Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Vaporizéry - komerční
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »
Který komerční vaporizér používáte?
Volcano
Vapir
VapLogic
AroMed
BC
INAVAP
SuperVapor
Go go vapor
MiniVapor
jiný
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 65

jj, asi je to podobný, teda mohu-li soudit podle fotek, mně tam strašně chybí nějaká bližší informace, takže jsem zakotvila u BC no a měl by přijít počítám tak možná v pondělí, v úterý, jsem na to děsně zvědavá
no a taky k tomu přispělo asi i to, že u Shanti už jsem párkrát nakupovala a jsem s nimi naprosto spokojená a samozřejmě hodně přispěl i fakt, že o BCčku tu pár lidí píše, i na Shanti jsou ohlasy, ale o VapLogicu nemám naprosto žádný zprostředkovaný zkušenosti

Old Post 04-08-2005 v 08:13 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 66



Takže... v poledne přišel BC vaporizer, před půl hoďkou jsem ho zapla, aby vyšuměly oleje apod. z výroby.
Po 18 minutách jsem do něj hodila trochu marjánky, nemám jemnou váhu, tak jsem to změřila pravítkem, proto prosím o shovívavost s přesností měření takovej váleček, z obou stran se zužoval, délka 0,9-1 cm, v nejširším místě průměr 0,7-0,8 cm.
Zčazená jsem, takže budu zmenšovat dávky.
Unavená nejsem , tělo mě poslouchá . Prostě kýžená změna stavu .

Znovu upozorňuju - v tomto případě je zhulení spíš nežádoucí účinek, takže nemůžu posoudit, jestli by s ním byl spokojen hulič. Já s ním jsem spokojená navýsost .
Jasně, že jsem přemejšlela, jestli to není "přání otcem myšlenky", prostě placebo efekt, ale teda takhle propracovanej placebo efekt jsem ještě nezažila . A zčazená jsem (mně stačí hodně málo).
Dávky budu ověřovat.
Takže milí roztroušení sklerotici, je tu další možnost, jak zvládnout umrtvující únavu a pocity, že tělo je cizí a neposlouchá . Sice se motám, ale koordinovaněji, nemám pocit, že neovládám tělo, jen že ho ovládám míň, než když jsem byla zdravá .

Old Post 05-08-2005 v 15:07 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phill
Stálý Člen

Karma uživatele Phill - 73% PěstitelskáKarma uživatele Phill - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 125  

Kapesni vaporizery Příspěvek č. 67

Zdravim!
Na strance www.vaporizer.cz jsem objevil kapesni vaporizery (pro me fakt sci-fi do ty doby) za par stovek. Jen me zajimalo jakej na to mate nazor, myslim tim na funkcnost a tak, nejlip kdyby to tu nekdo mel. Stoji to kolem 3 kil, takze by me to zas tak nesralo kdyby to bylo na pytel.
S kamosema jsme se chteli slozit na dobry bongo, ale kdyz si to vemu ze zdravotniho hlediska, tak ten vaporizer je preci jenom nejsetrnejsi.
Prave se mi nezda ze by kapesni vaporizer za par kil mel dobrej ucinek.
Ted mam dilema bongo*levnej vaporizer (kapesni) s nejistym ucinkem.

.......respect.......is everything.......
250w vertikal

Old Post 16-08-2005 v 17:07 PM
Phill je offline   Profil uživatele Phill   Find more posts by Phill   Foto galerie člena Phill   Click here to Send Phill a Private Message   Add Phill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HeRB
Stálý Člen

Karma uživatele HeRB - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 126  

ad Kapesni vaporizery Příspěvek č. 68

no pozeral som to a zda sa to super, teda neviem ci myslis ten minivapor alebo supervapor..no obidva su dobre napady..ai ked to ie nieco ako ten vaporizer zo ziarovky o ktorom sa tu pisalo..no kazdopadne bolo by fain keby si to niekto kupil vyskusal a zreferoval )

Naposledy upravil 17-08-2005 v 12:39 PM

Old Post 16-08-2005 v 20:48 PM
HeRB je offline   Profil uživatele HeRB   Find more posts by HeRB   Foto galerie člena HeRB   Click here to Send HeRB a Private Message   Add HeRB to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lSlUlPl
Stálý Člen

Karma uživatele lSlUlPl - 82% PěstitelskáKarma uživatele lSlUlPl - 82% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 127  

ad Kapesni vaporizery Příspěvek č. 69

Zkus tenhle trik s zarovkou http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=7 a jestli to bude makat tak bude makat i tamto.Na dasi strance je i presnejsi navod.

LED skrin

Naposledy upravil 17-08-2005 v 12:40 PM

Old Post 17-08-2005 v 02:38 AM
lSlUlPl je offline   Profil uživatele lSlUlPl   Find more posts by lSlUlPl   Foto galerie člena lSlUlPl   Click here to Send lSlUlPl a Private Message   Add lSlUlPl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HeRB
Stálý Člen

Karma uživatele HeRB - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 126  

ad Kapesni vaporizery Příspěvek č. 70

tiez som cital to s tou ziarovkou ale som pocul ze casto sa stene ze sklo praskne..tak rozmyslam ze si kupim ten minivapor ale tak skoro to nebude

Naposledy upravil 17-08-2005 v 12:40 PM

Old Post 17-08-2005 v 08:51 AM
HeRB je offline   Profil uživatele HeRB   Find more posts by HeRB   Foto galerie člena HeRB   Click here to Send HeRB a Private Message   Add HeRB to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phill
Stálý Člen

Karma uživatele Phill - 73% PěstitelskáKarma uživatele Phill - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 125  

ad Kapesni vaporizery Příspěvek č. 71

No ja na to ty prachy mam v pohode. Nechce se mi zase delat neco ze zarovky co mi bouchne u ksichtu.
Jinak mam jednu otazecku. V tom shopu jak maj ten SuperVapor (takova ta banka kulata s tyckou), nejak mi nedochazi k cemu je tam to velky sitko na bance.

.......respect.......is everything.......
250w vertikal

Naposledy upravil 17-08-2005 v 12:41 PM

Old Post 17-08-2005 v 08:58 AM
Phill je offline   Profil uživatele Phill   Find more posts by Phill   Foto galerie člena Phill   Click here to Send Phill a Private Message   Add Phill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HeRB
Stálý Člen

Karma uživatele HeRB - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 126  

ad Kapesni vaporizery Příspěvek č. 72

no neviem preco tam ie prave to sitko..ale neiaky otvor tam este musi byt aby si mohol vobec tahat vzduch..ale ten supervapor sa mi zda taky neforemny blby tvar ma..

Naposledy upravil 17-08-2005 v 12:41 PM

Old Post 17-08-2005 v 09:08 AM
HeRB je offline   Profil uživatele HeRB   Find more posts by HeRB   Foto galerie člena HeRB   Click here to Send HeRB a Private Message   Add HeRB to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phill
Stálý Člen

Karma uživatele Phill - 73% PěstitelskáKarma uživatele Phill - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 125  

ad Kapesni vaporizery Příspěvek č. 73

no ja bych ani nerek, vzduch nasavas tou trubickou dlouhou, ale stejne mi vrta hlavou to velky sitko

.......respect.......is everything.......
250w vertikal

Naposledy upravil 17-08-2005 v 12:41 PM

Old Post 17-08-2005 v 09:45 AM
Phill je offline   Profil uživatele Phill   Find more posts by Phill   Foto galerie člena Phill   Click here to Send Phill a Private Message   Add Phill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HeRB
Stálý Člen

Karma uživatele HeRB - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 126  

ad Kapesni vaporizery Příspěvek č. 74

ale musi tam byt este 1 otvor okrem tei dlhei trubicky lebo potom by sa nedalo tahat rozmyslai

Old Post 17-08-2005 v 12:37 PM
HeRB je offline   Profil uživatele HeRB   Find more posts by HeRB   Foto galerie člena HeRB   Click here to Send HeRB a Private Message   Add HeRB to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta Dawg
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta Dawg - 4% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 75

Chápu že je celkem drahej a pro jistý lidi cenově nevhodnej, ale líbí se mi ten Go Go Vapor, vypadá fakt zajímavě... Ale spíš uvažuju na tím VapoBurner nebo Vapo Torch, ale spíš až jestli to tu někdo odzkoušel, páč kdyby to nefakčilo, je to drahá hračka...

Nemá s tím někdo nějakou zkušenost...?

Peace 4 every peaceful being... Ty ostatní ať se jdou klíďo bodnout...

Keep dawgin' !!!

Old Post 17-08-2005 v 12:48 PM
Rasta Dawg je offline   Profil uživatele Rasta Dawg   Find more posts by Rasta Dawg   Foto galerie člena Rasta Dawg   Click here to Send Rasta Dawg a Private Message   Add Rasta Dawg to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DnF
Nový Člen

Karma uživatele DnF - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 76

Myslim ze je to stejny jako kdybys mel nejakej elektrickej vaporizer bez regulace teploty. Musis na to proste porad davat pozor, je to kratky, takze vzduch co kouris bude asi docela horkej... nevim nevim jestli to bude o moc lepsi nez normalni huleni ze slukovky. mohlo by to vypadat asi takhle: Nacpes, zapalis plamen, nahrivas, rikas si... nic to neni, nic to neni, davas plamen bliz, mezitim uz jsi trochu zhulenej ale nevsimnes si toho, rikas si nic to neni, davas plamen bliz, a najednou uz to hori, tak si reknes no co, uz to dohulim, a je to
Ale neci prakticka zkusenost by se docela hodila

Old Post 31-08-2005 v 10:14 AM
DnF je offline   Profil uživatele DnF   Find more posts by DnF   Foto galerie člena DnF   Click here to Send DnF a Private Message   Add DnF to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
matez
Nový Člen

Karma uživatele matez - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 77

Phill: To velký sítko tam neni zas tak důležitý, je tam, aby ti tráva z tý banky neodvlála ))

Old Post 31-08-2005 v 12:11 PM
matez je offline   Profil uživatele matez   Find more posts by matez   Foto galerie člena matez   Click here to Send matez a Private Message   Add matez to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 78

Cigarety x jointy x vaporizéry

Pokusila jsem se udělat malé a velmi rámcové srovnání způsobů kouření tabáku, kouření marihuany a vaporizérů. Nejsem doktor, takže pokud někdo máte nějaké další či jiné informace, prosím, dejte mi vědět, ať to můžu upravit .

Cigaretový kouř obsahuje nikotinové alkaloidy (samy o sobě tělu neškodí, ale jsou návykové), hafo karcinogenních látek a nějaké ty jedy1. Rozdíl mezi cigaretou a dýmkou či doutníkem je v tom, že u dýmky a doutníku se nikotin vstřebává v ústní dutině, protože tabákový kouř má lehce zásadité pH, kdežto cigaretový kouř je lehce kyselý, proto se musí vtáhnout do plic, aby se nikotin vstřebal.(4)

Na škodlivosti cigaretového kouře se nepodílí jen sám tabák, ale i různá aditiva (údajně až 700) – stejně jako se do potravin přidávají „éčka“, aby byly hezčí, líp voněly, byly chuťově výraznější a třeba nehrudkovatěly, do cigaret se aditiva přidávají proto, aby se zvýšilo vstřebávání nikotinu, aby to líp chutnalo, aby měl kouř hezký tvar atp.(2)

Jakékoli kouření je karcinogenní (rakovinotvorné), ať už kouříte petržel nebo tabák. Podle některých studií je kouř z marihuany méně škodlivý (ne zdravý, skutečně jen MÉNĚ ŠKODLIVÝ). Hlavní příčinou karcinogenity cigaretového kouře zřejmě není dehet (toho má marihuana víc než tabák a jeho množství se mění podle toho, kterou část rostliny kouříte), ale radioaktivní prvky z půdy a hnojiv, která se používají na tabáková pole – obsahují např. radium 226, které se rozpadá na olovo 210 a polonium 210, což jsou radioaktivní izotopy s dlouhou životností. Tyto dvě látky se v tabáku dobře zachytávají a snadněji se dostanou do těla, protože tabákový kouř dráždí dýchací cesty. Marihuanový kouř naopak snižuje podráždění dýchacích cest a neobsahuje tyto radioaktivní izotopy. Z tohoto hlediska je možné, že kouření marihuany je bezpečnější než kouření tabáku.
Studie ukazují, že tím, jak marihuana uvolňuje dýchací cesty, mohlo by její kouření napomoci k jejich pročištění. Silní kuřáci tabáku, pokud také kouří marihuanu, se dožívají oproti ostatním kuřákům o sedm až deset let vyššího věku.(3)

THC není rozpustné ve vodě, na rozdíl od mnoha potenciálně škodlivých součástí kouře. Průchod vodou kouř trochu pročistí a ochladí, takže je méně dráždivý.(3)

Mně coby laikovi z toho vychází, že jediný zdravý způsob je vaporizace (inhalujete jen páru s obsahem účinných látek, bez produktů spalování). Pokud ale raději kouříte, asi je nejvhodnější vodní dýmka nebo bong, případně klasická dýmka. Netuším ale, jak je to s tabáky do vodních dýmek, jestli jsou bylinné tabáky zdravější, anebo jestli produkují nějaké „lahůdky“ pocházející sice ne z klasického tabáku, ale z rostlin, z nichž je bylinná směs vytvořena, případně z toho, v čem byla macerována. Takže možná je bong „zdravější“ než vodní dýmka (ale nevím).

Domnívám se, že pokud na různé „kapesní“ vaporizéry použijete speciální zapalovač (VapoBurner, VapoTorch) s optimální teplotou cca 200°C (aby směs ve vapíku nezačala doutnat), měly by být dostatečnou náhradou elektrických, dražších vaporizérů. Soudím tak proto, že "teplota při vznícení se pohybuje hodně vysoko, cca 500 - 600°C. Při tahání do plic, kdy dochází k většímu sání kyslíku, i vyšší. Teplota odpařování látek je okolo 200°C +/- drobné odchylky v závislosti na použité substanci"(5).

Zkušenosti growerů s komerčními vapíky můžete najít na http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=17817, náhrady vapíků na http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=17789.
Je tam i hodně adres, kde lze koupit vaporizéry (z českých uvádím www.vaporizer.cz - tam najdete v sekci Ostatní i ony zapalovače k vapíkům - a www.smokeshop.cz).

Zdroje:
(1) www.kurakovaplice.cz
(2) http://www1.lf1.cuni.cz/~sbatk/
(3) http://www.dropin.cz/odrogach.shtml?x=165241
(4) http://www.drogy-info.cz/index.php/...eview/145/1/41/
(5) http://www.hemp.cz/clanek.php?cid=127

Old Post 01-09-2005 v 12:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 79

BC vaporizér a sekundárně progresivní roztroušená skleróza, testovaný subjekt Jedubabka (30 let, RS od roku 1998) – subjektivní poznatky

Pokud si dobře pamatuju, po jointu se mi dočasně zvýšila energie, po třech hodinách to obvykle přešlo a padla na mě „deka“. Napadlo mě, jestli tam není nějaký problém s použitím tabáku a možná i s množstvím marjánky, protože po cca 0,1 g čisté marjánky z vapíku jsem tak na 2-3 hodiny schopná normálně fungovat, pak začne energie opadávat, tělo se vrací k normálu (víc blbne stabilita a chůze), ale nejsem znovu tak utahaná. Naopak mám zatím pocit, že se to zastaví kousíček nad původní hladinou – sice malinko, ale nesklouzne to už do té původní ubíjející únavy.
A dál mi funguje mozek - sice už je lenivější, ale ne chcíplý.

Během dne se mi objevují „bloky“ mezi míchou a nohama – mozek dá pokyn k udělání kroku, celý tělo se nachýlí, jako když dělá krok, jen ta noha se buď nehne, anebo se hne třeba do strany, prostě neudělá normální krok a já začnu padat. Tohle se mi už stává i doma, ale ještě se mi to nestalo, když jsem v sobě měla marjánku - i když jsem si před vaporováním párkrát takhle zahopsala, pak už se to neopakovalo asi tak 4 hodiny po vapíku (nevím, jestli to trvá i déle, pak už jsem šla vždycky spát).

S tím souvisí i stabilita – normálně se motám „neorganizovaně“, takže ani nevím, jak předejít pádu, že jdu do vrtule. Po marjánce se sice motám dál, ale „ORGANIZOVANĚ“. Tzn. vím, na kterou stranu mě to potáhne. Takže vím, kde se zachytit, abych neupadla – což za běžných okolností stále častěji neodhadnu.

Pomáhá mi i na lepší ovládání rukou při psaní na počítači. Nemám výpadky ovládání prstů, neběhají mi do nich „bludné proudy“ od páteře. Ale na rozdíl od stavu po jointu jsem schopná myslet a naopak mám nutkání něco dělat.

Na co asi budu vapík zkoušet, je moje odpolední neschopnost ujít víc než cca 100 metrů (pak už se pohybuju jen na mechanickém vozíku). Po jointu jsem byla schopná ujít nějakých 500 - 600 metrů, pokecat, dojít do hospody, jít ven na jointa (kterého jsem si dala i pro pojištění chození), pak zpátky do hospody, a pak jsem šla domů a stále nebyl problém. To vše cca od půl deváté večer do půlnoci - normálně jsem večer schopná jít tak pět minut, pak prostě konec (hodina odpočinku mi přinese cca dalších 5 – 10 minut chůze). Takže chci vyzkoušet, jestli tam naopak tabák nějak nepomáhá, případně jestli to není jen o vyšší dávce marjánky, protože zatím po svých obvyklých cca 0,1 – 0,3 gramu se na delší chůzi stále necítím.

Co na vapíku oceňuju nejvíc, jsou dvě věci - dobře se mi dávkuje množství marjánky, které dle svého usouzení aktuálně potřebuju, a to, co vdechuju, příjemně voní a neotravuje okolí. Takže se tím vyvrací oblíbený argument odpůrců trávy, že nemůže být využitelná jako lék, protože se kouří.

Info o BCčku http://www.smokeshop.cz/shop/files/...eet_CZ_shop.pdf
Manuál http://www.smokeshop.cz/shop/files/..._na_to_shop.pdf
FAQ http://www.smokeshop.cz/shop/files/...otazky_shop.pdf

info o vapících, recenze BCčka http://hemp.cz/clanek.php?cid=127

Old Post 01-09-2005 v 13:44 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hugozhor
Nový Člen

Karma uživatele hugozhor - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 3  

ad zkusenosti s Vaporisatorem - Vapir 2 Příspěvek č. 80

Včera mi dorazil poštou Vapir 2, šikovná to věcička, poradíte někdo jak nejlíp na to, abych se zmazal jako kulturní středoevropan ??? Díkes

Old Post 07-09-2005 v 10:43 AM
hugozhor je offline   Profil uživatele hugozhor   Find more posts by hugozhor   Foto galerie člena hugozhor   Click here to Send hugozhor a Private Message   Add hugozhor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:22 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1381230 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív