Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Pěstování na stromech I.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Palec nahoru Příspěvek č. 1

Jo přišel jsem na to že stromy vyřeší mou situaci ohledně krádeží mých miláčků.Dnes jsem se procházel po lese a hledal vhodného adepta našel jsem hned 4 vysoké smrky vedle sebe jsou asi 25m vysocí,a na jednom z nich jsem nainstaloval kýbl.Já se rozhodl,že ty 4 stromy propojím jakousi lávkou,a budu pěstovati na všech.Bude to taková malá stromová zahrádka.Slunce mi na kytičky bude svítit skoro celý den,a ze spodu si toho nikdo nevšimne,jelikož ony smrky jsou pěkně hustě zarostlé.Vychytal jsem v korunách těchto stromů 6 míst kde se dají přidělati kýble.Udělal jsem to tak,že asi 10cm ode dna vyvrtal do kýble malé otvůrky,aby se při velkých deštích kytičky neutopily.Dovnitř kýble jsem umístil misku dnem vzhůru,a udělal do ní hooooodně děr,aby mohly dobře prorůstat kořínky.Ta miska je tam pro udržení vody na dně kýble.Teď už jen namíchat hlínu s perlitem,a hurá na stromový hulo

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 01-04-2001 v 19:19 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 2

Dobré je najít si strom který je někde dálev lese,a má spodní větve tak 2m nad zemí.Potom stačí najít nějaký uschlý stromek co má hodně větviček,ten pilou opracovati¨,aby vzniklo cosi jako žebřík.A když slezete ze stromu dolů vemte onen žebřík a odneste jej tak 5m od Místa činu.stačí jen nějak pohodit,stejně nikoho nenapadne,že po tom lozíte na záhonek.Co jsem sadil na strom tak nej kytička měla něco kolem 2 metrů a bylo z ní 300g suchýho.Ono to potom i chutná příjemně po jehličí

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 01-04-2001 v 21:15 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 3

A pozor strom by měl být pořádný macek,aby s ním nemával vítr.Minule jsem to měl na smrcích a na dubu.Smrk je dobrý tím že se na něj poměrně snadno leze,ale dub je zase pevnější,takže s ním vítr skoro nehýbe.Nevím je to jedno ale prostě pořádnej kousek to být musí,aby vám kytičky nespadly.

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 01-04-2001 v 21:21 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AwS
Stálý Člen

Karma uživatele AwS - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 54  

Nápad Příspěvek č. 4

Ja asi corny nejakej zebrik myslivcum jak maj ty pozorovatelny, schovam ho nekam pod listi a budu ho pouzivat na vysoky stromy. Tys ty kytky daval az na vrcholek? Jak je to se svetlem? Mozna bybylo dobry vosekat par vetvi na strome nahore aby bylo slunicko.
Vykradli vam nekomu kytku ze stromu? Jak vysoko jsou schopny ty kytky vyrust? Asi jsem dost blbej furt se jenom ptam:-)

Old Post 01-04-2001 v 21:25 PM
AwS je offline   Profil uživatele AwS   Find more posts by AwS   Foto galerie člena AwS   Click here to Send AwS a Private Message   Add AwS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 5

Kytičky dát pokud možno tak 2m od vrcholku.Samozřejmě že strom nahoře je dobré prořezat aby se ti na kytičky pěkně usmívalo sluníčko.2M od vrcholku proto že ůplně nahoře by se ti kytička asi špatně přivazovala,a když by zafoukalo zlomila by se.Tak jí přivážeš ke kmeni a je to.jo a ten žebřík bych myslivcům nebral,mohli by ti ho najít,a kdo ví jak by to dopadlo.A pořád po odchodu žebřík zahrabávat,no myslím že i tak je to nahoře dost fuška,a dole by se mi už asi srát se s žebříkem nechtělo.jo mimochodem já si dnes na stomě zahulil je to paráda takhle civět do dálky akorát jsem potom nevěděl jak jsem vylezl nahoru,tak mi trvalo pěkně dlouho než jsem slez.Kytky měly tak od 150cm,do 2m některé i přes 2m a toho hulení co bylo,nikdo neukrad.....vždyť koho by to napadlo.Jen je ještě třeba kýble obmaskovat jehličím a když ti to ze spod půjde vidět,vypadá to spíše jako nějaké hnízdo

[Edited by Koblihostrom on 01-04-2001 at 10:46 PM]

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 01-04-2001 v 21:36 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AwS
Stálý Člen

Karma uživatele AwS - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 54  

Dotaz Příspěvek č. 6

Takze jeste bych je mel privazovat, aby je nezlomil vitr?
Jak vysoko si je davas? Dnes jsem byl v lese, vykouk asi tri stromy, ale tam je to dost na nic. 7m nad kbelikem jestevetve ze kterych koukaj pupeny. Smrcky jsou teda nejlepsi? Neni to trochu nebezpecny? Dneska jsem lez jak drak a az se mi urvala asi ve 20m naschla vetev v ruce docela mazec. Co ty na to? Mas s tim neustalym lezenim dobrou zkusenost? Jak je to s hnojenim?

Old Post 02-04-2001 v 20:04 PM
AwS je offline   Profil uživatele AwS   Find more posts by AwS   Foto galerie člena AwS   Click here to Send AwS a Private Message   Add AwS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 7

No já mám kytičky tak 20-22 m nad zemí a zchovaný jsou fakt dobře.včera jsem lezl abych přidělal druhý kýbl,a málem jsem spad.Ono než si to na onom stromečku trochu prolozíš,tak se raději dobře držet.Já používám ke hnojení kristalon start,pro růst,a kr.plod a květ pro kvetení.Jo a na ptáky bacha jsou to potvory,semínka je proto dobré doma předpěstovati,a poté vysadit malé rostlinky.S veverkama problémy byly taky jen když sadím ze semen.Jo na veverky stačí tak jako dole na zemi pořádně pochcat políčko.No prostě zavesíš kýble,dáš do nich hlínu zamaskuješ aby to nešlo ani náhodou vidět jak z boku,tak ze spod,pochčíš a je to.A kytičky je nahoře třeba přivazovati jelikož ono ve větvích někdy šíleně fouká

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 03-04-2001 v 18:55 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AwS
Stálý Člen

Karma uživatele AwS - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 54  

Nápad Příspěvek č. 8

A nestacilo by zasadit seminko a prikrejt to treba flaskou? Nebo celejkbelik nejakym igelitem a ten izolepou? To by snad ty mrchy neprolezly. Zkusim najit nejaky smrky, listnaty totiz dost stinej. Smrky to jsou takovy ty megavanocni stromky, ze jo?

A jakym zpusobem pridelavas ty kyble? Ja to udelam bez ty misky, tu tamstejnak asi nepotrebuju, ne?

Naposledy upravil 23-04-2006 v 12:01 PM

Old Post 03-04-2001 v 20:14 PM
AwS je offline   Profil uživatele AwS   Find more posts by AwS   Foto galerie člena AwS   Click here to Send AwS a Private Message   Add AwS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 9

Jo pokusím se sem dostati nějaké foto ale asi až po sklizni.Nejlepší je když ten kýbl ke kmeni přišroubuješ pořádnými šrouby,tak alespoň 2 šrouby a ještě to pořádně stáhnouti drátem.já to takhle přidělal,a oskoušel jsem to tak,že jsem se na kýbl pověsil.Drží to pořádně,vítr by to shodit neměl

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 05-04-2001 v 19:59 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rexi
Nový Člen

Karma uživatele Rexi - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 2 

Dotaz Zdá se mi to divný! Příspěvek č. 10

Čuz! Ale nevím, myslivci jsou mrchy, uviděj na stromě něco podezřelýho a pudou po tom celý divý:-)
Jak velký tam dáváte ty kýble? Joo, a taky bude určitě problém s ptákama, třeba se jim to bude zamlouvat jako dobrý místo na hnízdění, nanosej tam harampádí, založej rodinku a budou vyhulovat:-(
No, taky jsem se ještě chtěla zeptat: "Smrky (myslím ty pichlavý smrady) maj přece dole holej kmen a až po několika metrech začínaj větve, ne? To fakt, jedině s tím žebříkem? Jiný řešení není? Jé, už to vidím, jak se potáhnu do lesa se žebříkem. Really nenápadný:-)
Ale je to dobrej nápad. Už nic pěstovat na zemi (leda mít skvělý místo, kam nepáchne ani hlemejžď:-)
Mějte se a pište. Ahoj

Old Post 14-04-2001 v 11:32 AM
Rexi je offline   Profil uživatele Rexi   Find more posts by Rexi   Foto galerie člena Rexi   Click here to Send Rexi a Private Message   Add Rexi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 11

Zdravím.já používám na stromy kýble plechové,je to myslím na 10 litrů.Mu síš si najít takový smrk,který má větvičky nízko

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 14-04-2001 v 20:32 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 12

Jo fakt mě těší že se vám pěstování na sromech tak zamlouvá,jo TIME myslím že se známe Muflon-z-hor.Já přemýšlel taky sadit řízky,abych potom polovinu nemusel vytrhat,kvůli samcům.Jo u mě na stromech to vypadá nějak takhle.Propojil jsem lanovou lávkou zatím tři smrky,a umístil jsem 3 kýble.Na stromovou zahrádku se dá vylést jen po jednom,ty další oblízám z hora po laně,bylo to ale o hubu lízt na druhý strom abych mohl ukotviti lano musel jsem skočit asi 2 metry,fakt psycho ve 20 metrech,ale myslím že to bude stát za to,jo TIME šrouby jsou fuckt lepší než dráty,já použil oboje,a na kýblech se můžeš v pohodě pohoupat.Jo je to sice divný občas si připadám jako opice,ale najít takový stromový ráj je skoro nemožný

[Edited by Koblihostrom on 22-04-2001 at 09:15 PM]

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 22-04-2001 v 20:06 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 13

Kobliháč:Neni to lano vidět? Ať to sklidíš ty.

Akorát zalívání...lezt obden na stromy. Co tam dát samozalívací systém (je tu někde popsaný). Obrácená láhev s hadičkou,která je v misce a drží se tam hladina, kterou si nastavíš. Dát tam 2 5litráky, tak bychom to mohli kontrolovat 1x za týden. To by mi stálo za úvahu.

Old Post 23-04-2001 v 10:49 AM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 14

Na to aby lano nešlo vidět jsem si dal pořádně bacha,jo ten samozavlažovací systém už jsem o tom přemýšlel a asi to zkusím.Dřív jsem to řešil tak,že když měli kytičky tak 30 cm dosypal jsem písek až po okraj kýble,shora písek vyschne,ale dole je pořád vlhko,teď to dělám stejně,akorát že jsem namíchal ještě perlit

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 23-04-2001 v 20:50 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

závlaha Příspěvek č. 15

indoor- zavlažovací systém.
S tímhle můžeš zalívat po 14dnech (tak dlouho to stejně nevydržim, ale když fakt nejsi doma, je to super)
Budem tam mít kýbl(pro změnu, 20Kč), z něho hadička 3cm pod zem (je to tam napsaný). Teď kámoš testuje 3/4l deně. V léte to bude chtít přidat......nad kýbl dáš kýbl (propojíš to).pohodááááá

Ještě bych chtěl probrat, jakou dáte na strom půdu.
Já substrát pro pelargonie a balkonové rostliny + perlit (dle voka).
Dolu možná perlit, nebo písek?

Hnojit budu Kristalonem za správný čas 1x za 14dní.
Mam předpěstovaný kytky (šlahouny). Na strom přijdou asi v úterý.

Old Post 28-04-2001 v 10:44 AM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 16

Zdravím.mdi měl jsi doma předpěstovat,veverky ti po tom nepůjdou,ale ptáci jo,leda že bys ten kýbl pochcal,to by je mělo odradit,já už mám v kýblích,tři kytičky,a další řízky přidám,jen co zakoření,já udělal zavlažování tak,že jsem na spod kýblů,dal obráceně misky z plastu,do kterých jsem udělal hoooodně dírek,a dovnitř dal písek,vše zasypal substrátem pro pěstování kaktusů,s trochou perlitu

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 28-04-2001 v 15:06 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:11 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-04-2020 - Pěstování na stromech II. - 7 odpovědí
17-08-2015 - Pěstování DMT - 6 odpovědí
16-03-2010 - Outdoor Na Stromech - 17 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1180920 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív