a žáden pach se nekonal,jak tu někdo píše. Po týdne jsem vše vytáhl a okapal , potom jsem to dal na tácek a šoupnul na půl hodiny do otevřená trouba na 30 stupňů a zapnout ventilaci aby se ztratila vlhkost , pozor jen slabá teplota nebo jen průvan. Tráva není potom tak mokrá a v chladnu dosušit volně , asi 1 měsíc , podle místních podmínek . Jemné předsušení zabrání vzniku pachu po zatuchlině , jak si tu někdo stěžoval. Proč to vlastně dělat, první výhodu vidím v použití takto upravené trávy pro vaření ,když ji po usušení ještě povaříte tak pach je pryč a pokrm je jistě lepší. Při kouření se dotyční zhodli že je to sice méně vírazné ale neškrábe to tak . Jeto věc názoru a chuti,každopádně to nesnižuje ůčinek a stojí to za zkoušku.

Old Post 03-11-2005 v 20:41 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 25

Píšu tam dle místních podmínek . je pravda že takto očištěné kytky kupodivu uschnou spíš než čerstvé z venku. Záleží ale jakou máš relativní vlhkost , teplotu a průvan . Ja to dal na půdu kda bylo 80 % a 12 stupňů tepla , jsem pro delší sušení při dodržení bezpečných podmínek aby to nezatuchlo. Rychle usušené kytky smrdí senem a nejsou dobré. Spěch není na místě . Na monitoru ale scnou taky asi 3-4 dny ,tak nevím jak jsi to sušil ,že to bylo tak rychle,hlavně jestli jsi spokojený z výsledkem .to je to hlavní.

Old Post 09-11-2005 v 16:13 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUZsRANAMI
Stálý Člen

Karma uživatele MUZsRANAMI - 86% PěstitelskáKarma uživatele MUZsRANAMI - 86% PěstitelskáKarma uživatele MUZsRANAMI - 86% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 203 

Příspěvek č. 26

to Sinuhej: a ako to dopadlo? s tou vodou a s tou fermetaciou? kolko dni si to mal vo vode a kolko si fermetoval? chut

to metalsodik: tak ako hovoris ked si spokojny nie je co riesit, len pokracovat grow on, dry on

I've come a long way, I used to think of myself as nothing but a loser, but I'm here now and I'm winnin'. I'm startin' off fresh, and this is the beginnin'. JUST NEVER GIVE UP. peace

T.I.P.: THE MARIJUANA GROWER'S GUIDE by Mel Frank and Ed Rosenthal
RENO (2005)+... RENO (2006)+EARLY MISTY (2006)+BIG BUD SUPER SKUNK (2006)+HAZE SKUNK (2006)+NO NAMES (2006)+DUTCH PASSION (2007)

Old Post 09-03-2006 v 21:47 PM
MUZsRANAMI je offline   Profil uživatele MUZsRANAMI   Find more posts by MUZsRANAMI   Foto galerie člena MUZsRANAMI   Click here to Send MUZsRANAMI a Private Message   Add MUZsRANAMI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUZsRANAMI
Stálý Člen

Karma uživatele MUZsRANAMI - 86% PěstitelskáKarma uživatele MUZsRANAMI - 86% PěstitelskáKarma uživatele MUZsRANAMI - 86% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 203 

Příspěvek č. 27

Q: What's the water curing method?

A: Water curing is done to remove some of the non-psychoactive water soluable substances in herb. While THC isn't soluable in water, things like proteins, sugars, pigments, and some resins are, and when soaked in water, they are removed from the plant. This can reduce the harsh grassy flavor of poor quality weed, and can increase the THC to weight ratio by as much as 30%. To water cure, loosely place fully
dried buds into a glass jar and add luke warm water. The buds must be dry before they can be water cured. Be carefull of the temperature of the water you use as well. Though THC isn't soluable in water, hot water releases THC containing oils that rise to the top. Leave the buds submerged for a few hours, drain the water, repeat the process, and re-dry. The final product will be dark in color and should smoke much less harshly.

http://www.hightimes.com/ht/grow/co...talrecords=1000

I've come a long way, I used to think of myself as nothing but a loser, but I'm here now and I'm winnin'. I'm startin' off fresh, and this is the beginnin'. JUST NEVER GIVE UP. peace

T.I.P.: THE MARIJUANA GROWER'S GUIDE by Mel Frank and Ed Rosenthal
RENO (2005)+... RENO (2006)+EARLY MISTY (2006)+BIG BUD SUPER SKUNK (2006)+HAZE SKUNK (2006)+NO NAMES (2006)+DUTCH PASSION (2007)

Old Post 22-06-2006 v 09:39 AM
MUZsRANAMI je offline   Profil uživatele MUZsRANAMI   Find more posts by MUZsRANAMI   Foto galerie člena MUZsRANAMI   Click here to Send MUZsRANAMI a Private Message   Add MUZsRANAMI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUZsRANAMI
Stálý Člen

Karma uživatele MUZsRANAMI - 86% PěstitelskáKarma uživatele MUZsRANAMI - 86% PěstitelskáKarma uživatele MUZsRANAMI - 86% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 203 

Příspěvek č. 28

http://www.uk420.com/boards/lofiver...php/t32723.html

I've come a long way, I used to think of myself as nothing but a loser, but I'm here now and I'm winnin'. I'm startin' off fresh, and this is the beginnin'. JUST NEVER GIVE UP. peace

T.I.P.: THE MARIJUANA GROWER'S GUIDE by Mel Frank and Ed Rosenthal
RENO (2005)+... RENO (2006)+EARLY MISTY (2006)+BIG BUD SUPER SKUNK (2006)+HAZE SKUNK (2006)+NO NAMES (2006)+DUTCH PASSION (2007)

Old Post 22-06-2006 v 09:42 AM
MUZsRANAMI je offline   Profil uživatele MUZsRANAMI   Find more posts by MUZsRANAMI   Foto galerie člena MUZsRANAMI   Click here to Send MUZsRANAMI a Private Message   Add MUZsRANAMI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUZsRANAMI
Stálý Člen

Karma uživatele MUZsRANAMI - 86% PěstitelskáKarma uživatele MUZsRANAMI - 86% PěstitelskáKarma uživatele MUZsRANAMI - 86% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 203 

Příspěvek č. 29

Q: I'm writing to Max in response to his answers for "Water Curing" and "What is water curing and how to do it." Well, the first answer says to put the buds in warm water for a couple of hours, then repeat, then dry again. In the other question he says to put them in cool water in a jar for two weeks. Now is it warm water or cold? Do you do it for a couple of hours or for a week? I'm a bit confused.

-- Confused Curing

A: As well you should be. I must apologize for the confusion (you're not the only reader to call me on this one). The two water curing methods I described are both practiced, however I misspoke in my answer about the one week, cool water cure. This is NOT done to dried flowers. It's done right after harvest before the plant is dried for the first time. It's often done in large ditches by outdoor growers with a lot of product to prepare. It gives them time to harvest and prepare the herb in batches. This way some of the crop is being dried and prepared while some is curing. It saves some drying space and allows the grower more time to deal with a big harvest. The warm water cure is done after the flowers are dried. Fresh plant matter must remain in water longer than dried buds to release the pigments, proteins, and sugars. Water curing dried cannabis is often practiced on commercial, brown weed to reduce i's harshness and/or re-moisten the herb a bit. If you employ the cool water cure, change the water every couple of days or it will start to smell as some of the plant matter that is being drawn out will begin to rot. Thanks for being so astute and catching my error. I hope this clears things up a bit for everybody.

http://www.hightimes.com/ht/grow/co...talrecords=1000

I've come a long way, I used to think of myself as nothing but a loser, but I'm here now and I'm winnin'. I'm startin' off fresh, and this is the beginnin'. JUST NEVER GIVE UP. peace

T.I.P.: THE MARIJUANA GROWER'S GUIDE by Mel Frank and Ed Rosenthal
RENO (2005)+... RENO (2006)+EARLY MISTY (2006)+BIG BUD SUPER SKUNK (2006)+HAZE SKUNK (2006)+NO NAMES (2006)+DUTCH PASSION (2007)

Old Post 22-06-2006 v 09:45 AM
MUZsRANAMI je offline   Profil uživatele MUZsRANAMI   Find more posts by MUZsRANAMI   Foto galerie člena MUZsRANAMI   Click here to Send MUZsRANAMI a Private Message   Add MUZsRANAMI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUZsRANAMI
Stálý Člen

Karma uživatele MUZsRANAMI - 86% PěstitelskáKarma uživatele MUZsRANAMI - 86% PěstitelskáKarma uživatele MUZsRANAMI - 86% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 203 

Nápad Příspěvek č. 30

to all growers: skusal to niekto este? ide do toho niekto? haloooo

I've come a long way, I used to think of myself as nothing but a loser, but I'm here now and I'm winnin'. I'm startin' off fresh, and this is the beginnin'. JUST NEVER GIVE UP. peace

T.I.P.: THE MARIJUANA GROWER'S GUIDE by Mel Frank and Ed Rosenthal
RENO (2005)+... RENO (2006)+EARLY MISTY (2006)+BIG BUD SUPER SKUNK (2006)+HAZE SKUNK (2006)+NO NAMES (2006)+DUTCH PASSION (2007)

Old Post 30-08-2006 v 11:02 AM
MUZsRANAMI je offline   Profil uživatele MUZsRANAMI   Find more posts by MUZsRANAMI   Foto galerie člena MUZsRANAMI   Click here to Send MUZsRANAMI a Private Message   Add MUZsRANAMI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nide
Stálý Člen

Karma uživatele nide - 58% PěstitelskáKarma uživatele nide - 58% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 98 

Příspěvek č. 31

par lidi uz to zkouselo, podivej se na predchozi prispevky. ja v tom osobne budu pokracovat

Old Post 05-09-2006 v 17:28 PM
nide je offline   Profil uživatele nide   Find more posts by nide   Foto galerie člena nide   Click here to Send nide a Private Message   Add nide to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
valdez
Stálý Člen

Karma uživatele valdez - 96% PěstitelskáKarma uživatele valdez - 96% PěstitelskáKarma uživatele valdez - 96% PěstitelskáKarma uživatele valdez - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 32

Dělám to už druhej rok. Letos sem našel na kytce jednu paličku úplněuž uzralou, tak ji zrovna školim.

Pár tipů, nádoba nemusí býtprůhledná, stačí když bude ve tmě(aby se zabránilo řasám a vodním plýsním) Místo vody používám grepovou minerálku (příchuť si každej může dát jakou chce) Nádherně to pak chutná, minerály s CO2 taky udělají svoje při školení a jednou v šílení náladě sem přihodil do vody pivovarský kvasnice. REAL HEMP 4 REAL HEMPERS Měli byste samy zkoušet a ne jen kopírovat. Grow up

První pes co pěstuje..

Čoklova pastva 2006 - skoseno

Chceš mít pasácký kouření? - Postup jak dostat MAX.

Výprava do prapodivného to Makrosvěta THpryskiřiCe.


We don't talk to police, we don't make a peace bond
We ain't trustin in the judicial system, we shoot guns
We rely on the streets, we do battle in the hood.
I was born in the G Code, embedded in my blood

Old Post 09-09-2006 v 13:08 PM
valdez je offline   Profil uživatele valdez   Find more posts by valdez   Foto galerie člena valdez   Click here to Send valdez a Private Message   Add valdez to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:49 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6072920 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív